Huobi Para Yatırma: Kredi Kartı ile Para Yatırma, Coin Transferi

Huobi para yatırma işlemi hakkında bilginiz yoksa rehber niteliğinde hazırladığımız resimli anlatımımızı takip ederek kolaylıkla para/coin yatırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Huobi’ye Para Nasıl Yatırılır?

Huobi para yatırma işlemi, direkt olarak bankadan para transferi ile yapılmamaktadır. Bunun yerine kredi kartı ile kripto para satın alma ve başka borsadan coin transferi yaparak para yatırma seçenekleri kullanılabilir. Huobi para yatırma detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kredi Kartı ile HuobiPara Yatırma

Huobi kredi kartı ile para yatırma hakkında ayrıntılı bilgileri resimli anlatım olarak aşağıda bulabilirsiniz. Adımları doğru şekilde takip ederek işleminizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Kredi kartı ile Huobi’den Bitcoin alırken bilmeniz gerekenler hakkında aşağıda verdiğimiz bilgileri okumanızı öneririz.

Huobi kredi kartı ile para yatırma Huobi kredi kartı ile coin almak için ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan "Giriş" butonuna tıklayın ve hesap bilgilerinizi girerek sisteme giriş yapın. PC kullanıcıları, ana sayfanın alt kısmında yer alan "Visa/MasterCard ile 7/24 satın alın" seçeneğine tıklayarak, ya da "Cüzdan" sekmesine tıkladığınızda en altta yer alan "kredi kartı ile satın alın" seçeneğine tıklayarak Bitcoin/Coin satın almaya başlayabilirsiniz. Mobil uygulamada kredi kartı ile coin alma seçeneği bulunmamaktadır.
Huobi kredi kartı ile para yatırma Açılan yeni sayfada "Ödeme Yöntemi" olarak "TRY" seçin, "Alınan" kısmına ise satın almak istediğiniz kripto parayı seçin. Örneğin "USDT" daha sonra "Satın Al" butonuna tıkladıktan sonra banka bilgileri ve doğrulama adımlarını doğru şekilde girerek alımı tamamlayın. Not: Huobi Global’den ilk defa kredi kartı ile kripto para alacakların, ödeme bölümüne geldiklerinde ekrana gelen doğrulama bölümünü tamamlamaları gerekmektedir.

Başka Borsadan Huobi’ye Coin Transferi

Huobi para yatırma işleminde kullanabileceğiniz bir diğer alternatif ise başka borsadaki varlıklarınızı transfer ederek para yatırma işlemidir. Aşağıda Binance’dan Huobi’ye coin transferini anlattık. Diğer borsalardan da aynı şekilde işlem yaparak coin transferi yapabilirsiniz.

Binance'dan Huobi'ye coin transferi Hesabınıza giriş yaptıktan sonra mobil kullanıcısı iseniz sayfanın alt kısmında yer alan "Cüzdan" sekmesine tıklayın. PC kullanıcısı iseniz sayfanın sağ üst köşesindeki "Bakiye" sekmesine tıklayın. Açılır menüden "Borsa Hesabı - Yatırma ve Çekme" öğesine tıklayın.
Huobi coin transfer etme Cüzdan sekmesine tıkladıktan sonra açılan sayfada yer alan "Yatır" butonuna tıklayın.
Huobi coin transfer etme Yeni açılacak sayfada hangi coini yatırmak istediğinizi soracaktır. Eğer yatıracağınız coin sayfada yer almıyorsa "arama" bölümünden seçmek istediğiniz coini bulun ve seçin.
Huobi coin transfer etme Binance'dan hangi coini transfer etmek istiyorsanız seçiminizi yaptıktan sonra "Yatırma Ağı" bölümünden ağı doğru olarak seçin. Örneğin USDT yatıracaksanız ağ bölümünü "TRC20" olarak seçin. "ERC20" olarak seçtiğinizde komisyon ücreti yüksek çıkacaktır.
Huobi coin transfer etme Açılan yeni sayfada yatırmak istediğiniz coinin size özel olan cüzdan kodunu verecektir. Cüzdan adresini "Adresi kopyala" butonuna tıklayarak güvenilir bir şekilde kopyalayın veya QR kodunu da okutarak işlem yapabilirsiniz.
Binance'dan Huobi'ye coin transferi Cüzdan hesabınıza girdikten sonra karşınıza çıkacak seçenekler arasından "Çekme" butonuna tıklayın.
Binance'dan Huobi'ye coin transferi "Çekme" butonuna tıkladığınızda açılacak sayfadan hangi coini çekmek istediğinizi soracaktır. Buradan "USDT" seçin, Huobi'den kopyaladığınız cüzdan kodunu "Adres" yerine yapıştırın ve "Ağ Adresi" bölümüne de Huobi Global'de seçtiğiniz gibi "TRC20" olarak seçin ve "Çekme" butonuna tıklayarak açılacak sayfada doğrulama kodlarını doğru şekilde girerek işlemi tamamlayın.

Huobi Global’e Para Yatırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Kredi kartı ile Huobi’den coin alırken başkasının adına olan bir bankadan coin satın alamazsınız.
  2. Kredi kartı ile coin almak istediğiniz bankanız sizden komisyon ücreti keser. Bu nedenle kredi kartı ile kripto para alırken buna dikkat etmeniz gerekir.
  3. Kredi kartı dışında banka kartı ile ya da ATM’den Huobi Global’e para yatırma işlemi yapılamaz.
  4. Binance ya da başka borsadan Huobi’e coin transferi yaparken ağ adresini doğru seçmek için mutlaka cüzdan adresinin yan tarafında yer alan “Adresi Kopyala” butonuna tıklayın.
  5. Ağ seçimini doğru şekilde yaptığınızdan emin olun, yanlış bir ağ seçmeniz durumunda paranız askıda kalır ve geri almak için çok fazla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.
Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.

Huobi SSS

Huobi para nasıl yatırılır?

Huobi hesabınıza kredi kartı ile ya da başka borsadaki varlıklarınızı transfer ederek para yatırabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.

Huobi kimlik doğrulama güvenilir mi?

Huobi kimlik doğrulama (KYC) kripto para dolandırıcılıklarının, terörü finanse etme suçlarının ve karapara aklama suçlarının önüne geçmek için istenen bir işlemdir. Kullanıcıların kimlik bilgileri üçüncü taraflarla paylaşılmaz, sadece hukuki bir inceleme gerektirmesi durumunda ilgili makamlarla paylaşılır.

Huobi para nasıl çekilir?

Huobi'den direkt olarak banka hesabınıza para çekimi yapamazsınız. Bunun yerine Türkiye'deki bankalarla anlaşması bulunan BinanceTR ya da yerel kripto para borsaları; BTCTurk, Paribu, Bitci gibi borsalara varlıklarınızı transfer edebilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya tıklayın.

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz