deneme

Gate.io Kripto Para Borsası İncelemesi

2013 yılında beri Çin’de faaliyetlerini sürdüren en iyi kripto para borsaları arasında yer alan Gate.io, 2017 yılında yeniden markalandırıldıktan sonra daha aktif şekilde faaliyetlerini sürdürmeye başladı. Özellikle yeni tokenların listelenmesi ile bilinen kripto para borsası, gelişmiş finansal hizmetlere sahip bir platformdur.

Gate.io, güçlü ticaret motoruna sahip özelliğine sahip olmasına rağmen arayüz konusunda kullanıcılarını yeteri düzeyde tatmin edemiyor. Özellikle de kripto para ticaretine yeni başlangıç yapanlar için zorlayıcı olabiliyor.

180’den fazla altcoin seçeneği ile geniş işlem çiftleri sunan Gate.io 10x kaldıraçla marjin ticareti de dahil olmak üzere birçok özellik sunmaktadır.

7.1
Gate.io
Yeni Tokenların Adresi

Spot işlem, vadeli işlem, marj kredisi, kredi borçlanma gibi birçok ticari ürünü bulunan Gate.io 2013 yılında Çin merkezli olarak kurulan bir kripto para takas platformudur. 2009 yılında BTC’nin piyasaya sürülmesinden 4 yıl sonra gibi bir sürede kurulmuş olması, Gate.io’un ilk kripto para borsalarından biri olmasını etkilemektedir.

Gate.io Değerlendirme Tablosu (Artıları-Eksileri)

✅ 180’den fazla kripto para ❌ Fiat mevduatı yok
✅ 10X kaldıraçlı marjin işlem ❌ Düzenlenmiş değişim
✅ Geliştirilmiş IEO platform ❌ Ara yüz kullanımı zor
✅ Mobil uygulama ❌ Türkçe canlı destek yok

Gate.io Nedir?

Gate.io kripto para takasının yapıldığı, spot işlem, marjin işlem, kredi borçlandırma gibi ticari ürünlerin bulunduğu, küresel ölçekte hizmet sunan bir platformdur. Kurucusu ve CEO’su Lin Han‘dır. Platformun güvenliği CER tarafından sağlanmaktadır. Kullanıcı varlıklarının korunmasına önemli bir yer veren Gate.io, İngilizce, Çince, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, Portekizce ve Türkçe  gibi farklı dil seçeneklerine sahip mobil uygulama ve PC sürümü ile farklı bir deneyim sunar. Dünyanın birçok ülkesinde faaliyetlerini sürdüren Gate io; Washington (U.S.), New York (U.S.), Küba, İran, Kuzey Kore, Sudan, Suriye, Pakistan, Venezuela ve Kırım gibi ülke ve eyaletlerde kullanıma kapalıdır.

Gate.io Tarihi ve Kuruluşu

2013 yılında Çin’de Lin Han tarafından kurulan en eski kripto para borsalarından Gate.io, ilk olarak “Bter.com” olarak adlandırıldı. Ancak 2017 yılından sonra merkezini ABD’ye taşıması ile birlikte isim değişikliğine girme kararı da aldı ve o günden sonra artık “Gate.io” adıyla yoluna devam etti.

Gate Technology Incorporated tarafından kurulmuş bir borsa, Çin’in 2017’de kripto para ve borsalarına uyguladığı baskı ile birlikte ABD’nin Virgina eyaletine taşınması kararını aldı. Bugünden sonra faaliyetlerine buradan devam eden platform, kısa sürede büyüme adımları atarak birçok ülkede hizmet vermeye başladı.

İngilizce, Çince, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, Portekizce ve Türkçe gibi çoklu dille kullanılabilir bir ara yüze sahip olan Gate.io, Türk kullanıcılarının da yoğun ilgi gösterdikleri bir platformdur. Ancak diğer global bazı kripto para borsaları ile kıyaslandığında hem PC sürümü hem de mobil sürümünün daha zor olduğu görülebiliyor. Tabi ki bu zorluklardan bazıları güvenlik amacı iledir. Mesela “ticaret fonu” birçok borsada olmayan bir özelliktir. Her ne kadar zamanlama açısından kullanıcısına zaman kaybettirse de varlıkların güvenliğinin sağlanması açısından son derece doğru bir adım olarak kabul edilebilir.

7.1

Gate.io %20 komisyon indirimi

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Gate.io'a kayıt ol %10 Komisyon indirimi kazan!
%20 KOMİSYON İNDİRİMİref

Gate.io Genel Bakış

En iyi kripto para borsaları arasında yer alan Gate.io, sunduğu özellikleri ile dünya genelinde bilinirlik kazanmış bir borsadır. Aşağıdan borsa hakkında genel bilgileri inceleyebilirsiniz.

Gate.io'da 180'den fazla kripto para sayısı ve 400'den fazla pazar bulunmaktadır. Ancak itibari para birimleri platformda mevcut değildir.
Gate.io'yu en çok öne çıkartan özelliklerinden biri platformun işlevselliğidir. Marjin işlemler, spot işlem, kredi borçlandırma gibi birçok özellik, borsanın kullanıcılarına sunduğu özelliklerdir.
Gate.io diğer bazı global kripto para borsalarına nispeten daha düşük ücret kesintileri yapmaktadır. Bu da borsanın önde gelen özelliklerinden biri olarak değerlendirilebilir. Platformdaki bir alım-satım işlemi, toplam sipariş tutarının %0,2'sine mal olur.
Gate.io kripto para borsasını diğer platformlardan ayıran en büyük özelliklerinden biri de güvenlik noktasına önem vermesidir. CER tarafından siber saldırılara karşı koruma altına alınan borsa, birçok yerleşik güvenlik mekanizmasına sahiptir. Özellikle varlık ve kullanıcı verileri oldukça sıkı bir şekilde korunmaktadır.

Gate.io Ticaret Türleri

Gelişmiş bir platforma sahip olan ve farklı ticaret ürünleri sunan bir platformdur. Her kullanıcıya hitap eden ticaret türlerinin olması, borsanın en iyiler arasında yer almasını etkilemektedir. Gate.io borsasında yapabileceğiniz ticaret türleri şunlardır;

✓ Spot İşlem Genel olarak tüm kripto para borsalarında var olan ticaret türlerinden spot işlem, Gate.io’da da kullanılabilmektedir. Market ya da limit fiyattan verilen emirlerle işlem gerçekleştirilen spot işlemler, riski düşük olan işlemlerdir. Gate.io spot işlem hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın.

✓  Kaldıraçlı İşlem (Vadeli İşlem) Risk oranı spot işlemlere göre daha yüksek olan kaldıraçlı işlemler de Gate.io’nun kullanıcılarına sunduğu ticaret türlerinden biridir. Vadeli işlem ya da diğer adıyla “futures” kullanıcının elindeki varlığın katlarınca işlem açabilmesine denilir. Ancak spot işleme göre riski çok yüksektir. Gate.io vadeli işlem hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın.

✓  Kripto Satın Alma Türkiye’de kredi kartı veya banka kartı ile yurtdışında ise 36 itibari para ile kripto para alımı yapılabilen Gate.io’da alım seçeneklerinin fazla olması ayrı bir özellik katmaktadır. Buna ek olarak başka borsalardaki varlıklar da kolaylıkla transfer edilebilmektedir.

✓  Gate.io Finance Gate.io’nun kullanıcılarına sunduğu finansal çözümler arasından HODL & Earn, Crypto Lending, vb. gibi işlemler de değerlendirilebilir ticaret türleridir.

Gate.io Özellikleri Nelerdir?

Elbette gate io’nun kullanıcılarına sağladığı avantajları bir hayli fazladır. Bununla birlikte diğer platformlarda olmayan ya da tam olarak işlenmeyen bazı özellikler de Gate.io’yu farklı kılan özellikler olarak değerlendirilebilir. Aşağıda platformun özelliklerini inceleyebilirsiniz.

✓ Yüksek Kripto Para Birimi Borsaların tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden biri kripto para çeşitliliğinin olmasıdır. Gate.io bu alanda en iyiler arasına girmeyi başarıyor. Platformda 1100’den fazla altcoin seçeneği ile BTC, ETH, XRP, GT coin gibi birçok kripto para seçeneği bulunmaktadır. Buna ek olarak 400 ‘e yakın bir pazarı bulunmaktadır.

✓ Platform İşlevselliği Gate.io’yu başarılı kılan en büyük özelliklerinden biri de kullanıcılarına sunduğu farklı deneyimlerdir. Platformda, 10X kaldıraçlı işlem, fon ödünç alma-verme, dönemlik yatırım planları, Gate.io start-up platformuı aracılığı ile IEO’lara katılabilir, perpetual swap sözleşmeleri gibi birçok ayrıcalık bulunmaktadır. Tüm bunlar, şirketin daha fazla tercih edilmesinde önemli rol oynamaktadır.

✓ Düşük Ücretler En iyi kripto para borsaları arasında yer alan Gate.io, düşük ücret kesintileri ile de tercih edilen bir borsadır. Platformdaki bir işlem, toplam emir tutarının %0,2’sine mal olmaktadır. Bu da diğer kripto para borsaları ile kıyaslandığında son derece düşük ve makul ücretlere tekabül ediyor.

✓ Yüksek Güvenlik Kripto para borsalarının güvenilir olması, yatırımcılar açısından son derece önemli bir konudur. Gate.io bu konuda da üzerine düşenin en iyisini sağlamaktadır. Platformun siber saldırılara karşı koruma görevini CER üstlenmiştir. Borsada birçok yerleşik güvenlik mekanizmasının yer alması hem varlık güvenliğini hem de kullanıcı verilerinin güvenliğini sağlamak açısından olumlu bir özellik olarak nitelendirilebilir.

✓ Müşteri Desteği Türkçe canlı destek hizmeti sağlanmayan borsanın Türk yatırımcılar açısından en büyük dezavantajı olarak söylenebilir. Ancak İngilizce canlı destek hizmetleri 7/24 sunulmaktadır. Translate kullanarak soru anlaşılır bir şekilde iletildiğinde cevap verilmektedir. Buna ek olarak SSS bölümünden genel konuların ele alınması da ayrıca kullanıcıların yaşadıkları sorunları çözmelerine yardımcı olmaktadır.

7.1

Gate.io %20 komisyon indirimi

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Gate.io'a kayıt ol %10 Komisyon indirimi kazan!
%20 KOMİSYON İNDİRİMİref

Gate.io Kullanımı ve Tasarımı

Gate.io, kullanıcı deneyimini (UX), üst düzeyde tutan bir borsadır. Her ne kadar yeni kullanıcılar için zor olsa da deneyimli bir yatırımcının zorlanmadan kullanabileceği bir borsadır. Aşağıdan, borsanın genel görsellerini inceleyerek borsa kullanımı hakkında daha net bilgi edinebilirsiniz.

Gate.io kullanıcı deneyimine önem veren bir borsadır. Bu nedenle rakiplerine benzer bir tasarım sergileyerek kullanıcılarının daha hızlı ve kolay işlem yapmalarını sağlamaktadır. Yukarıdaki görselde de görüldüğü üzere spot işlem tasarımı oldukça sade bir şekilde tasarlanmıştır.
Gate.io vadeli işlem Vadeli işlem, kripto para yatırımcılarının hızlı işlem yapmaları gereken bir ticaret türüdür. Bazen saniyelik farklarla bile büyük kazançlar sağlanabilir ya da aksine kayıplar yaşanabilir. Bu nedenle Gate.io vadeli işlem ekranını en sade ve anlaşılır şekilde tasarlayarak kullanıcılarına sunmaktadır. Yukarıdaki görselde de bunu görebilirsiniz.

Gate.io Kayıt Nasıl Olunur?

Gate.io üyelik işlemi kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz bir işlemdir. Referans kodu “4897221″ ile kayıt olan kullanıcılar, ömür boyu alım-satım işlemlerinde %10 komisyon indirimi kazanabilirler. Aşağıda görsellerle anlattığımız şekilde hesabınızı hızlıca oluşturabilirsiniz.

Gate.io kayıt Gate.io üyelik işleminizi başlatmak için Giriş sayfasına gelin ve sağ üst köşede yer alan "Kayıt ol" butonuna tıklayın.
Gate io kayıt "Kayıt Ol" butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfadan bilgilerinizi girin. Mail adresi ve şifrenizi belirledikten sonra Yönlendirme ID'si bölümüne "4897221" referans kodunu yazın, “18 yaşında veya daha büyük olduğumu onaylıyorum ve Gate.io Kullanıcı Sözleşmesi Gizlilik Politikasını kabul ediyorum” metnini onaylayın ve "Üyelik Oluştur" butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayın.
Yukarıda anlattığımız şekilde Gate.io üyelik işlemini tamamladıktan sonra mail adresinize gelen doğrulama linkini tıklayarak üyelik işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Gate.io Para Yatırma 

Kullanıcılarının daha rahat işlem sağlayabilmeleri açısından tüm ayrıntıları değerlendiren Gate.io para yatırma ve çekme işlemlerinde de esneklik sunmaktadır. Ancak Gate.io’ya TRY itibari para yatırma seçeneği bulunmamaktadır. Bunun yerine kredi kartı ile alım yapılabilir veya başka borsadaki varlıklar, kolaylıkla transfer edilebilir. Gate.io para yatırma hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın.

Gate.io Para Çekme

Çok sayıda Türk yatırımcının da kullandığı Gate.io kripto para takas platformunda para çekme işlemleri, BinanceTR dışında tüm yabancı borsalarda olduğu gibi direkt banka hesabına çekilememektedir. Bunun yerine BinanceTR ya da Türkiye’de faaliyette olan BTCTurk, Paribu, Bitexen gibi kripto para borsalarına transfer ederek bankanıza çekebilirsiniz. Gate.io para çekme hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için buraya tklayın.

Gate.io Ücretleri

Rekabetçi bir yöne sahip olan Gate.io ücretler konusunda da rakipleri ile mücadele eden bir platformdur. Para yatırma için herhangi bir ücret ödemesi almayan Gate.io’da yapılan işlemlerden %0.2 oranında, spot ve marjin alım-satım işlemleri ile çekme işlemleri için kripto para birimine göre değişen küçük bir para çekme ücreti kesilmektedir.

Seviye İşlem Hacmi ve Hesapta tutulan GT Miktarı Sadece Hesapta GT tutarak. Piyasa Yapıcı Piyasa Alıcı
30 Günlük Hacim 14 Günlük Ortalama GT 14 Günlük Ortalama GT Standart Oran GT Ön Ödemeli Oran Standart Oran  
VIP 0 3 BTC 0 GT Bu seçenek Geçersiz 0.2 % 0.15 % 0.2 %  
VIP 1 3 BTC 40 GT 100 GT 0.185 % 0.139 % 0.195 %  
VIP 2 6 BTC 120 GT 300 GT 0.175 % 0.131 % 0.185 %  
VIP 3 12 BTC 400 GT 1000 GT 0.165 % 0.124 % 0.175 %  
VIP 4 25 BTC 1000 GT 2500 GT 0.155 % 0.116 % 0.165 %  
VIP 5 50 BTC 2500 GT 5000 GT 0.145 % 0.109 % 0.155 %  
VIP 6 150 BTC 5000 GT 12000 GT 0.135 % 0.101 % 0.145 %  
VIP 7 400 BTC 10000 GT 25000 GT 0.125 % 0.094 % 0.135 %  
VIP 8 1000 BTC 20000 GT 50000 GT 0.115 % 0.086 % 0.125 %  
VIP 9 2500 BTC 40000 GT 120000 GT 0.105 % 0.079 % 0.115 %  
VIP 10 5000 BTC 80000 GT 250000 GT 0.095 % 0.052 % 0.105 %  
Gate.io ücretleri yukarıdaki tabloda verilmiştir. Piyasadaki diğer kripto para borsalarına nispeten daha düşük ücretler, kullanıcının seviyesine göre belirlenmektedir.

Gate.io Güvenilir mi, Yatırım Yapılabilir mi?

Gate.io, kurulduğu günden bu yana kullanıcı güvenliği üzerinde durmaya devam eden ve sürekli bu alanda yeni geliştirmelerle desteklenen bir platformdur. Kullanıcı varlıklarının güvence altına alınması için güvenlik uygulamalarının yanı sıra sıcak ve soğuk cüzdanlar kullanmaktadır. Yüksek mevduatlı hesaplardan para çekim işleminin anında tamamlanabilmesi için KYC doğrulaması (kimlik doğrulama) şartı koşulmaktadır. Buna ek olarak kullanıcı güvenliğini en üst düzeyde tutmak için aşağıdaki güvenlik katmanlarını sunar.

✅ Google Authenticator (2FA) doğrulama

✅ SMS doğrulama

✅ Giriş kontrolleri

✅ Para çekme şifresi (fon şifresi)

✅ Kimlik avı önleme kodu

✅ Kör IP oturumları Yukarıda saydığımız güvenlik katmanları, “Gate.io güvenilir mi?” sorusuna karşı verilebilecek yanıtlardır. Borsanın güvenliği hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için “Gate.io güvenilir mi?” yazımızı okuyun.

Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.

Gate.io SSS

Gate.io kimlik doğrulaması güvenilir mi?

Gate.io kimlik doğrulaması (KYC), terörü finanse etme ve kara para aklama suçlarının önüne geçmek için kullanıcılarından istenen bir doğrulama türü olup güvenilirdir.

Gate.io Türkiye'de yasal mı?

Gate.io Türkiye'de yasal olarak faaliyet sürdüren bir borsadır. Borsa sadece Washington, New York, Küba, Sudan, Suriye, İran, Kuzey Kore, Venezuela, Pakistan ve Kırım ülkelerinde hizmet sunmamaktadır.

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

Güncel Son Dakika Gate.io Haberleri

Gate.io, Unifty (NIF) Alım-Satımını Kapatıyor

Gate.io, Unifty Alım-Satımını Kapatıyor

Gate io kripto borsası, bugün (29.07.2022) itibariyle Unifty (NIF) alım satımını kaldıracağını açıkladı. Çekimler 3 ay boyunca devam edecek. Resmi internet sitesinde yapılan duyuruda Unifty...
Gate.io P2P Kullanıcılarına Özel 50.000$’Lık Ödül Havuzu

Gate.io P2P Kullanıcılarına Özel Etkinlik: 50.000$’Lık Ödül Havuzu

Gate.io P2P kullanıcılarına özel bir etkinlik düzenledi. Resmi internet sitesinde yaptığı duyuruda toplam 50,000 USDT'lik devasa bir ödül havuzu ile kullanıcılarını ödüllendireceğini belirten Gate.io...
Gate.io PWAR HODL Et Kazan: Ödül %150 APR

Gate.io PWAR HODL Et Kazan: Ödül %150 APR

HODL Et kazan etkinliği kapsamında yeni bir etkinlik düzenleyen Gate.io PWAR stake eden kullanıcılara %150 APR veriyor. Resmi internet sitesinden paylaştığı haberinde 19 Temmuz saat...