Huobi Güvenilir mi? | Detaylı ve Tarafsız Huobi İncelemesi 2022

Dünyanın en iyi kripto para borsaları arasında yer alan Huobi Global, 2013 yılında Çin Merkezi olarak Leon Li tarafından kurulmuş, ZhenFund ve Sequoia tarafından finanse edilen bir platformdur. Bugüne kadar hiçbir saldırıya uğratılamaması, borsanın güvenilir olduğunu kanıtlayan en büyük özelliklerinden biridir.

Kripto para borsaları arasında en güvenilir ve işlem hacmi bakımından en yüksek hacme sahip isimlerin başında gelen Huobi Global, 2013 yılından bu yana ZhenFund ve Sequoia tarafından finanse edilen güvenilir bir takas, ticaret, cüzdan ve depolama platformu olarak hizmet vermektedir.

Huobi İncelemesi 2022 – Artı & Eksileri

✅ Kullanışlı arayüzü
✅ 500’den fazla altcoin
✅ Üst düzey siber güvenlik mekanizmaları
✅ Yeni çıkan tokenler
✅ Müşteri Desteği
❌ Türkçe canlı destek
7.4

Huobi Global %10 komisyon indirimi

Huobi Global'e kayıt ol! %10 komisyon indirimi 120$'a varan "Hoşgeldin bonusu" kazan.
%10 KOMİSYON İNDİRİMİhuobi

Huobi Hakkında Kısa Bilgi

2019 yılında kripto para piyasasının yüzde 60’lık hacmini elinde tutan ve günümüzde de ilk üçte yer alan Huobi Global, yönetim kurulu ekibi ve güvenlik ekibinden müşteri temsilcilerine kadar kaliteli bir ekipten oluşmaktadır. Dünyanın en güvenilir kripto para borsası unvanını almasının da birçok nedeni vardır. 7/24 çalışan, 1300 personeli ile global ölçekte hizmet veren Huobi, aynı zamanda Türkiye’de ilk olarak ofisini kuran yabancı kripto para borsasıdır.

Çin merkezli olarak kurulan Huobi Global, Leon Li tarafından kurulmuş ve CEO’luğunu da kendisi yapmaktadır. ZhenFund ve Sequoia tarafından finanse edilen Huobi’nin cirosu, verilere göre 1,2 trilyon doları aşmış bir durumdadır. Türkiye, Singapur, Japonya, Güney Kore, Birleşik Krallık ve Hong Kong’da ofisleri bulunan borsa, 130’dan fazla ülkede hizmet veren global ölçekli bir kripto para takas platformudur.

Huobi Güvenilir Kılan Özellikleri Nelerdir?

Birçok yönden kullanıcılarını koruyan ve farklı özellikler sunan Huobi, özellikle güvenlik noktasında hassas davranan bir borsadır. Huobi’yi güvenilir kılan özellikleri elbette sadece güvenlik katmanları değil. Para çekme, yatırma, işlem hızı, transfer süresi gibi önemli özellikler de “Huobi güvenilir mi?” sorusunun cevabı niteliğindedir. İşte Huobi’yi güvenilir kılan özellikleri.

1- Üst Düzey Güvenlik Önlemleri: Huobi, dünyanın en güvenilir kripto para borsaları arasında yer alır. Bunun en büyük nedeni de güvenlik önlemlerine sahip olmasıdır. Platformda 7/24 çalışan, 1300 personel bulunmaktadır ve bunların büyük bir bölümü güvenlik personelleridir. Gelecek siber saldırılara karşı platform sürekli olarak korunmaktadır.

2Huobi Güvenlik Rezervi: Huobi’nin muhtemel saldırılara karşı açtığı güvenlik rezervi, kullanıcı varlık fonu, özel soğuk cüzdanlarda tutulan ayrı bir hesaptır. Buradaki varlıklar, borsanın olası bir saldırı durumunda, kaybolan ya da çalınan varlıkların kullanıcılara aktarılması için bekletilmektedir.

3- Müşteri Desteği: Huobi, müşteri deneyimine en çok önem veren kripto para borsalarının başında gelir. Platformda Türkçe canlı desteğin olmaması bir eksi olsa da translate kullanılarak hızlıca çözüm alınabilmektedir.

4- Transfer Hızı: Huobi’nin güvenilir olduğunu kanıtlayan en büyük ayrıntılarından biri de yapılan transferlerin kısa sürede aktarılmasıdır. Para yatırma ve çekme işlemlerinde minimum süre göz önünde tutulur.

5- İşlem Hızı: Kripto para borsalarında en sık yaşanan sorunların başında işlem hızı problemi gelmektedir. Huobi, bu konuda da en güvenilir kripto para borsalarındandır. Piyasanın en volalit olduğu zamanlarda da işlemler hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

6- İşlem Ücretleri: Huobi, güvenirlik noktasında işlem ücreti detayını da ayrıntısıyla düşünen bir borsadır. Huobi güncel işlem ücretleri aşağıda yer almaktadır.

USDT: Minimum para çekme tutarı 200 USDT olup 20 USDT ücret alınmaktadır.
BTC: Minimum para çekme miktarı ücretsiz olarak 0,01 BTC’dir, ancak ağ ücreti alınabilir.
ETH: Minimum para çekme tutarı 0,015 ETH olup 0,01 ETH ücret alınmaktadır.
HT: Minimum para çekme tutarı 1 HT olup 0,5 HT ücret alınmaktadır.
EOS: Minimum para çekme tutarı 100 EOS olup 0.1 EOS ücret alınmaktadır.
HUSD: Minimum para çekme tutarı 200 HUSD olup 5 HUSD ücret alınmaktadır.

7- Yardım Merkezi: Huobi ile ilgili yaşanılan bir problemin çözüme ulaştırılması oldukça kolaydır. Yardım merkezi sayfasında bulunan hazır makalelerden ya da canlı destek sayfasından ulaşılarak kısa sürede çözüm sağlanabiliyor.

Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.

Huobi Hizmetleri Nelerdir?

Huobi; spot işlemler, vadeli işlemler, staking, madencilik ve OTC trading yapabilir ve kripto para borcu alınabilen bir borsadır. Güvenlik noktasında en güvenilir borsalardan biri olması ve bunu da kurulduğu günden bu yana herhangi bir saldırıya uğramaması ile kanıtlayan borsa, sürekli geliştirilen yönleriyle kripto para yatırımcılarının dikkatini üzerine çekmeyi başarıyor.

2013 yılından 2016 yılına gelinceye kadar en yüksek işlem hacmini elinde tutmayı başaran Huobi, bu dönemlerde piyasanın yüzde 60’ını elinde tutmayı başarmış bir isimdir.

Huobi Güvenliği Nasıl Sağlanıyor?

Borsaların kullanıcılarına sunduğu ticaret çeşitliliği ve avantajları elbette önemlidir. Ancak bundan da önemli olan ayrıntı, borsanın güvenliğidir. Çünkü borsalar, aynı zamanda kullanıcıların varlıklarını elinde tutan, koruyan yerlerdir. Bu yüzden güvenlik noktasında emin olunmayan bir borsada işlem yapmamak gerekir.

Huobi güvenliği, diğer borsa platformları ile kıyaslandığında son derece yüksek güvenlik önlemlerine sahip ve 7/24 takip edilen bir sistemdir. 8 yıllık bir geçmişe sahip olan borsa, siber saldırılara karşı aldığı önlemlerin yanı sıra güncellenen alt yapısı ile piyasada hareketliliğin yaşandığı dönemlerde de hızını kesmeden işlem yapmayı sağlaması ile öne çıkmaktadır.

Huobi Spot İşlem Nasıl Yapılır? Huobi Vadeli İşlem Nasıl Yapılır?

Huobi Global Kapanırsa Ne Olur?

Her yatırımcı, borsalara karşı temkinli hareket eder ve bu konuda da haklılar. Geçmiş dönemde ülkemizde yaşanan Thodex, Vebitcoin gibi sitelerin kapatılıp kullanıcıların da parasının kaybolması yüzünden kullanıcılar borsa seçerken daha temkinli hareket ediyor. Peki, Huobi kapanırsa ne olur?

Huobi Global hakkında verdiğimiz bilgilerde, günlük işlem hacminden söz ettik. Öncelikle bir borsanın kapanıp kapanmaması risklerini değerlendirmek gerekir. Bu kadar yüksek bir işlem hacmine sahip bir borsanın günlük kazancını hesaplamak, tahmin edersiniz ki çok zordur. Dolayısıyla böyle bir borsanın kapanması durumu söz konusu bile olamaz.

Ancak yine de her ihtimale karşı, Huobi kapanırsa ne olur sorusuna cevap verelim;

Huobi Global, “Huobi Güvenlik Rezervi” adı verilen kullanıcı varlık fonunu kurmuş bir borsadır. Kullanıcı varlık fonu, özel soğuk cüzdanlarda tutulan ayrı bir hesaptır. Buradaki varlıklar, borsanın olası bir saldırı durumunda, kaybolan ya da çalınan varlıkların kullanıcılara aktarılması için bekletilmektedir. Aynı durum, borsanın kapanması gibi bir durum söz konusu olduğunda da devreye girer. Yani planlanmış bir kapanma durumunda, borsa öncesinden kullanıcılarını bilgilendirerek varlıklarını farklı adreslere gönderilmesini ister.

Huobi, kullanıcılarını koruma amacıyla kurduğu “Huobi Güvenlik Rezervi”ni, borsanın kendine ait olan HT Tokeni ile desteklemektedir. HT Token’dan elde edilen gelirin yüzde 20’si varlık fonuna aktarılmaktadır. Yine bunun da amacı, olası durumlara karşı kullanıcıların varlıklarını koruma altına almaktır.

Huobi Global’in paylaştığı bilgilere göre Huobi Varlık Fonu hesabında bekletilen 20,000 BTC bulunmaktadır. Bekletilen bu kripto paralar, kullanıcıların kendilerini daha fazla güvende hissetmelerini sağlamaktadır.

En Popüler 3 Kripto Para Borsasını Karşılaştır

 
Binance
9.9
Huobi
7.2
Gate.io
7.1

Huobi Kullanıcı Yorumları

Sağladığı hizmetler ve ticari çözümleri ile Türkiye’den geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmayı başaran Huobi Global kripto para borsası, kullanıcı yorumlarında da olumlu yorumlar alan bir platformdur.

Twitter, Instagram, Muhabbit gibi sosyal medya sitelerinde bir hayli geniş yer bulan borsa, kullanıcı deneyimi noktasında sunduğu başarılı çalışmaları ile en iyi kripto para borsaları arasında yer almaktadır. Huobi kullanıcı yorumlarını inceleyerek borsa hakkında daha ayrıntılı fikirlere sahip olabilirsiniz.

Huobi Güvenli mi?

Huobi borsası ile ilgili yaptığımız değerlendirmenin sonunda yeni yatırımcıların sıklıkla sorduğu “Huobi borsası güvenilir mi?” sorusuna yanıt vereceğiz.

Gerek hizmetleri gerekse de güvenlik adına aldığı önlemleri ile dünyanın en güvenilir kripto borsaları arasına girmeyi başaran Huobi, bugüne kadar herhangi bir hack saldırısı ile karşı karşıya kalmamış borsadır.

Segmentindeki Binance, Gate.io gibi borsalar ile karşılaştırdığımızda, bu borsaların geçmişlerinde saldırıya uğraması, Huobi’nin bir adım daha önde olmasını etkiliyor. Tabi ki saldırıya uğrayan Binance borsasının kullanıcılarına haklarını iade ettiğini de belirtmeden geçmemek gerekir.

Huobi borsası, son derece güvenilir bir borsadır. Ancak yukarıda da ifade ettiğimiz gibi hiçbir borsa devlet güvencesi altında değildir. Bu nedenle kullanıcıların risklerini kendilerinin değerlendirmeleri gerekmektedir.

Sonuç olarak; Huobi kripto borsası, en güvenilir platformlar arasında yer almaktadır. Geniş kapsamlı hizmetleri, aktif sosyal medya hesapları ve kullanıcılarına sunduğu sürpriz hediye ödülleri ile beğeni kazanmayı başarmış bir borsadan söz ediyoruz.

7.4

Huobi Global %10 komisyon indirimi

Huobi Global'e kayıt ol! %10 komisyon indirimi 120$'a varan "Hoşgeldin bonusu" kazan.
%10 KOMİSYON İNDİRİMİhuobi

Huobi SSS

Huobi para nasıl yatırılır?

Huobi hesabınıza kredi kartı ile ya da başka borsadaki varlıklarınızı transfer ederek para yatırabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.

Huobi kimlik doğrulama güvenilir mi?

Huobi kimlik doğrulama (KYC) kripto para dolandırıcılıklarının, terörü finanse etme suçlarının ve karapara aklama suçlarının önüne geçmek için istenen bir işlemdir. Kullanıcıların kimlik bilgileri üçüncü taraflarla paylaşılmaz, sadece hukuki bir inceleme gerektirmesi durumunda ilgili makamlarla paylaşılır.

Huobi para nasıl çekilir?

Huobi'den direkt olarak banka hesabınıza para çekimi yapamazsınız. Bunun yerine Türkiye'deki bankalarla anlaşması bulunan BinanceTR ya da yerel kripto para borsaları; BTCTurk, Paribu, Bitci gibi borsalara varlıklarınızı transfer edebilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya tıklayın.

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz