deneme

MEXC Kripto Para Borsası İncelemesi

MEXC kripto para borsası, Meksika merkezli, yerel bir borsa olarak kurulmasına karşın kısa sürede global bir borsa olma yolunda büyük adımlar attı. Türkiye’de de geniş yatırımcı kitlesine ulaşmayı başaran MEXC, coinmarketcap verilerine göre en iyi 20 borsa arasında, 17. sırada yer almaktadır. Günlük işlem hacmi, 2 milyar dolara yakın olan borsa, 6,6 skor puanına sahiptir.

Meksika merkezli olarak Nisan 2018’de kurulan MEXC Global Exchange, yerel bir borsa olarak kurulmuş olmasına rağmen gösterdiği başarı ve kullanıcı deneyimine verdiği önem ile kripto para borsaları arasında önemli bir yere gelmeyi başarmış bir platformdur. Platform, güçlü yatırımcılar ve büyük iş insanları tarafından akredite edildiği için yüksek likidite oranlarıyla dikkat çekici bir borsa halini alıyor. Spot, marj ticareti, kaldıraçlı ETF ve sözleşmeli ticaret gibi farklı hizmetleri tek bir noktadan sağlayan MEXC, PoS staking hizmeti ile de kullanıcılarını destekleyen bir borsadır.

6.5

MEXC %10 komisyon indirimi

Meksika merkezli kripto para borsası MEXC'e kayıt ol %10 komisyon indirimi kazan.
%10 KOMİSYON İNDİRİMİref

MEXC Değerlendirme Tablosu (Artıları-Eksileri)

Artıları Eksileri
Kripto para türleri Türkiye ofisi
 Gelişmiş ticari ürünler Yeni başlayanlar için zor olabilir

MEXC Global Exchange Nedir?

MEXC Global Exchange, 2018 Nisan ayında Meksika merkezli kurulmuş bir kripto para takas platformudur. Kullanıcılarına spot işlem, marjin işlem, kaldıraçlı ETF  ve sözleşmeli ticaret ve PoS (Proof of Staking) hizmeti sunan bir kuruluştur. Arkasında büyük yatırımcıların ve destekçi iş insanlarının bulunduğu MEXC, kullanıcı varlıklarının korunmasını sağlamak amacıyla güçlü bir güvenlik ekibi ve bu alanda başarılı büyük güvenlik şirketleri ile işbirliği içinde olan bir borsadır.

2018 yılında kurulduğunda bu yana İsviçre, Kanada, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere beş ülkede icra lisansları için başvuruda bulunan MEXC Global,  İngilizce, Rusça, Korece, Portekizce, Türkçe, Vietnamca, Hintçe, Malayca, Hindistan, Afrika dil seçenekleri ile platformun aktifliğini arttırmaktadır. Yakın zamanda mobil uygulamasını da kullanıma sunan borsa, hem web sürümü hem de mobil uygulaması ile alım-satım ve çekim işlemlerinde kullanıcı odaklı hizmetler sunmaktadır.

MEXC Genel Bakış

Yakın dönemde mobil uygulamasını da hayata geçiren MEXC Global Exchange, web sürümü ve mobil uygulaması ile kolay işlem yapılmasını sağlayan bir borsadır. Borsaya genel bir özet geçmek gerekirse aşağıdaki özellikleri en çok göze çarpan detaylardır.

MEXC Global Exchange, özellikle yeni çıkan coinlerin listelendiği bir borsa olup 1428+ coine sahip bir borsadır.
Spot işlem, marj işlem, kaldıraçlı ETF  ve sözleşmeli ticaret ve PoS (Proof of Staking), MEXC DeFi,slot açık arttırması gibi ticari ürünler sunmaktadır.
MEXC Global'de işlem ücretleri coine göre değişmektedir. Ayrıca MX token kullanıcılarına uygulanan özel komisyon indirimi ile referans numarası ile kayıt olan kullanıcılardan daha düşük işlem ücreti alınmaktadır.
MEXC Global Exchange, hem mail adresi hem de canlı destek sayfası üzerinden müşteri hizmeti sunmaktadır. Türkçe konuşan müşteri temsilcilerinin yanı sıra ağın yoğun olması durumunda translate kullanarak yazışan temsilcileri bulunmaktadır.
MEXC Pro, hem mobil uygulama hem de web sürümü ile kullanıcılarının hizmetindedir. Aşağıdaki bağlantılardan mobil cihazınıza uygun sürümü indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.
Android IOS

MEXC Pro Ticaret Deneyimi

Kullanıcıların kolay işlem açmalarını sağlamak amacıyla sade ve kullanışlı bir ticaret alanı oluşturan MEXC, bu özelliği ile kullanıcıların işlem açarken zorlanmadan alım-satım yapmalarını sağlamaktadır. Yeni başlayanlar için biraz karmaşık gibi gelse de kısa süreli bir deneyim sonunda gayet kullanışlı bir şekilde MEXC alım-satım ekranı kullanılabilmektedir. Aşağıdaki ekran görüntüsünden MEXC ticaret deneyimini inceleyebilirsiniz.

MEXC ticaret deneyimi

MEXC Global’de Desteklenen İtibari Paralar

Geliştirilmeye devam eden ve geniş kullanıcı kitlesine ulaşmayı başaran MEXC, VND, RMB, AUD, EURO, GBP, PESO(MXN), EURO ve USD para itibari para birimleri ile BTC, ETH, XRP, EOS, LTC, BCH ve TRX gibi kripto paraları desteklemektedir.

6.5

MEXC %10 komisyon indirimi

Meksika merkezli kripto para borsası MEXC'e kayıt ol %10 komisyon indirimi kazan.
%10 KOMİSYON İNDİRİMİref

MEXC Ticaret Türleri

MEXC, kullanıcılarına daha fazla deneyim sunmak amacıyla diğer borsalardaki gibi çok fazla ticaret türü sunmak yerine daha sade türler sunarak destek vermektedir. MEXC’de yapabileceğiniz ticaret türleri şunlardır;

✓ Spot İşlem

MEXC Global Exchange’de temel olarak yapılabilen ticaret türlerinin başında spot işlem gelir. Spot işlem, diğer borsalarda da olduğu gibi farklı emir tipleri verilerek düşükten alıp yüksek fiyattan satma işlemidir.

✓ Marj İşlem

MEXC’nin kullanıcılarına sunduğu diğer bir ticaret türü ise marj işlemdir. Marj işlem, kullanıcının varlıklarından çok daha büyüğü ile işlem yapmasıdır. Ancak risk oranı çok yüksek bir ticaret türü olduğu için özellikle teknik analiz ve temel analiz konusunda yeteri eğitim seviyesine ulaşmamış kişilerin yapmaları önerilmez.

✓ Kaldıraçlı ETF

✓ Vadeli İşlem

Alım satımda farklı bir strateji olarak da değerlendirilen vadeli işlem, MEXC’inin kullanıcılarına sunduğu bir diğer ticaret türüdür. 125X’e kadar kaldıraçlı işlem açılabilen vadeli işlem, yüksek risk içeren bir ticaret türüdür.

✓ P2P Ticareti

P2P, banka transferi ve daha fazla seçeneğin bir arada sunulduğu bir ticaret türüdür. Aslında bu işlemde alım-satım yapmak yerine sadece kripto paraları banka yerine başka bir satıcıdan satın alma işlemi olarak değerlendirilir.

✓ Launchpad

Bir tokeni erkenden almanın en kolay yolunu sunan MEXC, Launchpad ticaret türü ile kullanıcılarına bunu sunmaktadır. Yani henüz yeni çıkan tokenlara yatırım yaparak erken dönemden alındığı için yüksek karlara ulaşmanın bir diğer yolu olarak da adlandırılabilir.

✓ Kickstarter

Bu alanda, favori kripto paralar için düzenlenen etkinlikte oy kullanılır ve kullanılan oylar karşılığında çeşitli ödüller kazanılır. Bu da MEXC Global’in kullanıcılarına sunduğu bir diğer ticaret türüdür.

✓ Staking

Kripto para kazanmanın en kolay ve güvenilir yolu olarak da adlandırılan staking, MEXC’inin kullanıcılarına sunduğu bir başka ticaret modelidir. Burada varlıklarınızı stake ederek günlük pasif gelir elde edebilirsiniz.

MEXC Üyeliği Oluşturma

MEXC kripto para borsasında işlem yapmaya başlamak için hesabınızı oluşturmanız gerekmektedir. MEXC Global’e nasıl üye olacağınız hakkında bilginiz yoksa buraya tıklayarak resimli anlatımımıza ulaşabilirsiniz.

6.5

MEXC %10 komisyon indirimi

Meksika merkezli kripto para borsası MEXC'e kayıt ol %10 komisyon indirimi kazan.
%10 KOMİSYON İNDİRİMİref

MEXC Para Yatırma

MEXC üyeliğinizi oluşturduktan sonra ticaret yapmaya başlamak için hesabınıza para yatırmanız gerekmektedir. MEXC para yatırma hakkında bilginiz yoksa ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayarak resimli anlatımımıza ulaşabilirsiniz.

MEXC Para Çekme

Kripto varlıklarınızı başka borsa hesabınıza çekmek ya da Türkiye’deki banka hesabınıza çekmek için MEXC para çekme hakkında verdiğimiz ayrıntılı bilgilere ulaşarak adım adım işlem yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya tıklayın.

MEXC Güvenilir mi?

Meksika merkezli kripto para borsası MEXC, en güvenilir kripto para borsaları arasında yer almaktadır. İsviçre, Kanada, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere beş ülkede icra lisansları için başvuruları bulunan ve birçok dalda lisans alan kripto para borsası, kullanıcı deneyimini en üst düzeyde tutan ve varlık güvenliğinin sağlanması için büyük güvenlik şirketleri ile işbirliği yapan bir borsadır. MEXC güvenilir mi sorusuna dair ayrıntılı bilgilere ulaşabileceğiniz makalemizi okumak için buraya tıklayın.

MEXC Müşteri Hizmetleri

Global ölçekte hizmet veren kripto para takas platformu, kullanıcı odaklı hizmetleri ile dikkat çekici bir borsadır. Kullanıcılarının yaşadıkları sorunları kısa sürede çözüme ulaştırmak için canlı destek, mail desteği ve yardım merkezi olmak üzere üç farklı kanal üzerinden hizmet sunmaktadır. MEXC iletişim bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayın.

Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.

MEXC SSS

MEXC Türkiye'de yasal mı?

MEXC Global Exchange, dünyanın birçok ülkesinde kripto para takas hizmeti sunan bir platformdur. Türkiye'de herhangi bir yasağı bulunmayan borsa, yasal olarak hizmet vermektedir.

MEXC KYC doğrulaması güvenilir mi?

KYC doğrulama ya da diğer adıyla kimlik doğrulama, kripto para dolandırıcılıkları başta olmak üzere terörü finanse etme ve kara para aklama suçlarının önüne geçmek için borsaların koştuğu bir şart olup MEXC KYC doğrulama güvenilir bir işlemdir.

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

Güncel Son Dakika MEXC Haberleri