Huobi Grid Trading Bot Nasıl Kullanılır, Avantajları Nelerdir?

Huobi grid trading bot kullanıcıların belirledikleri fiyat aralıklarında otomatik alım satım yapmayı sağlayan bir uygulamadır. Kurulum ve kullanımı hakkında detaylı bilgileri yazımızın devamında bulacaksınız.

Huobi Grid Trading Nasıl Kullanılır?

Aşağıdaki resimli anlatımımızı olduğu şekilde uygulayarak Huobi grid trading bot kullanımı hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. İşlem yapamamanız ya da hata almanız durumunda yazımızın altından “yorum” bölümünden sorunuzu sorabilirsiniz.

1- Huobi Hesabınıza Giriş Yapın

Huobi trading bot kullanımı

Huobi Global hesabınızdan giriş yapın. Henüz bir hesabınız yoksa ücretsiz kayıt olmak için tıklayın.

1- Trading Bot’a Gidin

Huobi grid trading bot kullanımı

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ana sayfanın üst köşesinde yer alan “Spot işlemler” sekmesine tıklayın, açılan alt sekmeden “Trading Bot” sekmesini tıklayın.

3- Açıklamayı Okuyun ve Onaylayın

Huobi grid trading bot kullanımı

Trading Bot ekranına geldiğinizde ilk olarak karşınıza çıkacak açıklama bölümünü okuyun ve “Devam” butonuna tıklayarak devam edin.

3- İşlem Tipini Seçin

Huobi grid trading bot kullanımı

Açıklama kısmını geçtiğinizde sistem size Trading Botu nasıl kullanmak istediğinizi soacaktır. Açılan sayfada “Otomatik” ve “Manuel” seçeneklerinden istediğinizi seçin.

4- Yatırım Miktarını Belirleyin

Huobi grid trading bot kullanımı

İşlem tipini seçtikten sonra açılacak yeni sayfada yatırmak istediğiniz miktarı belirlemeniz gerekmektedir. Bakiyenizin tamamını ya da bir kısmını bağlayabilirsiniz. Miktar belirledikten sonra “Devam” butonuna tıklayın.

7.4

Huobi Global %10 komisyon indirimi

Huobi Global'e kayıt ol! %10 komisyon indirimi 120$'a varan "Hoşgeldin bonusu" kazan.
%10 KOMİSYON İNDİRİMİhuobi

Otomatik Trading Botu Nedir?

Otomatik trading bot, adından da anlaşılacağı gibi sistemin grafik üzerinden belirlediği en düşük fiyattan alım yaparak en yüksek fiyattan satış yapmasıdır. Bunun için yapmanız gereken çok fazla bir işlem yoktur. Sadece girmek istediğiniz miktarı belirlemeniz yeterli olacaktır.

Manuel Trading Bot Nedir?

Manuel grid trading bot ise fiyat aralıklarının manuel olarak belirlenmesidir. “Fiyat D” en düşük fiyat, “Fiyat Y” en yüksek fiyat anlamına gelir. En düşük fiyat bölümüne destek noktasını, en yüksek fiyat bölümüne ise direnç noktasını yazarak botu çalıştırabilirsiniz.

Huobi Grid Trading Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Otomatik alım satım botu olması, cazip gelebilir ancak doğru şekilde botu kullanmadığınızda zarar edebilirsiniz. Bu nedenle trading botu kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Peki, Huobi Grid Trading kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

  1. Alım satım botunun mantığı; “düşük fiyattan al”, “yüksek fiyattan sat” mantığı ile hareket etmektedir. Dolayısıyla yatay seyreden ya da tek taraflı seyreden bir piyasada grid trading kullanmanız önerilmez.
  2. Manuel seçeneğini seçerken fiyat aralıklarını belirlemeniz önemli bir konudur. Fiyat aralıklarını 1 günlükte seçmeniz daha sağlıklı olacaktır. 1 günlük destek ve direnç noktalarını belirlediğinizde kazancınız daha sağlıklı olur.
  3. Coin seçimi konusunda teknik analiz bilgisine sahip değilseniz bot kullanmamanızı öneririz. Ancak yine de kullanmak istiyorsanız fiyat hareketleri yüksek olan coinleri seçmeniz daha avantajlı olacaktır.
  4. Grid aralığı, yani işlem açma aralığını düşük tutmaya özen gösterin. Çünkü yüksek grid aralıklarında işlem açmanız, çok fazla alım-satım yapmasına neden olur ve bu da kar marjınızın düşmesine neden olacaktır.
7.4

Huobi Global %10 komisyon indirimi

Huobi Global'e kayıt ol! %10 komisyon indirimi 120$'a varan "Hoşgeldin bonusu" kazan.
%10 KOMİSYON İNDİRİMİhuobi

Huobi Grid Trading Güvenilir mi?

Trading botlar, sadece Huobi Global borsasında yoktur. Diğer bazı borsalar ve özel olarak buna yönelik hizmet veren bazı özel uygulamalar bulunmaktadır. Aslında botların güvenirliği, biraz da kullanıcıya bağlıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi otomatik ve manuel işlem yapma arasındaki farkları göz önünde bulundurarak işlem açmanız, risk oranınızı düşürür ya da yükseltir.

Huobi grid trading, temelinde güvenilir bir uygulamadı ve doğru şekilde kullanıldığında herhangi bir zararı olmaz. Fakat yanlış kullanım, grid aralıklarının yanlış belirlenmesi gibi birtakım yanlış işlemler, zarar edilmesine neden olur. Bu da botun güvenirliğinden ziyade kullanıcıların yanlış işlem yapmasına bağlıdır.

Global ölçekte hizmet veren ve verdiği hizmetleriyle her geçen gün daha fazla kullanıcı kitlesine ulaşmayı başaran Huobi, daha fazla kazanç sağlamak ve kazanç elde ederken de riski en aza düşürmek için farklı ticaret türleri sunuyor. Bunlardan biri de “Grid trading” adı verdiği otomatik alım satım botudur.

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz