Huobi KYC Doğrulama Nasıl Yapılır, Neden Yapılmalıdır, Avantajları Nelerdir?

Huobi Global KYC doğrulama, basit birkaç adımda yapabileceğiniz bir işlem olup hesap güvenliğiniz ve işlem yapabilmeniz için mutlaka yapmanız gereken bir işlemdir.

Huobi kayıt

Adım Adım Huobi KYC Doğrulama

1- Huobi Hesabınıza Giriş Yapın

KYC doğrulamasına başlamak için hesabınıza giriş yapın. Sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Giriş” butonuna tıklayarak hesap bilgilerinizi girdikten sonra girişinizi tamamlayın.

2- Kimlik Doğrulama Sekmesine Tıklayın

Huobi Global KYC doğrulaması

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan “Profil” resminizin üzerine tıklayarak açılır menüden “Kimlik Doğrulama” sekmesini tıklayarak işlem yapmaya başlayın.

3- Doğrulama Tipini Seçin

Huobi Global KYC doğrulaması

Açılacak yeni sayfada, KYC doğrulamasını hangisi ile yapmak istediğinizi soracaktır. Buradan sizin için uygun olanını seçin. “Kimlik kartı”, “pasaport” ya da “ehliyet” seçeneğini tıklayın.

4- Kimliğinizin Ön Yüzünü Yükleyin

Huobi Global KYC doğrulaması

Açılan sayfada kimliğinizin ön yüzünü yüklemenizi isteyecektir. Telefon kullanıyorsanız, telefonunuzun kamerası ile kimlik resminizi yükleyebilir ya da fotoğraflarınız arasından seçim yaparak da yükleme yapabilirsiniz.

5- Kimliğinizin Arka Yüzünü Yükleyin

Huobi Global KYC doğrulaması

Kimliğinizin ön yüzünü yükledikten sonra açılacak yeni sayfadan kimliğinizin arka yüzünü yüklemeniz gerekmektedir. Aynı şekilde telefonunuzun kamerası ile ya da fotoğraflarınızdan seçerek yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

6- Yüz Doğrulaması

Huobi Global KYC doğrulaması

Yukarıda anlattığımız şekilde kimliğinizin ön ve arka yüzünü yükledikten sonra yeni açılacak sayfada yüz doğrulaması yaparak KYC doğrulamasını tamamlayın.

KYC Doğrulaması Nedir?

KYC Doğrulaması Nedir?

Kripto para borsalarının artması ve bu alanda yatırımcılar ile buna karşın “kötü amaçlı kullanım” güden kişilerin de paralel olarak artması, dünyada terörü finanse etme ve kara para aklama suçlarının artmasına neden oldu. KYC doğrulaması yani kimlik doğrulaması, kara para aklamanın önüne geçilmesi yani AML (Anti Money Laundering) suçlarının yasadışı gelirlerinin önüne geçmek ve terörü finanse etme suçlarını engellemek için tüm yasaları, düzenlemeleri ve prosedürleri kapsayan bir süreçtir.

Bilindiği üzere Bitcoin (BTC) ve diğer tüm kripto paralar merkeziyetsizdir ve üçüncü tarafların müdahale etmek gibi bir durumları söz konusu değildir. Bu da kötüye kullanımın artmasını etkilemektedir. Özellikle dolandırıcılık, kara para aklama ve terörü finanse etme suçları için kullanılan yeni alanın kripto paralar olması, borsaların ve hükümetlerin gerekli önlemleri almalarını zaruri kıldı. Tabi ki KYC doğrulaması tamamen bu suçların önüne geçmeye yeterli olmasa da en aza indirgemesi konusunda yardımcı olmaktadır.

Huobi Neden KYC Doğrulaması İster?

Huobi Neden KYC Doğrulaması İster?

Huobi Global, Türkiye, Singapur, Japonya, Güney Kore, Birleşik Krallık ve Hong Kong’da ofisleri bulunan, 130’dan fazla ülkede hizmet veren bir kripto para borsasıdır. Kripto para borsaları ya da kripto paralarla ilgili ciddi anlamda bir düzenleme, dünya genelinde olmasa da yukarıda saydığımız suçların önüne geçilmesi için bazı düzenlemeler yapılmış ve bunlar borsa platformlarına bildirilmiştir.

Huobi Global, faaliyet gösterdiği ülkelerdeki KYC / AML yasalarına uygun olarak işlem yapmalarını ister. Bunu sağlayabilmek için de KYC doğrulamasını şart koşar.

KYC Bilgileri Ne İçin Kullanılır?

KYC Bilgileri Ne İçin Kullanılır?

Borsalar, aynı zamanda yatırımcıların paralarını sakladıkları bir cüdan görevini görürler. Bu da güvenlik önlemlerinin en üst düzeyde olmasını gerektirmektedir. Huobi, 1300 personeli ile 7/24 hizmet veren bir platformdur. Kendi bünyesinde aldığı güvenlik önlemlerine ek olarak KYC doğrulaması yaptırılmasını şart koşmasının nedeni, kişisel bilgilerin üst düzey güvenlik önlemleri ile korunmasını sağlamak için kullanılır.

Huobi Global KYC doğrulaması esnasında verilen kişisel bilgiler, üçüncü şahıslarla paylaşılmaz, hesap onayı dışında hiçbir amaç doğrultusunda kullanmayacağını taahhüt eder.

18 Yaşından Küçükler Huobi Global’e Kayıt Olabilir mi?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Huobi, faaliyet gösterdiği ülkelerdeki KYC/AML yasalarına uygun şekilde hareket eden bir borsa platformudur. Türkiye yasalarına göre 18 yaşından küçük kişilerin finansal işlem yapmaları yasal değildir. Bu nedenle Huobi Global de 18 yaşından küçük kişilerin kayıt işlemini kabul etmemektedir.

Kimlik Doğrulama Süreci Sıkça Sorulan Sorular

Huobi Global kimlik doğrulama süreci ne kadar sürer?

Kimlik doğrulama (KYC doğrulama) süresi, işlem sırasına göre destek ekibi tarafından tamamlanmaktadır. Ortalama süresi 24-48 saat arasında olup işleminiz onaylandıktan sonra e-posta adresinize onay bildirimi gelir.

Kimlik doğrulama işleminin ardından hangi işlemler yapılabilir?

Kimlik doğrulama işlemini tamamladıktan sonra kredi kartı ile para yatırma ve çekim işlemleri ile birlikte kripto para alım ve satım işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kimlik doğrulama işlemi neden onaylanmadı?

Kimlik doğrulama işlemi esnasında yüklediğiniz kimlik ya da pasaportunuzun okunamaması, yüz doğrulama işleminin başarılı olmaması durumunda kimlik doğrulama işlemi onaylanmaz. Onaylanmama nedeni hakkında ayrıntılı bilgi e-posta adresinizde yer alır.

Hesabımı onaylarken hata alıyorum, ne yapmalıyım?

Hesap doğrulama işlemi esnasında bir hata ile karşı karşıya kalıyorsanız hata aldığınız ekranın görüntüsünü çekerek [email protected] adresine mail olarak gönderebilirsiniz.

Kayıt olurken yanlış uyruk seçtim, ne yapmalıyım?

Kayıt esnasında yanlış uyruk girilmesi durumunda UID bilginiz ile [email protected] adresine mail göndermeniz gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz