deneme

Binance Nedir? Binance Borsası İncelemesi

Binance nedir biliyor musunuz? Eğer hala dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para borsası ile ilgili bilginiz yoksa “Binance nedir?” rehberimiz size yardımcı olacak.

Kripto para alım satımı dışında pasif gelir de elde edebileceğiniz Binance hakkında oluşturduğumuz rehber, borsa hakkında geniş bilgilere sahip olmanıza yardımcı olacak.

9.9
Binance Global
En Yüksek İşlem Hacmine Sahip Borsa

   Milyonlarca kripto para yatırımcısının tercih ettiği Binance Global, en yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsasıdır. Farklı kripto para birimleri, farklı ticaret türleri ile kripto para yatırımında kazanmak isteyenlerin tercih ettikleri Binance ile ilgili bilmeniz gereken tüm ayrıntıları, Binance rehberi yazımızda ele alacağız. İşte tüm ayrıntılarıyla kripto para dünyasına yön veren Binance Global Rehberi…

   Binance Artıları

   ✅ 395 kripto para çeşidi

   ✅ Yüksek likidite

   ✅ Spot işlem, vadeli işlem

   ✅ Kullanıcı Güvenliği

   Binance Eksileri

   ❌ Yeni başlayanlar için zor olabilir

   Binance Nedir, Binance Tarihi

   Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, kripto para borsasını yönetmek dışında komple kripto para dünyasını kapsayan bir platformdur. Günlük ortalama 2 milyar dolar işlem hacmine sahip olan platform, saniye başına ortalama 1,4 milyon işlemin gerçekleştirildiği ve 7/24 destek hizmetlerinin sunulduğu en iyi kripto para borsasıdır.

   Bitcoin (BTC)’in kuruluşundan bu yana 13 yıl zaman geçti. Bitcoin, kripto paraların lokomotifi hükmünde olsa da zamanla ortaya çıkartılan diğer coinler (altcoin) de kripto para dünyasından pastalarını almaya başladı. Burada söz konusu olan yatırımcıların alt coinlerini soğuk cüzdanlarda saklamak yerine güvenilir borsalarda saklamaları durumu ortaya çıkmaktadır.

   2017 yılında faaliyetlerine başlayan Binance Global kripto para borsası, tam da yatırımcıların aradıkları güvenilir liman hükmünde bir kripto para borsası olmayı başardı. 7/24 güvenlik ekibi ile denetlenen, yaşanacak olası saldırılar durumunda kullanıcı varlıklarının korunmasını sağlayacak ek güvenlik çözümleri ve dünyanın birçok ülkesinde yerel dille 7/24 canlı destek sunan Binance Global, Çin asıllı bir kripto para borsasıdır.

   Binance, Changpeng Zao ya da kısa adıyla “CZ” adındaki Tokyo menkul kıymetler borsasında kullanılan alım satım sistemlerinden bazılarını geliştiren kişinin 2017’de oluşturduğu bir borsadır. CZ’nin bu özelliği, Binance’ın kısa sürede yüksek değerler kazanmasını etkileyerek dünyanın 1 numaralı borsası haline gelmesini önemli oranda etkilemiştir.

   CZ, Binance bordasını açmadan önce ICO düzenleyerek bağış topladı ve en nihayetinde günümüze kadar başarı öykülerini yazmaya devam eden ve dünyanın en iyi kripto para borsası olmayı başaran Binance Global, düzenlene bu ICO ile adından kısa sürede söz ettirmeyi başardı ve tabi ki bunu yaparken de arkasına büyük yatırımcıların desteğini aldı. Changpeng Zao, düzenlediği ICO ile 15 milyon dolara yakın bir fon topladı ve bu yatırımcılar karşısında insanlara Binance Coin (BNB) verdi. Ethereum Blockchain’inde oluşturulan BNB de kısa sürede değer kazanmaya başlayarak yatırımcılarının güveninin kazanmayı başardı.

   Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
   Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.

   Neden Binance?

   Bir borsanın kullanışlı olup olmadığını anlamanın en temel yolu, borsanın sunduğu avantajlar ve dezavantajlar hakkında bilgi edinmektir. Binance kripto para borsasının geçmişi ve kuruluş öyküsünü anladıktan sonra artık borsaya kayıt olmak için geçerli nedenlere ve uzak durmak için geçerli nedenlere göz atabiliriz. Yani iki başlık altında toplayacağımız Binance’ın avantajları ve dezavantajları konusunu ele almaya başlayabilirsiniz.

   Binance’in Avantajları

   Yukarıda da belirttiğimiz gibi bir kripto para borsasının kaliteli olup olmadığı, avantajları ve dezavantajlarına bakılarak ölçülebilir. Buna ek olarak güvenirliğini test etmek de önemli bir konudur. Bu kısa bilgilendirmeden sonra borsanın avantajlarına geçebiliriz. İşte Binance’ın kullanıcılarına sunduğu avantajlar…

   ✓ Yüzlerce Altcoin

   Binance Global’in kısa sürede bilinirlik kazanmasındaki en büyük neden kurulduğu dönemlerde segmentindeki diğer kripto para borsalarında az miktarda altcoin bulunması idi. Ancak Binance, kurulduğu günden itibaren altcoin çeşidini arttırdı ve günümüze geldiğinde borsada 395 altcoin bulunmaktadır. Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash gibi geleneksel kripto paralar dışında başarılı birçok projenin yer aldığı borsa, bu yönüyle kullanıcılarının beğenisini kazanmayı başardı. Elbette diğer bazı kripto para borsalarında Binance’dan daha fazla alt coin seçeneği bulunuyor. Ancak Binance’ı farklı kılan etken, listelediği alt coinlerin güvenilir projelere sahip olmasıdır.

   ✓ Düşük Ücretler

   Kripto para borsalarında kullanıcıların hoşuna gitmeyen en önemli durum komisyonlardır. Bazı borsalarda komisyon ücretleri yüksek olduğu için güvenilir borsalar oldukları halde kullanıcılarını cezbetmiyor. Binance Global, bu konuda da kullanıcılarına avantaj sağlamaktadır. Kullanıcılarından her alım satım işlemi başına %0,1 komisyon alıyor. Yani 1 ETH’lik bir işlemde alınan komisyon %0,001 ETH’dir. Bu da diğer borsalara göre en düşük ücret kesintisi yapan borsa olmasını sağlamaktadır.

   Not: Binance’da Binance Coin (BNB) tutan kullanıcılar, %50 daha düşük komisyon ücreti ödemektedir.

   Kesintiler, kripto paraya göre değişiklik göstermektedir. Örneğin BTC çekimi ile ETH çekimi arasında yüksek ücret farklılıkları bulunmaktadır. Diğer coinlerdeki ücret kesintileri de yine coine göre değişiklik göstermektedir. Binance para yatırma işleminde herhangi bir komisyon kesintisi yapmaz. Sadece çekimlerde yapar. Günlük 2BTC’ye kadar sorunsuz bir şekilde çekim yapılabilirken daha üst miktarda bir para çekimi gerçekleştirilecekse hesabın onaylatılması gerekmektedir.

   ✓ Ödüller

   Kullanıcı odaklı çalışmaları ile dikkat çeken en iyi kripto para borsası Binance, sadece ticarette değil, kullanıcılarının gönlünü kazanmak adına da adımlar atan bir borsadır. Mesela bir dönem Waves (WAVES) ve Ontology (ONT), kullanıcılarına ücretsiz olarak dağıtıldı. Buna ek olarak “Maserati” marka otomobil de hediye etti. Yani işin özetinde her anlamda Binance, kullanıcılarını düşünen bir platformdur. Şimdilerde de yine farklı ödüller dağıtan Binance’ın en büyük ödüllerinden biri de referans kodu ile kayıt olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sağlamasıdır, ek olarak BNB coin tutan kullanıcılar, %10 komisyon indirimine ek olarak %50 komisyon indirimi de kazanmış oluyor.

   9.9

   Binance En Yüksek işlem hacmine sahip borsa

   Binance Global, piyasa değeri ve yatırım hacmi açısından en büyük kripto para borsadır.
   %10 KOMİSYON İNDİRİMİref

   ✓ ICO Launchpad Binance’da listelenecek yeni coinler seçilirken altcoinin eski olması bir şeyi değiştirmez. Binance’ın bilinen en büyük özelliklerinden biri bir coini listelemek için ICO düzenlemesini beklemektir. ICO düzenlendikten sonra coinin gördüğü rağbete göre değerlendirerek borsada listeler. Tabi bunun dışında farklı politikalarının olduğunu da söylememiz gerekir. “Binance’da listenecek coinler neye göre belirlenir?” yazımızı inceleyerek bu konuda daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

   ✓ Güvenlik Bir borsanın güvenilir olup olmadığını anlamanın en temel noktalarından biri kullanıcı güvenliği için oluşturulmuş “güvenlik katmanları”dır. Binance Global, bu konuda da en iyi güvenlik katmanlarını sunmaktadır. iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) kullanıcıların hem veri güvenliğini hem de varlık güvenliğini korumak adına sunulan bir çözümdür. Buna ek olarak mail doğrulaması ve SMS doğrulaması güvenlik faktörleri de Binance’ın güvenlik konusunda attığı diğer adımlardır. Binance, kullanıcı güvenliğine ek olarak hesapları korumak için Crypto Currency Security Standard’ı (CCSS) kullanmaktadır. CCSS, dünyanın en büyük kripto para borsalarının kullandığı sektör standardı olarak kabul edilir.

   ✓ Yüksek Alım Satım Hacmi

   “Binance nasıl?” sorusunu yanıtlarken belki de üzerinde en çok durulması gereken nokta borsanın yüksek alım satım hacmine sahip olmasını öne sürmek gerekir. Bazı borsalarda işlem hacmi düşüktür ve bu da alım-satım yaparken anlık bir alıcının bulunmasına engel olur. Bazı Türk kripto para borsalarında ve yerel diğer bazı borsalarda emirlerin geç onaylanmasındaki en büyük neden budur. Binance, yüksek alım satım hacmine sahip bir kripto para borsasıdır. Yapılan herhangi bir alım-satım işleminde anında alıcı bulmak mümkündür. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi saniye başına ortalama 1,4 milyon işlemin gerçekleştirildiği borsada varlıklara alıcı bulmak hiç de zor olmayacaktır.

   ✓ Müşteri Hizmetleri Binance, faaliyette olduğu tüm ülkelerin kanunlarına uygun şekilde hareket etmenin yanında 36 dilde hizmet vermektedir. Bu da kullanıcıların yaşadıkları problemleri kısa sürede çözmeye yardımcı olmasını sağlamaktadır. Binance canlı destek sayfasına bağlandığınızda Türkçe konuşan müşteri temsilcilerinin bulunması, daha hızlı çözüm sunulmasını etkilemektedir.

   ✓  BinanceTR İtibari Para Yatırma Binance’ın Türkiye’de hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesinin olmasının en büyük nedenlerinden biri de Türk yatırımcılarına özel olarak sunduğu Binance Türkiye (BinanceTR) uygulamasıdır. Hatırlandığı üzere daha önce Binance Global’e para yatırma işlemleri PaPara üzerinden de yapılabiliyordu. Ancak 30 Nisan 2021 tarihinden itibaren PaPara ve diğer üçüncü firmalar üzerinde kripto para alımı ile ilgili bir yasaklama getirildi. Bu durum, Binance Türkiye kullanıcılarının borsadan kısa süreli uzaklaşmasına neden olsa da platformun BinanceTR uygulamasını hayata geçirmesi ile birlikte son buldu. BinanceTR uygulaması kullanan Türk yatırımcılar, 7/24 AKBANK, Vakıfbank, Ziraat Banası ve Fibabanka üzerinden yatırma ve çekme işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Diğer bankalardan ise 7/24 para yatırılabiliyor ancak çekimler EFT saatleri içerisinde gerçekleşmektedir. Bu da Türk kullanıcıları açısından büyük bir avantajdır.

   5.9

   Binance TR %10 komisyon indirimi

   Binance TR üyeliğinizi oluşturarak bankanızdan hızlı ve güvenilir şekilde transfer yapın.
   %10 KOMİSYON İNDİRİMLİref

   Binance’in Dezavantajları

   Binance’ın kullanıcılarına sunduğu avantajlar oldukça fazladır. Buna karşı dezavantaj olarak sayılabilecek tek durum, yeni kullanıcıların uygulamayı nasıl kullanacakları ile ilgili çok bilgi sahibi olmamalarıdır. Bunun dışında platformun bir dezavantajının olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

   Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
   Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.

   Binance Ticaret Türleri

   Binance hakkında bilgileri verdikten sonra borsada neler yapabileceğinizi, hangi ticaret türlerini gerçekleştirebileceğinizi de anlatmaya başlayalım. Binance, sadece spot alım-satım ya da vadeli işlem yapılabilen bir borsa olmanın çok daha ötesinde, farklı avantajları bulunan bir borsadır. Binance inceleme yazımızın bu bölümünde Binance ticaret türleri hakkında bilgi vereceğiz. İşte Binance ile yapabileceğiniz ticaret türleri…

   ✓ Spot İşlem Spot işlem, tüm kripto para borsalarında yapılan temel kripto para ticaretidir. Farklı emir türleri kullanılarak düşükten alıp yüksekten satma işlemine spot işlem denir. Güvenilir bir şekilde Binance’da spot işlem açabilirsiniz. Binance spot işlem nasıl yapılır yazımızı inceleyerek detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

   ✓ Vadeli İşlem (Futures, Kaldıraç) Vadeli işlemler de borsaların birçoğunda artık yapılabilen ticaret türlerinden biridir. Spot alım satım işlemlerine göre çok yüksek riskler içeren vadeli işlem açmadan önce mutlaka teknik analiz konusunda kendinizi yetiştirmeniz ve piyasaya dair haberleri sıkı takip etmelisiniz. Binance vadeli işlem nasıl yapılır yazımızı inceleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

   ✓ P2P Hesabı P2P ya da diğer adıyla “eşler arası transfer” işlemi, bir bankaya mecbur kalmadan kullanıcılar arasında kripto satışının yapıldığı bir ticaret tipidir. Binance P2P nedir yazımızı inceleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

   ✓ Binance Earn Alım-satım işlemi yapmadan da Binance’dan para kazanabilirsiniz. Mesela elinizdeki varlıklarla herhangi bir işlem yapmadan günlük pasif gelir elde etmek için Binance Earn programına katılabilirsiniz. Son derece basit olan bu işlem hakkında bilginiz yoksa Binance earn nedir yazımızı inceleyerek detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

   ✓ Binance LaunchPad Piyasaya henüz sürülmemiş yeni kripto paralara yatırım yaparak para kazanabileceğiniz Binance LaunchPad da Binance ticaret türleri arasında yer almaktadır. Konu hakkında bilgi sahibi değilseniz Binance LaunchPad nedir yazımızı inceleyebilirsiniz.

   ✓ Staking Kripto para piyasasında para kazanmanın alternatif bir diğer yöntemi ise kullanıcı varlıklarını kilitleyerek para kazanmaktır. Binance’ın kullanıcılarına sunduğu ticaret türlerinden biri de budur.

   ✓ Binance Pool Kripto para madencileri için özel olarak oluşturulan Binance Pool da yine Binance’da yapılabilen bir diğer ticaret türüdür. Binance Pool, madencilik yaparken birden fazla madencinin bir araya gelerek daha hızlı blok oluşturarak ödül kazanmayı sağlayan bir platformdur. Binance Pool nedir yazımızı inceleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

   ✓ Binance NFT Son dönemlerde kripto para alanının en çok bilinen özelliklerinden biri de NFT projeleri oldu. Kullanıcılar, Binance NFT pazarında kendi oluşturdukları NFT projelerini satışa sunabilir, satılıkta olan NFT projelerini satın alabilirler. Binance NFT nedir yazımızı inceleyerek konu hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

   Binance Güvenilir mi?

   Binance hakkında gerekli tüm bilgileri verdikten sonra yeni yatırımcıların en çok sordukları “Binance güvenilir mi?” sorusuna kısa bir yanıt verelim; Binance, dünyanın en güvenilir kripto para borsaları arasında yer almaktadır. İşlem hacmi, kullanıcı deneyimi ve güvenliği konusunda en iyisini yapan ve yapmaya devam eden borsa, 7/24 özel güvenlik ekibi ile siber saldırılara karşı korunmaktadır. Çekirdek kadrosu, işlem güvenliği ve finansman desteği ile her açıdan güvenilir olan platform hakkında daha fazla bilgi edinmek için Binance güvenilir mi? yazımızı okumanızı öneririz.

   Binance Kayıt Ol Binance Para Yatırma
   Binance Güvenilir mi? Binance Para Çekme
   Binance İletişim Binance Kullanıcı Yorumları

   Binance SSS

   Binance neden kimlik ister?

   Binance, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun şekilde hareket eden bir borsadır. Kayıt olan kullanıcılarından kimlik doğrulaması (KYC) istemesinin nedeni, kara para aklama, terörü finanse etme ve kullanıcı varlıklarını korumak içindir.

   Binance para nasıl yatırılır?

   Binance para yatırma işlemini, Binance Global üzerinden kredi kartı ile BinanceTR uygulamasından banka havalesi ya da EFT yaparak tamamlayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.

   Binance para nasıl çekilir?

   Binance Global'den direkt olarak banka hesabınıza para çekimi yapamazsınız. Bunun yerine Binance TR uygulaması üzerinden banka hesabınıza para çekebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.

   Güncel Son Dakika Binance Haberleri