MEXC Güvenilir mi: Güvenilir Kılan 8 Benzersiz Özelliği

2018 yılında faaliyetlerine başlayan Meksika merkezli kripto para borsası MEXC hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevabını ve özelde MEXC güvenilir mi sorusunun ayrıntılı yanıtlarını bu yazımızda bulacaksınız.

MEXC Nedir?

MEXC Global, 2018 yılında Meksika merkezli olarak kurulan kripto para takas platformudur. Kanada, Avustralya, Estonya ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere dört farklı ülkede önemli lisanslar alan kripto para borsası, yüksek performanslı eşleşme motoru teknolojisi kullanan bir borsadır. Blokzincir teknolojisinde deneyimli bir ekip tarafından yönetilen borsa, Türkiye’de kullanıcılarına sunduğu avantajları ile kısa sürede adını duyurmaya başlamış bir borsadır.

MXC (Mexc) Global Performans Tablosu

Avantajları Devavantajları
✅ Kripto para türleri ❌ Giriş İşlemleri
✅ Spot Ticaret ❌ Türkiye Ofisi
✅ Vadeli işlemler
✅ ETF Marjin
✅ ETF İndexi

MEXC’i Güvenilir Kılan Özellikleri Nelerdir?

MEXC Global, kurulduğu günden bu yana gelişmeye ve kullanıcılarına yeni avantajlar sunmaya devam ediyor. Birçok kripto para borsasının olmasına rağmen bu borsanın tercih edilmesinde önemli bazı etkenler vardır. Bunlar;

1- Güvenli ve Kararlı: Çok katmanlı, çok kümeli sistem mimari yapısı ile dikkat çeken MEXC, en güvenilir kripto para borsaları arasında yer almaktadır. Kullanıcı deneyimi ve performansını en üst seviyede tutan kripto para borsası, sunduğu ticaret türleri ile kullanıcılarının beklentilerini karşılama noktasında başarılı bir firmadır.

2- Yüksek Performans: Saniyede 1,4 milyon emre kadar işlem gerçekleştirebilen yüksek performanslı eşleme motoruna sahip MEXC, piyasanın volalit olduğu dönemlerde işlemlerin donma ya da geç işleme girme gibi durumlarla karşı karşıya kalmaz. Bu da günlük trade yapan kripto para yatırımcılarının güvenini kazanmasını sağlamaktadır.

3- Yüksek Likidite: Platforma likidite ve bolca kaynak sağlayan MEXC Global ortakları ve 6 Milyondan fazla trader ile işlem yapmaktadır. Zengin kaynaklarının olması ve kullanıcılarına diğer borsalardan farklı olarak yüksek likidite olanağı sunması da yine MEXC güvenilir mi sorusuna karşılık verilebilecek yanıtlardan biridir.

4- Çoklu Dil Desteği: MEXC Global kripto para borsası, Türkiye’de ofisi olmamasına rağmen Türk kullanıcılarının yaşadığı problemlere karşı kısa sürede çözüm sunmak amacı ile çoklu dil desteği hizmetlerine Türkçe dil seçeneğini de eklemiş. Canlı destek sayfasına bağlandığınızda, kolaylıkla Türkçe konuşan müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek sorununuzu çözüme ulaştırabilirsiniz.

5- Çoklu Para Birimi Desteği: Kripto para ticareti yapan yatırımcıların bir borsadan en çok bekledikleri özelliklerden biri de çoklu para birimi desteği sunmasıdır. Bu anlamda MEXC Global; BTC ve ETH başta olmak üzere birçok para birimini destekleyen bir kripto para borsasıdır. MEXC güvenilir mi sorusuna bu anlamda da olumlu yönden değerlendirme yapmak mümkündür.

6- MEXC Veri Güvenliği: Kullanıcı deneyimini en üst düzeyde tutarak hizmet veren MEXC Global’de kullanıcı verileri özel olarak korunmaktadır. Sadece yasal işlemlerde sadece ilgili makamlarla kişisel bilgiler paylaşılır. Bunun haricinde hiçbir üçüncü şahıs, MEXC kullanıcı verilerine ulaşamaz.

7- MEXC Canlı Destek: Çoklu dil seçeneği ile kullanıcılarına en iyi şekilde hizmet veren MEXC kripto para borsası, canlı destek sayfasından Türkçe de dahil olmak üzere birçok farklı dil seçeneği ile hizmet vermektedir. Türkçe konuşan müşteri temsilcilerine ek olarak sistemin yoğun olması halinde, çeviri yapılarak da kullanıcılara gerekli destek verilmektedir.

8- Kullanım Kolaylığı: MEXC Global, kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkartmak adına yakın bir zamanda mobil uygulamasını da aktif olarak sundu. Google Play Store ve AppStore’da yer alan uygulamayı indirerek basit bir şekilde kullanabilirsiniz. MEXC IOS, ve MEXC Google Playstore uygulamaları, web uygulaması gibi son derece kolay şekilde kullanılabilmektedir. MEXC mobil uygulamayı indirmek için aşağıdan cep telefonunuzun işletim sistemine göre seçim yapın.

IOS Android

Mexc (MXC) Lisansı Var mı, Yasal mı?

MEXC kripto para borsası, dünyanın birçok yerinde kripto para yatırımcılarına hizmet veren bir borsadır. Aktif olarak hizmet verdiği tüm ülkelerin kurallarına uygun şekilde hareket eden borsa, kara para aklama ve terörü finanse etme suçlarını önlemeye yardımcı olmak için kullanıcılarından kimlik doğrulaması (KYC) şart koşmaktadır.

Kanada, Avustralya, Estonya ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerde önemli lisanslar alan MEXC Global, yasal olarak Türkiye’deki kripto para yatırımcılarına da hizmet vermektedir. Türkiye’de her ne kadar ofisi olmasa da Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun şekilde hareket etmektedir.

MEXC Global Exchange
MEXC kripto para borsası hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntılara ulaşabileceğiniz makalemizi inceleyin.

MEXC Komisyon Ücretleri

Özellikle günlük trade yapan kripto para yatırımcıları için komisyon ücretleri önemlidir. Diğer kripto para borsalarında piyasa yapıcı ile piyasa satıcılar arasındaki komisyon oranları farklı iken MEXC Global’de her iki taraf için de işlem ücreti %0,02 olarak belirlenmiştir. Bu bakımdan da incelendiğinde MXC güveilir kripto para borsaları arasına girmeyi hak ediyor.

MEXC Kapanır mı?

İşlem hacmi bakımından coinmarketcap verilerine göre 14. Sırada yer alan MEXC, global ölçekte hizmet veren borsalarla kıyaslandığında, diğer borsalara göre daha sonrasında kurulmuş olmasına rağmen işlem hacmini yükseltmeyi önemli oranda başarmış bir borsa olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

İşlem hacmini her geçen gün daha da yükseltmeyi başaran ve kullanıcı deneyimi açısından da sürekli olarak yeniliklere yelken açan bir borsanın kapanması gibi bir durum söz konusu olamaz ancak yine de kendi araştırmalarınızı yaparak borsayı tercih etmeniz elbette kullanıcı ve varlık güvenliğiniz açısından daha sağlıklı olacaktır.

Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.

MEXC SSS

MEXC Türkiye'de yasal mı?

MEXC Global Exchange, dünyanın birçok ülkesinde kripto para takas hizmeti sunan bir platformdur. Türkiye'de herhangi bir yasağı bulunmayan borsa, yasal olarak hizmet vermektedir.

MEXC KYC doğrulaması güvenilir mi?

KYC doğrulama ya da diğer adıyla kimlik doğrulama, kripto para dolandırıcılıkları başta olmak üzere terörü finanse etme ve kara para aklama suçlarının önüne geçmek için borsaların koştuğu bir şart olup MEXC KYC doğrulama güvenilir bir işlemdir.

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz