deneme

Huobi Kripto Para Borsası İncelemesi

2013 yılında Çin merkezli olarak kurulan Huobi Global, Türkiye’de ilk ofisini kuran yabancı borsadır. Eğer hala Huobi ile neler yapabileceğinizi bilmiyorsanız, Huobi incelemesi yazımızı okuyarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

9 yılı aşkın bir deneyime sahip olan Huobi, 500’den fazla altcoin seçeneği, kredi kartı ile ödeme, IOS ve Android uygulaması ile kullanıcılarına en iyi deneyimi sunan kripto para borsasıdır. En iyi kripto para borsaları arasında değerlendirilen platformda; spot işlem, vadeli işlem ve çeşitli finans hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Huobi ayrıcalıklarından henüz yararlanmadı iseniz Huobi değerlendirme makalemizi inceledikten sonra hesabınızı oluşturabilirsiniz.

7.2
Huobi Global
Türkiye'de ilk ofisini kuran borsa

Huobi Genel Özeti

Borsa Adı: Huobi Global
İtibari Paralar: ALL, AUD, BRL, BGN, CZK, CHF, DKK, EUR, GBP, HKD, HRK, HUF, KZT, MDL, MKD, TRY+
Kripto Paralar: BTC, ETH, XRP, LTC, BCH, EOS, XMR, TRX, XLM, NEO & 350+
Yatırma Yöntemleri: Transfer, Kredi Kartı
Minimum Yatırma: Yok
Depozito Ücretleri: Para birimine bağlı
Türkçe Canlı Destek: Hayır
Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.

Huobi Genel Bakış

  • Başlangıçta Pekin’de kurulan Huobi, daha sonra merkezini Singapur’a taşıdı.
  • Kullanıcılarının varlıklarını güvence altına almak için sigorta poliçesi sunar.
  • Birden fazla müşteri iletişim kanalı.
  • Kapsamlı kripto para listesi.

Huobi, kullanıcılarının daha hızlı ve güvenilir şekilde işlem yapmalarını sağlamak için PC (web) sürümünü, sade ve anlaşılır bir şekilde tasarlamıştır.
huobi mobil Kullanıcılarının 7/24 işlem yapmalarını kolaylaştırmak amacı ile tasarlanan Huobi Mobil uygulaması, IOS ve Android işletim sistemlerini desteklemektedir. Kullanımı son derece basit olan ara yüzü, kullanıcılarının rahatlıkla işlem yapmalarını sağlamaktadır.
IOS Android
 
Huobi'de kripto para almanın iki yol vardır. Kredi kartı ile kripto para alma ve başka borsadan transfer etme.
Huobi, geliştirilmiş özellikleri ile spot işlem, vadeli işlem ve earn (pasif gelir elde etme) gibi farklı ticaret türleri sunmaktadır.

Huobi Nedir?

Blockchain ekonomisinin gelecekteki gelişimini vurgulayan Huobi, başlangıçta Pekin’de kurulan bir kripto para borsasıdır. Çin’in kripto para ve borsaları ile ilgili olarak aldığı karardan sonra Huobi, merkezini buradan Singapur’a taşıdı. Hem ICO hem de kripto para belirteçlerini destekleyen Huobi, kullanıcı deneyimine ve varlık güvenliğine verdiği önemle bilinen en iyi kripto para borsası listesinde yer almaktadır.

Coinmarketcap verilerine göre günlük ortalama, 2 milyar dolayında bir işlem hacmine sahip olan platform, 520 kripto paraya sahiptir. (Veriler sürekli güncellendiği için değişkenlik gösterebilmektedir.) Huobi, Hong Kong, ABD, Güney Kore ve 2017’de Türkiye’de kurduğu ofisleri ile kullanıcılarının güvenini sağlamayı başaran Huobi, 3 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile kripto para dünyasının en bilinen isimlerinden biri haline gelmeyi başarmıştır.

Huobi Tarihi ve Kuruluşu

Bitcoin’in (BTC) piyasaya sürülmesinden 4 yıl sonra 2013 yılında Leon Li öncülüğünde kurulmaya başlayan Huobi, arkasına büyük yatırımcıların desteğini alarak kripto para dünyasına adım attı. O dönemlerde Çin’de gelişmekte olan Bitcoin pazarından kazanılan ivme ve Li’nin, Sequoia Capital’in desteğini arkasına alması ile kurulan Huobi, kısa sürede büyük bir ses getirerek kripto para dünyasının en bilindik platformlarından biri haline geldi.

Huobi, kurulduğu dönemlerde lansmanından kazandığı paranın çok daha büyüğünü, borsanın aktif olarak faaliyete girmesinden kısa bir süre sonra yakaladı. Yapılan canlı lansmanından sadece üç ay sonra cirosunu 4 milyar dolara ulaştırmayı başardı. Kuruluşundan sadece 1 yıl sonrasına kadar (2014) cirosunu 4 katına katlamayı başaran Huobi Global, yakaladığı bu yükselişle Asya’nın dijital varlık değişimi ihtiyaçlarını karşılayacağını kanıtlamayı başardı.

Hızla büyümeye devam eden Huobi Global, 2016 yılında yaptığı Huobi değerlendirmesinde cirosunu 246 milyar dolar olarak belirtti. Bu rakam, o dönemde tüm kripto para borsalarının toplam cirosunun yarısına denk gelmekteydi. Yani 2016 yılına kadar en büyük kripto para borsası olarak ciddi anlamda bir büyüme yaşadı.

Huobi Global, tüm hızıyla kripto para dünyasında adını duyurmaya devam ederken 2017 yılında Çin hükümetinin kripto paralarla ilgili getirdiği yasaklamadan sonra Huobi, Çin’de olan merkezini buradan taşıyarak Singapur’a taşıdı ve çalışmalarına buradan devam ederek kısa sürede dünyanın birçok büyük ülkesinde ofislerini açmaya başladı. 2017 yılında Türkiye’de açtığı ofisi ile de Türkiye’de ofisini kuran ilk yabancı kripto para borsası unvanını kazandı.

Huobi Ticaret Türleri

Huobi, kullanıcı deneyimini en üst düzeyde tutmak için sürekli olarak geliştirilen ve yenilikler sunan bir platformdur. Birçok yönden kullanıcılarını tatmin eden borsanın sunduğu ticaret türleri şunlardır;

✓ Spot İşlem Tüm kripto para borsalarında var olan spot ticaret, Huobi’de de kolaylıkla yapabileceğiniz bir işlemdir. Hem mobil uygulama hem de PC sürümünden kolaylıkla ticaret yapabilirsiniz. Huobi spot işlem yapma hakkında bilginiz yoksa ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.

✓  Vadeli İşlem (Futures) Vadeli işlem, yüksek risk içeren ve deneyim gerektiren bir ticaret türüdür. Global bazı borsalarda bulunan bu özellik, Huobi’de de kullanılabilmektedir. Huobi’de vadeli işlemin nasıl açılacağını bilmiyorsanız detaylı bilgi için buraya tıklayın.

✓ Staking Pasif gelir elde etmek isteyenlerin tercih ettikleri staking, oy vererek yüksek ödüllerin kazanıldığı bir ticaret türüdür. Huobi’nin sunduğu yeni coinleri oylayarak yapılan bu ticaret pasif gelir elde etmeyi sağlar.

✓  Primepool Tokenların kilitlenerek belli bir dönem işlem yapılmasını engelleyen ancak günlük faiz kazandıran ticaret türü, Huobi Primepool ile günlük pasif gelir elde edilebilir. Huobi Primepool hakkında ayırntılı bilgi almak için buraya tıklayın.

✓ Polkadot Slot Auction Huobi Polkadot Parachain Slot, kullanıcıların herhangi bir karmaşık zincir üstü işlemler olmadan favori projelerini destekleyebilecekleri bir sistemdir. Huobi Polkadot Parachain Slot hakkında bilgi almak için buraya tıklayın.

✓ Huobi Earn Yatırım yaparak günlük kazanç elde etme modeli olarak geliştirilen Huobi Earn, alım-satım işlemi yapmadan bir nevi sisteme borç vermek ve verilen bu borç üzerinden günlük faiz kazanma sistemidir. Huobi Earn hakkında ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.

✓ Huobi İkili Yatırım Huobi’nin kullanıcılarına sunduğu ikili yatırım, USDT ve başka bir para birimini içeren, yüksek getirisi olan, korumasız sermaye yapılandırılmış bir tasarruf ürünüdür. Ürün, daha düşük getiri karşılığında ürünün riskini azaltmak için tasarlanmış isteğe bağlı çağrılabilir özelliğe sahiptir.

Neden Huobi?

Türkiye’de ilk ofisini kuran küresel kripto para borsası Huobi, kullanıcı güvenliği, varlık güvenliği ve sunduğu özellikleri ile öne çıkan bir borsadır. Borsanın tercih edilmesinin birçok faktörü bulunmaktadır. Aşağıda, neden Huobi ile çalışmanız gerektiği hakkında detaylı bilgilere yer verdik. İşte Huobi’nin sağladığı avantajlar.

Huobi Avantajları

✓ Altcoin Çeşidi Huobi, kullanıcılarına daha fazla seçenek sunmak için kripto para çeşitlerini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. 1085 altcoin alım-satım seçeneği sunması, kullanıcıların daha geniş ticaret yapmalarını sağlar.

✓ Yüksek Güvenlik Huobi, kullanıcı güvenliğini en üst düzeyde tutmak için 7/24 denetim altında tutulmaktadır. Kullanıcı varlıklarını farklı soğuk cüzdanlarda tutan platform, böylelikle olası saldırılar karşısında varlıkların güvende kalmasını sağlar.

✓ Ödüller Huobi, yeni kullanıcılara ulaşmak ve var olan kullanıcılarını korumak amacıyla sürekli olarak farklı ödüller dağıtan bir platformdur. Hali hazırda 120$’a kadar kayıt bonusu veren Huobi, bu tip etkinlikleri sıklıkla yapmaktadır.

7.4

Huobi Global %10 komisyon indirimi

Huobi Global'e kayıt ol! %10 komisyon indirimi 120$'a varan "Hoşgeldin bonusu" kazan.
%10 KOMİSYON İNDİRİMİhuobi


✓ Yüksek Alım Satım Hacmi Büyük bir borsa olmasının etkisiyle Huobi yüksek alım satım hacmine sahip bir borsadır. Yani kullanıcı, alım satım yaparken anlık alıcı mutlaka bulur. Bu da platformun hızlı işleyiş sağlamasını etkiler.

Ücretler ve Limitler

Huobi, alım-satım komisyonlarında kullanıcılarından düşük işlem ücreti alan bir borsadır. Aşağıda 18.05.2022 tarihinde Huobi resmi web sitesinde yer alan işlem ücretleri aşağıdaki gibidir.

USDT: Minimum para çekme tutarı 200 USDT olup 20 USDT ücret alınmaktadır.
BTC: Minimum para çekme miktarı ücretsiz olarak 0,01 BTC’dir, ancak ağ ücreti alınabilir.
ETH: Minimum para çekme tutarı 0,015 ETH olup 0,01 ETH ücret alınmaktadır.
HT: Minimum para çekme tutarı 1 HT olup 0,5 HT ücret alınmaktadır.
EOS: Minimum para çekme tutarı 100 EOS olup 0.1 EOS ücret alınmaktadır.
HUSD: Minimum para çekme tutarı 200 HUSD olup 5 HUSD ücret alınmaktadır.

Huobi Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Hızlı bir şekilde Huobi hesabınızı oluşturarak “120$ Hoşgeldin bonusu” kazanmak için aşağıdaki adımları takip edin.

Huobi Kayıt Huobi giriş sayfasına girdikten sonra sağ üst köşede yer alan "Kayıt" butonuna tıklayın.
Huobi kayıt Açılan sayfadan kayıt formunu doldurun. Referans kodu alanına "unvt4223" referans kodunu girerek %10 komisyon indirimi ve 120$'a varan "Hoşgeldin bonusu" kazanın.
Huobi kayıt formunu doldurduktan sonra mail adresinize gelen "Onay linki"ne tıklayın ve mail adresinize gelen linki tıklayarak üyeliğinizi tamamlayın.
7.4

Huobi Global %10 komisyon indirimi

Huobi Global'e kayıt ol! %10 komisyon indirimi 120$'a varan "Hoşgeldin bonusu" kazan.
%10 KOMİSYON İNDİRİMİhuobi

Huobi Müşteri Desteği

Huobi, her açıdan kullanıcılarına en iyi deneyimi sağlayan küresel bir kripto para borsasıdır. Türkiye’de ilk ofisini kuran yabancı borsa olmasına rağmen borsanın en büyük eksikliği Türkçe canlı destek hizmeti sunmamasıdır. Huobi, şuan için sadece İngilizce ve Mandarin dillerinde destek vermektedir. Huobi iletişim bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayın.

Huobi Kayıt OlHuobi Para Yatırma
Huobi Para ÇekmeHuobi Güvenilir mi?
Huobi İletişim

Huobi SSS

Huobi para nasıl yatırılır?

Huobi hesabınıza kredi kartı ile ya da başka borsadaki varlıklarınızı transfer ederek para yatırabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.

Huobi kimlik doğrulama güvenilir mi?

Huobi kimlik doğrulama (KYC) kripto para dolandırıcılıklarının, terörü finanse etme suçlarının ve karapara aklama suçlarının önüne geçmek için istenen bir işlemdir. Kullanıcıların kimlik bilgileri üçüncü taraflarla paylaşılmaz, sadece hukuki bir inceleme gerektirmesi durumunda ilgili makamlarla paylaşılır.

Huobi para nasıl çekilir?

Huobi'den direkt olarak banka hesabınıza para çekimi yapamazsınız. Bunun yerine Türkiye'deki bankalarla anlaşması bulunan BinanceTR ya da yerel kripto para borsaları; BTCTurk, Paribu, Bitci gibi borsalara varlıklarınızı transfer edebilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya tıklayın.

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

Güncel Son Dakika Huobi Haberleri