Dave the Wave’den Bitcoin Yorumu: “2023’ün Sonunda 70.000 Dolar Olacak”

0
177

2021 Mayıs ayındaki BTC çöküşünü doğru şekilde tahmin eden Twitter’daki adı ile Dave the Wave, Bitcoin (BTC) hakkında yeni bir kehanette bulundu. Dave the Wave, 2023’ün sonunda 70.000 dolar seviyesini kırmadan önce Bitcoin’in önümüzdeki bir yıl boyunca ortalıkta dolanacağı potansiyel bir senaryo öngördüğünü söylüyor.

Dave the Wave’in grafiğine dayanarak, BTC’nin 2024 yılının Mayıs veya Haziran aylarında veya bundan yaklaşık iki yıl sonra 200.000 $ civarında bir döngü zirvesine ulaşabileceğine inanıyor.

Yakın vadede, kıdemli kripto analisti, Bitcoin’in şu anda bir dip oluşturmak için çalıştığını söylüyor. Dave the Wave, BTC’nin mevcut fiyat hareketini, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamadan sıçramadan önce azalan bir üçgen modelinden ayrıldığı 2018 ile karşılaştırıyor.

Karşılaştırmaya göre, BTC zaten dibe vurma ve destek bulma sürecinde olabilir.

“Grafikten uzaklaşmaya ve haftalık Bitcoin gibi bir şeye bakmanıza yardımcı oluyor.

Karşılaştırma her şey değildir, ama hiçbir şey de değildir. Geçilmesi gereken bir şey…”

Dave The Wave

Dave the Wave, aylık grafikte hareketli ortalama yakınsama sapmasını (MACD) de takip ediyor. Kripto analistine göre, trend dönüşlerini tespit etmek için kullanılan MACD, ay sonuna kadar bir destek alanına ulaşabilir.

Buna ek olarak BTC, 2014 ve 2018 ayı piyasalarında Bitcoin’in dibe vurduğu bir alan olan 0.382’lik kilit Fibonacci seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

“*Bu metriğe* dayanarak, neredeyse sonsuza kadar iyi bir etki için kullandığım aylık MACD’nin logaritmik versiyonu, Bitcoin düşük seviyesi oldukça iyi görünüyor.”

Dave The Wave

Yazma sırasında, Bitcoin şu anda 30,262 $ olarak fiyatlandırılıyor ve son yedi gün içinde çoğunlukla yatay işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz