Shiba Inu Hint Kripto Borsalarını Artırdı, SHIB En Çok İşlem Gören Varlık Oldu

0
348

Piyasa verilerine göre Hintli tüccarlar Shiba Inu lehine Bitcoin ve Ethereum’dan kaçınıyor. SHIB, ülkedeki sert vergi planına rağmen nispeten yüksek hacim görüyor.

Hintli tüccarlar, Bitcoin veya Ethereum gibi piyasanın en büyük paraları için yaygara koparmıyorlar, bunun yerine popüler meme tokeni Shiba Inu (SHIB) için gidiyorlar. İkincisi, Zebpay, WazirX ve CoinDCX dahil olmak üzere Hindistan’ın en iyi kripto borsalarında en çok işlem gören jetondur.

7.4

Huobi Global %10 komisyon indirimi

Huobi Global'e kayıt ol! %10 komisyon indirimi 120$'a varan "Hoşgeldin bonusu" kazan.
%10 KOMİSYON İNDİRİMİhuobi

Nomics’ten gelen veriler, ülkedeki tüm kripto ticaretinin %9’unun SHIB tokenini içerdiğini gösteriyor. Sert vergi kuralları nedeniyle Hindistan’dan uzaklaşmak isteyen Zebpay’deki SHIB tüccarları, yılın başından bu yana yaklaşık 120 milyon dolar işlem gördü.

Bu arada, WazirX verileri, ticaretin %10’undan fazlasının meme tokeninde olduğunu gösteriyor. Tüccarlar on ay içinde 970 milyon dolardan fazla hareket etti. Hindistan’ın diğer büyük borsası CoinDCX, SHIB’nin toplam ticaret hacminin %5’inden fazlasını oluşturduğunu düşünüyor.

Bu, kripto ticaretinin bu yılın başlarında uygulamaya konan sert vergi programlarından çok etkilendiğini gören bir ülke için bu nispeten yüksek hacimler. Kararın ardından işlem hacimleri düştü ve birçok kripto şirketini ülke dışına çıkmaya zorladı. Daha genel düzenlemelere gelince, Hindistan’ın konuyla ilgili küresel bir fikir birliği sağlanana kadar böyle bir yasa çıkarması beklenmiyor .

Hintliler neden SHIB satın alıyor?

SHIB’nin alışılmadık derecede büyük bir faaliyet görmesinin bir nedeni , ülkede güçlü bir SHIB topluluğu bulunmasıdır. Yatırımcılar, COVID pandemisi sırasında bile jetondan kâr ediyor. Geleceğe giderken bunun devam etmesini umuyorlar.

Kripto üzerindeki ağır vergilendirmeye rağmen, Hindistan son haftalarda kripto aktivitesinde bir artış görüyor. Kullanıcı kayıtlarında %45 artış oldu. Analistler, zayıflayan rupi ve düşük performans gösteren borsaların yatırımcıları Bitcoin’e doğru ittiğini söylüyor.

Shiba Inu ekosistemi büyüyor

Shiba Inu tokeni, son birkaç hafta içinde iyi bilinen borsalarda listelenmek de dahil olmak üzere birçok gelişme yaşadı. BitMEX, 10 Ekim’de altı yeni kripto para biriminin listeleneceğini ve SHIB’nin dahil edildiğini açıkladı.

https://twitter.com/BitMEX/status/1579357139101188096?s=20&t=34S2c_Kf9pKGy76Dqv0OEw

Ekip ayrıca Shibarium katman-2 çözümü üzerinde de çalışıyor, ancak dağıtımıyla ilgili belirli bir tarih verilmedi. Herkese açık betanın yakında olması bekleniyor, ancak bunun da ana hatlarıyla belirtilen bir tarihi yok.

Shiba Inu ekosistemindeki bir diğer önemli gelişme ise Shiba Eternity oyununun piyasaya sürülmesi . 6 Ekim’de piyasaya sürüldü ve App Store’da kart oyunları kategorisinde en üst sıraya ulaştı.

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz