FTX CEO’su: TerraUSD’nin Çöküşü Aldatmacadan Çok Bir “Kitlesel Coşku” Vakasıdır

Kripto para borsası FTX’in kurucu ortağı ve CEO’luğunu yapan Sam Bankman-Fried, attığı twitinde TerraUST’nin çöküşünün bir aldatmacadan ziyade kitlesel coşku olarak değerlendirdi.

Kripto borsası FTX’in kurucu ortağı ve CEO’su olan milyarder Sam Bankman-Fried, Terra’nın stabilcoin çöküşünün aldatmadan ziyade bir “kitlesel coşku” vakası olduğunu söylüyor.

Takma adı “SBF” olan 30 yaşındaki FTX CEO’su bir dizi tweet’te TerraUSD’nin fiyat çöküşünü ele aldı. 1 $ değerine sabitlendiği iddia edilen stablecoin, 13 Mayıs’ta tüm zamanların en düşük seviyesi olan yaklaşık 0,04 $’a düştü ve kripto piyasalarında büyük bir satışa katkıda bulundu.

SBF, Terraform Labs’in kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon ile şu anda feshedilmiş Theranos’un kötü şöhretli kurucusu Elizabeth Holmes arasındaki karşılaştırmaları geri itti.

SBF, TerraUSD stablecoin’inin kötü bir şekilde başarısız olduğunu kabul ederken, Terraform Labs’ın başından beri şeffaf olduğunu savundu. Theranos’un aldatmasındaki rolü nedeniyle dört suçlamada bulunan Holmes’un aksine, SBF, Kwon ve ekibinin $UST’ı halka yanlış tanıtmadığını söyledi.

Kişisel Twitter hesabından attığı twitte detaylara yer veren Sam Bankman-Fried bir yazı dizisi gönderdi. İşte Sam Bankman-Fried’in o twiti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz