BSC (Binance Smart Chain) Ağına 100 Milyon Dolarlık Saldırı Yapıldı

Dün geceden bu yana Twitter gündeminden düşmeyen saldırı olayı doğrulandı. Gece saatlerinde Binance Smart Chain’e yapılan saldırıda 100 milyon dolarlık saldırı yapıldı.

7.4

Huobi Global %10 komisyon indirimi

Huobi Global'e kayıt ol! %10 komisyon indirimi 120$'a varan "Hoşgeldin bonusu" kazan.
%10 KOMİSYON İNDİRİMİhuobi

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto borsası Binance, dün gece büyük bir saldırı ile karşı karşıya kaldı. Resmi yetkililerin de doğruladığı habere göre yerel blockchain ağı Binance Smart Chain’e yapılan saldırıda 100 milyon dolarlık varlıklar çalındı.

Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre saldırı gece geç saatlerde düzenlendi. İki blok zincir arasında köprüde yapılan saldırının fark edilmesi ile Binance Smart Chain’de işlemler geçici olarak durduruldu.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter’dan yaptığı açıklamada ise BSC Token Hub’a yapılan saldırı sonucu extra Binance Coin (BNB) üretildiğini ifade etti. Zhao konuun kapandığını ve yatırımcıların paralarının güvende olduğunu sözlerine ekledi.

Piyasa Nasıl Etkilendi?

Dün gece gerçekleşen BSC saldırısından sonra piyasanın etkileneceği beklendi. Ancak böyle olmadı. Saldırıdan sonra BNB fiyatı 293 dolardan 280 dolara geriledi. Haberin yazıldığı şu sıralarda BNB 281 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

BNB de fiyatlarda pek bir değişiklik olmadığı gibi genel kripto piyasasında da olağanüstü bir fiyat düşüşü yaşanmadı. Bitcoin fiyatı 19,525 dolar seviyelerinden işlem görmeye, altcoinler de son 24 saatlik fiyatlarından çok farklı yerlerde değil.

“Saldırının Binance ile İlgisi Yok!”

BNB Chain’den yapılan açıklamada son dönemde gündeme gelen siber saldırı hakkındaki haberlerin BNB Chain ile sınırlı olduğu, Binance ile bir ilgisi bulunmadığı belirtildi. Açıklamada ”Binance, BNB Chain üzerinde kontrol sahibi değildir” denildi.

BNB Chain’in herhangi bir merkezi olmadan çalışan akıllı sözleşme blokzinciri olduğu ve bugüne dek 163 milyon farklı adresten 3 milyar işlemi gerçekleştirdiği kaydedildi. Binance’in ise DeFi, Meta Evrenler, blockchain oyunları, NFT’ler gibi birden çok kategoride Binance Smart Chain’i kullanan 1.400’ün üzerinde proje ve dApp’ten oluşan bir ekosistem olduğu vurgulandıç

Açaıklamda ‘‘Bir zincirler arası köprü olan BSC Token Hub’da gerçekleşen bahsi geçen olayda Binance’in herhangi bir kaybı ve zararı bulunmamaktadır ve bu durumdan Binance kullanıcıları herhangi bir şekilde etkilenmemiştir” denildi.

300’den fazla kripto para ile işlem yapmak için Binance üyeliğinizi %10 komisyon indirimi ile bu linkten gerçekleştirebilirsiniz. 

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz