En Büyük Bitcoin Balinası 25.844 Adet BTC’yi Taşıdı

Bitcoin fiyatı 19,575 dolar seviyelerinde işlem görürken, Kripto balina cüzdanı izleme platformu Whale Alerts’in topladığı verilere göre Bitcoin Balinası, 500 milyon dolar değerindeki varlıklarını iki farklı cüzdana taşıdı.

7.4

Huobi Global %10 komisyon indirimi

Huobi Global'e kayıt ol! %10 komisyon indirimi 120$'a varan "Hoşgeldin bonusu" kazan.
%10 KOMİSYON İNDİRİMİhuobi

Kripto balina cüzdanı izleme platformu Whale Alerts’in hazırladığı değerlendirme raporunda yer alan bilgilere göre en büyük BTC balinası, 11.299 BTC (228 milyon dolar) değerinde varlıklarını başka cüzdana transfer ettikten sonra ikinci transferini ise 8 saat sonra 14.545 adet olarak başka bir cüzdana taşıdı. Rapora göre BTC balinasının toplam taşıdığı bitcoin adedi, 25.844 BTC oldu.

BTC Fiyatına Ne Oldu?

500 milyon dolarlık transfer işleminden sonra yatırımcılar korkulu anlar yaşadı. Ancak Blockchain.com’un verdiği habere göre alıcı cüzdan bir kripto borsasına ait değil. Yani fiyatın düşmesi söz konusu değil, sadece varlıklar soğuk cüzdana çekilmiş.

BTC Balinası Varlıklarını Çekerse Ne Olur?

Bitcoin fiyatı, son dönemlerde 19-20 bin dolar aralarında sıkışıp kalmış durumda. Elbette arz-talep dengesinin düşmesi, fiyat düşüşünün en büyük nedeni. Peki, dev BTC balinaları varlıklarını çekerse ne olur?

500 milyon dolarlık bir BTC transferi yerine, varlıklarını fiat para birimine çekildiği düşünüldüğünde, senaryonun en kötü yönü ortaya çıkar. Yani Bitcoin’de fiyat tepe taklak aşağı düşmeye başlar.

Bitcoin Fiyatı Ne Zaman Düzelir?

Her ne kadar kripto paralar emtia, döviz ya da diğer yatırım araçlarından bağımsız hareket etseler de genel olarak dünya ekonomisinde ciddi bir düşüşün yaşandığı aşikar.

En büyük yatırımcılar bile ekonomik krizin eşiğine gelmiş durumda. Böyle bir piyasada kripto paralara yatırım geri planda kalır ve bu da fiyatların düşüşüne neden olur. Bitcoin fiyatının ne zaman düzeleceği ise yine ekonomi piyasaların düzelmesine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Bazı uzman yatırımcılara göre Bitcoin ve altcoinlerin yeniden toparlanarak boğa sezonuna girmesi 2024 yılını bulacak. Ancak ekonomi ve özelde kripto para dünyasında dengelerin her an değişebileceği ihtimalini de gözardı etmemek gerekir.

300’den fazla kripto para ile işlem yapmak için Binance üyeliğinizi %10 komisyon indirimi ile bu linkten gerçekleştirebilirsiniz. 

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz