Gate io Yeni Listelenecek Coinler Hangileridir, Coin Seçimi Neye Göre Yapılıyor?

En güvenilir kripto borsaları arasında yer alan Gate.io, özellikle diğer borsalarda bulunmayan coinlerin listelendiği bir borsadır. Bu da kullanıcıların daha fazla yönelmelerini etkilemektedir.

Gate io’nun en büyük özelliklerinden biri yeni tokenların ilk olarak listelendiği platform olmasıdır. Bu da özellikle uzman yatırımcıların sıklıkla borsayı takip etmelerini etkiliyor.

2022 yılında da yine yeni coinleri listelemeye devam eden Gate.io, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak ve yeni kripto birimleri ile alım-satım yapmalarını sağlamak için liste yenilemesine devam ediyor.

Dünyanın en güvenilir borsası Gate.io’dan %20 komisyon indirimi ile Bitcoin satın alabilmek için buraya Tıklayın

2022’de Gate.io’da Listelenecek Yeni Coinler

Bir kripto projesine erken dönemde girmek, ön satıştan satın almak daha karlıdır. Çünkü henüz piyasaya sürülmeden önce ön satıştan coin satın alan yatırımcılar, daha düşük fiyatlardan satın alırlar ve piyasaya sürüldüğünde, ciddi anlamda bir kazanç elde ederler. Bu yüzden Gate io’da yeni listelenecek coinler, sürekli merak konusu olmaya devam eder.

Gate.io resmi platformu üzerinden yeni listelenecek coinlerin listesini veriyor aslında. Biz de güncel bilgileri platformdan alarak ziyaretçilerimizin erken dönemden ön satıştan satın alabilecekleri coinleri değerlendirdik. İşte 2022’de Gate.io’da listelenecek coinler…

  • VMT (Vemate)
  • ITA (Italian Football Federation)
  • KAP (Kapital DAO)
  • APT (Aptos)
  • FDT (Frutti Dino)
  • HistoryDAO (HAO)

Yukarıda saydığımız tokenler, yakın zamanda Gate.io’da listelenecek coinler arasında yer almaktadır. Sürekli olarak güncellenen ve yeni token listeleme konusunda aktif şekilde çalışan platformun yeni listesini incelemek ve ön satıştan token satın almak için buraya tıklayın.

Gate io’nun Yeni Çıkacak Coinleri Belirleme Kriterleri

Dünyanın en büyük kripto borsalarından Gate io, yeni coin listelemsinde dikkat ettiği birtakım kriterler vardır. Yani her coin değerlendirmeye alınmaz ya da değerlendirmeye alınsa bile belirli kriterleri karşılamaması halinde oylamaya sunulmaz.

Gate io, yeni listelenecek coinler için sık dokur, ince eler. Projenin sahibi, ICO’da görülen rağbet, platformun koşullarını karşılayıp karşılamayacağı, projenin ne kadar ihtiyaç dahilinde olduğu gibi birçok konuyu değerlendirdikten sonra oylamaya sunar. Oylama sonucunda kabul gören coinler için listeleme tarihi belirlenir ve bu tarihte alım-satıma açılır.

Gate.io Ön Satışlara Nasıl Katılırım?

Kriptografi alanının en önemli ve başarılı isimlerinden biri olan Gate.io’da yeni listelenen coinleri satın almak yani ön satışa katılarak erken dönemde satın almak için kullanıcının VIP1 seviyesinde olması gerekir.

Yeni kayıt olan kullanıcılar VIP0 seviyesindeler yani bunlar, ön satıştan token satın alamazlar. VIP 1 olmak için ise platformun 3 farklı şekilde sunduğu yöntem bulunmaktadır.

Gate.io’da VIP1 Nasıl Olunur?

Gate io’ya kayıt olan kullanıcıların VIP 1 seviyesine çıkmak için kullanacakları en basit yöntem GT (Gate Token) tutmalarıdır. Bu yöntem en basitidir.

Bir diğer yöntem ise kullanıcının 30 günlük işlem hacmi ve + GT tutmadır. Bu şekilde de yine kullanıcılar seviyelerini yükseltebilirler. GT tutma için, 14 günlük bir döngünün hesaplanan ortalamasıdır.

VIP 1 seviyesinde olmanın da sunduğu ek avantajlarından söz etmek gerekir. Özellikle Gate.io komisyon ücretleri, kullanıcıların seviyesine göre belirlendiği için seviyeyi yükseltmek için bir an önce harekete geçmek gerekir.

Neden Gate.io? Kullanmalıyım?

Gate.io, diğer kripto borsaları gibi geleneksel ticaret türleri sunan bir platformdur. Binance, Huobi ya da diğer platformlarda olan tüm özellikler, Gate io’da da var. Ancak Gate.io’nun en çok tercih edilmesinin nedeni, diğer birçok borsada bulunmayan coinlerin platformda olmasıdır.

Örneğin, KAP (Kapital DAO) 7 gün sonra işleme girecek (bu yazıyı yazdığımı tarih baz alınmıştır.) ve şuan için sadece Uniswap (V2)’da listelenmiş bir coindir. İlerleyen dönemlerde bu tokene olan rağbetin artması ile birlikte diğer borsalar da coini listelemek isteyeceklerdir.

Gate.io ön satışından ya da listelemesinden sonra KAP token alan kullanıcılar, ucuz bir fiyattan alırlar ve bu coin Binance ya da Huobi gibi bir borsada listelendiğinde, özellikle listelenme saatinde çok aşırı fiyat yükselişi yaşar. Bu da çok yüksek oranlarda kar elde etmeyi sağlamış olur.

Gate.io her ne kadar yeni çıkan ve diğer borsalarda olmayan tokenleri listeleme konusunda daha hızlı davransa da belirlediği kriterlere uymayan coin projelerine yer vermez.

Yani her coin projesinin Gate io’da yer alması mümkün değildir. Bu da yatırımcılar açısından yatırım yaptıkları coine güvenmelerini sağlamaktadır.

Yeni Listelenen Coinleri Almak Güvenli mi?

Özellikle son dönemlerde Borsa platformlarına düzenlenen hack saldırıları, kullanıcıların hem borsalar hem de coinler hakkında daha fazla düşünmelerini etkiledi. Yeni listelenmiş bir coini almak güvenli mi sorusu da bu nedenle daha fazla sorulmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz gibi Gate io yeni listelenecek coinler, belirli koşullar göz önüne alındıktan sonra belirlenir. Ancak bu da %100 güvenilir coinlerdir demek için yeterli bir kaynak değil.

Yeni listelenecek coinlere yatırım yapmadan önce yatırımcının kendi araştırmasını doğru şekilde yapması gerekir. Coinin projesi nedir, ICO’da topladığı destek ne kadardır, kullanıcıların bakış açısı nedir gibi birçok ayrıntıyı ele almaları gerekir.

Tüm değerlendirmelerden sonra olumsuz herhangi bir durum ile karşılaşılmıyorsa yeni listelenen coinleri almak güvenilir olur.

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz