Gate.io Fon Şifresi Oluşturma, Değiştirme ve İptal Etme

Gate.io fon şifresi, varlıkların güven altında kalması ve hesabınızın başkasının eline geçmesi gibi bir durumda, varlıklarınızı çekmesini engelleyen özel bir ticaret şifresidir.

Kullanıcı deneyimini üst düzeyde tutan ve varlık güvenliğine önem veren Gate.io, güvenlik özelliklerine eklediği fon şifresi ile alım-satım yaparken ve para çekme işlemi yaparken fon şifresi istemektedir. Fon şifresi, giriş bilgilerinizin başkasının eline geçmiş olması ihtimaline karşı varlıklarınıza müdahale edememesine yardımcı olur. Aşağıda detaylarıyla anlattığımız şekilde Gate.io fon şifresi oluşturabilir, şifre değiştirebilir ya da iptal edebilirsiniz.

Gate.io Fon Şifresi Nedir?

Gate.io fon şifresi, alım-satım veya transfer işlemlerinde son adımdır. Herhangi bir işlem yaparken kullanıcının aktiflik süresini belirlemesine bağlı olarak işlem onayından önce varlık güvenliğinin sağlanması için Gate.io fon şifresi istenir.

Fon şifresi, Gate.io üyelik oluşturma aşamasında, son adımlarda istenen bir şifredir. Giriş şifresinden farklı olan bu şifreyi, kimseyle paylaşmamanız önem arz eder.

Gate.io Fon Şifresi Oluşturma

Fon şifrenizi oluşturmak için kayıt aşamasında adımları doğru şekilde takip etmeniz gerekmektedir. Hesap açılışı yaparken e-posta doğrulama adımını geçtikten sonra “Fon şifresi” belirleme ekranına yönlendirilirsiniz. Bu ekranı kullanarak fon şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Gate.io Fon Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Gate.io fon şifresi değiştirmek için aşağıda size anlattığımız şekilde adımları takip ederek kolaylıkla işlem gerçekleştirebilirsiniz. Fon şifresini değiştirmek için öncelikle Gate.io hesabınıza giriş yapın ve ardından aşağıdaki adımları takip edin.

Gate io fon şifresi Gate.io fon şifresi, KYC doğrulama menüsünün altında yer almaktadır. Profilinize tıklayın, buradan “KYC Doğrulaması” menüsüne tıklayın, açılan sayfanın Alt bölümünde “Fon Şifresi Değiştir” sekmesine tıklayın.
Gate io fon şifresi Fon şifresi değiştirme bölümüne girdikten sonra eski parolanızı ve yeni parolanızı girdikten sonra fon şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Gate.io Fon Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Gate.io fon şifresini unutmanız durumunda varlıklarınızı çekemezsiniz, alım-satım işlemi yapamazsınız. Bu nedenle fon şifrenizi yenilemeniz gerekmektedir. Aşağıda resimli olarak anlattığımız şekilde unuttuğunuz Gate.io fon şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Gate.io fon şifremi unuttum “Kimlik Doğrulama” bölümüne gelin, alt kısımda yer alan “Fon Şifresi” bölümüne ilerleyin. Daha sonra “Eski Şifreniz” yazan yerin karşısında yer alan “Parolanızı mı unuttunuz?” butonuna tıklayın.
Gate io fon şifresi sıfırlama Açılacak sayfada sizden e-posta adresinizi, kullanıcı adınızı ve giriş şifrenizi isteyecektir. Bu bilgileri doğru şekilde girerek mail adresinize gönderilen “Fon şifresi sıfırlama” bağlantısına tıklayarak yeni şifrenizi kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Gate.io Fon Şifresi Ne İşe Yarar?

Farklı borsalarda “Ticaret şifresi” olarak da adlandırılan fon şifresi, Gate.io’un kullanıcılarının varlıklarını ve hesap güvenliğini arttırmak için geliştirdiği bir uygulamadır. Fon şifresi, alım-satım işlemlerinde, para çekme işlemlerinde varlıkların güvenliğini arttırmanıza yardımcı olur. Şifreyi kullanmak ya da kullanmamak zorunlu değildir. Kapatmak istediğinizde, basit bir şekilde kapatabilirsiniz.

Gate.io Fon Şifresi Kaldırma

Varlıklarınızın güvenliğine inanıyorsanız ve gate io fon şifresi ihtiyacınız yoksa, hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinizin üzerine gelin ve açılır menüden “KYC Doğrulama” sekmesine tıklayın. Daha sonra aşağıda yer alan “Fon Şifresi” bölümüne gelin. Yan tarafında ne kadar süreyle işlem yapılmadığında fon şifresi sorulsun seçeneğinden “Asla” olarak seçerseniz, artık alım-satım ve para çekme işlemlerinde fon şifrenizi girmek zorunda kalmazsınız.

Gate.io fon şifresi kaldırma basit olsa da varlıklarınızı güven altında tutmak ve olası bir hesap çalınması durumunda varlıklarınızın başkası tarafından çalınmaması için fon şifrenizi aktif tutun. Kısa sürelerle işlem yapıyorsanız, fon şifresini “Saatte bir” olarak seçebilirsiniz. Uzun vadeli yatırımcı iseniz “Sürekli” seçeneğini seçmeniz, varlıklarınızı ve verilerinizi güvence altına almanız adına daha sağlıklı olacaktır.

7.1

Gate.io %20 komisyon indirimi

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Gate.io'a kayıt ol %10 Komisyon indirimi kazan!
%20 KOMİSYON İNDİRİMİref

Gate.io Fon Şifresi Hatası

Fon şifresi ile ilgili şikayet var platformuna gelen şikayetlerden bazılarında fon şifresi hatası alındığı belirtilmektedir. Doğru şifre girildiği halde “Yanlış şifre” uyarısı ile karşılaşıldığı belirtilmektedir. Peki, bu durumda ne yapılması gerekiyor?

Gate io fon şifresi hatası alıyorsanız, öncelikle şifre değiştirme işlemi yapmanız gerekmektedir. Yukarıda anlattığımız şekilde şifrenizi kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Eğer yine de çözüm olmuyorsa kapatmayı deneyerek işlem yapın ancak arkasından mutlaka sorunun çözülmesi için Gate.io iletişim bilgilerinden müşteri temsilcisi ile görüşün.

Gate.io Fon Şifresi Yenileme Sorunu Nasıl Giderilir?

Yukarıda anlattığımız şekilde şifre değiştirme ekranına geldikten sonra şifrenizi hatırlamıyorsanız, şifre değiştirme ekranının yanında yer alan “Şifremi unuttum” butonuna tıklayarak yukarıda anlattığımız şekilde şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Gate.io SSS

Gate.io kimlik doğrulaması güvenilir mi?

Gate.io kimlik doğrulaması (KYC), terörü finanse etme ve kara para aklama suçlarının önüne geçmek için kullanıcılarından istenen bir doğrulama türü olup güvenilirdir.

Gate.io Türkiye'de yasal mı?

Gate.io Türkiye'de yasal olarak faaliyet sürdüren bir borsadır. Borsa sadece Washington, New York, Küba, Sudan, Suriye, İran, Kuzey Kore, Venezuela, Pakistan ve Kırım ülkelerinde hizmet sunmamaktadır.

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz