Gate io Para Yatırma, Coin Transferi Nasıl Yapılır?

Gate.io’nun fiat para birimleri için herhangi bir desteği yoktur ve bu nedenle, Gate.io’dan para yatırmanın veya çekmenin tek yolu kripto para cüzdanlarınızdır.

Gate io hesabınızı oluşturup KYC doğrulaması yaptıktan sonra alım-satım işlemlerine başlamak için Gate io para yatırma adımını da tamamlamanız gerekir.

Gate io’daki cüzdanlar, platformdaki tüm hesap sahiplerine ücretsiz olarak sağlanır. Para yatırmak için web sayfasının üst kısmındaki Cüzdan’a tıklamanız yeterlidir.

Bunu yaptıktan sonra, yatırmak istediğiniz coin’in sağ tarafında bulunan “Para Yatırma” düğmesini görebileceksiniz. Parayı yatırmanız gereken adresi oluşturmak için para yatırma düğmesine tıklamanız yeterlidir. Platformun hem sıcak hem de soğuk cüzdanları kullandığını unutmayın. Bunun anlamı, gönderen adresinizin para yatırma adresinizle aynı olmayacağıdır.

Ayrıca Gate.io tarafından desteklenmeyen herhangi bir dijital para birimi ile para yatırmaya çalışırsanız, borsa bir geri ödeme başlatamayacağından fonlar kaybolacaktır. Para çekme işlemleri için işlem, işlemin tersi olması dışında para yatırma işlemine benzer.

Aşağıda Gate.io para yatırma işleminde dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdiğimiz bölümü inceleyerek işleminizi daha sağlıklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Gate.io Coin Transferi

Gate.io’ya Türkiye’deki bankalar üzerinde itibari para yatırılmamaktadır. Bunun yerine hesabınıza farklı bir borsada bulunan varlıklarınızı transfer edebilirsiniz. Aşağıda Binance’dan Gate.io’ya coin transferini resimli anlatım şeklinde yaptık. Diğer borsalardan da aynı şekilde coin transferi yapabilirsiniz.

Gate.io para yatırma Ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan "Giriş Yap" butonuna tıklayın, giriş bilgilerinizi girdikten sonra doğrulama kodunu girin ve hesabınıza giriş yapın.
Gate.io para yatırma Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilin yanında yer alan “Cüzdan” butonuna tıklayın, açılır menüden “Spot Hesap” seçeneğine tıklayın.
Gate.io para yatırma Cüzdanınıza girdikten sonra karşınıza çıkan “Yatırma” ve “Çekme” seçeneklerinden “Yatırma” butonuna tıklayın. Açılan sayfada yatırmak istediğiniz coini soracaktır. Arama bölümünden “USDT” olarak seçin ve daha sonra “Ağ” kısmını “USDT” olarak seçin, aşağıda yer alan “USDT Adresi” yazan yerden çıkan cüzdan kodunu kopyalayın.
Gate.io para yatırma Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Cüzdan” sekmesine tıklayın ve açılan menüden “Spot Cüzdanı” sekmesine tıklayın.
Gate.io para yatırma Spot cüzdan hesabınıza giriş yaptıktan sonra seçenekler arasında yer alan “Çekme” butonuna tıklayın. Çekme butonuna tıkladığınızda açılan sayfada hangi coini göndermek istediğinizi soracak. Arama bölümünden “USDT” seçin ve daha sonra ağ kısmını “TRC20” olarak seçin, alt tarafta yer alan “Adres” bölümüne Gate.io’dan kopyaladığınız adresi yapıştırın ve onaylayın. Açılan sayfada “Mail doğrulama”, “SMS doğrulama” ve varsa “2FA doğrulama” kodlarını girerek çekim işlemini tamamlayın.

Telefonla Gate.io Para Yatırma

Gate.io mobil uygulama ile para yatırma işlemi de son derece basit bir işlemdir. Aşağıda resimli olarak anlattığımız gibi işlem yaparak hızlı ve güvenilir bir şekilde para yatırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Gate.io mobilden para yatırma Mobil uygulama kullanıcısı iseniz, uygulamayı açtıktan sonra sol üstte yer alan “Profil” resmine tıklayarak “Oturum Aç/Kayıt Ol” butonuna tıklayın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ alt köşede yer alan “Cüzdan” butonuna tıklayarak spot hesabınıza giriş yapın.
Gate.io mobilden para yatırma Spot hesabınıza girdikten sonra açılan sayfada seçenekler göreceksiniz. Bu seçenekler arasından “Yatırma” butonuna tıklayın.
Gate.io mobilden para yatırma Yatırma butonuna tıkladığınızda açılacak sayfada coin seçeneklerini göreceksiniz. Hangi coini yatırmak istediğinizi bulmak için arama motorunu kullanın. Örneğin “USDT” yazın. Daha sonra “Ağ” bölümünü “TRC20” olarak seçin. Daha sonra alttaki QR kodunun hemen altında yer alan USDT cüzdan adresini “Kopyala” butonuna tıklayarak kopyalayın.
Yukarıdaki işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra Binance hesabınıza giriş yapın, ardından "Cüzdan" sekmesine tıklayın ve açılan sayfadan "Çekme" butonuna tıklayın. Açılacak sayfadan çekmek istediğiniz coini seçin, Gate.io'dan kopyaladığınız cüzdan kodunu "Adres" bölümüne yapıştırın, "Ağ" bölümünde ise yine Gate.io'da seçtiğiniz ağı seçin. Ardından sağ altta bulunan "Çekme" butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.
Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra yeni sayfada “Mail doğrulama kodu”, “SMS doğrulama kodu” ve varsa “2FA doğrulama” kodunu girdikten sonra “Gönder” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

Gate.io Para Yatırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Para yatırma işlemini bankadan EFT/Havale yaparak ya da kredi kartı ile yapamazsınız.
  2. Gate.io para yatırma işlemi için başka bir borsada hesabınızın olması gerekir. Binance, BinanceTR, Huobi, KuCoin, FTX, Coinbase hesabınıza varsa buralardan ya da alternatif farklı borsalardan çekim işlemi yaparak Gate.io para yatırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  3. Ağ seçerken mutlaka doğru ağlar arasında transfer edilmesine dikkat edin. USDT yatıracaksanız “TRC20” ağını seçmenizi öneririz. “ERC20” ağını seçtiğinizde ödeyeceğiniz komisyon oranı yüksek olur.
  4. Cüzdan kodunu manuel yazmak yerine kopyalayarak yapıştırmanız daha sağlıklı olacaktır.

Gate.io Para Yatırma SSS

Gate.io para yatırma süresi

Gate.io para yatırma süresi normal şartlarda çok kısa sürmektedir. Ancak zaman zaman Blockchain ağının yoğun olmasından dolayı işlem uzayabilir. Ortalama yatırma süresi 30 dakikadır.

Gate.io para yatırma limiti var mı?

Gate.io para yatırma işlemlerinde limit sınırlaması bulunmamaktadır. Başka borsalarda bulunan tüm varlıklarınızı yatırabilirsiniz.

Gate.io kredi kartı ile yatırma seçeneği var mı?

Gate.io para yatırma işlemini kredi kartı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Cüzdan bölümüne giderek "Kredi kartı ile yatır" seçeneği ile hesabınıza para yatırabilirsiniz.

Gate.io para yatırma komisyonu ne kadar?

Para yatırma komisyonu, kullanıcının yatıracağı para miktarına göre değişmektedir. Kredi kartı ile para yatırmada hem banka hem de Gate.io komisyon ücreti almaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz