Icrypex Borsası İncelemesi: %5 Komisyon İndirimi

0
813

Icrypex borsası, 2018 yılında Türkiye’de Türk Lirası ile Bitcoin ve altcoin alınabilen bir platform olarak İstanbul / Maslak merkezli olarak kurulmuş bir borsadır.

Kullanıcı deneyimine azami derecede önem veren borsanın diğer borsalardan en büyük farkı, her müşterisini özel görmesi ve müşterilerine özel temsilciler atayarak 7/24 destek vermesidir.

Kripto para yatırımının her geçen gün daha da popüler yatırım araçları haline gelmesi, insanların güvenilir borsalara daha fazla ihtiyaç duymalarını sağladı. Icrypex  kripto borsası, Türkiye’de yerel hizmet veren bir borsa olup farklı olarak Maslak’ta yer alan ofisinde kullanıcılarına kripto para eğitimi de veren bir platformdur.

Türkiye’nin en iyi kripto borsaları arasında yer alan Icrypex, her konuda titiz çalışmalar yaparak özellikle kullanıcıların varlık ve veri güvenliğinin sağlanması noktasında beklentileri karşılayabilen bir platformdur.

Icrypex Nedir?

Kripto para yatırımının her geçen gün daha da arttığı günümüzde güvenilir kripto borsaları daha çok aranan konular arasına girmeye başladı. Özellikle son dönemlerde merdiven altı kurumların artması ve yatırımcıların paralarının çalınması ile birlikte kripto yatırımına yeni başlangıç yapmak isteyenlerin daha fazla bilgiye ihtiyaçları oluyor.

Icrypex kripto borsası incelemesi yaparken borsa hakkında en kapsamlı bilgilere yer vermek amacıyla yazımızı detaylandırıyoruz.

Icrypex, 2018 yılında Gökalp İçer tarafından kurulmuş, Türk Lirası ile Bitcoin ve altcoin takası yapılan bir platformdur. itcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Stellar Lumens, Basic Attention Token, ChainLink, BiLira, AVAX, Polkadot, Tether, Algorand, Fantom, Holochain, Maker, Aave ve MenaPay gibi birçok ürünü bünyesinde barındıran Icrypex; şeffaf, güvenilir, profesyonel, yenilikçi ve müşteri odaklı çalışmaları ile kendinden söz ettiren bir platformdur.

Kripto para yatırımında profesyonellik kazanmış uzman bir ekibe sahip olan Icrypex, diğer kripto borsalarından farklı özellikleri ile öne çıkmaktadır. Her yatırımcısına özel bir müşteri temsilcisi atayan kripto borsası, bu özelliği ile yatırımcıların yaşadıkları sorunları çözme noktasında diledikleri zaman temsilcilerine ulaşmalarını kolaylaştırıyor.

İstanbul Maslak’ta yer alan ofisinde ayrıda kripto para eğitimi de veren Icrypex, tüm bu yönleriyle en güvenilir Türk kripto borsası listesine girmeyi başarmaktadır.

Türkiye’de kurumsal bir altyapıya ve kendi kendini denetleyen şeffaf bir yapıya sahip olan Icrypex, kripto para takas alanında güvenilir bir platform olarak öne çıkmaktadır.

Icrypex Sahibi Kimdir?

2018 yılında Gökalp İçer tarafından kurulan kripto borsası ICRPEX, Türkiye’de kurumsal yapı ile kurulan kendi nodelarına trading ve matching enginelerine sahip, emir defteri yönetimini kendi yapan kripto para platformudur.

Şirketin aynı zamanda CEO’luğunu da üstlenen Gökalp İçer, Forex piyasalarında traderlik yaptıktan sonra farklı ticari alanlarda başarılara imza atmış bir kişidir.

FX departmanlarında, dealerlık, takım liderliği, eğitmenlik gibi pozisyonlarda çalışan İçer, 3 yıl boyunca trader/trade analyst olarak çalıştıktan sonra, Mart 2016 – Ekim 2017 aralığında Reel Kapital Menkul Değerler’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttükten sonra 2018 yılında Icrypex kripto borsasını kurdu.

Icrypex Değerlendirmesi | Avantajları ve Dezavantajları 2022

✓ Tamamen Türkçe ✗ Coin seçeneği az
✓ 7/24 canlı destek ✗ Vadeli işlem yok
✓ Kolay kullanılır arayüz ✗ Ticaret türleri az

Icrypex Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak amacıyla sürekli olarak geliştirilmeye devam eden Icrypex, sunduğu cazip özellikleri ile kullanıcılarının severek kullandıkları bir platform olmayı başarıyor. Borsanın kullanıcılarına sunduğu özellikler aşağıda yer almaktadır.

Spot İşlem: Kripto borsalarında yer alan spot işlem, Icrypex tarafından da kullanıcılarına sunulan bir özelliktir. Kolay al-sat bölümünün yer alması, özellikle yeni yatırımcılar açısından son derece olumlu bir alan olmayı başarmaktadır.

Pro Görünüm: Profesyonel kripto para yatırımcılarının tercih ettikleri pro görünüm ile grafik analizi yapılabilmektedir. Platformun en güzel özelliklerinden biri de Pro görünüm bölümünde işlem yaparken market, limit ve stop emir bölümlerinin olmasıdır. Yani kullanıcı istediği şekilde alım-satım yapma şansına sahiptir ki bu özellik, eski olmasına rağmen birçok Türk kripto borsasında bulunmayan bir özelliktir.

Para Yatırma: Türk Lirası ile Bitcoin ve altcoin alma seçeneklerinin yer aldığı Icrypex kripto borsasında anlaşmalı olduğu Türkiye Finans Katılım Bankası, AKBANK, Fibabanka, Ziraat Bankası, İş Bankası ve Vakıfbank hesapları üzerinden 7/24 para yatırma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Para Çekme: Para çekme işlemlerinde de anlaşmalı olduğu bankalara 7/24 para çekme işlemi sunan Icrypex, bu yönüyle de yine kullanıcılarını destekleyen bir platformdur.

Icrypex NFT Marketpalace: Türkiye’de yasal olarak hizmet sunan Icrypex kripto borsasının diğer yerel borsalardan farklı olarak sunduğu en önemli özelliklerinden biri de NFT marketinin olmasıdır. Son dönemlerde NFT yatırımı yapan kripto yatırımcısı sayısının arttığını göz önünde bulundurduğumuzda Türk borsalarından bu alanda kullanıcılarına destek verilmesi, önemli bir özellik olarak değerlendirilmelidir.

Icrypex Radyo: Kripto borsaları arasında bir ilki başaran Icrypex, kullanıcı bilgilendirme amacı ile oluşturduğu radyo kanalı üzerinden sürekli olarak güncel piyasa analizi yapmaktadır. Bu özelliği sayesinde piyasadan anlık haberdar olma imkanı sağlanıyor. Buna ek olarak 160B abonesi bulunan Icrypex YouTube kanalı üzerinden de kullanıcılarını destekleyen platform, ciddi anlamda kullanıcı odaklı hizmetleri ile göze çarpıyor.

6.5
icypex

ICRYPEX %5 komisyon indirimli

Türkiye'nin güvenilir kripto borsası Icrypex'e 1s8w89pil46qgea4 referans kodu ile kayıt ol anında komisyon indirimi kazan!
%5 KOMİSYON İNDİRİMLİIcrypex

Icrypex Ticaret Deneyimi

Kullanım itibari ile kolay bir ara yüze sahip olan Icrypex, sezgisel tasarım gücünü kullanarak en iyi şekilde alım-satım ekranını tasarlamıştır. Hem web arayüzü hem de mobil arayüzü ile basit düzeyde kullanıcıların bile rahatlıkla kullanabilecekleri Icrypex ile kripto alımını gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki resimden kripto alım-satım ekranını inceleyebilirsiniz.

Icypex ticaret deneyimi

Icrypex Mobil Uygulama

Mobil uygulaması ile kullanıcılarının diledikleri yerden işlem yapmalarını kolaylaştıran Icrypex, hem Android hem de IOS sürümleri ile kullanıcılarını desteklemektedir. Aşağıdaki bağlantılardan mobil cihazınızın sürümüne göre uygulamayı indirebilirsiniz.

Android IOS

Icrypex Güvenilir mi?

Kripto yatırımına yeni başlangıç yapanların borsalar hakkında en çok araştırdıkları konuların başında güvenirlik gelmektedir. Son dönemlerde kripto para dolandırıcılığını artması, kullanıcıların daha temkinli hareket etmelerini haklı olarak etkilemektedir. Peki, Icrypex güvenilir mi?

Icrypex, kullanıcı varlıklarının ve hesap güvenliğinin sağlanması için birçok güvenlik katmanı ile çalışan bir borsadır. Aşağıda borsanın hangi güvenlik katmanları ile çalıştığını görebilirsiniz.

1- Çevrimdışı Hesap İşlemleri: Icrypex bağlantı risklerini en aza indirebilmek amacıyla sistem dışı güvenli işlem otomasyonu kullanmaktadır. Bu da yatırımcıların varlıklarının ve kullanıcı bilgilerinin güvende kalmasını sağlar.

2- Güvenlik Ekibi: Icrypex kripto borsası, güvenlik noktasına en çok önem veren borsalardan biridir. Banka, finansal alan ve güvenlik alanında deneyimli uzman bir kadroya sahip olan borsa, 7/24 varlık güvenliği üzerinde hassasiyetle durmaktadır. Buna ek olarak güvenlik adına sürekli yeni güncellemeler yapan Icrypex kripto borsası, bu özelliği ile kullanıcıların güven içinde kalmasını sağlamaktadır.

3- Soğuk Cüzdan Koruması: Icrypex kripto borsası, varlıkların güven altında kalması için soğuk cüzdan kullanmaktadır. Bu sayede olası bir saldırı karşısında yatırımcılarının varlıklarına herhangi bir zararın gelmesi engellenmektedir.

4- 7/24 Gözlemleme: Kullanıcı varlıklarına ve verilerine önem veren Icrypex, 7/24 gözlemleme ekibi ile çalışmaktadır. Olası bir saldırı durumunda gerekli sistem güvenliği alınarak varlıkların korunma altına alınması bu ekip tarafından sağlanmaktadır.

5- İletişim: Global kripto borsaları dahil olmak üzere hiçbir kripto para borsasında olmayan bir diğer özellik ise Icrypex kullanıcılarının kolaylıkla platform ile iletişime geçmesidir. 0850 255 1079 numarası üzerinden arayarak kolaylıkla ulaşım sağlanarak yaşanan herhangi bir problemin çözümü kolaylıkla sağlanabilmektedir.

6- Hesap Güvenliği: Yeni kullanıcılarından e-mail doğrulaması isteyen Icrypex, buna ek olarak 2 faktörlü doğrulama (2FA) güvenlik anahtarı, SMS doğrulaması gibi giriş işlemlerinin güvenli olmasını sağlayan güvenlik katmanlarını kullanıcılarına sunmaktadır.

Çok katmanlı güvenliği, sızdırmazlık testleri, soğuk cüzdan, farklı lokasyonlar, 2FA doğrulama gibi pek çok güvenlik katmanı ile hareket eden Türkiye’nin yerel kripto borsası Icrypex, güvenlik noktasında diğer borsaların standartlarının üzerinde ek güvenlik önlemleri almış bir borsadır. Bu yönüyle değerlendirildiğinde Icrypex incelemesi yaparken Icrypex güvenilir mi sorusuna “evet” yanıtını vermemiz gerekir.

Icrypex İşlem Ücretleri

Icrypex işlem ücretleri, kullanıcıların piyasa yapıcı veya piyasa alıcı olmalarına bağlı olarak değişmektedir. Piyasa yapıcı komisyon ortalamaları kripto para türüne göre %0,0025-0.0035 arasında iken piyasa alıcı komisyon ücretleri ise %0.0035-0,0041 oranlarında değişkenlik göstermektedir. Icrypex güncel komisyon oranlarını incelemek için buraya tıklayın. Size özel komisyon ücretlerini görmek için hesabınıza giriş yaptıktan sonra Profil sekmesinin altında yer alan Komisyonlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

6.5
icypex

ICRYPEX %5 komisyon indirimli

Türkiye'nin güvenilir kripto borsası Icrypex'e 1s8w89pil46qgea4 referans kodu ile kayıt ol anında komisyon indirimi kazan!
%5 KOMİSYON İNDİRİMLİIcrypex

Icrypex Sponsorlukları

Yerel kripto borsaları arasında en güvenilir isimlerden biri olan Icrypex, sadece kripto alanında değil, spor alanında yaptığı sponsorlukları ile de ön plana çıkan bir platformdur. Beşiktaş, İzmir Altay Spor Kulübü, Göztepe Spor Kulübü ve Fenerbahçe Spor Kulübü ile sponsorlukları bulunan Icrypex, bu yönüyle de öne çıkan bir kripto borsasıdır.

Icrypex İletişim

Icrypex güvenilir mi sorusunu cevaplarken firmanın kullanıcılarına sunduğu iletişim kanallarından da söz etmemiz gerekir. Zira, Türkiye’nin ilk kripto borsası olan BTCTurk, ve akabinde kurulan Paribu, iletişim noktasında Icrypex borsası kadar etkin değil. Söylediğimiz borsalarda sadece mail üzerinden iletişim sağlanabilirken Icrypex kripto borasında canlı destek iletişimi de sağlanmaktadır. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi borsa, her yatırımcısı için özel bir müşteri temsilcisi atamaktadır. Bu da Icrypex iletişim konusunda yatırımcıların rahat etmelerini sağlıyor. Aşağıda yer alan iletişim kanallarından Icrypex’e ulaşabilir, sosyal medya hesaplarını takip ederek borsadaki yenilikleri anında öğrenebilirsiniz.

Icypex canlı destek Icrypex canlı destek sayfası üzerinden özel müşteri temsilciniz ile görüşmek için sayfanın sağ alt köşesinde yer alan Canlı Destek butonuna tıklayın.
Bize ulaşın Icypex iletişim kanallarından biri de "Bize Ulaşın" bölümüdür. Bu bölümden taleplerinizi ulaştırarak hızlıca çözüm alabilirsiniz. Sayfaya ulaşmak için buraya tıklayın.
Telefon: 0850 255 1079 Adres: Icrypex Bilişim A.Ş. Maslak Mah. Maslak Meydan Sok. Spring Giz Plaza N:5/57 34398 Sarıyer/İstanbul
Icypex Facebook: Tıklayın Icypex Twitter: Tıklayın Icypex Instagram: Tıklayın Icypex Tiktok: Tıklayın Icypex Medium: Tıklayın Icypex YouTube: Tıklayın Icypex Linkldin: Tıklayın Icypex Telegram: Tıklayın Icypex Canlı Radyo: Tıklayın

Icrypex Üyeliği Oluşturma

Kullanıcı deneyimini en üst düzeyde tutan Icrypex kripto borsasının saydığımız özellikleri, avantajları ve dezavantajlarından sonra müşteri temsilcimizle de yaptığımız görüşme neticesinde, kullanılabilecek en iyi Türk kripto borsası olarak Icrypex’i kolaylıkla önerebileceğimizi söyleyebiliriz.

Icypex kayıt Icypex üyeliği oluşturmak için buraya tıklayın ve kimlik bilgilerinizi girin. Referans kodu bölümüne 1s8w89pil46qgea4 kodunu yazarak üye olurken 30 TL bonus kazanabilirsiniz.
Icypex kayıt Üyelik işleminizi tamamladıktan sonra belirlediğiniz cep telefonunuza gelen SMS kodunu ilgili alana yapıştırarak Icypex üyelik oluşturma işlemini güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Icrypex KYC (Kimlik Doğrulama)

Sunduğu cazip özellikleri ile kendinden söz ettiren ve Türkiye’de geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başaran Icrypex kripto borsası, faaliyetlerine resmi olarak devam eden bir platformdur.

Bu bağlamda kayıt olan kullanıcılarından KYC (kimlik dorğulaması) istemektedir. Bilindiği üzere kripto paralar, her alanda kullanıma açık varlıklar olduğu için kimlik doğrulaması ile kara para aklama ve terörü finanse etme gibi suçların önüne geçilmektedir.

Hesabınızı oluşturduktan sonra profilinize girerek KYC doğrulaması yapabilirsiniz. Aşağıda gösterildiği gibi işlem yaparak kısa sürede kimlik doğrulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Icypex KYC doğrulaması yapmak için hesabınıza giriş yaptıktan sonra Profil > Hesap Onayı Limit adımlarını takip edin. Açılacak sayfada işlem yapmaya başlamak için e-mail adresinize gelen kodu ilgili yere yazın ve Tamam butonuna tıklayın.
Icypex kyc Açılacak yeni ekranda kimliğinizin ön yüzü ve arka yüzünü yükledikten sonra aşağıdaki resimde gösterildiği gibi selfie çekerek, yükleyin. Icypex kyc
Icypex kayıt Gerekli belgeleri yükledikten sonra 3. aşamada adres teyidi yapmanız gerekmektedir. Bunun için e-devlet hesabınıza girerek yerleşim yeri belgesini indirin ve sisteme yükleyin.

Icrypex Para Yatırma

KYC doğrulaması işlemini de başarılı bir şekilde yaptıktan sonra artık hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Hesabınızı aktif şekilde kullanabilmek için Icrypex hesabınıza para yatırmanız gerekmektedir.

Para yatırma işlemini başka borsadaki varlıklarınızı transfer ederek de gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek başarılı bir şekilde para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Hesabınıza giriş yapın.
  2. Üst menüde yer alan Yatırma butonuna tıklayın
  3. Transfer yöntemini seçin (Banka transferi ile, Kripto para transferi ile)
  4. Banka ile yatıracaksanız banka seçin ve hesap bilgilerini alarak online bankacılık üzerinden Icrypex para yatırma işlemini tamamlayın.
  5. Kripto para transferi yapacaksanız ilgili seçeneği seçerek coin seçimi yapın ve cüzdan kodunu kopyalayarak transfer işlemini gerçekleştirin.

Icrypex Para Çekme

Para çekme işlemini güvenilir bir şekilde gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Icrypex para çekme işlemi, kendi adınıza olan bir banka hesabından yapılabilmektedir.

  1. Hesabınıza giriş yapın
  2. Üst menüde yer alan Çekme butonuna tıklayın
  3. Transfer yöntemini seçin (Banka transferi ile, Kripto para transferi ile)
  4. Banka ile para çekecekseniz banka bilgilerinizi kayıt edin, miktar belirleyin ve çekim işlemini tamamlayın
  5. Transfer yöntemi ile çekecekseniz ilgili coinin cüzdan adresini yapıştırarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Icrypex-BTCTurk Karşılaştırması

2013 yılında Türkiye’de ilk kurulan kripto borsası BTCTurk, kurulum geçmişi olarak Icrypex’ten 5 yıl önce kurulmuştur. Icrypex, 2018 yılında faaliyetlerine başladı.

Icrypex, BTCTurk’ten sonra kurulmuş olmasına rağmen kullanıcılarına sunduğu özellikler açısından daha cazip bir platformdur. NFT marketpalace, yerli diğer borsalarda olmayan bir özelliktir.

BTCTurk, iletişim noktasında sadece müşterilerine mail üzerinden hizmet sunarken Icrypex, telefon üzerinden ve canlı destek sayfasından destek sağlamaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi platform, her kullanıcısı için özel bir danışman tahsis ederek yaşanacak sorunlar karşısında 7/24 destek almasını kolaylaştırmaktadır.

Kripto para haberleri ve borsa incelemeleri BTCTurk’te zaman zaman YouTube kanalı üzerinden yapılmaktadır. ICRYPEX ise bunu düzenli olarak Icrypex Radyo kanalı üzerinden ve Youtube kanalı üzerinden düzenli olarak yapmaktadır.

Komisyon oranları konusunda BTCTurk’ün daha az komisyon ücreti kesintisi yaptığı görülmektedir. Icrypex’te piyasa yapıcı komisyon ortalamaları kripto para türüne göre %0,0025-0.0035 arasında iken piyasa alıcı komisyon ücretleri ise %0.0035-0,0041 iken, BTCTurk’te piyasa yapıcı komisyon oranı %0.05 (0.0005), piyasa alıcılarda ise %0.09 (0.0009) olarak belirlenmiştir.

Sonuç olarak; Güvenirlik ve kullanıcı deneyimi açısından son derece ideal özelliklere sahip olan Icrypex güvenilir mi sorusuna evet yanıtını verebiliriz. Ancak tüm borsalarda olduğu gibi Icrypex için de bir güvence verme durumuna sahip değiliz. Varlıklarınızın güvenini sağlamak için tüm varlıklarınızı bir borsada bulundurmak yerine farklı borsalara dağıtmanızı öneririz.

Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.

Icrypex SSS

Icypex KYC doğrulama güvenilir mi?

Icypex kimlik doğrulama (KYC), kara para aklama ve terörü finanse etme suçları başta olmak üzere birçok yasadışı faaliyetin önüne geçmek amacıyla kullanıcılarından istenen bir doğrulamadır. Tüm kripto borsaları, KYC doğrulaması isterler.

Icypex para çekme limit ne kadar?

Icypex para çekme limiti, kullanıcının KYC doğrulamasına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Hesabınıza giriş yaparak profil sekmesinin altında yer alan Hesap onayı ve limit bölümünden günlük çekim limitiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Icypex yasal mı?

Icypex, ICRYPEX Bilişim Anonim Şirketi adıyla Maslak Mah. Maslak Meydan Sok. Spring Giz Plaza N:5/57 Sarıyer İSTANBUL adresinde, 0465-0772-2300-0001 MERSIS numarası ile yasal olarak hizmet veren bir kripto borsasıdır.

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz