Icrypex Güvenilir mi: Borsanın Kullandığı 7 Güvenlik Katmanı ve Özellikleri

0
417

Türkiye’de 2018 yılından bu yana hizmet veren Icrypex, “Icrypex Bilişim A.Ş.” adı ile hizmet veren, tutara bakmaksızın tüm işlemleri faturalandıran, yasal bir kripto borsasıdır.

Maliye Bakanlığı denetimine tabii olan Icrypex Bilişim A.Ş. kullanıcı güvenliği ve yasal düzenlemeler noktasında en güvenilir Türk Bitcoin siteleri arasında yer almaktadır.

2018 yılından itibaren Türkiye’de yasal olarak hizmetlerine başlayan Icrypex, kullanıcısına sunduğu güven sayesinde her geçen gün daha da büyümeyi başararak Türkiye’nin önde gelen TL ile Bitcoin alınabilen güvenilir siteleri arasına girmeyi başarıyor.

Icrypex Nedir?

2018 yılında resmi faaliyetlerine başlayarak Türkiye’de Türk Lirası ile Bitcoin ve altcoin alım-satımı hizmetleri sunan Icrypex, yasal tüm mevzuatlara uygun hareket eden bir borsadır.

Kullanıcı ve varlık güvenliğinin sağlanması için kendi oluşturduğu özel teknoloji ile koruma sağlayan borsa, İstanbul Maslak’taki ofisinde hizmet vermektedir.

Spot alım-satım ve buna ek olarak NFT pazarı da bulunan kripto borsası, kullanıcısına sunduğu cazip özellikleri ile her geçen gün daha da bilinirlik kazanan bir platform haline gelmeyi başarıyor.

Spor alanında birçok sponsorluğu bulunan Icrypex, yatırımcıların eğitimi noktasında sunduğu ayrıcalıkları ile Türkiye’deki diğer kripto borsalarından ayrılmayı başaran bir isimdir.

Daha önceki yazımızı inceleyerek Icrypex  hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Yazımıza ulaşmak için buraya tıklayın.

Icrypex Sahibi Kimdir?

Icrypex, FX departmanlarında, dealerlık, takım liderliği, eğitmenlik gibi pozisyonlarda 3 yıl boyunca trader/trade analyst görevini yapan Gökalp İÇER tarafından kuruldur.

İÇER, Mart 2016 – Ekim 2017 aralığında Reel Kapital Menkul Değerler’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

Türkiye’de kurumsal yapı ile kurulan kendi nodelarına trading ve matching enginelerine sahip, emir defteri yönetimini kendi yapan kripto para platformu ICRYPEX, kurucusu ve yönetim kadrosu ile güven veren bir isimdir.

Icrypex Neden Güvenilirdir?

2018 yılında kurulan Icrypex de kullanıcılar için farklı bir deneyim oldu. Ancak borsa hakkında bilgi sahibi olunmaması, tedirginliğe neden oluyor.

Biz de bu konuda yaptığımız araştırmalar neticesinde, Icrypex borsasının neden güvenilir olduğuna ilişkin bazı bilgileri elde ettik. İşte borsayı güvenilir kılan özellikleri.

  1. Çevrimdışı Hesap İşlemleri: Icrypex bağlantı risklerini en aza indirebilmek amacıyla sistem dışı güvenli işlem otomasyonu kullanmaktadır. Bu da yatırımcıların varlıklarının ve kullanıcı bilgilerinin güvende kalmasını sağlar.
  2. Güvenlik Ekibi: Icrypex kripto borsası, güvenlik noktasına en çok önem veren borsalardan biridir. Banka, finansal alan ve güvenlik alanında deneyimli uzman bir kadroya sahip olan borsa, 7/24 varlık güvenliği üzerinde hassasiyetle durmaktadır.
  3. Buna ek olarak güvenlik adına sürekli yeni güncellemeler yapan Icrypex kripto borsası, bu özelliği ile kullanıcıların güven içinde kalmasını sağlamaktadır.
  4. Soğuk Cüzdan Koruması: Icrypex kripto borsası, varlıkların güven altında kalması için soğuk cüzdan kullanmaktadır. Bu sayede olası bir saldırı karşısında yatırımcılarının varlıklarına herhangi bir zararın gelmesi engellenmektedir.
  5. 7/24 Gözlemleme: Kullanıcı varlıklarına ve verilerine önem veren Icrypex, 7/24 gözlemleme ekibi ile çalışmaktadır. Olası bir saldırı durumunda gerekli sistem güvenliği alınarak varlıkların korunma altına alınması bu ekip tarafından sağlanmaktadır.
  6. İletişim: Global kripto borsaları dahil olmak üzere hiçbir kripto para borsasında olmayan bir diğer özellik ise Icrypex kullanıcılarının kolaylıkla platform ile iletişime geçmesidir.
  7. Hesap Güvenliği: Yeni kullanıcılarından e-mail doğrulaması isteyen Icrypex, buna ek olarak 2 faktörlü doğrulama (2FA) güvenlik anahtarı, SMS doğrulaması gibi giriş işlemlerinin güvenli olmasını sağlayan güvenlik katmanlarını kullanıcılarına sunmaktadır.
  8. Piyasa Analizi: Bildiğiniz üzere kripto borsaları piyasa analizi yaparak kullanıcılarını bilgilendirme konusunda yeterli değiller. Haftanın belli aralıklarında yaptıkları analizler, kullanıcıların alım-satım stratejilerini belirlemeleri için yeterli gelmiyor.

Icrypex , hem Youtube kanalı üzerinden hem de canlı radyo kanalı üzerinden sürekli piyasa analizi yapan platform, kullanıcılarının ne şekilde hareket etmeleri gerektiği konusunda gerekli hassasiyeti gösteriyor.

Tüm bunlara ek olarak Icrypex kripto borsasını güvenilir kılan sosyal medya hesapları da ayrıca borsanın güvenilir bir platform olduğunu gösteren ayrıntılar arasında yer almaktadır.

Sürekli güncellemeler yapan, piyasanın en volalit olduğu dönemlerde bile herhangi bir sunucu kesintisine maruz kalmayan platform, tüm bu özellikleri gözden geçirildiğinde güvenilir bir borsa olduğunu kanıtlamayı başarıyor.

6.5
icypex

ICRYPEX %5 komisyon indirimli

Türkiye'nin güvenilir kripto borsası Icrypex'e 1s8w89pil46qgea4 referans kodu ile kayıt ol anında komisyon indirimi kazan!
%5 KOMİSYON İNDİRİMLİIcrypex

Icrypex Yasal mı?

Icrypex, “Icrypex Bilişim A.Ş.” adı ile hizmet veren, tutara bakmaksızın tüm işlemleri faturalandıran, yasal bir kripto borsasıdır. Maliye Bakanlığı denetimine tabii olarak faaliyetlerini sürdüren bir borsadır.

Kullanıcıların borsa üzerinde yaptıkları her iş kayıt altına alınarak maliyeye bildirilmektedir. Yani güvenilir ve yasal olan kripto borsası, herhangi bir yasadışı faaliyet sürdürmemektedir.

Türkiye’de kripto borsaları ile ilgili alınan tüm kararlara riayet ederek faaliyetlerini sürdüren Icrypex Bilişim A.Ş. bugüne kadar hakkında herhangi bir yasadışı faaliyet haberi çıkmamıştır.

Icrypex Batar mı?

Icrypex kripto borsası, kullanıcıların yaptıkları işlemler başına komisyon ücreti alan bir borsadır. Bugüne kadar kullanıcı varlıkları konusunda herhangi bir şikayet almamış olması Icrypex  batar mı sorusuna “hayır” cevabı vermeyi gerektirir.

Sadece Icrypex  için değil, diğer tüm kripto borsalarında kullanıcıya verilen bir güvence bulunmaz. Buna göre kullanıcıların kendi önlemlerini almaları gerektiğini hatırlatmakta yarar vardır.

Icrypex Komisyon Ücretleri

Borsaların güvenirliğini araştırırken komisyon ücretlerini de göz önünde bulundurmak gerekir. Bu anlamda Icrypex’te piyasa yapıcı komisyon ortalamaları kripto para türüne göre %0,0025-0.0035 arasında iken piyasa alıcı komisyon ücretleri ise %0.0035-0,0041 iken, BTCTurk’te piyasa yapıcı komisyon oranı %0.05 (0.0005), piyasa alıcılarda ise %0.09 (0.0009) olarak belirlenmiştir.

Bu da komisyon ücretleri konusunda Türkiye’nin ilk kripto borsası BTCTurk’e göre daha yüksek kesinti yaptığını göstermektedir. Ancak borsanın komisyon ücretinin yüksek olması, güvenilir olmadığını göstermez.

6.5
icypex

ICRYPEX %5 komisyon indirimli

Türkiye'nin güvenilir kripto borsası Icrypex'e 1s8w89pil46qgea4 referans kodu ile kayıt ol anında komisyon indirimi kazan!
%5 KOMİSYON İNDİRİMLİIcrypex

Icrypex Para Yatırma Alt Limiti

Kullanıcı deneyimini üst seviyede tutarak her şeyi daha kaliteli sunma girişiminde olan Icrypex  kripto borsası, yatırma ve çekme alt limiti belirtmemiştir. Yani dilediğiniz kadar yatırabilir ya da çekebilirsiniz.

Icrypex borsasından başka borsaya coin transferi yapılırken, seçilen kripto paraya göre farklı komisyon ücretleri uygulanmaktadır.

ICRYPEX Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

Tüm yukarıda verdiğimiz bilgilerden sonra kripto borsasına kayıt olmak için aşağıda sırasıyla anlattığımız şekilde işlem yaparak hızlıca kayıt olabilirsiniz.

ICRYPEX üyelik oluşturma işlemi yaparken referans kodu bölümüne 1s8w89pil46qgea4 referans numarasını yazmanız durumunda 39 TL bonus kazanabilirsiniz.

Icypex kayıt Icypex üyeliği oluşturmak için buraya tıklayın ve kimlik bilgilerinizi girin. Referans kodu bölümüne 1s8w89pil46qgea4 kodunu yazarak üye olurken 30 TL bonus kazanabilirsiniz.
Icypex kayıt Üyelik işleminizi tamamladıktan sonra belirlediğiniz cep telefonunuza gelen SMS kodunu ilgili alana yapıştırarak Icypex üyelik oluşturma işlemini güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

ICRYPEX KYC Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Kayıt işlemini tamamladıktan sonra hesabınızı aktif şekilde kullanabilmek için kimlik doğrulaması (KYC) yapmanız gerekmektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla ICRYPEX KYC doğrulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Icypex KYC doğrulaması yapmak için hesabınıza giriş yaptıktan sonra Profil > Hesap Onayı Limit adımlarını takip edin. Açılacak sayfada işlem yapmaya başlamak için e-mail adresinize gelen kodu ilgili yere yazın ve Tamam butonuna tıklayın.
Icypex kyc Açılacak yeni ekranda kimliğinizin ön yüzü ve arka yüzünü yükledikten sonra aşağıdaki resimde gösterildiği gibi selfie çekerek, yükleyin. Icypex kyc
Icypex kayıt Gerekli belgeleri yükledikten sonra 3. aşamada adres teyidi yapmanız gerekmektedir. Bunun için e-devlet hesabınıza girerek yerleşim yeri belgesini indirin ve sisteme yükleyin.
Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.
UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz