Gate.io Spot Market Maker Programı Başlattı: 2,000,000$ Ödül Havuzu

Türkiye’de geniş kullanıcı kitlesi bulunan Gate.io, yeni bir etkinliğe daha imza attı. Resmi internet sitesinden yaptığı duyuruda, spot maker programını başlattığını duyuran platform kampanya hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

Gate.io resmi internet sitesinden yaptığı duyurusunda spot maker programı kapsamında 2.000.000$’a kadar ödül havuzu ve 10.000.000$’a kadar faizsiz kredi sağlayacağını duyurdu.

Gate.io Spot Maker Programı Nedir?

Gate.io Spot ticaretinde likiditeyi daha da artırmak ve tüm kullanıcılar için daha iyi bir ticaret deneyimi sağlamak için Gate.io şimdi bir Spot Piyasa Yapıcı Teşvik Programı başlatıyor.

Nitelikli piyasa yapıcılar, daha yüksek üretici ücreti indirimleri, aylık 2.000.000 ABD Doları ödül havuzu ve 10.000.000 ABD Dolarına kadar faizsiz kredi gibi özel avantajlardan yararlanabilir.

Gate.io’da 30 günlük spot işlem hacminiz 20.000.000 USD’yi aşarsa ve kaliteli piyasa yapıcı stratejileriniz varsa, sizi Programa katılmaya davet ediyoruz.

Spot Piyasa Yapıcı Programı

  1. Bu piyasa yapıcı programı Gate.io spot piyasasında mevcuttur. Piyasa yapıcılar belirli bir “çiftler listesine” likidite sağlar.
   Gate.io, piyasa yapıcı çiftler listesini düzenli olarak güncelleyecektir.
  2. Nitelikli piyasa yapıcılar, VIP14-VIP16 oranlarına otomatik olarak uyum sağlayan ve katılımcıların piyasa oluşturma performansını yansıtmak için düzenli olarak güncellenecek olan bir MM katmanı alabilecektir.
  3. Performansınızı analiz etmenize yardımcı olmak için günlük ve aylık piyasa oluşturma puanları ve sonuçlarınızı ayrıntılandıran sıralama raporları sağlayacağız.

Performans incelemesi hesaplaması aşağıdaki faktörleri dikkate alacaktır

 1. Yapıcı hacimleri
 2. Teklif/teklif farkı
 3. Emir süresi
 4. Piyasa yapıcı çiftlerin ağırlığı
 5. Nitelikli piyasa yapma süresi

Sıralama Kotasıyla Spot Piyasa Yapıcı

Her ayın 1’inden sonuna kadar, Gate.io belirli çiftlerde spot piyasa yapma performansları için Piyasa Yapıcıları günlük olarak puanlayacaktır.

Ayın sonunda, piyasa yapıcılar aylık puanlarına göre sıralanacak ve ilk %75’lik bir MM katmanı alacak ve anında %0,01’e varan indirimden ve vadeli işlem yapıcı ücretlerinde %0,02’ye varan indirimden yararlanacak.

Tüm üreticiler için MM katmanı, gelecek ayın başında eşit olarak ayarlanacak.

Not: Spot veya vadeli işlem yapıcı hacim yüzdesi değerlendirmesine hak kazanan kullanıcılar aynı zamanda bu programa da başvurabilirler. Sistem varsayılan olarak katılımcılar için en iyi puanları ve ilgili MM katmanlarını hesaplayacaktır.

Nasıl Katılınır?

Başvuru dönemi: 6 Temmuz 2022 – 31 Ağustos 2022

Başvuru bağlantısı: Tıklayın 

 1. MM1 gerekliliklerini karşılamayan kullanıcılar, ancak Gate.io Spot piyasasında 20.000.000 USD’nin üzerinde son 30 günlük işlem hacmine sahip olanlar, kullanıcıların bu süre boyunca MM1(V14) yapımcı ücreti indirimlerinden yararlanacağı 3 haftalık bir deneme süresi için başvurabilir.
 2. Başka bir borsada piyasa yapıcıysanız, son 30 günlük işlem hacminize göre 30 günlük MM+1 katman deneyimine başvurabilirsiniz.

Aylık Spot Piyasa Yapıcı Yarışması

Gate.io spot piyasa yapıcılarına daha fazla fayda sağlamak için aynı zamanda Spot Market Maker Competition’ı da başlatıyoruz. Spot Market Maker Programına başvuran kullanıcılar otomatik olarak aylık Spot Market Maker Yarışmasına katılırlar.

Spot Piyasa Yapıcı Yarışması, Temmuz ayından itibaren üç ayda bir, aylık sıralama ve ödüllerle yapılacaktır.

Spot Market Maker ile tutarlı olarak ve sıralamayı alıntılayarak, puanlama için belirli çiftlerde katılımcıların spot piyasa yapma performansını değerlendireceğiz ve aşağıdaki gibi aylık puan sıralamasına göre ödüllendirilecektir:

Ödül MM katmanı: daha yüksek üretici ücreti indirimleri ve ultra -düşük alıcı ücretleri

  1. Aylık sıralamanın ilk %75’i, bir sonraki ayın başında eşit olarak ayarlanan bir MM katmanı alacak.
  2. Spot piyasa yapıcı programı ile aynı değerlendirme kuralları.
  3. Aylık spot piyasa yapıcılık puanlama kuralları ve piyasa yapıcılık çiftleri listesi geçen ayın sonunda size gönderilecektir.

Çeyreğin En İyi Spot ticaret piyasa yapıcısı

Gate.io, aylık piyasa oluşturma sıralamasında piyasa yapıcıların ilk %25’ini üç ayda bir yeniden sıralayacak ve ilk 10 piyasa yapıcıyı özel onursal sertifikalar ve kişiselleştirilmiş kupalarla ödüllendirecek .

Gate.io, üç ayda bir yapılan “En İyi 10 Piyasa Yapıcı” seçiminin sonuçlarını açıklayacak ve tanıtacak.

Aylık 2.000.000$ ödül havuzu ve VIP+1 avantajları

1- Yarışma, içinde bulunulan ayın spot işlem hacmi, yarışmadan önceki 30 güne (önceki aya) kıyasla %30 artan ve aşağıdaki ilgili hedef işlem hacmine ulaşan her piyasa yapıcı için bir İlerleme Ödülü içerir.


Örneğin, Tom’un Haziran ayında 30.000.000 USD spot ticaret hacmi var, Temmuz yarışması sırasında spot ticaret hacmi 55.000.000 USD’ye (%30’dan fazla net artış) ulaşırsa 1.000 USD ödül ve 850.000.000 USD’ye ulaşırsa 10.000 USD ödül alacak.

2- İlerleme Ödülü kazananları, bir sonraki ay için en son eşleşen VIP katmanına göre 30 günlük VIP+1 avantajlarından yararlanacak.

 • Not:
  Dağıtılan İlerleme Ödülü sayısında herhangi bir sınırlama yoktur.
 • Bu İlerleme Ödülü için maksimum VIP+1 seviyesi VIP15’tir.
 • Ay için spot işlem hacmindeki net artış, ay için kullanıcıların spot işlem hacmindeki artışın, aynı dönem için Gate.io’nun toplam spot işlem hacmindeki artışı aştığı anlamına gelir.
 • Katılım yalnızca Gerçek Adlı Piyasa Yapıcılar ile sınırlıdır.

Aylık faizsiz kredi kotası

 1. Aylık piyasa yapıcılığında ilk %25’lik dilimde yer alan ve bir önceki aya göre spot işlem hacminde net %30 ve üzerinde artış olan piyasa yapıcılar, faizsiz kredi kotasında 10.000.000 $’a kadar.
 2. Aylık piyasa yapıcılığının ilk %75’inde yer alan piyasa yapıcılar, maksimum 10.000.000$ kredi alacaktır.
UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz