Günlük Coin Kazandıran Binance Birikim Nasıl Kullanılır, Avantajları Nelerdir?

Binance birikim, kullanıcıların kullanmadıkları varlıklarını marjin işlem yapanlara borç vererek günlük faiz getirisi kazandıkları bir finansal üründür. Pasif gelir elde etmek isteyenler için oluşturulan bu finansal türü ile herhangi bir işlem yapmadan para kazanabilirsiniz.

Binance Birikim Kullanımı

1- Hesabınıza Giriş Yapın

Binance birikimler kullanımı

Binance birikim finansal ürününe girmek için Binance ana sayfasında sağ üst köşede yer alan “Giriş” butonuna tıklayın.

2- Kazan Butonuna Tıklayın

Binance Birikimler Kullanımı

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra üst menüde yer alan “Kazan” butonuna tıklayın, açılan menüde “Birikim” sekmesine tıklayın.

3- Birikim Türünü Seçin

Binance Birikimler Kullanımı

Açılan yeni sayfada kullanabileceğiniz birikim türlerini göreceksiniz. “Esnek Birikimler”, “Kilitli Birikimler”, “Hareketler” ve “Otomatik Yatırım” seçeneklerinden esnek birikimi seçin ya da kendi tercihinize göre diğer birikim modellerinden birini seçin.

4- Coin Seçin ve “Katıl” Butonuna Tıklayın

Binance Birikimler Kullanımı

Esnek birimlerde de kilitli birimlerde de abone olmak için coini seçtikten sonra karşısında yer alan “Katıl” butonuna tıklayarak aboneliğinizi başlatabilirsiniz.

5- Tutar Girin ve Onaylayın

Binance Birikimler Kullanımı

Esnek birikimde “Katıl” butonuna tıkladıktan sonra açılan pencereden “Katılım Tutarı” bölümünden varlığınızın ne kadarlık bölümü ile abone olacağınızı belirledikten sonra “Binance Savings Hizmet Anlaşması’nı okudum ve kabul ediyorum.” Bölümünün yanındaki kutucuğu işaretleyerek “Onayla” butonuna tıklayın.

İlginizi Çekebilir: Binance Earn Nedir?

Binance Birikim Türleri

Binance birikim; “esnek birikim” ve “sabit birikim” olmak üzere iki farklı seçenekte incelenmektedir. Kullanıcılar, işlem yapmayacakları kripto paralarını istedikleri bir finansal türünde değerlendirerek pasif gelir elde edebilirler.

Binance Esnek Birikim Nedir?

Binance Esnek Birikim Nedir?

Binance esnek birikimler, earn kategorileri arasında en basit şekilde kullanılabilecek kategoridir. Yapılması gereken tek şey spot hesabınıza boşta beklettiğiniz coininizi esnek birikimlere transfer ederek günlü para kazanmak olacak.

Örneğin BTC, ETH, USDT, XTZ ya da herhangi bir coininizi uzun vadeli olarak bekletmek istiyorsanız, bunu spot hesabınızda bekletmek yerine Binance esnek hesabınızda bekletmeniz durumunda, günlük kazanç sağlarsınız. Yani herhangi bir işlem yapmadan, günlük kazanç elde edersiniz.

Binance Sabit Birikim Nedir?

Binance Esnek Birikim Nedir?

Sabit birikimler de Binance kazan kategorisinde yer alan kazanma modellerinden biridir. Esnek birikim hesabından farklı olarak, sabit birikimler hesabını kullanabilmek için belirli bir süre varlıklarınızı satmamanız gerekir. 7 ile 90 gün arasında varlıklarınızı stake ederek (kilitleyerek) para kazanabilirsiniz.

Sabit birikimler, esnek birikimlerden daha fazla kazanç sağlar. çünkü bir sözleşme ile belirli bir dönem paranızı kilitlemiş oluyorsunuz ve herhangi bir şekilde alım satım yapmıyorsunuz. Ancak günlük alım satım yapanlar için Binance sabit birikimler çok da kullanışlı değil.

Otomatik Birikim Nedir?

Otomatik Birikim Nedir?

Otomatik birikim, seçtiğiniz coinlerin günlük olarak otomatik birikim hesabınıza aktarılmasıdır. Herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan günlük belirlediğiniz miktarlar Birikim hesabınıza aktarılır. Esnek birikimler ve sabit birikimler için kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Binance Liquid Swap Nedir?

Esnek Birikimler Koşulları Nedir?

Esnek birikimler, Binance’ın belirlediği koşullar çerçevesinde kullanılan finansal ürünlerdir. Ortalama yıllık getiri: Ortalama yıllık getiri (APR), son 7 gündeki faiz oranının 365 ile çarpımı olan ortalama günlük faiz oranını kullanılmaktadır. Hak ettiğiniz kazanç günlük faize denk gelse de gerçek faiz oranları ile aynı değildir.

Esnek Birikim Geri Alma Koşulları

 1. Esnek birikim, istediğiniz zaman varlıklarınızı geri çekebileceğiniz bir birikim türüdür. Fonlar eş zamanlı olarak yatırılır.
 2. Abonelikler ve geri alma, esnek birikimde 00:10-23:50(UTC) saatlerinde gerçekleşmektedir.
 3. Esnek birikimde faiz abonelik gününden sonraki gün hesaplanmaya başlar. Hak ettiğiniz kazanç ise abonelikten 2 gün sonra verilmeye başlanır.
 4. Esnek birikimde, varlıklarınızı geri çekerken “hızlı geri çekme” ya da “standart geri” çekme” modeli ile geri çekilebilir. Ancak hızlı geri çekim yaptığınızda o günün faizini alamazsınız.
 5. Standart geri alma modelini uyguladığınızda bir sonraki gün ödeme alırsınız ve önceki günün hak edişini alabilirsiniz.

Binance Birikim Avantajları Nelerdir?

 1. Binance’ın kullanıcılarına sunduğu pasif gelir elde etme modeli “Binance Birikimler” ile herhangi bir işlem yapmadan para kazanabilirsiniz.
 2. Esnek birikimleri seçtiğinizde, istediğiniz zaman paranızı geri alabilirsiniz.
 3. Faizler günlük olarak hesaplandığı için günlük kazanç sağlarsınız.
 4. Uzun süre işlem yapmama kararı aldığınız coin üzerinden para kazanabilirsiniz.
 5. Alım-satım yapmanıza gerek kalmadan para kazanabilirsiniz.

Binance Birikim Dezavantajları Nelerdir?

 1. Esnek birikimlerde gün içinde çıktığınızda günün faizini alamazsınız.
 2. Kilitli birikim seçtiğinizde, belirlenen süre içinde varlıklarınızı geri alamazsınız.
 3. Kilitli birikimde bazen piyasanın hareketli olması, alım-satım işlemlerini yapamayacağınız için kazancınız daha az olur.

Sorumluluk reddi beyanı: Yukarıda verdiğimiz bilgiler, Binance basın bildirisinden alınmış bilgiler olup marj.org ile herhangi bir ilgisi yoktur. Yorumlarımız kendimize ait olup herhangi bir yatırım tavsiyesi içermediği gibi borsanın reklamını yapma amacı ile yazılmamıştır. Kendi kararlarınızı kendiniz alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz