Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Alabileceğiniz Güvenilir Borsa Listesi 2022

3
4483

Kredi kartı ile Bitcoin satın alabileceğiniz güvenilir borsa listesini sizin için derledik. Kripto dünyasına adım atarken kredi kartınızı kullanmak istiyorsanız, güvenilir bulduğumuz ve değerlendirdiğimiz siteleri inceleyerek karar verebilirsiniz.

Kripto yatırımında alternatif bir yöntem olarak sunulan kredi kartı ile Bitcoin satın alma, komisyon ücreti yüksek bir işlem olsa da kullanıcıların bazılarının daha fazla işine gelir.

Biz de bu yazımızda, güvenilir bir şekilde kredi kartı ile Bitcoin alabileceğiniz borsaların listesini sizlere sunmak istedik. Listemizde yer alan platformlar, işlem hacmi açısından en büyük kripto borsalarıdır.

Kredi Kartı Kabul Eden Kripto Para Borsaları

1

Binance BNB %25 KOMİSYON

Binance'dan kredi kartı ile kripto para satın alabilirsiniz.
HFE01II2ref
2

Huobi Global %10 komisyon indirimi

Huobi'den kredi kartı ile yüzde 10 komisyon indirimi ile Bitcoin satın alabilirsiniz.
unvt4223ref
3

FTX %5 komisyon indirimi

Vadeli işlem yapmak için güvenilir bir şekilde FTX'den kredi kartı ile kripto para satın alabilirsiniz.
4

KuCoin %10 komisyon indirimi

Hızlı ve güvenilir şekilde kredi kartı ile KuCoin'den altcoin satın alabilirsiniz.
QBSSSEX5 ref
5

Coinbase Pro kayıt bonusu

Coinbase'den hızlı ve güvenilir şekilde kredi kartı ile Bitcoin satın alabilirsiniz.
XOMSKRref
6

Crypto.com Kayıt bonusu

Crypto.com kripto para borsasından güvenilir şekilde kredi kartı ile Bitcoin satın alabilirsiniz.
8wqa5mcyu8ref

Kredi Kartı ile Kripto Para Almanın Avantajları ve Dezavantajları

Avantajları Dezavantajları
✅ Hızlı işlem ❌ Komisyon oranı yüksektir
✅ Bitcoin ve altcoinleri hızlı alabilirsiniz ❌ Alım limitleri kısıtlı olabilir
✅ Doğrudan TL ile coin alabilirsiniz ❌ Kredi kartı ile sınırlı altcoin seçeneği var
✅ Yeni başlangıçlar için alım kolaylığı ❌ Anonim ticaret için uygun değil

Kredi Kartı ile Kripto Almak İçin Doğru Borsa Nasıl Seçilir?

Kredi kartı ile Bitcoin ya da altcoin almak alternatif bir yöntem olsa da doğru bir borsa seçmek önemlidir. Dolandırıcılıklara karşı önlem almak için aşağıdaki durumlara dikkat etmenizi öneririz.

Güvenlik: Kripto para yatırımı yaparken kullanacağınız borsanın güvenilir bir borsa olduğundan emin olmalısınız. Bilinen, iletişim kurmanın mümkün olduğu borsalar, kullanmanızı önerdiğimiz borsalardır.

Kripto para dolandırıcılığı ile ilgili bilmeniz gereken ayrıntılar için bu yazımızı okumanızı öneririz.

Maliyet: Kredi kartı ile kripto almanın maliyeti, yukarıda da belirttiğimiz gibi daha yüksektir. Bazı platformlar, kademeli ücret yapılandırması yaparlar. Bu da maliyetin daha yüksek olmasına neden olur. Bu yüzden kredi kartı ile altcoin almadan önce borsaları karşılaştırmanızı öneririz.

Desteklenen Kripto Paralar: Kredi kartı ile altcoin almak için kısıtlı seçenekler vardır. Her coin kredi kartı ile satın alınamamaktadır. Genellikle USDT, BTC, ETH gibi geleneksel kripto paralar satın alınabilir. Satın alma işlemi yapmadan önce borsanın hangi altcoinleri desteklediğini gözden geçirin.

Desteklenen Kartlar: Her kredi kartı ile Bitcoin satın almak mümkün olmayabiliyor. Bu nedenle öncelikle kullandığınız kredi kartının desteklendiğinden emin olmalısınız.

Geçerli Ülkeler: Kredi kartı ile kripto para almak için borsalar bazı ülkeleri devre dışı bırakmaktadır. Ülke yönetimlerinin talepleri üzerine engellenen ülkeler arasında olup olmadığınıza dikkat etmelisiniz.

Kolay Kullanım: Bazı kripto para borsalarında kredi kartı ile bitcoin satın almak mümkün olsa da zor işlem olduğu için kullanıcılar bu taleplerinden vazgeçebiliyorlar. Bu yüzden kredi kartı ile kripto para almadan önce kullanım kolaylığını gözden geçirmeniz gerekir.

Kayıt ve Doğrulama İşlemi: Kredi kartı ile kripto para satın alabilmek için KYC doğrulaması yapmanız gerekmektedir. KYC doğrulaması bazı borsalarda uzun sürebilmektedir.

İşlem Süresi: Kredi kartı ile Bitcoin alma süresi önemli bir detaydır. Bu nedenle süreler hakkında gerek kullanıcı yorumlarını gerekse de platform bilgilendirmesini okumanız gerekir.

Müşteri İletişimi: Kredi kartı ile işlem yapmadan önce kullandığınız platformun canlı destek hizmetinin ne kadar sürede yanıtlandığını, Türkçe dil desteklerinin olup olmadığını değerlendirmenizi öneririz.

Kredi Kartı ile Kripto Para Almak Güvenli mi?

Kredi kartı ile kripto para almak, tercih edeceğiniz borsaya bağlı olarak güvenilir ya da değildir. Yukarıda belirttiğimiz kredi kartı ile güvenilir şekilde kripto para alabileceğiniz borsalar, topluluk tarafından onaylanmış, güvenirlikleri kanıtlanmış borsalardır.

Kripto para yatırımını kredi kartı ile yapmak istiyorsanız kimlik doğrulaması (KYC) yapmanız gerekmektedir. Ancak yukarıda saydığımız borsalar dışında bir borsadan kredi kartı ile kripto para almadan önce platform ile ilgili detaylı bir araştırma yapmanız, topluluk tarafından kabul görülüp görülmediğini net bir şekilde değerlendirmeniz gerekir.

Aşağıda sizlere vereceğimiz öneriler ışığında kredi kartı ile güvenli şekilde kripto para satın alabilirsiniz.

Site Güvenliğini İnceleyin: Bir sitenin güvenilir olup olmadığını öğrenmenin en temel yolu URL’i kontrol etmektir. URL’in “https://” ile başladığına dikkat edin. Ek olarak içinde bulunduğunuz sitenin “domain”ine yani adına dikkat edin. Bazı dolandırıcılar, isim taklidi yaparken bir harf değişikliği yaparak kullanıcı varlıklarını çalabilmektedir.

Güvenlik Özelliklerini Kontrol Edin: Global kripto para borsaları, kullanıcıların varlıklarını ve verilerini korumak için çeşitli güvenlik önlemlerini zorunlu koşmaktadır. SMS doğrulaması, 2FA doğrulaması ve mail doğrulaması gibi güvenlik önlemleri, kullanıcı varlıklarının güven altında tutulması için önemlidir. Kredi kartı ile kripto para alacağınız platformun bu özelliklere sahip olup olmadığını mutlaka değerlendirin.

Borsa Yorumlarını İnceleyin: Borsa yorumları, kullanıcıların platform ile ilgili yaşadıkları deneyimlerini gösterir. Bu nedenle Twitter, Medium ve diğer sosyal medya platformlarından, yatırım yapacağınız borsa ile ilgili yorumları incelemenizi öneririz.

Pariteleri Kontrol Edin: Kredi kartı ile Bitcoin almadan önce BTC/TRY paritesini kontrol edin ve aradaki fiyat farkını doğru şekilde hesaplayarak ne kadar kesinti yapıldığını net olarak hesaplayın.

Faiz Oranlarını Hesaplayın: Kredi kartı ile kripto para satın almadan önce mutlaka bankanızın uygulayacağı faiz oranını göz önünde bulundurun. Bazı bankalarda faiz oranları çok yüksek olabilmektedir.

Kredi Kartı İle Bitcoin Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kripto para yatırımına yeni başlayanların sıklıkla sordukları sorulardan biri de “kredi kartı ile BTC alınır mı?” sorusudur. Cevabı “evet”tir. Ancak kredi kartı ile BTC almak için bilmeniz gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır.

Türkiye’de Bitcoin satın alabileceğiniz pek çok güvenilir kripto platformu bulunmaktadır. Fakat bu sitelerin hiçbirinde kredi kartı ile Bitcoin alma seçeneği bulunmaz. Bunun yerine anlaşmalı bankalar üzerinden EFT yapılarak alınır.

Kredi kartı ile BTC almak için yurtdışındaki firmaları tercih etmelisiniz. Bu alanda en güvenilir site Binance’dır. Huobi, Gate.io, Coinbase gibi sitelerden de kredi kartı ile Bitcoin alınabilmektedir.

Binance’dan kredi kartı ile Bitcoin satın alma örneğini incelemek için tıklayın.

Kredi Kartı İle Bitcoin Alma Süreci Nasıl Tamamlanır?

Kredi kartı ile Bitcoin alma süreci, EFT ile hemen hemen aynı şekilde işler. Aşağıdaki adımları takip ederek kredi kartı ile BTC alma işlemini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Adım 1: Binance’dan kredi kartı ile BTC almak için öncelikle üyelik oluşturmanız gerekir. %10 komisyon indirimli hesabınızı oluşturmak için tıklayın.

Adım 2: Binance üyeliği oluşturduktan sonra KYC doğrulama işlemini tamamlamanız gerekir.

Adım 3: KYC doğrulama işleminden sonra ana sayfada yer alan “Kredi kartı ile satın al” butonuna tıklayarak adımları izleyerek Bitcoin satın alabilirsiniz.

Kredi Kartı ile Bitcoin Alınabilecek Siteler Hangileridir?

Kredi kartı ile Bitcoin alınabilecek pek çok site bulunmaktadır. Ancak güvenlik açısından değerlendirecek olursak aşağıdaki sitelerden kredi kartı ile BTC satın almanızı öneririz.

  • Binance
  • Huobi
  • FTX
  • KuCoin
  • Coinbase Pro
  • Crypto.com

Kredi Kartı ile Bitcoin Almanın Avantajları Nelerdir?

Kredi kartı ile Bitcoin almanın bazı avantajları vardır. Ancak başından söylememiz gerekir ki dezavantajları biraz daha fazladır. Peki, avantajları nelerdir?

Nakit para bulundurmayan ve kredi kartı ile daha fazla yatırım yapan kişiler için kredi kartı ile BTC almak daha avantajlıdır. Süre bakımından EFT ya da coin transferi yaparak Bitcoin almak kadar kısa sürdüğü için de ayrıca avantajlı olarak değerlendirilebilir.

Kredi Kartı ile Bitcoin Almanın Riskleri Nelerdir?

Kredi kartı ile BTC almanın avantajları kadar risklerini de bilmek gerekir. Öncelikle işlem ücretleri kredi kartı ile BTC almanın en büyük risklerinden biridir.

Bilmediğiniz bir platformdan kredi kartı ile Bitcoin almak, kendi başına bir güvenlik sorunu meydana getirir. Bu nedenle bilmediğiniz sitelerde kredi kartınızı kullanmamanız gerekir.

Kredi kartı ile Bitcoin aldığınızda iade alma şansınız vardır. Fakat bilindiği üzere Blockchain ağında kimin ne kadar varlığının olduğunu tespit edilmesi imkansızdır. Bu nedenle çoğu platform, kredi kartı ile BTC alımına çok sıcak bakmaz.

SSS

Banka kartı ile kripto para satın alabilir miyim?

Kredi kartı kabul eden borsalar, banka kartı da kabul etmektedir. Karşılaştırma tablosuna bakmak için tıklayın.

Ön ödemeli kartım ile kripto para alabilir miyim?

Evet, kredi kartı ile kripto para alınan borsalardan ön ödemeli kartınız ile de kripto para satın alabilirsiniz.

Kredi kartı ile anında BTC,ETH alabilir miyim?

Evet, Binance Global kripto para borsasından anında kredi kartı ile Bitcoin, Ethereum, USDT gibi kripto paraları anında satın alabilirsiniz.

Kredi kartı ile kripto para almak yasal mı?

Yukarıda verdiğimiz platformlar, Türkiye'de yasal olarak kullanılan ve kredi kartı ile Bitcoin satın alabileceğiniz sitelerdir.

3 YORUMLAR

  1. önerileriniz için teşekkürler bu sitelerden olumlu yada olumsuz sorun yaşayan arkadaşlar bu konuda paylaşabilirmi bizim için de faydalı olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz