Düşük Komisyonlu 2022’nin Güvenilir 6 En İyi Spot İşlem Kripto Borsası

0
522

Kripto para birimlerine yönelik her geçen gün küresel talep artmaya devam ederken, aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca borsa bulunuyor. Her şeyden önemlisi kripto para birimleri (BTC, altcoin vb.) satın almaya başlamadan önce doğru platformu seçtiğinizden emin olmak için dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var. Mesela hangi borsalar güvenilir? ya da yasal? peki ya en düşük işlem ücretine sahip spot işlem sitesi hangileri?

Biliyorum… Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce potansiyel seçenekle hangi spot işlem kripto platformunda ticaret yapacağınıza karar vermek zor olabilir. Neyse ki bu yazımda sizler için en iyi spot işlem yapabileceğiniz 100′ den fazla borsayı inceledim ve bilinçli bir karar verebilmeniz için gerek ülkemizde gerekse globalde en çok tercih edilen spot işlem borsalarını sıraladım.

En iyi spot işlem kripto borsaları arayışımda önceliklerim arasında düşük ücretler ve komisyonlar, hız, mükemmel müşteri desteği ve güvenli bir ticaret ortamı sunan platformlar gibi kriterlerine yer verdim. Öte yandan gerek spot işlem kripto borsaları gerekse kripto para işlemleri için sıkça sorulan soruları (bkz.) sayfanın en alt kısmında yanıtladım.

En İyi Spot İşlem Borsaları Listesi

Sıra Borsa Komisyon Borsa Skoru
1 Binance %0,1 10/9.9
2 Coinbase %1,49 10/8.2
3 Kraken 0,9 10/7.7
4 KuCoin %0,1 10/6.9
5 Gate.io %0,1 10/6.1
6 Huobi %0,2 10/5.8

6 En İyi Spot İşlem Kripto Para Siteleri

Listede yer alan en iyi spot işlem kripto para borsaları, Bitcoin ve diğer altcoinleri satın almak, satmak ve ticaret yapmak için en iyi kripto para borsaları göz önüne alınarak özetlenmiştir.

Değerlendirmemiz, platform özellikleri, işlem çiftleri, ödeme yöntemleri, desteklenen para birimleri, işlem ücretleri, müşteri desteği ve güvenlik yöntemleriyle ilgili kapsamlı bir araştırmaya dayanmaktadır. Öyleyse hemen başlayalım!

İşte en iyi spot işlemli kripto para borsaları:

1. Binance

Komisyon Coin Sayısı Ort. Likidite Ülke Borsa Skoru
%0,1 386+ 877 Çin 10/9.9

Binance, şimdilerde gerek ülkemiz gerekse globalde diğer borsaların sunduğu hizmetleri geride bırakan benzersiz bir kripto para sitesi desek yanlış olmaz. Yeni başlayanlar için borsa, en popüler altcoinlerin çoğu da dahil olmak üzere yüzlerce dijital para biriminde alım satım imkanı sunan Binance, hem yeni başlayanlar hem de profesyonel yatırımcılar için son derece kolay bir arayüze sahip.

Kuruluşundan bu yana hizmetlerini küresel olarak geniştiren ve kullanıcı deneyimini gerçekten kapsamlı bir şekilde iyileştiren Binance için bugün bir kripto para borsasından daha fazlası desek yanlış olmaz. P2P (eşler arası) ticaret, banka havaleleri, spot ticaret, marj ticareti, kripto kredisi, NFT ve daha fazlası gibi çok çeşitli hizmetlere sahip olan site, şimdilerde en iyi spot işlem borsaları arasında başı çekiyor.

Binance Spot işlem ile yapacağınız alım satım işlemlerinizde %0,1 komisyon kesintisi yaparken borsa skoru 9.9 olarak görünüyor. Kullanılabilir para birimleri listesi, herhangi bir borsada bulabileceğiniz en uzun listelerden biridir ve son yıllarda Binance, NFT’lerin (mübadele edilemez tokenler) alım satımına bile başlamıştır

Binance Detaylı İnceleme

2. Coinbase

Komisyon Coin Sayısı Ort. Likidite Ülke Borsa Skoru
%1,49 229+ 754 ABD 10/8.2

Coinbase, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri desek yanlış olmaz. Bu, özellikle dijital para birimleri ya da altcoinlere yatırım yapmak isteyenler için doğrudan harika bir seçenek. Aslında Coinbase tüm bunların yanında spot işlem yapmak isteyen yatırımcılar için kullanılabilecek 229+ altcoin seçeneğine sahip.

Bu kripto borsası, güvenli bir kripto cüzdanı da dahil olmak üzere Bitcoin siteleri üzerinden spot işlem açmak isteyen ya da satmak isteyenler için ihtiyacınız olan her şeyi sunuyor. Uzun süredir Binance kripto para sitesinin çekişmeli rakibi gibi görünen Coinbase sitesi, şimdilerde 8.8 borsa skoru ve 1,49’luk komisyon oranıyla gerek ABD’nin gerekse ülkemizin en çok tercih edilen en iyi spot işlem borsaları arasında yer alıyor.

Coinbase Detaylı İnceleme

3. Kraken

Komisyon Coin Sayısı Ort. Likidite Ülke Borsa Skoru
%0,9 217 739 San Francisco 10/7.7

Spot işlem kripto borsaları yıllar içinde istikrarlı bir şekilde büyüyor ve bunlardan biri de kuşkusuz Kraken. Kripto para ticareti için en büyük platformlardan biri olarak kabul edilen bu borsa, şu anda 217 üzerinde coin sayısına, 7.7 borsa skoruna ve %0,9 gibi cüzi bir komisyon kesintisine sahip en fazla al-sat yapılan spot işlem sitelerinden biri.

Öte yandan San Francisco merkezli şirket Coinbase’in en büyük rakiplerinden biri olarak biliniyor. 2 faktörlü kimlik doğrulama, para çekme işlemleri için e-posta onayları ve şifreli depolama hizmeti gibi gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip Kraken, tüm mevduatların %95’ini çevrimdışı, hava boşluklu, coğrafi olarak dağıtılmış soğuk depolarda saklıyor.

Kraken Detaylı İnceleme

4. KuCoin

Komisyon Coin Sayısı Ort. Likidite Ülke Borsa Skoru
%0,1 764+ 543 Hong Kong 10/6.9

KuCoin, herhangi bir merkezi borsadaki en geniş altcoin seçeneklerinden biri olan 764+’den fazla kripto varlığını destekleyen en popüler spot işlem kripto borsalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Borsa aynı zamanda kripto varlıklarını düşük ücretlerle alıp satmanızı olanak tanırken böylelikle çok çeşitli dijital varlıkları düşük oranlarda alıp satmayı seven kripto meraklıları için harika kılıyor.

İleri düzey kullanıcılar için KuCoin, türevler, marj ticareti, staking, borç verme, otomatik ticaret botları ve madencilik havuzları gibi yatırım ürünleri sunarken hemen her yatırımcı spot işlem tercihinden vazgeçmiyor. Hal böyle olunca bu Hong Kong merkezli şirketin alım ve satım işlemlerinde sunduğu avantajlar daha ön plana çıkıyor. KuCoin spot işlem kullanıcılarından tıpkı Binance ve Gate.io borsalarında olduğu gibi %0,1’lik düşük bir komisyon kesintisi yapıyor.

KuCoin Detaylı İnceleme

5. Gate.io

Komisyon Coin Sayısı Ort. Likidite Ülke Borsa Skoru
%0,1 1553+ 455 Hong Kong 10/6.1

Gate.io, 2017’de Gate.io olarak yeniden markalaşmadan önce 2013’te Bter.com olarak başlayan bir kripto-kripto değişim platformu. Aslen Çin merkezli olan borsa Cayman Adaları’nda hizmetine devam ediyor. Açıkcası ilk kez işlem yapacak kullanıcılar için muhtemelen çok karmaşık bir arayüze sahip olan Gate.io, tüm bunların yanında 1553+ gibi coin sayısı ile çok çeşitli ticaret çiftlerinde rekabetçi ücretlerle kripto ticareti yapmak isteyenler için iyi bir seçim olabilir.

Listemizin 5. sırasında yer alan ve coin yelpazesiyle ön plana çıkan Gate.io, gerek güvenilirlik, gerek yatırım ve çekim işlemleri, gerekse spot işlemlerde %0,1 gibi düşük bir komisyon kesintisiyle (6.1 borsa skoruna sahip) en iyi spot işlem kripto borsaları arasında yer alıyor. Ayrıca Pasif gelir elde etmenin birçok yolunu sunan site, hem yerli hem de yabancı olmak üzere 10 milyondan fazla (2021 verileri) kullanıcıya sahip.

Gate.io Detaylı İnceleme

6. Huobi

Komisyon Coin Sayısı Ort. Likidite Ülke Borsa Skoru
%0,2 629+ 459 Çin 10/5.8

Tıpkı Binance ve Gate.io kripto para sitelerinde olduğu gibi Çin kuruluşlu Seyşeller merkezli Huobi, en iyi spot işlem borsaları listemizin son sırasında yerini alıyor. Dünyanın en büyük kripto para ticaret borsasından biri olarak bilinen Huobi, şu anda Coin Market Cap’e göre ticaret hacmi açısından 20. sırada yer alıyor.

Birçok kripto borsasına nazara 629+’dan fazla coine sahip olan Huobi, kullanıcılarına geniş bir yelpaze sunarken spot işlemlerini hızlıca alıp satabileceğiniz kolay bir arayüze sahip. İşlemlerinizde %2 oranında (diğer sitelere nazaran yüksek) komisyon kesintisi yapan Huobi, gene de en çok tercih edilen spot işlemli borsalar arasında.

Huobi Detaylı İnceleme

Siz değerli okuyucularımıza kripto para birimi ticareti söz konusu olduğunda en iyi tavsiyeyi vermek için tarafsız incelemelere ve araştırmalara dayalı en son bilgileri yayınlamaya çalışıyoruz. Yukarıda yer alan spot işlem borsaları listesi ve tablosu, spot işlem ticareti yapmak isteyenler için seçtiğimiz en iyi spot borsalarını kapsıyor.

Kullanıcılar bunları merak ediyor…

En İyi Marjin Borsaları En İyi Kripto Siteleri

2022’nin en iyi spot işlem kripto borsası hangisi?

En iyi spot işlem kripto borsaları tavsiyesine gelecek olursak; Binance, Coinbase, Kraken, Kucoin, Gate.io ve Huobi kolay alım ve satım yapabileceğiniz güvenilir, müşteri destekli, geniş altcoin yelpazesine sahip hızlı ve düşük komisyonlu sahip en iyi spot işlem kripto para siteleri arasında yer alıyor.

Spot işlem nedir?

Kripto para borsalarında spot işlem, herhangi bir dijital varlığın spot piyasada mevcut piyasa fiyatından anında alınması ya da satılması anlamına gelmektedir. Yani, bir spot borsada bir alım satım emri verdiğinizde, kripto paranızı fiat veya başka bir kripto para birimi ile hemen takas edebileceğinizi ifade etmektedir.

Spot işlem komisyon oranları ne kadar?

Spot işlem komisyon oranları kripto para sitelerine göre değişiklik gösterirken en iyi spot işlem kripto borsalarında; Binance %0.1, Coinbase %1.49, Kraken %0.9, Kucoin %0.1, Gate.io %0.1 ve Huobi %0.2 olarak belirtilmektedir. Ayrıca spot işlem komisyonları borsanın sunduğu kampanyalara göre değişiklik gösterebilir.

Spot işlem nasıl yapılır?

İlk kez ya da profesyonelce kripto para borsaların spot işlem ile al-sat yapmak isteyen kullanıcılar için spot piyasalarda işlem yapma adımları…

  • Spot işlemin ne olduğunu anlayın.
  • İnsanların neden spot (nakit) piyasalarda işlem yaptığını öğrenin.
  • Ticaret yapmak için bir spot işlem kripto borsası seçin.
  • Bir kripto hesabı oluşturun ve giriş yapın.
  • Uzun mu yoksa kısa süreli mi coin alacağınıza karar verin.
  • Limitlerinizi belirleyin ve işlemlerinizi gerçekleştirin.
  • Pozisyonunuzu izleyin ve kapatın.

Kripto para nereden satın alınır?

Kripto para satın almak isteyenlerin; güvenilir, kolay kullanıma sahip, düşük komisyon ücretli, büyük kitlelere ulaşmayı başarmış borsaları tercih etmesi gerekirken ülkemizde ve globalde en çok kripto para alımı yapılan siteler arasında: Binance, Coinbase, Kraken, Kucoin, Gate.io ve Huobi yer alıyor.

Kripto para ticareti nedir?

Kripto para birimi ticareti, bir miktar kripto para birimi (diyelim ki Bitcoin) satın almayı ve bu yatırımı siz onu satmak isteyene kadar dijital bir cüzdanda tutmayı içerir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz