Rainturk Güvenilir mi, Nasıl Kayıt Olunur?: Detaylı İnceleme

Kripto para yatırımına karşı ilgi, her geçen gün artmaya devam ederken Türkiye’de geçmiş yıllarda borsaların yaptıkları dolandırıcılıklar, Türk yatırımcıların yerel kripto para borsalarından uzak durmalarına neden oluyor. Türkiye’de yeni sayılabilecek Rain Türkiye, sunduğu özellikleri ve avantajları ile kripto para borsalarına karşı duyulan güvensizliği bir nebze de olsa kaldırmayı başarıyor.

Rain Nedir?

Rain platformu, kripto para alım satım ve takas işlemleri yaparken bir yol arkadaşı olarak kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Bahreyn Merkez Bankası tarafından Kategori 3 Kripto Varlık Hizmetleri Sağlayıcısı olarak lisansını alan borsanın merkezi aslında Bahreyn’dir. Farklı ülkelerde hizmet sunan borsa, Türkiye’de ise Rain Türkiye adı ile faaliyetlerini yasal zemin üzerinden yürütüyor.

110 milyon dolar yatırım alarak B serisi yatırım turunu tamamlayan Rain, 400’ün üzerinde çalışanı bulunan bir borsadır. Türkiye de dahil olmak üzere 6 ülkede faaliyetlerini yürüten Rain, Dubai International Financial Centre, Middle East Venture Partners, Coinbase, Paradigm ve Kleiner Perkins gibi dünyaca bilinen destekçileri arkasına almış güçlü bir platformdur.

Rainturk Nedir?

Yukarıda belirttiğimiz gibi Rain kripto para borsası 6 ülkede resmi olarak faaliyet gösteren bir platformdur. Diğer kripto para borsalarından farklı olarak her ülke, kendi uzantısı ile çalışmaktadır. Rainturk.com da platformun Türkiye’deki bir şubesi olarak değerlendirilebilir.

Türk yatırımcılara özel avantajların sunulduğu, alım satım ve takas işlemlerinde 0 komisyon ücreti ile hizmet sunan borsa, diğer yerel borsalar ya da global borsalar kadar geniş altcoin çeşidine sahip olmasa da gittikçe daha da büyümeye ve güvenilir kripto para borsaları arasında yer alıyor.

Rainturk Genel Müdürü Mehmet Çamır’dır. Birçok yerel ve ulusal medyada Rainturk ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan genel müdür, borsanın güven kazanması için gerekli tüm adımları atıyor.

Rainturk 50 tl bonus

Rainturk hesabınızı oluşturarak 50TL bonus kazanmak için hemen kayıt ol!
50TL BONUSref

Beşiktaş JK – Rain Sponsorluk Anlaşması

Borsanın tanınması adına birçok olumlu adım atılsa da diğer büyük kripto para borsalarının daha fazla bilinirlik kazanmış olması, Rain’in reklam çalışmalarında sönük kalmasına neden oldu. Ancak son olarak yaptığı Beşiktaş JK sponsorluk anlaşması, borsanın ciddi anlamda bilinirlik kazanmasını etkiledi.

Rainturk İncelemesi Artıları & Eksileri 2022
✅ Tamamen Türkçe arayüz
✅ Canlı destek
✅ 0 komisyon
❌ Altcoin çeşidi az
Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.

Rainturk Özellikleri

Kripto para borsaları arasında yeni olmasına rağmen sunduğu özelliklerin oldukça cazip olduğu görülen Rainturk, özellikle kripto para yatırımına yeni başlangıç yapanlar için ideal özellikler sunuyor. İşte Rainturk.com’un kullanıcılarına sunduğu özellikler.

✓ Kriptoya Giriş

Özellikle kripto para yatırımına yeni başlayanlar, alım satım konusunda nasıl hareket edeceklerini bilmezler. Rainturk, bu konuda “Kripto paraya giriş” bölümü oluşturarak buradan nasıl alım-satım yapılır, zarardan korunmak için nelere dikkat etmek gerekir, teknik analiz ve temel analizin kripto para yatırımındaki önemi gibi temel konular hakkında bilgilendirme yaparak yeni yatırımcıları bir anlamda koruma altına alır.

✓ Rain Blog

Kripto para borsaları arasında yeni olması elbette farkını ortaya koymasını gerektiriyor. Rehber niteliğinde oluşturulan işlem yapma bölümünde oluşturulan blogda, Rain kripto para borsasında yapılabilecek işlemler detaylı bir şekilde anlatılıyor.

✓ %0 İşlem Ücreti

Kripto para borsalarını kullanırken yatırımcıların en çok şikayet ettikleri konuların başında işlem ücretleri geliyor. Borsaları incelediğimizde birbirinden farklı işlem ücretleri ile karşı karşıya kalıyoruz. Rainturk, %0 işlem ücreti özelliği ile piyasadaki rekabetçi ücret yapılarından birini başlatarak farkını ortaya koydu. Hem kredi kartı ile kripto para alımında hem de kart işlemlerinde geçerli olan %0 işlem ücreti, Rainturk’ün kullanıcılarına sunduğu en büyük ayrıcalıktır.

✓ Favori Ekleme

Spot alım-satım ticaretinin sunulduğu Rainturk.com’da favori ekleme özelliği bulunuyor. Özellikle belli kripto paraları takip eden kullanıcılar için kolaylık sağlayan bu özellik, Rain kripto para borsasında yer almaktadır.

✓ Ödeme Yöntemleri

Rainturk, kullanıcıları için kredi kartı ile ödeme, banka hesabı ile ödeme ve başka borsalardan transfer etme özelliği olmak üzere üç farklı ödeme yöntemi sunmaktadır. Türkiye’deki bankalarla anlaşması bulunan Rainturk’e 7/24 online bankacılık üzerinden para yatırılabiliyor.

✓ Bildirimler

Kripto para dünyasında yeni bir isim olan ve hızlı şekilde büyümeye devam eden Beşiktaş JK resmi sponsoru Rainturk, kullanıcılarını güvenliğini garanti altına almak için Bildirim uyarıları sunuyor. Bu özelliğini kullanarak para yatırma, çekme, işlem açma kapatma gibi birçok işlemin yapılması esnasında bildirim gönderiyor. Bu da borsada kullanıcı dışında herhangi bir işlemin yapılması halinde anında müdahale etmeyi sağlıyor.

Rainturk Güvenilir mi?

Borsanın yeni olması ve Türk yatırımcıların geçmiş dönemde yaşamış oldukları acı tecrübeler, Rainturk borsası hakkında daha fazla araştırma yapma gereksinimi duyuruyor. Peki, Rainturk güvenilir mi?

Türkiye’de yeni bir borsa olmasına rağmen çalışmalarını  regülasyon odaklı olarak gerçekleştiren Rainturk, merkezi Bahreyn’de bulunan bir borsadır. Dubai International Financial Centre, Middle East Venture Partners, Coinbase, Paradigm ve Kleiner Perkins gibi güçlü isimlerin desteğini alan borsa, Türkiye dahil olmak üzere 6 ülkede aktif şekilde yasal zeminde faaliyet sürdüren bir platformdur.

Bahreyn Merkez Bankası tarafından Kategori 3 Kripto Varlık Hizmetleri Sağlayıcısı olarak lisans alan borsa, Türkiye’de yeni olsa da diğer ülkelerde aktif şekilde kullanılan bir borsadır. Yüksek likidite oranına sahip olmasına rağmen kripto para çeşidi bakımından diğer borsalardan daha alt seviyelerde olsa da her geçen gün yeni altcoinleri portföyüne eklemeye devam ediyor.

Rainturk 50 tl bonus

Rainturk hesabınızı oluşturarak 50TL bonus kazanmak için hemen kayıt ol!
50TL BONUSref

Sosyal Medya’da Rainturk

Son dönemlerde yaptığı reklam çalışmaları, sponsorluklar ve diğer etkinlikleri ile yatırımcıların dikkatlerini üzerine çeken borsa, sosyal medya platformlarında #bubirisaret hasthagı ile işlemlerine devam ediyor.

Beşiktaş ile imzaladığı sponsorluktan sonra Beşiktaş’ın oynadığı bir maçın skorunu doğru tahmin eden ve çekiliş ile belirlenen kişiler BTC kazanma şansı elde ediyor, bunun yanı sıra kullanıcılarına zaman zaman ödüller dağıtmayı da ihmal etmeyen borsa, Beşiktaş forması, maç bileti gibi özel ödüller de dağıtıyor.

Rainturk kripto para borsasının yeniliklerinden anında haberdar olmak için Rainturk Twitter sayfasını takip edebilirsiniz. Sayfaya ulaşmak için buraya tıklayın.
Rain kripto para borsası hakkında bilgilendirmeleri takip edebileceğiniz Rain Linkedin sayfasını takip etmek için buraya tıklayın.
Platform hakkında yeni haberleri ve etkinlikleri takip edebileceğiniz Rain Facebook sayfasını takip edebilirsiniz. Sayfaya ulaşmak için buraya tıklayın.
Yeni gelişmeleri anında öğrenmek ve borsanın ayrıcalıklarından yararlanmak için Rainturk Telegram kanalına abone olabilirsiniz. Abone olmak için buraya tıklayın.

Rainturk Kayıt Nasıl Yapılır?

Rainturk hesabınızı açarken 50 TL bonus kazanabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla Rainturk üyelik işlemini tamamlayabilirsiniz.

Rainturk kayıt Rainturk.com kayıt sayfasına giriş yaptıktan sonra "Oturum Aç" butonuna tıklayın ve alt kısımda yer alan "Şimdi Üye Olun" butonuna tıklayın.
Açılacak yeni sayfada, hesabınızı oluşturmak için bilgilerinizi girin. Şifre belirlerken, adınızı ve soyadınızı içermeyen, güçlü bir şifre belirledikten sonra "18 yaşından büyük olduğumu ve Rain'in Açık Rıza Beyanı'nı, Aydınlatma Beyanı'nı ve Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ettiğimi beyan ederim." onayladıktan sonra "Hesabınızı Oluşturun" butonuna tıklayın.
Bu adımda, belirlediğiniz e-posta kutunuza gidin ve gelen "Onay linki" üzerine tıklayarak hesabınızı oluşturun.

Rainturk Para Yatırma-Çekme

Rainturk kripto para borsasının Türkiye’de yerel hizmet vermesi sayesinde, para yatırma ve çekme işlemleri direkt olarak banka kartı ya da kredi kartı üzerinden yapılabilmektedir. Hesabınıza para yatırmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Rainturk para yatırma Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinizden "Ödeme Yöntemleri" sekmesine tıklayın ve yeni bir ödeme yöntemi ekleyin.
Rainturk para yatırma Ödeme yöntemi ekleme sayfasına geldiğinizde bankanıza ait IBAN numarasını girmenizi isteyecektir. Sizin adınıza olmayan banka hesabı ekleyemezsiniz. 
Rain para yatırma Banka hesabınızı tanımladıktan sonra "Varlıklar" sekmesine tıklayın ve burada yer alan "Para Yatır" "Para Çek" butonlarını kullanarak kolaylıkla işlem yapabilirsiniz.
UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz