OKX (OKEx) Güvenilir mi, Sahibi Kim, Yasal mı ve Kullanıcı Yorumları

Hong Kong merkezli olarak kurulan OKEx (OKX) borsası, Star Xu’nun CEO’luğunu yürüttüğü kripto para takas platformudur.

Coinmarketcap verilerine göre günlük $1,732,930,623 (29.06.2022) işlem hacmine sahip, 362+ altcoine sahiptir. AED, ARS, AUD + 43 itibari parayı destekleyen OKX, en güvenilir kripto borsalarındandır.

OKX Değerlendirme: Artıları Eksileri 2022
+ Tecrübeli -Düzenlenmemiş borsa
+ Rekabetçi komisyon oranları -Düşük likidite
+ Gelişmiş ticaret türleri -Karmaşık ücret yapısı
+ Kripto ticaret botları -Yeni başlayanlar için zor olabilir

OKX Borsası Nedir?

OKX, Hong Kong merkezli olarak kurulmuş, çeşitli kripto paraların alınıp-satıldığı bir borsadır. Spot ve türev ticaretini içeren borsa, 2017 yılında hayata geçirilmiştir.

Verilerini incelediğimizde, $1,732,930,623 (29.06.2022) işlem hacmi ile coinmarketcap değerlendirmesinde, işlem hacmi en yüksek kripto para borsaları arasında 19. Sırada yer alıyor.

Kurucusu Star Xu
Kuruluş Tarihi 2017
Çalışan Sayısı 1.000+ (2020)
Genel Merkez Valetta, Malta
6.5

OKX 2,000 $'a varan sürpriz kutu

En iyi kripto para borsası OKX'e kayıt ol, koşulları yerine getir 2,000$'a varan sürprizleri yakala!
2,000$'A VARAN HEDİYEref

OKX Güvenilir mi?

OKX, kullanıcı deneyimi, varlık güvenliği, mobil uygulama ve canlı destek deneyimi olan en güvenilir kripto borsaları arasında yer alır.

Kullanıcı problemlerini çözmeye odaklı olarak faaliyetlerini sürdüren borsa, canlı destek sayfası üzerinden 7/24 kullanıcı problemlerini çözer.

Sistem performansı açısından son derece iyi bir platform olan OKEX, bu özelliği sayesinde piyasanın hareketli olduğu dönemlerde bile herhangi bir donma yaşamaz.

OKX güvenilir mi? sorusuna yanıt olabilecek mobil uygulaması ile de kullanıcılarını destekleyen platform, güvenlik katmanları ile kullanıcılarını destekler.

OKX’e kayıt olan kullanıcılar, sistemi tam olarak kullanabilmek için kimlik doğrulaması yapmak zorundadır. AML politikalarına göre hareket eden borsa, faaliyet gösterdiği ülkelerin kanunlarına uygun şekilde hareket eder.

OKX kripto borsası güvenilir bir borsadır. Çoklu dil desteği sunması sayesinde birçok ülkeden yatırımcının kolaylıkla kullanabilmesi, platformun güvenilir bir alan olduğunu gösterir.

Tarafsız kripto para borsaları derecelendirme platformu cer.live OKX değerlendirme raporlarında A güvenlik sertifikasına sahip, penetrasyon testi, fonların kanıtlanması ve hata ödülü kategorilerinde başarılı bir isim olarak değerlendirilir.

OKX cer.live

OKX kripto borsası, işlem hacmi bakımından da büyük bir borsadır. Coinmarketcap işlem hacmine göre en iyi kripto borsaları değerlendirmesinde 19. sırada yer alan OKX, bu yönüyle de güvenilir bir borsadır.

OKX coinmarketcap

Kullanıcı deneyimine önem veren OKX, güvenirliğini kanıtlamak için OKX yardım sayfası ile kullanıcıların yaşayabilecekleri sorunları öncesinden çözümleyerek makaleler halinde sunmaktadır.

Kullanıcılar, yaşadıkları problemleri hazır makalelerde çözemeseler bile [email protected] mail adresi üzerinden detaylı inceleme yapar.

6.5

OKX 2,000 $'a varan sürpriz kutu

En iyi kripto para borsası OKX'e kayıt ol, koşulları yerine getir 2,000$'a varan sürprizleri yakala!
2,000$'A VARAN HEDİYEref

OKX Güvenirlik Tablosu

Sistem performansı Çok iyi
Mobil uygulama Var
Canlı destek Var
Sosyal medya Aktif
Çoklu dil desteği Var

OKX Kullanıcı Deneyimi

OKX kullanıcı deneyimi

Kullanım açısından diğer borsalarla kıyaslandığında yeni başlayanlar için biraz zor olsa da birkaç deneyimden sonra OKX kolaylıkla kullanılabilecek bir ara yüze sahiptir.

Sezgisel alım-satım alanına sahip olan borsa, kullanıcıların kolay işlem yapmasını sağlamak üzere tasarlanmıştır.

İşlem Ücretleri

OKX, sahip olduğunuz OKB miktarına göre indirimler sunan karmaşık bir yapıcı-alıcı ücret yapısına sahiptir. Karşılaşmayı bekleyebileceğiniz işlem ücretleri şunlardır:

Aşama Total OKB Holding 30 Günlük İşlem Hacmi (USD) Yapımcı Ücreti Alıcı Ücreti 24H Para Çekme Sınırı (BTC)
Seviye 1 500’den az < 5 milyon dolar 0.080% 0.100% 500
Seviye 2 500 veya daha fazla < 5 milyon dolar 0.075% 0.095% 500
3. seviye 1.000 veya daha fazla < 5 milyon dolar 0.070% 0.090% 500
Seviye 4 1500 veya daha fazla < 5 milyon dolar 0.065% 0.085% 500
Seviye 5 2.000 veya daha fazla < 5 milyon dolar 0.060% 0.080% 500

OKX Hangi Ülkenin?

2017 yılında kurulan OKX, Hong Kong merkezli olarak kuruldu. Ancak Çin hükümetinin kripto para borsaları ile ilgili olarak aldığı karardan sonra birçok Çin merkezli borsa gibi OKEx de merkezini taşıyarak Malta adalarına kuruldu.

OKEx’in Sahibi Kimdir?

OK Group kurucusu Star Xu tarafından kurulan OKEx’in sahibi, aynı zamanda Bitcoin’in ilk yatırımcılarından biri olarak biliniyor.

Hakkında bir dönem polis ile yaşadığı sıkıntı ile gündeme gelen Xu, bu dönemde borsadan para çekiminin yasakladığı iddiası ile gündeme gelmişti.

Haber sonrasında borsa kullanıcıları tedirginlik yaşasa da kısa süre sonra gelen açıklamada, Star Xu’nun gözaltına alınmasının borsa ile ilgili olmadığı, kişisel bir meseleden dolayı gözaltına alındığı açıklanmıştı.

Borsanın kurucusu Star Xu iken platformun CEO’luğunu yürüten kişi Jay Hao’dur. Dünya çapında hizmet veren kripto para borsası, çekirdek kadrosu ile güvenilir kripto para borsaları arasında yer almaktadır.

6.5

OKX 2,000 $'a varan sürpriz kutu

En iyi kripto para borsası OKX'e kayıt ol, koşulları yerine getir 2,000$'a varan sürprizleri yakala!
2,000$'A VARAN HEDİYEref

OKX Türkiye’de Yasal mı?

OKEx (OKX), global ölçekte faaliyet gösteren bir kripto para borsasıdır. Faaliyette olduğu tüm ülkelerde ülkelerin kanunlarına uygun şekilde hareket etmektedir.

Türkiye’de de çok sayıda kullanıcısı bulunan borsa, kullanıcılarının tam olarak işlem yapabilmeleri için kimlik doğrulaması şartı koymaktadır.

KYC doğrulaması yapmayan kullanıcılar, günlük çekim limiti ve para yatırma kısıtlaması ile karşı karşıya kalmaktadır.

OKEx’e Kimlik Bilgilerini Vermek Güvenilir mi?

Kimlik doğrulaması, dijital birçok uygulamada istenen bir şeydir. Bankalarda, Forex piyasalarında ve güvenilir kripto para borsalarında bu şart aranmaktadır.

KYC doğrulaması istenmesinin temel nedeni; kara para aklama ve terörü finanse etme suçları ile mücadele etmek ve kullanıcı varlıklarını güvence altına almak amacıyladır.

OKX Kimlik Bilgilerini Paylaşır mı?

Kimlik bilgileri yani kişisel veriler, OKEx tarafından özel olarak saklanmaktadır. Üçüncü şahıslarla paylaşılması durumu söz konusu değildir.

Ancak savcılık kararı ile incelenmeye alınması gereken kişilerin bilgileri, OKEx tarafından sadece ilgili birimlerle paylaşılabilmektedir.

6.5

OKX 2,000 $'a varan sürpriz kutu

En iyi kripto para borsası OKX'e kayıt ol, koşulları yerine getir 2,000$'a varan sürprizleri yakala!
2,000$'A VARAN HEDİYEref

OKEx Kapanır mı?

Türkiye’deki kripto para yatırımcılarının geçmiş dönemde yaşadıkları bazı acı deneyimler, yeni girdikleri ya da girmeyi düşündükleri borsalarla ilgili “kapanır mı?” sorusunu sormalarını etkiliyor.

Genel olarak incelendiğinde, OKX kripto para borsası, en güvenilir kripto para borsaları arasında yer alıyor.

Coinmarketcap verilerine gören işlem hacmi açısından en büyük 19. Borsa olarak karşımıza çıkan borsanın, böylesine büyük bir pastayı bırakıp kaçabileceğini düşünmek pek de yerinde olmaz.

Genel olarak yukarıdaki yargı, tüm borsalar için geçerlidir. Kripto paraların merkeziyetsiz olması ve birçok borsanın da bir sahibinin olması kapanma garantisini vermek için çok emin olmayı gerektiriyor.

Bu nedenle “OKX kapanır mı?” sorusunu biraz da kullanıcılara bırakmak gerek. Varlıklarınızın tamamını hiçbir borsaya yatırmayın.

6.5

OKX 2,000 $'a varan sürpriz kutu

En iyi kripto para borsası OKX'e kayıt ol, koşulları yerine getir 2,000$'a varan sürprizleri yakala!
2,000$'A VARAN HEDİYEref

OKX Kullanıcı Yorumları

OKX değerlendirme yaparken kullanıcı yorumlarını da değinmek gerekir. Ekşisözlük, Twitter ve diğer sosyal medya platformlarını incelediğimizde OKX yorumları son derece olumlu şekilde kendini gösteriyor.

Kurulduğu ilk dönemlere atfen ekşi sözlükte yapılan yorumları incelediğimizde, borsa hakkında son derece olumlu yorumların yapıldığını görebiliyoruz. İşte OKX ekşisözlük yorumlarından bazıları.

1905: 130’dan fazla altcoin barındıran Çin menşeili kripto para borsası.

LTDSTİ: Hong Kong merkezli, yeni fakat çok etkili gelen borsa. Binance ve Bitbay borsalarıyla kapışıyor hatta destek ekibi çok daha iyi diyebiliriz. Kendilerini en güvenli borsa olarak tanımlamaktan da geri kalmıyorlar.

OKX Sosyal Medya Platformları

Son güncellemeleri takip etmek ve yeni kampanyalardan haberdar olmak için aşağıdaki bağlantıları kullanarak OKX sosyal medya sayfalarına ulaşabilirsiniz.

OKX Türkiye Telegram: Tıklayın OKX Türkiye Twitter: Tıklayın OKX Türkiye Facebook: Tıklayın OKX Reddit: Tıklayın OKX Medium: Tıklayın OKX Instagram: Tıklayın OKX YouTube: Tıklayın

OKX mi, Binance mi, Gate.io mu?

Genel olarak değerlendirdiğimizde OKX kripto borsası da en az Binance ve Gate.io kadar önemli borsalar arasında yer alır.

Çoklu dil desteği özelliğine sahip olan OKX, Türkiye ve dünyanın diğer ülkelerinde kolaylıkla kullanılabilmektedir. Bu yönüyle Binance ve Gate io borsası ile eşdeğer olduğu söylenebilir.

İşlem ücretleri konusunda Binance, tüm borsalardan en uygun komisyon oranlarına sahip borsadır. OKX, kullanıcı seviyesine ve işlem hacmine göre komisyon oranlarını belirler.

Gate.io işlem ücretleri de nispeten OKX işlem ücretlerine göre daha düşüktür.

Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.

Sonuç olarak; OKX kripto borsası güvenilir mi sorusuna “evet” dememiz gerekiyor. Borsa, hem kullanıcı güvenliğini sağlamak hem de varlık güvenliğini sağlamak için üst düzey güvenlik katmanlarını kullanır.

Tüm borsalarda olduğu gibi OKX kripto borsası da devlet güvencesi altında bir borsa değildir. Bu nedenle kullanıcıların kendi güvenliklerini sağlamaları daha doğru olur.

Gate.io, Huobi ya da diğer büyük platformlarla kıyaslandığında elbette bazı eksiklikleri OKX borsasında görebiliyoruz. Ancak bu OKX güvenilir mi? sorusuna “hayır” demeyi gerektirmez.

7.1

Gate.io %20 komisyon indirimi

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Gate.io'a kayıt ol %10 Komisyon indirimi kazan!
%20 KOMİSYON İNDİRİMİref

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz