CoinEX Güvenilir mi, Sahibi Kim, Komisyon Oranları 2022

0
436

CoineEX kripto borsası, 2017 Aralık ayında kurulmuş, küresel ve profesyonel bir kripto para işlem platformudur.

Küresel işlemlerde zengin deneyim sahibi bir çekirdek kadroya sahip olan CoinEX, kripto para sektörünün en erken girişimci ve yatırımcıları olan dünyanın önde gelen internet ve finans şirketlerinden biridir.

CoinEX Artıları ve Eksileri Değerlendirme Tablosu

+ Marjin işlem KYC doğrulama yok
+ Kolay hesap oluşturma Türkçe canlı destek yok
+ 2FA güvenliği Altcoin seçeneği az

CoinEX Borsası Nedir?

Üst düzey kullanıcı deneyimine sahip olan kripto borsası CoinEX, dünyanın birçok yerinde kullanıcılarına hizmet veren, yüksek seviyede güvenli, istikrarlı ve verimli bir kripto para takas platform olarak kendini tanıtmaktadır.

Kripto para ihracı, dolaşım, uygulama, değer keşfi ve blokzincirin alt katmanı etrafında eksiksiz bir ekoloji oluşturma hedefi ile kurulmuş bir platformdur.

Dünya genelinde 2000’den fazla topluluğu kapsayan profesyonel müşteri hizmetleri, güçlü topluluk desteği ile kullanıcılarına hizmet sağlayan CoinEX, Türkçe dahil olmak üzere birçok dil desteği mevcut bir kripto borsasıdır.

CoinEX Hangi Ülkenin, Sahibi Kimdir?

2017 Aralık ayından bu yana faaliyetlerine devam eden Coinex, Çin asıllı olan Haipo Yang tarafından kurulmuş ve CEO’luğunu da kendisi üstlenmiştir. Borsa, United Kingdom merkezli olarak dünya genelinde hizmet sunmaktadır.

4.5

Coinex.com komisyon indirimli

İngiltere merkezli kripto borsası CoinEX'e kayıt ol, sürpriz indirimleri kap!
KOMİSYON İNDİRİMLİ

CoinEX Borsası Güvenilir mi?

CoinEX, eski bir platform olmasına karşın güvenilir bir platformdur. Yüksek işlem hızı, yüksek işlem hacmi ile öne çıkan platformun kendine ait CoinEx Token (CET) adında bir tokeni bulunmaktadır.

Yüksek hızlı eşleştirme motoruna sahip olan kripto para borsası, bu özelliği ile saniyede 10 bin işleme varan işleme kapasitesine ulaşabiliyor ve bu özellik sayesinde aynı anda binlerce kişi güvenilir bir şekilde alım-satım yapabiliyor.

İşlem hacmi yüksek bir borsa olması, kullanıcıların alım-satım yaparken anında bir alıcı bulmasını kolaylaştırıyor. Bu da CoinEX’i güvenilir kılan bir diğer özelliğidir.

Kullanıcı varlıklarının korunması konusunda da üstün bir teknoloji kullanan CoinEX, HTTPS ve iki faktörlü kimlik doğrulama sistemi; soğuk cüzdan deposu ve çoklu imza stratejisi kullanmaktadır.

Borsanın güvenlik departmanında çalışan güvenlik personellerinin tamamı, internet güvenliği alanında profesyonel ve deneyimli kişilerdir. 7/24 sistem koruması yapan ekip, kullanıcı ve platform güvenliğini tam anlamıyla sağlamaktadır.

CoinEX’i güvenilir kılan özelliklerinden bir diğeri de CoinEx’teki tüm dijital varlıklar %100 rezerve edilir ve başka hiçbir yerde kullanılmamasıdır ve buna ek olarak çekim işlemlerinin aynı anda işlenmesidir.

Temel para birimi olarak BCH kabul eden CoinEX, yeni listelenecek kripto paralarda son derece hassas ve titizlik içerisinde değerlendirme yapar ve buna göre listeleme yapar.

CoinEX Coinmarketcap Verileri

Kripto para fiyat takip sistemi ve kripto borsaları değerlendirme platformu olarak faaliyet sürdüren Coinmarketcap verilerine göre CoinEX, en yüksek işlem hacmine sahip kripto borsası sıralamasında 63. sırada yer almaktadır.

Günlük işlem hacmi $40,073,215 olan borsanın 527+ altcoin seçeneği bulunmaktadır. Borsa, itibari para desteği sunmuyor.

Coinex coinmarketcap

CoinEX Cer.live Verileri

En iyi kripto para borsaları değerlendirme ve Güvenliğe göre sıralanmış borsa değerlendirmesi yapan cer.live verilerinden CoinEX’i incelediğimizde en güvenilir borsa listesinde 39. sırada yer almaktadır.

Güvenlik verimliliği değerlendirmesinde BBB puanına sahip olan CoinEX, penetration testi, fonların kanıtı ve hata ödülü değerlendirmelerinde başarılı olarak değerlendirilmektedir.

Coinex cer-live

4.5

Coinex.com komisyon indirimli

İngiltere merkezli kripto borsası CoinEX'e kayıt ol, sürpriz indirimleri kap!
KOMİSYON İNDİRİMLİ

CoinEX Yasal mı?

İngiltere merkezli olarak kurulan CoinEX, dünyanın birçok ülkesinde yasal olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’de de kullanıcıları bulunan borsa hakkında herhangi bir yasal takip başlatılmamıştır.

CoinEX ve diğer tüm kripto borsaları, hiçbir devletin güvencesi altında değildir. Yani herhangi bir olumsuzluk durumunda varlıklarını kaybedenler, devletten herhangi bir hak talebinde bulunamaz.

CoinEX Kripto Borsasının Artıları

Ticaret Türleri: CoinEX’in en büyük artılarından biri birden fazla ticaret türüne sahip olmasıdır. Platformda kripto para ticareti, kaldıraçlı ticaret, sürekli sözleşmeler, AMM piyasa yapıcı ve madencilik gibi birçok farklı özellikler bulunmaktadır.

Çoklu Dil Desteği: Adı diğer borsalar kadar duyulmamış olsa da CoinEX, 100’den fazla ülkede kullanıcılarına hizmet sunan, Çince, İngilizce, Japonca, Korece, Rusça, Fransızca ve Türkçe gibi 15 farklı dil desteği olan bir platformdur.

CoinEX Elçi: Bu özellik diğer borsalarda referans sistemi olarak adlandırılmaktadır. Ancak CoinEX elçi, bundan daha farklıdır. Kişisel davetlerde kullanıcısına ödül kazandıran bir uygulamadı. Borsanın ayrıca referans bağlantısı bulunmaktadır.

Transfer Hızı: CoinEX’i güvenilir kılan en büyük özelliklerinden biri de transfer süresidir. Diğer birçok kripto borsasına göre daha kısa sürede transfer işlemleri gerçekleşmektedir.

Mobil Uygulama: Web ara yüzünde olduğu gibi mobil uygulamasında da kullanıcı deneyimini üst düzeyde tutan CoinEX, Android ve IOS uygulamaları ile de kullanıcılarını destekler.

CoinEX Borsasının Eksileri

Ödeme Yöntemleri: Borsanın diğer borsalara göre en büyük eksikliği ödeme yöntemleridir. Kredi kartı ile Bitcoin ve USDT dışında diğer coinler satın alınamamaktadır. Para yatırma sadece transfer yapılarak gerçekleştirilebilmektedir.

Türkçe Canlı Destek: Türkçe dil desteği sunmasına rağmen borsada canlı destek sayfasında Türkçe konuşan müşteri temsilcileri bulunmamaktadır.

KYC Doğrulaması: CoinEX kripto borsası, kullanıcılarından kimlik doğrulama talep etmez. Bu bir anlamda kullanıcılar için avantaj gibi görünse de borsanın en büyük eksiklerindendir.

CoinEX Kullanıcı Deneyimi

Kullanıcı açısından son derece kolay bir alım-satım arayüzüne sahip olan borsanın alım-satım ekranı ile ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki resimden inceleyebilirsiniz.

CoinEX kullanıcı deneyimi

CoinEX Komisyon Oranları

CoinEX komisyon oranları, kullanıcının seviyesine göre ve işlem hacmine göre değişiklik gösterir. İşlem ücretleri aşağıdaki durumlara göre belirlenmektedir.

CoinEx işlem ücretleri VIP ve Piyasa Yapıcı seviyelerine göre farklılık gösterir.

VIP seviyesi sahip olunan CET miktarına, piyasa yapıcı seviyesi ise işlem hacmine bağlıdır. Alt hesaplardaki tüm veriler ana hesaba dahil edilerek hesaplanacaktır.

  • Bağlı adresler de dahil olmak üzere tutulan CET miktarı her gün saat 00:00’da (UTC) ekran fotoğrafı çekilecektir.
  • Her gün saat 00:00’da (UTC) otomatik olarak 30 günlük işlem hacmi hesaplanacak ve aynı saatteki USD kuru temel alınacaktır.
  • Her gün saat 01:00’da (UTC) otomatik olarak VIP dereceleri hesaplanacaktır; her ayın ilk günü saat 01:00’da (UTC) otomatik olarak piyasa yapıcı seviyeleri güncellenecektir.
  • Kullanıcının gerçek işlem ücreti VIP ve Piyasa Yapıcı indirimleri arasından en uygun olanı seçilerek belirlenir.
  • CET sahibi iseniz ve “işlem ücretini CET olarak kes” seçeneğini seçerseniz işlem ücretleriniz doğrudan CET olarak alınacaktır. Bu bütün coin ticaretleri için geçerlidir.
  • Maker: Fiyat limiti listesi koyan, sırada işlem tamamlanmasını bekleyen, piyasa için derinlik sağlayan kişiye denir. Taker: Hemen sipariş veren ve Maker’ın anlaşmaya varılan işlemleri için sıraya giren, piyasa derinliğini alan kişiye denir.

VIP Seviyesi

VIP0Mevcut CET Miktarı0.00 / 1,000.00

VIP Seviyesi
CET stoku
Spot ücretler
Spot ücretler
 VIP 0
≥0 CET
0.2000%
0.1600%
 VIP 1
≥1,000.00 CET
0.1800%
0.1440%
 VIP 2
≥10,000.00 CET
0.1600%
0.1280%
 VIP 3
≥100,000.00 CET
0.1400%
0.1120%
 VIP 4
≥500,000.00 CET
0.1200%
0.0960%
 VIP 5
≥1,000,000.00 CET
0.1000%
0.0800%

Not: Mevcut VIP seviyesi, en son değerlendirmedeki sahip olunan CET miktarına göre belirlenmiştir.

Spot piyasa yapıcı seviye

LV0Bu ayki işlem hacmi0.00 / 5,000,000.00

Sıralama gereksinimleri: Geçen ayki spot işlem hacmi ≥ 5.000.000 USD

Piyasa yapıcı seviye
Sıralama
Maker oranı
Maker oranı
Taker oranı
Taker oranı
 LV 5
≤10%
0%
0%
0.0500%
0.0400%
 LV 4
≤25%
0.0100%
0.0080%
0.0600%
0.0480%
 LV 3
≤45%
0.0200%
0.0160%
0.0700%
0.0560%
 LV 2
≤70%
0.0300%
0.0240%
0.0800%
0.0640%
 LV 1
Son %30
0.0400%
0.0320%
0.0900%
0.0720%
 LV 0
/
0.2000%
0.1600%
0.2000%
0.1600%
Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.

CoinEX Üyeliği Nasıl Oluşturulur?

CoinEX hakkında yaptığımız değerlendirmeden sonra eğer borsa ile ilgili bir endişeniz kalmadı ise kayıt işlemini tamamlayarak alım-satım yapmaya başlayabilirsiniz. Kayıt olmak için aşağıdaki adımları takip edin.

1- Kayıt sayfasına ulaşmak için buraya tıklayın açılan forumda e-posta adresinizi ve güvenli bir şifre girin

Coinex kayıt

2- Kayıt işlemini tamamladıktan sonra belirlediğiniz e-posta adresinize bir doğrulama kodu gönderilecektir. Kodu ilgili alana yapıştırarak CoineEX üyelik işlemini tamamlayın.

Coinex kayıt

CoinEX Para Yatırma

1- CoinEX para yatırma işlemini başlatmak için hesabınıza giriş yapın [Varlıklar]-[Yatır] adımlarını takip edin. Transfer etmek istediğiniz coini seçin, ağı belirleyin ve cüzdan adresini kopyalayın.

Coinex para yatırma

2- Kopyaladığınız adresi transfer yapacağınız borsadan [Cüzdan] – [Çekme] adımlarını takip edin ve aynı coin ile ağı seçtikten sonra ilgili alana yapıştırıp işlemi onaylayın.

Coinex para yatırma

CoinEX Para Çekme

1- CoinEX hesabınızdan para çekmek için transfer edeceğiniz borsaya giriş yapın [Varlıklar]-[Yatır] adımlarını takip edin. Coin ve ağı belirledikten sonra cüzdan kodunuzu kopyalayın.

Coinex para çekme

2- CoinEX hesabınıza giriş yapın [Varlıklar]-[Çek] adımlarını takip edin. Coin ve ağı seçin daha sonra kopyaladığınız cüzdan kodunu yapıştırarak işlemi onaylayın.

Coinex para çekme

Sonuç olarak; CoinEX kripto borsası değerlendirme yazımızda, borsanın artıları, eksileri, güvenirlik ayrıntıları, kayıt olma, para yatırma ve para çekme işlemleri hakkında bilgilere yer verdik.

Genel olarak değerlendirdiğimizce, CoinEX borsası güvenilir bir boraadır. Ancak KYC doğrulaması istememesi, tedirginliğe neden olmaktadır.

Komisyon oranlarını incelediğimizde, Binance’dan daha yüksek komisyon oranlarına sahip olduğu görülmektedir. Bu da CoinEX Binance karşılaştırması yaparken Binance’ın daha avantajlı olduğunu göstermektedir.

Borsanın kullanımı son derece kolaydır. Sezgisel bir ara yüze sahip olmasından dolayı yeni başlayanlar da kolaylıkla kullanabilirler.

Borsa, genel olarak güvenlik konusunda ve kullanıcı deneyimi konusunda kendini güncelleyen bir platformdur.

Tüm bu değerlendirmeler, kendi gözlemlerimiz ve verilerinden yararlandığımız önde gelen kripto borsa değerlendirme ve derecelendirme platformlarından aldığımız verilere dayanmaktadır. Eğer bir üyelik oluşturacaksanız kendi araştırmanızı da yapmanızı öneririz.

9.9

Binance En Yüksek işlem hacmine sahip borsa

Binance Global, piyasa değeri ve yatırım hacmi açısından en büyük kripto para borsadır.
%10 KOMİSYON İNDİRİMİref

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz