Binance LaunchPad (Token Çıkartma Platformu) Nedir, Nasıl Kullanılır?

Binance LaunchPad, en yalın haliyle girişimcilerin projelerine destek olacak yatırımcıları bulabildikleri, yatırımcıların ise hesaplarında tuttukları Binance Coin (BNB) ile henüz piyasaya sürülmemiş projelere erken yatırımcı olma şansını sunan bir uygulamadır.

Binance LaunchPad Kullanımı

1- Giriş Yapın

Binance Launchpad kullanımı

Binance LaunchPad kullanımına başlamak için ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Giriş” butonuna tıklayın.

2- Kazan – LaunchPad Tıklayın

Binance Launchpad kullanımı

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ana sayfanın üst bölümünde yer alan “Kazan” sekmesine tıklayın, açılan menüden “LaunchPad” öğesine tıklayın.

3- Proje Seçin

Binance Launchpad kullanımı

Sayfanın açılışında öne çıkan bir proje göreceksiniz. İster bu projenin detaylarına bakarak katılım sağlayabilirsiniz isterseniz öne çıkan projenin altında yer alan “Daha Fazlasını Görüntüle” butonuna tıklayarak diğer projeleri inceleyebilirsiniz.

4- Projeye Tıklayın

Binance Launchpad kullanımı

Projeye tıklayarak detay sayfasına girdiğinizde, katılım şartlarını görebileceğiniz bir sayfa açılacaktır. “Türü”, “Satış Fiyatı”, “Sunulan Jetonlar”, “Minimum Başlangıç Yatırımı” ve “Kullanıcı Başına Sabit Fiyat” olmak üzere birçok bilgiyi görebilirsiniz.

5- Alımı Gerçekleştirin

Binance Launchpad kullanımı

Hesabınızdaki BNB’leri LaunchPad’a aktardıktan sonra “Katıl” butonuna tıklamanız durumunda işlem gerçekleşmiş olur.

Binance Launchpad Nasıl Kullanılır?

Binance launchpad nasıl kullanılır

LaunchPad, bir token çıkartma platformudur. Yani henüz piyasaya sürülmemiş, proje aşamasında olan coinlerin öncesinden alınarak satışa çıkartılmasından sonra yüksek gelirlerin elde edilebileceği bir alandır.

Geliştirilmeye devam eden Binance, kullanıcılarına daha fazla finansal ürün sunmak için girişimlerine devam ediyor. Son dönemlerde daha sık kullanılmaya başlanan LaunchPad de bu ürünlerden biridir. LaunchPad kullanmak için öncelikle Binance Coin (BNB) sahibi olmanız gerekir, bunun için belirlenen alt limit ise 50 BNB’dir.

LaunchPad’e katılım sağlamak için istenen bir diğer şart ise KYC doğrulaması yani kimlik doğrulaması işleminin yapılmasıdır. Daha önceki konularımızda da belirttiğimiz gibi KYC doğrulaması yapmayan kullanıcılar, kısıtlı bazı işlemleri yapabilirler. LaunchPad katılmak için mutlaka kimliğinizi doğrulamanız gerekmektedir. Binance KYC doğrulaması nasıl yapılır bilmiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Binance LaunchPad’e katılmak için öncelikle bir çekiliş hakkınızın olması gerekmektedir. Çekiliş hakkı, zaman zaman platform tarafından kullanıcılarına bildirilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Binance Birikim Nasıl Kullanılır?

Binance Launchpad Platformunun Amacı Nedir?

Binance launchpad amacı nedir

Launchpad uygulamaları, birçok kripto para borsasının uyguladığı bir yöntemdir. Bunun amacı aslında platformu geliştirmek ve bunun yapan kullanıcılara da kazanç sağlamalarını kolaylaştırmak amacı iledir.

Binance Launchpad de bu mantık doğrultusunda geliştirilmiş bir finansal ürün türüdür. Platformun gelişimi, reklam giderlerinin karşılanması ve yeni kullanıcıları teşvik etmek için harcanan paraların bu platform üzerinden karşılanması hedefi güdülmektedir. Bu yüzden Binance, belirli zaman aralıklarında kullanıcılarına özel Launchpad fırsatları sunmaktadır.

Binance Launchpad Süreci Nasıl İşlenir?

  1. Platforma, her Binance kullanıcısı giremez. Elinde BNB tutan kullanıcılar, tuttukları BNB coin adedince Launchpad’e girme hakkı kazanırlar.
  2. Cüzdanınızda tuttuğunuz BNB coin miktarına göre hediye bileti kazanırsınız ve bu da Launchpad’e girmenizi kolaylaştırır.
  3. Binance LaunchPad’e girerek hak ettiğiniz biletleri “claim” Bu şekilde tüm çekilişleri kazanmış olursunuz.
  4. Yapılan çekiliş sonucunda hediye bileti size çıkarsa Launchpad’e girme hakkı kazanmış olursunuz.

İlginizi Çekebilir: Binance Pool Nedir?

Binance Launchpad Katılım Şartları Nelerdir?

  1. Son 1 hafta içerisinde spot hesabınızda en az 50 BNB bulundurmanız gerekir.
  2. Her projenin katılım miktarı birbirinden farklıdır. Bu nedenle bazı projelerde daha fazla BNB coin gerekebilir.
  3. Binance Launchpad uygulamasına katılmak için mutlaka KYC doğrulaması yapmış olmanız gerekmektedir.
  4. Katılacağınız proje hangisi olursa olsun, her projenin kendine göre katılım kuralları bulunmaktadır. Bunlara uygun şekilde hareket etmeniz gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz