ABD Merkezli Poloniex Güvenilir mi, Sahibi Kimdir, Kullanıcı Yorumları

2014 yılında ABD Delaware merkezli olarak kurulan Poloniex, Tristan D’Agosta tarafından kurulmuş bir kripto para borsasıdır.

Poloniex kayıt

Kripto para borsalarında sürekli yeniliklerin ortaya çıkması, yatırımcıların farklı borsalarda deneyim kazanmak istemelerini tetiklemektedir. Fakat her borsa güven verici olmadığı için yatırımcılar seçim yaparken daha bir dikkatli olmak zorundadırlar.

Uzun zamandır kripto para takas platformu olarak hizmet veren Poloniex, mevcut birçok borsadan daha eski olmasına rağmen, diğer borsalar kadar aktif kullanılmamaktadır. Ancak bu, borsanın güvenilir olmadığını göstermez. Sadece kategori ve hizmetler açısından diğer borsalara göre daha az özellik sağladığı için Türkiye’de çok fazla rağbet görmedi. Fakat borsanın güvenliği, sunduğu özellikler ve ayrıcalıkları değerlendirdiğinizde, mutlaka siz de yer almak isteyeceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Poloniex Kayıt Nasıl Olunur?

Poloniex Nedir?

Poloniex Nedir?

Poloniex, kripto para takas platformu olarak 2014 yılında ABD Delaware merkezli olarak kurulan bir şirkettir. Arabirimi güzel, kullanımı kolay kullanımı ile öne çıkan bir borsadır. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) gibi geleneksel kripto para ticaretinin yanında daha az popüler altcoinlerin de bulunduğu borsa, $88,851,825 işlem hacmi ile coinmarketcap verilerine göre en yüksek işlem hacmine sahip borsa sıralamasında 21. Sırada yer almaktadır.

Diğer borsalardan farklı olarak daha deneyimli yatırımcılara hitap eden Poloniex kripto para borsası, spot işlemlere ek olarak marj ticareti (margin trade) ve Poloniex kredileri (lending) gibi özellikler sunan bir kripto para borsasıdır.

Poloniex Performans Tablosu

Artıları Eksileri
✅ Kripto para sayısı ❌ Banka/kredi kartı ile alım
✅ Grafik inceleme ❌ 2014 yılında hacklenmesi
✅ Müşteri fonu güvenliği ❌ İşlem ücreti

Poloniex Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Poloniex Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Poloniex, kripto para sektöründe ilklerden sayılabilecek adreslerden biridir. Bu da uzun soluklu hizmet veren güvenilir bir borsa olmasını etkilemektedir. Buna ek olarak Poloniex güvenilir mi sorusunu aydınlatmaya yardımcı olacak özelliklerinden söz etmek gerekir. Peki, Poloniex özellikleri ve avantajları nelerdir?

1- Kripto Para Çeşitliliği

Kripto para çeşitliliğiPoloniex, zengin kripto para türleri her kullanıcıya hitap edebilen bir borsadır. BTC, ETH, XRP, Monero gibi sektörün ilk kripto paralarına ek olarak diğer alt coinlerin de yer aldığı bir borsadır. Bu da güven verici bir borsa olmasını etkileyen özelliklerinden biri olarak kendinden söz ettirir.

2- Kullanılır Arabirimi

KullanımıKripto para yatırımında özellikle de yeni olanlar için kullanacakları borsanın kolay kullanılır olması önemli bir etkendir. Çünkü işlem yaparken bazı borsalar karmaşık arabirimleri ile kullanıcıların işlem yapmasını zorlaştırır. Poloniex, bu konuda son derece kolay kullanılabilir bir ara yüze sahiptir.

3- Grafik İnceleme

GrafikKripto para yatırımı yapmadan önce yatırımcıların sık kullandıkları grafik inceleme de bir borsanın güvenilir olmasını etkileyen önemli özelliklerinin başında gelir. Poloniex, grafik inceleme konusunda sunduğu kolay kullanımı ile yatırımcıların işini kolaylaştırmaktadır. 5 dakikalık grafikten 4 saatlik grafiğe kadar inceleme kolaylığı sağlayan borsa, bu özelliği ile daha kolay kullanılmasını sağlamaktadır.

4- Yüksek Likidite Oranı

LikiditePoloniecx güvenilir mi sorusuna yanıt verirken borsalarda önemli bir yere sahip olan likidite oranını değerlendirmek gerekir. Altcoin çeşitliliği açısından zengin olmasına ek olarak zengin iş adamları ve büyük yatırımcılar tarafından desteklenen Poloniex, bu konuda da başarılı sayılabilecek özelliğini ortaya koyuyor. Ancak tabi ki her borsada olduğu gibi Poloniex’te de tam güven sağlayacak her şey var mı ya da %100 güvenilir bir borsadır demek doğru olmaz. Neticede insan eli ile kurulmuş bir borsadır.

5- Düşük Ücretler

Düşük komisyonKripto para borsalarında yatırımcıların en çok aradıkları özelliklerden biri de komisyon ücretleridir. Bu konuda birçok borsa sınıfta kalırken Poloniex, düşük ücretleri ile sınıfı geçen borsalar arasına girmeyi başarıyor. Poloniex’te işlem ücretleri sadece Blockchain işlem ücreti olarak talep edilir. Yani ödeyeceğiniz işlem ücreti sadece yüzde 0,25’tir. Tabi işlem hacmi büyüdükçe de bu oran düşmektedir.

6- KYC Doğrulaması

KYCKYC doğrulaması zorunluğu aslında Poloniex’te de vardır. Ancak diğer borsalarda kimlik doğrulaması yapmayan kullanıcılar kısıtlanır. Poloniex’te de durum böyle olsa da küçük yatırımcılar, KYC doğrulaması yapmadan da işlem yapabilirler tabi kısıtlı olarak…

İlginizi Çekebilir: Poloniex’e Para Nasıl Yatırılır?

Poloniex Dezavantajları Nelerdir?

Poloniex Dezavantajları Nelerdir?

Kripto para borsalarında avantajlar olduğu gibi dezavantajlar da vardır. Poloniex, kullanıcı deneyimine önem veren bir borsadır. Ancak bu tamamen avantajlı olduğunu göstermez. Bazı küçük de olsa dezavantajlarından söz etmek, kullanıcılar açısından daha sağlıklı olacaktır. Peki, Poloniex’in dezavantajları nelerdir?

Kredi Kartı ile Alım Yapılamıyor

dezavantajlarıGelişmiş bir kripto para borsası olmasına rağmen Poloniex’in en büyük dezavantajlarından biri banka kartı ya da kredi kartı ile kripto para alımına izin verilmemesidir. Bunun yerine başka bir borsadaki varlıklarınızı transfer ederek işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

İtibari Para Desteklenmiyor

dezavantajlarıCoinbase, BinanceTR, Paribu, BTCTurk ya da diğer ya da diğer yerel borsalar, Türkiye’de hizmet verdikleri için itibari para ile kripto para alınabiliyor. Ancak Poloniex, bu konuda da dezavantajlı bir borsadır çünkü itibari para desteği bulunmamaktadır.

Hacklenmiş Olması

dezavantajlarıKripto para borsalarını yeni olduğu dönemlerde birçok borsada olduğu gibi Poloniex’te de bir hacklenme vakası yaşandı. 2014 yılında yaşanan bu olumsuz hadise, kullanıcıların az da olsa güvenini zedelemeye neden oldu. Fakat bu konuyu üstün körü geçmek doğru olmaz. Poloniex, yaşanan hacklenme vakasında Tristan D’Agosta, paraları çalınan müşterilerine geri ödeme yaptı ve bu sayede şirketin itibarı ve güveni de yeniden sağlanmış oldu.

Poloniex Yasal mı, Lisanslı mı?

Poloniex Yasal mı, Lisanslı mı?

Poloniex, ABD merkezli bir kripto para borsasıdır ve dünyanın birçok yerinde aktif olarak hizmet sağlamaktadır. Şuana kadar kripto paralar ve borsalarla ilgili dünyada atılmış ciddi bir adım yok. Yani yasaklama gibi bir durum söz konusu değildir. Bazı kripto para borsalarına yasak getirilmesi haricinde ciddi bir yaptırım söz konusu değildir. Poloniex, aktif olarak faaliyette olduğu tüm ülkelerin kanunlarına uygun şekilde hareket eden bir borsadır. Türkiye’de de yasal olarak faaliyet sürdürmektedir.

İlginizi Çekebilir: Poloniex Para Çekme

Poloniex Yorumları

Poloniex Yorumları

Poloniex yorumları da borsaya güvenmek açısından değerlendirilmesi gereken önemli bir konudur. Twitter, Medium, Reddit gibi sosyal medyanın en büyük devlerinde Poloniex hakkında yapılan yorumları incelediğimizde, kullanıcıların çok da şikayet etmediklerini görebiliyoruz. İşlemlerin şeffaf olması, transferlerin kısa sürede hesaplara iletilmesi gibi önemli özelliklerinin bulunması, Poloniex yorumları tarafında olumlu yorumların yapılmasını etkilemektedir.

Poloniex Kullanımı Zor mu?

Poloniex Kullanımı Zor mu?

Kullanıcı deneyimini en üst düzeyde tutarak daha hızlı işlem yapılmasını kolaylaştıran Poloniex, hem masa üstü kullanımında hem de mobil kullanımında kullanıcılarının rahatlıkla kullanabilecekleri bir platformdur. Alım-satım, kredi alma, marjing ve spot işlemleri rahatlıkla yapabileceğiniz borsanın mobil uygulamalarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantılardan birine tıklayabilirsiniz.

BKEX Android uygulaması indirme linki
İndirmek için tıklayın
BKEX IOS uygulaması indirme linki
İndirmek için tıklayın

Poloniex’te Donma Problemi Var mı?

Poloniex’te Donma Problemi Var mı?

Kripto para yatırımcıları, borsa seçiminde en çok da borsanın volalit olduğu dönemlerde donup donmamasına dikkat ederler. 2014 yılında kurulan Poloniex, bu konuda kullandığı serverleri ile kullanıcıların en hareketli zamanlarda bile stabil bir şekilde işlem yapmalarına olanak sağlamaktadır. Bu yönüyle en güvenilir kripto para borsaları arasında yer almaktadır.

Poloniex Sosyal Medya

Poloniex Sosyal Medya

Sosyal medyada da aktif bir kullanıma sahip olan Poloniex, yenilikleri kullanıcılarına ulaştırmak için diğer borsalar gibi sosyal medya hesaplarını aktif şekilde kullanmaktadır. Twitter, Telegram, Medium, Linkedin gibi sosyal medya platformları üzerinden bilgilendirme yapan borsanın hesaplarını takip etmek için aşağıdaki bağlantı adreslerinden sayfalara ulaşabilirsiniz.

Poloniex Twitter Linki
Poloniex Destek Twitter Linki
Poloniex Telegram Linki
Poloniex Linkedin Linki
Poloniex Medium Linki

Poloniex Hakkında SSS

Poloniex nerenin borsası?

Poloniex, 2014 yılında ABD merkezli olarak kurulan bir kripto para borsasıdır. Tüm dünya genelinde aktif olarak hizmet veren güvenilir kripto borsaları arasında yer alır.

Poloniex güvenilir mi?

2014 yılında bir hacklenme vakası ile karşı karşıya kalan Poloniex, bu saldırı sonucunda varlıklarını kaybeden kullanıcılarına kaybettikleri paraları iade etmiş ve bu sayede itibarını zedelemeden güvenilir kripto para borsaları arasında kalmaya devam etmiştir.

Önceki İçerikPoloniex Para Çekme
Sonraki İçerikPoloniex İletişim Bilgileri (Mail, Sosyal Medya Hesapları)
Poloniex.com Bilgilendirme Sayfası'na "Hoşgeldiniz" Poloniex borsası ile ilgili yaşadığınız sorunların çözümü ile ilgili ayrıntılı bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Marj.org, Poloniex Kripto Para Borası ile resmi anlaşması bulunmayan, borsa bilgilerini araştırarak sunan bir platformdur. Yaşadığınız sorunların çözümü ile ilgili uzman ekibimizden destek alarak daha kısa sürede çözüm bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz