Bitci Güvenilir mi, Sahibi Kim, Yasal mı?: Borsanın 5 Özelliği

1
363

Bitci.com 2018 yılında kurulan Çağdaş Holding’in CEO’su olan Burak Çağdaş Çağlar tarafından kurulmuş, Bitcoin ve altcoin alım satım platformudur.

Yeni kullanıcılarından KYC doğrulaması isteyen Bitçi, kara para aklama suçlarının önüne geçen, Maliye Bakanlığı denetimi altında bir borsadır.

Bitci Borsası Nedir?

Bitçi, 2018 yılında Çağdaş Holding’in CEO’su olan Burak Çağdaş Çağlar tarafından kurulmuş, coin alım-satım hizmeti sunan resmi yükümlülüğe tabii bir borsadır.

İlk ve tek Türk kendi blockchain sistemi olan ve bu sistemin ana parası $BITCI olan bir kripto para birimine sahip olan borsa, Güvenilir, hızlı kripto alım satım platformu olarak kurulan Bitçi, 2018 yılında Türkiye’de yasal olarak faaliyetlerine başlamış bir borsadır.

Şeffaflık ilkesine önem veren borsa, Ortakent Yahşi Mah. Hortma Cad. No: 9 48400 Bodrum / Muğla adresinde hizmet veren, +90 850 255 48 48 telefon numarasından iletişim kurulabilen ve [email protected] e-posta adresini aktif şekilde kullanır.

Bitci.com Sahibi Kimdir?

Bitci.com sahibi ve CEO’su Burak Çağdaş Çağlar’dır. Temelde İstanbul’da 1987 yılında kurulan Çağdaş Holding’in CEO’su olan iş insanı, 1997 yılında Muğla’nın Bodrum ilçesine yaptığı yatırımlarından sonra merkezini de buraya taşımıştır.

İnşaat alanında önemli bir yere sahip olan Çağlar, 2018 yılında yine Bodrum merkezli olarak kurduğu Bitci.com’un sahibidir.

3.9

Bitci.com Güvenilir kripto borsası

Türkiye'nin ilk blockchain ağına sahip borsası Bitci.com'a kayıt ol, kazanmaya başla!
GÜVENİLİR BORSA

Bitci Güvenilir mi?

Bitçi, kullanıcı güvenliği ve veri güvenliği açısından Türkiye’nin en güçlü güvenlik duvarına sahip kripto borsasıdır. Aynı zamanda tek Türk kendi blcokchain sistemi olan borsadır.

Borsanın sosyal medyada etkin bir isim olması ve yaptığı güncellemelere ek olarak spor kulüpleri ile sponsorluk anlaşmasında bulunması Bitçi’nin güvenilir olduğunu gösteren temel konulardır.

Kara Para Aklamayı Önleme Politikası (AML Politikası)’na uygun şekilde hareket eden borsa, yeni kayıt olan kullanıcılarından KYC doğrulaması istemektedir.

Buna ek olarak adres beyanı ve yüz doğrulaması da isteyen borsa, resmi prosedürlere uygun hareket ettiği için herhangi bir yasa dışı faaliyete adı karışmamış bir borsadır.

Bitçi güvenilir mi sorusuna bir de veriler üzerinden bakalım. Bitci.com, birçok global kripto borsa değerlendirmesi sitesinde yer alan bir isimdir.

Coinmarketcap verilerine göre 123. sırada yer alan Bitci.com, 3,6 skora sahiptir. Haftalık ziyaretçi sayısı 86,279 olan borsa, TRY itibari parayı desteklemektedir.

Borsa inceleme platformu olarak hizmet veren bir diğer site Coingecko.com verilerine göre ise Bitci, 280. sırada yer alan bir borsa olup borsa skoru 4 olarak belirlenmiştir.

Yukarıda verdiğimiz veriler sürekli olarak güncellendiği için güncel Bitçi verilerini incelemek için platformları ziyaret edebilirsiniz.

3.9

Bitci.com Güvenilir kripto borsası

Türkiye'nin ilk blockchain ağına sahip borsası Bitci.com'a kayıt ol, kazanmaya başla!
GÜVENİLİR BORSA

Bitci.com Bitcoin ve Altcoin Güvenliğini Nasıl Sağlıyor?

Varlık ve veri güvenliği konusunda üstün koruma performansına sahip olan Bitci, kullanıcı varlıklarının büyük bir bölümünü soğuk cüzdanlarda saklamaktadır.

Hiçbir kripto borsası devlet güvencesi altında değildir ve %100 güvenilir oldukları söylenemez. Bu nedenle kullanıcıların kendi ek güvenliklerini alarak hareket etmeleri önemlidir.

Not: Uzmanlar, kripto para yatırımı yaparken tüm varlıkların tek bir borsada bekletilmesi yerine birkaç güvenilir borsada bölüştürülmesini varlık güvenliği açısından daha iyi olduğunu belirtmektedir.

Bitci.com Batar mı?

Bitci.com yukarıda da belirttiğimiz gibi resmi prosedürlere uygun şekilde faaliyetlerini sürdüren bir borsadır. İşlem hacmi verilerini incelediğimizde de Türkiye’deki yerli kripto borsalarına göre yüksek bir işlem hacmine sahiptir.

Alım-satım ve para çekme işlemlerinde kullanıcılarından komisyon ücreti kesintisi yapan borsa, kazanç olarak bakıldığında Türkiye şartlarına göre ciddi kazançlar sağlamaktadır.

Yüksek kazançlara sahip bir borsanın kapanması için bir neden yoktur. Ama yine de devlet güvencesi altında olmadığı için kullanıcıların dikkatli olmaları gerekir.

3.9

Bitci.com Güvenilir kripto borsası

Türkiye'nin ilk blockchain ağına sahip borsası Bitci.com'a kayıt ol, kazanmaya başla!
GÜVENİLİR BORSA

Bitci.com Yasal mı?

Bitci.com Bodrum’da yasal olarak faaliyetlerini sürdüren bir borsadır. Kripto para yönetmenliğine uygun şekilde hareket eden borsa, yasadışı herhangi bir faaliyette adı geçmemiştir.

Bitçi, tüm yasal denetimlere tabi ve tamamen yasal düzenlemeler çerçevesinde hareket eden bir borsadır.

Bitci.com Devlet Garantisi Var mı?

Kripto para ve  borsaları ile ilgili bazı düzenlemeler yapılsa da tam anlamıyla bir düzenlemenin olduğunu söylenemez. Bitci.com mevcut düzenlemelere göre faaliyetlerini sürdüren bir borsadır.

Fakat buna karşı yine de devlet garantisi altında olan bir borsa değildir. Daha doğrusu hiçbir kripto borsası, devlet güvencesi altında değildir. Yani kapanması ya da batması durumunda devlet yatırımcıya herhangi bir güvence vermez.

Bitci Komisyon Oranları

Bitci.com komisyon oranları, itibari para ya da kripto para olarak değişiklik gösterir. Aşağıda TRY ile alım-satımlarda borsanın komisyon oranları yer almaktadır.

Alış & Satış Komisyonları (Kripto / Fiat)

Seviye 30 günlük alış satış hacmi (TL) Piyasa Yapıcı Piyasa Alıcı
* 0 – 100.000 %0,15 %0,20
** 100.000 – 1.000.000 %0,10 %0,18
*** 1.000.000 – 5.000.000 %0,07 %0,15
**** 5.000,000 – 10.000.000 %0,05 %0,12
***** 10.000.000 – 50.000.000 %0,04 %0,10
****** 50.000.000+ %0,01 %0,07

Komisyon oranlarına %18 KDV dahildir!

Güncel Bitci.com komisyon oranlarını incelemek için buraya tıklayın. Verdiğimiz listenin güncellenebileceğiniz bu nedenle güncel bilgilere ulaşarak hareket etmenizi öneririz.

Bitci mi, Binance mi?

Bitci.com, Türkiye’nin yerel kripto borsasıdır. Binance ise global olarak faaliyetlerini sürdüren bir platformdur. Aralarında ciddi anlamda farklılıkların olduğunu söyleyebiliriz.

Binance, daha düşük komisyon ücretleri sunarken Bitci’de komisyon ücretleri daha yüksektir. Ancak bu durum borsanın güvenilir olmadığını göstermez.

Bitci, tamamen yerli sermaye ile kurulmuş, Türkiye’nin kripto borsasıdır. Muhatap bulmak daha kolaydır. Binance ise global hizmet veren bir borsa olduğu için her ne kadar iletişim konusunda problem olmasa da fiziki olarak ulaşmak mümkün değildir.

Binance, daha fazla altcoin seçeneğine sahip bir borsadır. Ancak buna karşın Bitci’yi incelediğimizde daha az coin seçeneği ile kullanıcısına hizmet verdiği görülmektedir.

Tüm bu değerlendirmelere baktığımızda elbette daha fazla avantajı olan Binance’ın daha fazla tercih nedeninin olduğunu söyleyebiliriz. Buna karşın yerli kripto borsası düşünenler ve belli altcoinlerde alım-satım yapan kullanıcılar Bitci.com’u tercih edebilirler.

9.9

Binance En Yüksek işlem hacmine sahip borsa

Binance Global, piyasa değeri ve yatırım hacmi açısından en büyük kripto para borsadır.
%10 KOMİSYON İNDİRİMİref

Bitçi Ekşisözlük Platformundaki Kullanıcı Yorumları

Yorum 1: “Arz fiyatına düşse de rahatlasa yahu. bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine almıştım ufak bir miktar. ama bu kadar düşüş beklemiyordum. Allah’tan çok güvenip yüklü alım yapmamışım. uzak durun derim.”

Yorum 2: “Karşıyaka spor kulübü ile anlaşarak karşıyaka token çıkarmayı planlayan kripto para sitesi.”

Yorum 3: “Kripto para işlemlerini yaptığım düzgün bir sitedir. arayüzü kolay hoşuma gitti. tek eksiği kripto para portföyünün diğer sitelere göre az olması. zamanla artırması durumunda daha başarılı olacaktır.”

Yorum 4: “Çok amatörler fakat bu amatörlükleri türkiye’de sevilir diye düşünüyorum. telegram’a koydukları canlı destek elemanı türkçe yazım kurallarına hakim değil. sitelerinde ‘language settings’ olması gereken kısmında ‘languange settings’ yazıyor. bitcichain’de büyük kelimelerde sürekli büyük i kullanılmış. milli takımla anlaşan bir borsanın böyle basit hatalar yapması pek hoş değil.”

Yorum 5: “Şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadan işlem yaptığım Türk borsası. Coin listesi çok dar fakat yeni coin’lerin listeleneceğini söylüyorlar. Ayrıca taraftar tokenleri içinde cazibe merkezi olabilir.”

Bitçi hakkında yapılan diğer ekşisözlük kullanıcı yorumlarına ulaşmak için buraya tıklayın.

Bitci.com Kripto Token Hedefleri Videosu

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

1 Yorum

  1. filmler, diziler, aktörler, yönetmenler, netflix filmleri, netflix film önerileri, yeni çıkan filmler, en iyi filmler, oyuncular ve daha birçok şey burada

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz