WOO Network (WOO X) Kripto Para Borsası İncelemesi

0
451

WOO Network, yenilikçi finansal ve ticari çözümler geliştirmede zengin deneyim ve uzmanlık derinliğine sahip en iyi geleneksel ve kripto finans kuruluşlarından gelen nicel tüccarlar, mühendisler, teknoloji uzmanları ve girişimcilerin ortak çabası sonucunda ortaya çıkartılmış, Tayvan merkezli bir kripto para borsasıdır.

2018’de 2 kişilik bir ekibi 12 şehirde 100’den fazla çalışanıyla küresel bir nicel ticaret merkezine dönüştüren Kronos Research‘ün kurucu ortakları Jack ve Mark’ın liderliğinde kurulan WOO Network, kısa sürede yakaladığı yükselişi ile global kripto para borsaları arasındaki yerini aldı.

WOO Network (WOO X) Nedir?

Kripto para dünyasının yeni yüzleri arasında yer alan ve kullanıcı odaklı çalışmaları ile her geçen gün yeni bir ivme daha kazanmayı başaran WOO Network, 2018 yılında Tayvan merkezli olarak kurulan kripto para borsasıdır. Borsa, Avalanche, Polygon, Crypto.com, Binance gibi global partnerlikleri bulunmaktadır. 2021 yılında resmi kanallarından yaptıkları duyuru ile Türkiye’de de aktif olarak faaliyette bulunacaklarını açıklayan borsa, son dönemlerde aktif traderleri ile dikkat çekici borsalar arasına girmeyi başarıyor.

Coinmarketcap verilerine göre günlük $387,844,066 işlem hacmine sahip olan borsa, haftalık 22,258 ziyarete ulaşmış bir borsadır. Platformda 90 adet altcoin ve 130 pazarı bulunmaktadır. En iyi kripto para borsaları sıralamasında 62. sırada yer alan WOO Network, aynı zamanda WOO Token kripto parasının da üreticisidir.

WOO Network (WOO X) Artıları ve Eksileri

Türkiye’de 2021 itibari ile yasal olarak faaliyetlerine başlayan WOO Network (WOO X), kullanıcılarına avantajlar sağlayan bir platformdur. Ancak küçük de bazı eksilerinin olduğunu söylemekte yarar vardır. İşte borsanın artıları ve eksileri…

✅ Türkçe arayüz ❌ Coin seçeneği az
✅ Kolay, kullanışlı ❌ Türkçe destek yok
✅ Spot işlem-vadeli işlem ❌ Canlı destek yok
✅ Stake ❌ işlem ücretleri nispeten yüksek

WOO Network (WOO X) Genel Bakış

Türkiye’de henüz yeni olmasına rağmen aktif kullanıcı kitlesi bulunan WOO Network, sunduğu cazip özellikleri ile yeni yatırımcıların dikkatlerini üzerine çekmeyi başarabilen bir borsadır. Borsaya genel bir bakış ile baktığımızda aşağıdaki özellikleri göze çarpmaktadır.

WOO Network (WOO X)'te 90 adet altcoin sergilenmektedir. Platformun yerel tokeni WOO, BTC, ETH, AAVE, ADA, ALGO, APE, AX gibi bilindik kripto paraların yanında daha fazla seçenek de bulunmaktadır.
Tayvan merkezli kripto para borsası WOO Network, Binance, Huobi ve Gate.io gibi gelişmiş bir borsa değildir. Hali hazırda; spot işlem ve vadeli işlem ticaret türleri ile stake etme özelliği sunulmaktadır.
Nispeten diğer borsalara göre yeni olmasının bir diğer dezavantajı ise işlem ücretleridir. Tüm işlemler için %0 yapıcı ve %0.05 alıcı ücreti şeklinde yansıtılmaktadır.

WOO Network (WOO X) Güvenilir mi?

2018 yılında Tayvan merkezli olarak kurulan kripto para borsası WOO Network (WOO X), birçok borsada listelenen WOO tokenin de üreticisidir. Avalanche, Polygon, Crypto.com, Binance gibi global partnerliklerinin bulunması, borsanın güvenilir olmasını etkileyen temel özelliklerinden biridir.

Türkiye piyasasına 2021 yılında giriş yapan borsa, 2022 yılından itibaren Türkiye’de resmi olarak süreçlerini yöneteceğini duyurmuştu. Şuan aktif olarak Türkiye’de kullanılabilen borsa hakkında henüz bir şikayetin olmaması, güvenilir ticaret yapılabileceğini göstermektedir. Ancak zaman içinde nelerin değişeceğini kestirmek, şimdiden imkanlar dahilinde olan bir durum değildir.

Kripto para teknolojilerini geliştiren ve bu alanda WOO Network, DYDX, Matcha, ParaSwap, 1inch ve DODO gibi merkezi olmayan protokollere likidite hizmeti sağlayan WOO Network, bu özellikleri ile kullanıcılarına güven aşılayabiliyor. Türkiye’deki kullanıcılarına %0 komisyon imkanı tanıması platformun avantajlı yönlerini göstermektedir.

4.5

WOO X %25 komisyon indirimli

Tayvan merkezli kripto para borsasına kayıt ol, işlem yapmaya başla, özel ayrıcalıklardan yararlan!
KOMİSYON İNDİRİMLİWOO

Kullanıcılarına aynı zamanda yüksek likidite olanağı sunan WOO X, bu kapsamda maksimum finansal verimlilik sağlamayı amaçlayan WOO Network, bu anlamda da güvenilir bir borsadır. Coinmarketcap verilerini incelediğimiz ilk 100 kripto para borsası arasında olması da ayrıca platformun güvenilir bir adres olduğunu doğrulamaktadır. Ancak yukarıda da ifade ettiğimiz gibi Türkiye piyasasında henüz yeni bir platform olması, şimdiden hakkında olumlu ya da olumsuz görüş bildirmeyi etik kılmıyor.

WOO Network Kayıt Nasıl Yapılır?

Diğer borsalara göre daha kısa sürede kayıt işleminin gerçekleştirilebildiği WOO Network üyelik işlemini doğru şekilde tamamlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

WOO Network kayıt WOO Network giriş sayfasına geldikten sonra "Şimdi Kayıt Ol" butonuna tıklayın. Hızlı erişim için linke tıkayın.
Woo network kayıt Kayıt Ol butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfadan bilgilerinizi girin. Uyruk, ikamet edilen ülke, e-posta ve güçlü bir şifre belirledikten sonra "Referans kodu" alanına "FEY6Y4DK" kodunu girin ve daha sonra Desteklenmeyen Ülkeler vatandaşı değilim veya ikamet etmiyorum, Hizmet Şartlarını ve Gizlilik Politikası'nı okudum ve kabul ediyorum." uyarısını onayladıktan sonra "doğrulama bulmacası"nı çözün ve "Kayıt Ol" butonuna tıklayın.
WOO Network kayıt Kişisel bilgilerinizi tamamladıktan sonra belirlediğiniz mail adresinize doğrulama kodu gönderilecek. Doğrulama kodunu açılan sayfaya yapıştırın ve üyelik işlemini tamamlayın.

WOO Network Para Yatırma ve Çekme

WOO Network hesabınızı oluşturduktan sonra işlem yapmaya başlamak için hesabınıza para yatırmanız gerekecektir. WOO Network borsasına Türkiye’den banka ile ya da kredi kartı ile para yatırma işlemi yapılamamaktadır. Bunun yerine başka borsada olan varlıklarınızı transfer ederek para yatırabilirsiniz. Aynı şekilde para çekme işlemleri de direkt olarak bankaya yapılmamaktadır. Aşağıdaki adımları takip ederek WOO Network para yatırma-.çekme işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

WOO network para yatırma Yukarıdaki görselde gösterdiğimiz gibi hesabınıza giriş yaptıktan sonra "Cüzdan" butonuna tıklayın ve coinlerin karşısında yer alan "Yatır" butonuna tıklayın.
WOO network para çekme Yukarıdaki görselde gösterildiği gibi "Cüzdan" öğesine tıklayın, daha sonra çekmek istediğiniz coinin karşısında yer alan "Çek" butonuna tıklayın ve göndermek istediğiniz borsadaki cüzdan kodunuzu ilgili alana yapıştırın. Daha sonra doğrulama kodunu girerek para çekme işlemini tamamlayın.

WOO Network İşlem Ücretleri

WOO Network işlem ücretleri, bilinen kripto para borsalarına nispeten biraz daha yüksektir. Ancak piyasa yapıcı işlem ücreti 0 olarak belirlenmiştir. Alıcılar için ise %0,05 alıcı ücreti alınmaktadır. Ancak WOO X, 1800+ WOO tokeni stake ederek 0 yapıcı ve 0 alıcı ücreti seviyesine ulaşan kullanıcılar daha fazla ayrıcalık hakkına sahip olabilmektedir. Platformda uygulanan işlem ücretleri aşağıdaki gibidir.

  • Spot/marjin alım satım ücretleri, aldığınız para biriminden düşülür .Örn. BTC/USDT piyasasındaki bir satın alma siparişinde ücretler BTC olarak alınır. Bir satış siparişinde ücretler USDT olarak alınır.
  • Ücret İndirimleri için sınır 24 saatlik bir süre içinde 50.000 sipariş olarak belirlenmiştir. Bir kullanıcının günlük işlem sayısı 49.999’u aştığında, ücret seviyesi otomatik olarak Seviye 0’a döner. İşlem sayısı her gün 00:00’da (UTC) sıfırlanır. İşlem sayımları sıfırlandığında, kullanıcılar, stake ettikleri WOO sayısına bağlı olarak orijinal işlem ücreti seviyelerine geri dönerler. Diğer stake avantajları etkilenmez.
Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.

WOO Network SSS

WOO Network Türkiye'de yasal mı?

WOO Network, 2018 yılında Tayvan merkezli olarak kurulmuş bir kripto para borsasıdır. Platform, 2021'den itibaren Türkiye'de yasal olarak faaliyetlerine başladı.

WOO Network KYC doğrulaması güvenilir mi?

Güvenilir tüm kripto para borsaları gibi WOO Network da kullanıcılarından kimlik doğrulaması (KYC) istemektedir. Bunun nedeni; kullanıcı varlıklarını güvene almak, kara para aklama ve terörü finanse etme suçlarının önüne geçmektir. Yani güvenilir bir işlemdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz