WhiteBIT Güvenilir mi, Sahibi Kim, Komisyon Oranları 2022

WhiteBIT, 2018 yılında Ukrayna merkezli olarak kurulan Avrupa’nın en iyi kripto borsalarından biridir. Litecoin , Ethereum , Ripple, DASH ve onlarca başka altcoin işlem gören borsada fiat para birimi olarak USD ve EUR bulunmaktadır.

Avrupa’nın en iyi kripto borsalarından biri olan WhiteBIT, kullanıcılarına sağladığı avantajları ve özellikleri ile son dönemlerde en çok tercih edilen borsalardan biridir. Marj ticaretinde 20X kaldıraç oranı ile işlem yapmayı sağlayan borsa aynı zamanda referans programı ile de kullanıcılarını destekler.

WhiteBIT İncelemesi: Artıları ve Eksileri 2022

+ Yüksek işlem hacmi – Canlı destek yok
+ Para yatırma seçenekleri – TRY itibari para yatırma
+ Sabit işlem ücretleri – Alternatif yatırım seçenekleri yok

WhiteBIT Borsası Nedir?

Kripto yatırımının popüler olmaya başladığı dönemlerde kurulan WhiteBIT, 2018 yılında Ukrayna merkezli olarak kurulmuş, kripto para alım-satım ve takas platformudur.

Tüm KYC ve ALM ihtiyaçlarını karşılayabilen WhiteBıt, 450+ ülkede faaliyetlerini ülkelerin politikalarına uygun şekilde yürütmektedir.

2 milyonu aşkın kullanıcıya sahip olan kripto borsası Whitebit, 400+ takas çiftine sahiptir.

Dijital varlıkların %95’ini hack saldırılarına karşı fiziki cüzdanlarda saklayan borsa, kullanıcı deneyimi yüksek, sosyal medya platformlarında aktif bir borsadır.

WhiteBIT Sahibi Kimdir, Hangi Ülkenin?

WhiteBIT’in sahibi ve CEO’su Vladimir Nosov‘dur. Ukrayna merkezli olarak kurulan kripto borsası, Türkiye’deki yatırımcılarına ulaşmak için Türkiye’deki bankalarla görüşme sağlamaktadır.

Vladimir Nosov, seri girişimci, gelişen teknolojiyi kullanarak hızla büyüyen pazarlarda sıfırdan şirket kurma deneyimine sahip genel yönetim yöneticisidir.

WhiteBIT Exchange’in CEO’su olarak Vladimir Nosov, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaya, şirketin büyümesine ve çalışanların yeteneklerini kullanarak Fintech endüstrisinde Blockchain kitlesel benimsenmesini sağlama küresel misyonuna bağlı kalarak birinci sınıf bir dijital çözüm sunmaya odaklanıyor.

Uzmanlıklar: Genel Yönetim, İş Operasyonları, İş Analitiği, Strateji, Satış, Veri Altyapısı, İçerik, İnsan Yönetimi, Kurumsal Geliştirme, İş Geliştirme, Kurumsal Yazılım, Ürün, Pazarlama, Marka, İşe Alım, M&A, Finans & Muhasebe, Girişimcilik.

5.5

WhiteBIT ÖZEL komisyonlar

Ukrayna merkezli kripto borsası WhiteBIT'e kayıt ol özel indirim kazan!
KOMİSYON İNDİRİMLİwhitebit

WhiteBIT Güvenilir mi?

Son dönemlerde Türkiye’de sosyal medya üzerinden sıklıkla reklam yapan Whitebit hakkında yaptığımız araştırmaların neticesinde WhiteBIT güvenilir mi? sorusunu yanıtlayacağız.

WhiteBIT, kullanıcı güvenliğine önem veren bir borsadır. Kullanıcı varlıklarının %95’ini soğuk cüzdanlarda koruyan borsa, kullanıcı girişinde ise iki faktörlü doğrulama (2FA) ile hesap güvenliğini sağlar.

Son teknoloji ile donatılarak tasarlanan WhiteBIT, para çekme işlemlerinde talimat kayıtlarını hızlıca gerçekleştirir. Bu da kullanıcısına güven verir.

Kullanıcı varlıklarının sadece %4’lük bölümünü sıcak cüzdanlarda muhafaza eden borsa, bu özelliği ile olası saldırılar durumunda varlıkları güvence altına alır.

Whitebit varlık güvenliğini korumak ve kullanıcı varlıklarının sigortalanması için bir fon oluşturmuş. Bu fon, alınan işlem ücretlerinden elde edilen katkı payı ile büyümektedir.

WhiteBIT’in fiziki deposundaki sigortalı aktifler, 30 milyon USD tutarına denk bir kapsama planı ile bu fonda koruma altındadır.

Whitebit güvenilir mi? sorusunu bir de işlem ücretleri üzerinden değerlendirelim. Zira platformun en dikkat çekici özelliklerinden biri de uyguladığı işlem ücretleri politikasıdır.

Platformda, ister 50BTC ister 50 Dolar olsun, yapılan işlemlerde piyasanın en düşük işlem komisyonu (maks. %0,1) ödenmektedir. Buna ek olarak platformda AdvCash, Perfect Money, Qiwi, Yandex, Visa & Mastercard ile yatırma ve çekme işlemleri yapılmaktadır.

Avrupa’nın en güvenilir kripto borsaları arasında yer alana Ukraynalı WhiteBIT, kullanıcı problemlerinin kısa sürede çözümlenmesi için e-posta yolu ve site üzerinden ticket (mesaj) atılarak destek vermektedir. Bu yönü diğer borsalardan biraz geride kalsa da kısa sürede bu konuda da çözüm sağlanması beklenmektedir.

Basit bir kullanıcı ekranına sahip olması ile güvenilir ve hızlı işlem yapmayı sağlayan WhiteBIT, en temel düzeydeki kullanıcının da kolaylıkla işlem yapabileceği sezgisel bir ara yüze sahiptir.

5.5

WhiteBIT ÖZEL komisyonlar

Ukrayna merkezli kripto borsası WhiteBIT'e kayıt ol özel indirim kazan!
KOMİSYON İNDİRİMLİwhitebit

WhiteBIT Kullanıcı Deneyimi

Sade ve kullanışlı bir tasarıma sahip olan WhiteBIT, acemi yatırımcılar için de profesyonel traderler için de kullanımı kolay bir borsadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi özelleştirilebilir özelliğe sahip olması, kullanımını daha da kolaylaştırır. Aşağıdaki resimden borsa kullanımı hakkında fikir edinebilirsiniz.

Whitebit kullanıcı deneyimi

WhiteBIT Mobil Uygulama

Kullanıcısını her anlamda destekleyen kripto borsası WhiteBIT mobil uygulamasını indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantılardan mobil cihazınıza uygun sürümü indirin.

IOS Android

WhiteBIT Coinmarketcap

En yüksek işlem hacmine sahip kripto borsaları değerlendirme sitesi coinmarketcap verilerinden WhiteBIT’i incelediğimizde, günlük $2,394,307,353 işlem hacmine sahip olduğunu görüyoruz. EUR, USD, UAH ve KZT itibari para birimlerini destekleyen borsanın 169+ altcoini bulunmaktadır.

WhiteBIT Cer.live

Bağımsız kripto borsa güvenlik derecelendirme sitesi cer.live de WhiteBIT hakkında bir değerlendirme yapmış. Bu değerlendirmeye göre AAA güvenlik sertifikasına sahip olan borsa penetrasyon testi, fonların kanıtlanması ve hata ödülü kategorilerinde başarılı bir isimdir.

Cer.live değerlendirmesine göre Whitebit, en güvenilir kripto borsaları listesinde 3. sırada yer almaktadır.

5.5

WhiteBIT ÖZEL komisyonlar

Ukrayna merkezli kripto borsası WhiteBIT'e kayıt ol özel indirim kazan!
KOMİSYON İNDİRİMLİwhitebit

WhiteBIT Avantajları

Kullanım Kolaylığı: WhiteBIT, hem yeni başlayanlar için hem de profesyonel traderler için avantaj sağlayan bir platformdur. Lisanslı olarak hizmet veren borsa, destek ekiplerinin yetkinliği ile öne çıkmaktadır.

Özelleştirilebilir Arayüz: Kullanıcı ara yüzünün özelleştirilebilir olması WhiteBIT’in kullanıcılarına sağladığı bir diğer avantajdır. Kullanıcılar, widgetleri kullanarak alım-satım alanını kendilerine göre dizayn edebilir.

Akıllı Staking: WhiteBIT, akıllı staking özelliği ile de kullanıcılarını destekleyen bir platformdur. Akıllı staking,  kullanıcıların %30’a kadar APR kazanmasını sağlar. Planlar şu anda USDT, BTC, ETH, DASH, BNOX, XDN ve daha fazlasını içerir. Faiz tutarı, kullanıcının elde tutma süresinin sonunda sahibine gönderilir.

WhiteBIT Dezavantajları

Borsanın güzel yönlerini inceledikten sonra diğer borsalarla kıyaslamasına geçebiliriz. WhiteBIT’in bazı dezavantajları, Türkiye’deki yatırımcılar için de diğer ülke yatırımcıları için de sıkıcı olabilir.

Canlı Destek: Kripto borsalarında canlı destek sayfasının olması önem taşır. Anlık problemlerde daha hızlı çözüm için bu özellik önemlidir. Ancak WhiteBIT’te canlı destek sayfası bulunmamaktadır.

Alternatif Yatırım Seçenekleri: Binance ve diğer büyük kripto borsalarını incelediğimizde alternatif yatırım seçenekleri göze çarpar. Ancak WhiteBit, bu konuda biraz geride kalmaktadır.

TRY Yatırma: Türkiye’de de kullanıcılarına hitap eden borsanın maalesef TRY itibari para yatırma seçeneği bulunmamaktadır.

WhiteBIT Komisyon Oranları

WhiteBIT komisyon oranları, Binance ve Huobi gibi borsalara göre yüksek olsa da diğer borsalara göre uygundur. Çekme işlemlerinde alınacak komisyon blockchain ücretlerine ve varlığın fiyatına göre değişmektedir.

WhiteBIT’te standart işlem ücreti. İşlem ücreti bazı eşler için değişiklik gösterebilir. Ücretler hem spot işlemlerde hem de marj işlemlerde %0,1 olarak belirlenmiştir. Güncel komisyon oranları hakkında bilgi almak için buraya tıklayın.

5.5

WhiteBIT ÖZEL komisyonlar

Ukrayna merkezli kripto borsası WhiteBIT'e kayıt ol özel indirim kazan!
KOMİSYON İNDİRİMLİwhitebit

WhiteBIT Kayıt Olma

Kullanıcılarına her anlamda kolaylık sağlayan Whitebit, kayıt olma aşamasında da kolaylık sağlamaktadır. Aşağıdaki adımları takip ederek Whitebit üyeliği oluşturabilirsiniz.

Adım 1: Üyeliğinizi başlatmak için buraya tıklayın ve açılan forumu doğru bilgilerle doldurun.

Whitebit kayıt

Adım 2: Forumu doldurup gönderdikten sonra e-mail adresinize gelen doğrulama kodunu ilgili alana yapıştırarak Whitebit kayıt işlemini tamamlayın.

Whitebit kayıt

WhiteBIT KYC Doğrulama 

Whitebit kayıt sürecini tamamladıktan sonra alım-satım yapmaya başlamak için kimlik doğrulaması (KYC) yapmanız gerekmektedir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinizin altında yer alan KYC doğrulama bağlantısını tıklayarak adımları takip edebilirsiniz. ,

WhiteBIT Para Yatırma

Güvenilir kripto borsası WhiteBIT’e para yatırmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Adım 1: Hesabınıza giriş yaptıktan sonra menüden Bakiyeler sekmesine tıklayın ve açılan sayfadan yatırmak istediğiniz coini bulun, karşısında yer alan Yatır butonunu tıklayın.

Whitebit para yatırma

Adım 2: Coin sayfasını açtıktan sonra ağı belirleyin ve cüzdan kodunu kopyalayın.

Whitebit para yartırma

Adım 3: Kopyaladığınız adresi transfer yapacağınız borsadan [Cüzdan] – [Çekme] adımlarını takip edin ve aynı coin ile ağı seçtikten sonra ilgili alana yapıştırıp işlemi onaylayın.Coinex para yatırma

WhiteBIT Para Çekme

Para çekme işlemleri de Whitebit ile oldukça kolaydır. Aşağıdaki resimli anlatımı takip ederek hesabınızdan Binance, Huobi ya da diğer kripto borsalarına para çekebilirsiniz.

Adım 1: WhiteBIT hesabınızdan para çekmek için transfer edeceğiniz borsaya giriş yapın [Varlıklar]-[Yatır] adımlarını takip edin. Coin ve ağı belirledikten sonra cüzdan kodunuzu kopyalayın.

Coinex para çekme

Adım 2: WhiteBIT hesabınıza giriş yapın [Varlıklar]-[Çek] adımlarını takip edin. Coin ve ağı seçin daha sonra kopyaladığınız cüzdan kodunu yapıştırarak işlemi onaylayın.

Whitebit para çekme

WhiteBIT Sosyal Medya Hesapları

Aktif olarak sosyal medya hesaplarından kullanıcılarını bilgilendiren WhiteBIT’in hesaplarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantı linklerini tıklayabilirsiniz.

WhiteBIT Twitter: Tıklayın WhiteBIT Telegram: Tıklayın WhiteBIT Medium: Tıklayın WhiteBIT Facebook: Tıklayın WhiteBIT Linkledin: Tıklayın WhiteBIT YouTube: Tıklayın WhiteBIT Instagram: Tıklayın

Sonuç olarak; Whitebit kripto borsası hakkında yaptığımız değerlendirmeler, veriler doğrultusunda oldu. Bu kapsamda borsanın güvenilir olduğunu söyleyebiliriz.

Binance, Gate.io ya da diğer global borsalarla kıyaslandığında elbette birtakım eksikliklerinin olduğu görülebiliyor. Fakat bu durum, WhiteBIT güvenilir mi? sorusuna “hayır” demeyi gerektirmez.

Borsa, kullanıcı deneyimini ve güvenliğini üst düzeyde tutmak için gerekli çalışmaları ve güncellemeleri yapmaktadır. Bu konuda da herhangi bir eksikliğinin olduğu söylenemez.

Kripto borsalarından hiçbir devlet güvencesi altında değildir. Bu nedenle araştırma yaparken kendi deneyimlerinizi de göz önünde bulundurarak karar verin.

Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.
UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz