PrimeXBT Güvenilir mi?: Diğer Platformlardan Farklı 18 Özelliği

PrimeXBT, kripto yatırımına yeni başlayanlar için en ideal alanlardan biridir. Şeyseller merkezli olarak kurulan borsa, birçok güvenlik katmanı ile kullanıcılarını destekler.

Kripto yatırımında kullanıcıların en büyük endişesi, tercih ettikleri borsaların güvenilir olmamasıdır. Bu yüzden de seçim yaparken sık dokuyup ince elemek zorunda kalıyorlar. Özellikle son dönemlerde kripto para dolandırıcılığı vakalarının artması ile birlikte adını yeni duydukları borsalara daha temkinli yaklaşıyorlar.

PrimeXBT Hakkında Kısa Bilgi

PrimeXBT, 2019 yılında Şeyseller merkezli olarak kurulmuş, yeni nesil bir kaldıraçlı kripto para alım satım platformudur. Milyonlarca kullanıcısı bulunan borsa, hız, güven ve verimlilik açısından en iyi kripto borsaları arasında yer alır.

Kripto paralara karşı ilginin artması ile daha önce farklı ticaret ürünleri ile hizmet veren PrimeXBT, son güncellemesi ile kripto alım-satım ve takas özelliğini de kullanıcılarına sundu. Çok kapsamlı bir platform olması ve güvenirlik noktasında kullanıcısının memnun eden borsa hakkında yaptığımız değerlendirmeye ulaşabileceğiniz PrimeXBT borsası inceleme yazımızı okuyabilirsiniz. PrimeXBT para yatırma-çekme, özellikleri, avantajları ve dezavantajları gibi merak edilen tüm bilgilere ulaşmak için buraya tıklayın.

PrimeXBT’i Güvenilir Kılan Özellikleri

PrimeXBT takas platformundaki tüm takaslar, Amazon AWS sunucularında gerçekleştirilirler Londra ve Frankfurt’ta. Mevcut tüm varlıklarda düşük gecikme ve sorunsuz fiyatlandırma sağlamak için birden çok likidite sağlayıcısıyla bağlantı kurulan PrimeXBT, bu yönüyle son derece önemli özelliklere sahiptir.

Kripto borsaları arasından sunduğu özellikleri ile sıyrılmayı başararak kullanıcılarına güven sağlayan PrimeXBT, sunduğu güvenlik katmanları ile kullanıcı varlıklarını ve verilerini korumaya alır. İşte borsanın güvenlik alanında aldığı 8 önemli önlem!

1- Çoklu İmza Teknolojisi: Kullanıcı varlıklarını ve verilerini güvence altına almak için geliştirdiği çoklu imza teknolojisine sahip olan PrimeXBT, bu özelliği sayesinde kullanıcıların daha sağlıklı ve güvenilir işlem yapmalarını sağlamaktadır.

2- Risk Kontrolü: PrimeXBT’de yapacağınız her işlem için onay ister. Yani herhangi bir hesap çalınması durumuna karşı varlıklarınızı güvence altına alır.

3- Kriptografi ile Şifrelenmiş Parolalar: Platformun güvenirliğini teyit eden en büyük özelliklerinden biri de diğer borsalardan farklı olarak SMS doğrulaması ile giriş yapılmamasıdır. Bunun yerine Google Authenticator bölümünde “GA’yı Etkinleştir” özelliği kullanılmaktadır. Yüz tanımalı cep telefonlarında bu özellik de kullanılabilmektedir.

4- Düzenli Test ve Kontroller: Herhangi bir saldırı durumuna karşı sistemi ve kullanıcıyı koruma altına almak amacı ile PirmeXBT’de 7/24 aktif olarak çalışan güvenlik ekibi bulunmaktadır. Herhangi bir risk durumunda direkt olarak müdahale edilmektedir.

5- Bitcoin Adresi Beyaz Listesi: Bu özellik, birçok kripto borsasında olmayan bir özelliktir. PrimeXBT, müşterilerin fonlarına ekstra koruma katmanı sağlamak için beyaz liste kullanmayı zorunlu kılar. Para çekme işlemleri, sadece beyaz listede olan adrese yapılabilir. Bunun dışında herhangi bir cüzdan adresine transfer işlemi yapılamaz.

6- İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA): PrimeXBT güvenilir mi sorusuna en iyi şekilde yanıt verecek özelliklerinden bir diğeri de yukarıda da belirttiğimiz gibi SMS doğrulaması yerine 2FA doğrulama istemesidir. Bu da yine kullanıcı varlıklarının güven altında kalmasını sağlar.

7- Soğuk Cüzdan Koruması: PrimeXBT, diğer güvenilir kripto borsaları gibi kullanıcı varlıklarının büyük bir bölümünü soğuk cüzdanlarda koruma altına alarak herhangi bir saldırı riskine karşı varlıkları güvence altına almaktadır.

8- Müşteri Desteği: PrimeXBT, kullanıcı güvenliğini sağlamak amacıyla 7/24 hizmet veren bir borsadır. Hem canlı destek sayfası üzerinden hem de mail adresi üzerinden destek sağlayan borsa, bu özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Tek sorun, canlı destek sayfasından dönüşlerin geç yapılmasıdır. Ancak, hiçbir kullanıcı talebi karşılıksız kalmıyor.

9
Primexbt logo

PrimeXBT SÜRPRİZ BONUSLAR

En iyi kripto borsası PrimeXBT'ye kayıt ol, avantajlı kripto dünyasına giriş yap!
SÜRPRİZ HEDİYELERprimexbt

Neden PrimeXBT?

Güvenlik noktasında herhangi bir eksikliği bulunmayan kripto borsası hakkında hala endişeleriniz varsa o zaman borsanın kullanıcılarına sunduğu özellikleri inceleyelim ve PrimeXBT güvenilir mi sorusuna daha etraflıca cevap vermeye çalışalım.

Hızlı Kayıt Olma

PrimeXBT’nin diğer borsalardan en büyük farkı, kayıt sürecinin hızlı işlenmesidir. Sadece e-posta adresi ve şifre belirledikten sonra mail onayı ile hesap açılabilen borsa, bu özelliği ile diğer borsalardan daha kolaydır. PrimeXBT üyeliği oluşturma hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Beyaz Liste Uygulaması

Diğer kripto borsalarında olmayan bir özelliğe imza atan PrimeXBT, kullanıcı varlıklarını güvende tutmak için beyaz liste uygulaması sunuyor. Bu özellik, kullanıcının kripto para çekimi yaparken sadece belirlediği adrese çekim yapmasını sağlıyor. Bunun dışında bir adres eklenmesi durumunda sitem, kullanıcısını uyarır.

Düşük Alt Limit

Kripto borsalarında genellikle alt limit belirlenir ve bazı borsalarda alt limit, özellikle yeni başlayanlar için zorlayıcı olabilir. PrimeXBT, düşük alt limit özelliği ile de diğer borsalardan farkını gösterir.

Hedge (Riskten Korunma)

PrimeXBT güvenilir mi sorusuna yanıt vermek için en doğru yerlerden biri de platformun sunduğu Hedge (Riskten Korunma) özelliğidir. Bu özellik, marj işlemlerde sunduğu Kısa (Short) ve Uzun (Long) pozisyon kullanılabilmesi özelliğidir.

Kaldıraçlı Emtia İşlemler

Bir kripto borsasından çok daha fazlasını sunan PrimeXBT, emtialarda da kaldıraç kullanmayı sunuyor. Altın, gümüş ve dövizlerde kaldıraç kullanılabilmesi, platformun kullanıcılarına sunduğu en iyi özelliklerinden biridir.

9
Primexbt logo

PrimeXBT SÜRPRİZ BONUSLAR

En iyi kripto borsası PrimeXBT'ye kayıt ol, avantajlı kripto dünyasına giriş yap!
SÜRPRİZ HEDİYELERprimexbt

Teknik Analiz Yapma

Borsanın ticaret deneyimi son derece başarılıdır. İşlem yapmadan önce teknik analiz yapmak için ekranda kapsamlı indikatörler ve formasyonlar kullanılabiliyor. Bu sayede kullanıcı Tradingwiev gibi teknik analiz sitelerine gerek duymadan aynı yerden grafik incelemesi yapabiliyor.

7/24 Canlı Destek

Kullanıcı güvenliğine ve deneyimine önem veren PrimeXBT, 7/24 canlı destek sayfası üzerinden kullanıcı şikayetlerini değerlendiren bir platformdur. Aynı zamanda aktif olarak kullandığı sosyal medya hesapları üzerinden de kullanıcılarını bilgilendirmektedir.

PrimeXBT Turbo Mod

Kripto borsalarının birçoğunda marj işlem yapılmaktadır. Ancak PrimeXBT, kullanıcılarına sunduğu turbo modu ile diğer borsalardan ayrılıyor. PrimeXBT turbo mod, 5 dakika, 10 dakika ve 15 dakika periyotlarında bir pozisyonu long (yükseliş) veya short (düşüş) yönünde işlem almayı sağlıyor. Bu özellik diğer borsalarda bulunmayan bir özelliktir.

Covesting Mod

Bu özellik de bugüne kadar başka borsada sunulmamış bir özelliktir. Covesting mod, kriptopara yatırımına yeni başlangıç yapmış kişiler için son derece ideal bir özelliktir. Teknik analiz yapmasını bilmeyen yatırımcılar, covesting mod özelliği ile uzman teknik analistlerin işlemlerini kopyalayarak işlem açabiliyorlar. Diledikleri miktarda para ile pörftoylerini büyütme şansı elde edebiliyorlar. Copy trade benzeri bir işlemdir.

Eğitim, Rekabet ve Büyük Ödüller

Elbette borsanın en dikkat edilmeye değer özelliklerinden biri de kullanıcılarına büyük ödüller sunmasıdır. Bu aralar kayıt olan kullanıcılara anında 30$ kayıt bonusu veren PrimeXBT, bu tip etkinliklerini arttırma yolunda olumlu adımlar atmaya devam ediyor. Diğer borsalarda da bu tip uygulamalar olsa da PrimeXBT, bu konuda çok fazlasını sunuyor.

PrimeXBT, referans verdiğiniz kişiler tarafından PrimeXBT cüzdanınıza karşılık gelen kripto para birimlerinde ödenen işlem ücretlerinin bir yüzdesini almanızı sağlar. Tüm üyeler ödemelerini her gün 12:00 ile 14:00 UTC arasında alır. Bekleyen ödemeler her gün 00:01 GMT’de güncellenir.

Aşağıda yönlendirme hiyerarşisini incelediğiniz borsanın diğer kripto borsalarından daha farklı özelliklere sahip olduğunu göreceksiniz.
PrimeXBT hiyerarşisi
9
Primexbt logo

PrimeXBT SÜRPRİZ BONUSLAR

En iyi kripto borsası PrimeXBT'ye kayıt ol, avantajlı kripto dünyasına giriş yap!
SÜRPRİZ HEDİYELERprimexbt

PrimeXBT tavsiye edilenler sisteminin, 4 seviyeli bir ödeme şeması vardır. Bu, sadece getirdiğiniz doğrudan tavsiye edilenlerden değil aynı zamanda onların tavsiye ettiklerinden de ödüller kazanacağınız anlamına gelir.

Üç arkadaşınızı davet ettiğinizi varsayalım. Bunların her birinin işlem ücretlerinden %20 alacaksınız. Bunlar Doğrudan tavsiye ettiklerinizdir. Sonrasında, onlarda arkadaşlarını davet ederler ve onlar da takasa başladıklarında, onlardan da %15 komisyon alırsınız. Bunlar, ikinci seviye tavsiye ettiklerinizdir. Üçüncü seviye tavsiye ettikleriniz, size %10 getirecektir. 4. ve son seviye ise %5 ödül getirir.

Tamamen aktif bir tavsiye edilenler ağı, doğrudan tavsiye ettiklerinizden çok daha büyüyebilir ve belirgin bir şekilde onların ödediği işlem ücretlerinden sağladığınız geliri katlayabilir! İnsanları davet etmek için tavsiye edilenler bağlantınızı kullandığınızdan emin olun ve maksimum seviyede ödül almak için tavsiye ettiklerinizi daha fazla insan davet etmeye teşvik edin!

Tavsiye edilenler ağınızı daha hızlı büyütmek konusunda ipuçları:

  • Facebook ve Twitter’da arkadaşlarınızla tavsiye edilenler bağlantınızı paylaşın
  • Platformun youtube video incelemesi oluşturun
  • PrimeXBT’de alım satım yapmanın avantajlarını açıklayan bir blog yazın
  • İlgili forumlarda ve Telegram/Facebook gruplarında takas konuşmalarına katılın ve tavsiye edilenler bağlantınızı yayınlayın.
Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.

PrimeXBT SSS

PrimeXBT nerenin borsası?

PrimeXBT aracı kurum, Seyşeller Cumhuriyeti merkezli olarak hizmet veren bir borsadır. Borsa, ABD ülkeleri ve Kanada’nın Quebec eyaleti, Cezayir, Ekvador, Etiyopya, Küba, Kırım, İran, Suriye, Kuzey Kore ve Sudan ülkeleri haricinde diğer ülkelerde faaliyetlerini sürdürmektedir.

PrimeXBT Türkiye'de yasal mı?

PrimeXBT, Türkiye'de yasal olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye Cumhuriyeti'nin belirlediği kanunlara uygun şekilde hareket eden borsa, KYC doğrulaması istemektedir.

PrimeXBT kimlik bilgileri vermek güvenilir mi?

KYC doğrulaması, kripto borsalarının kullanıcılarının istediği bir zorunluktur. Kara para aklama ve terörü finanse etme suçları başta olmak üzere kripto paralarla işlenebilecek suçların önüne geçmek için KYC doğrulaması gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz