PancakeSwap (CAKE) Nedir, Nasıl Alınır, Geleceği Var mı?

PancakeSwap coini olarak da bilinen CAKE, platforma likidite sağlamayı teşvik eden bir coindir. Binance Smart Chain’de başlatılan bir BEP-20 tokenı olarak tanımlanan token, borsanın desteklediği bir kripto para olduğu için fiyat değeri iyi olan coinler arasında yer almaktadır.

PancakeSwap (CAKE) Nedir?

PancakeSwap (CAKE) Nedir?

Son dönemlerde farklı yapısı ve kullanıcılarına sağladığı avantajlarıyla kripto para dünyasında adından söz ettiren PancakeSwap, “otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcı” (Automated Market Maker) veya kısa ismi ile “AMM” olarak tanımlanmaktadır. Diğer kripto para borsalarından farklı olarak kayıt gerektirmeyen, merkeziyetsiz olarak çalışan PancakeSwap, likidite havuzlarından coin alım-satımı sağlayan bir platformdur.

CAKE, PancakeSwap platformuna likidite sağlamayı teşvik eden yerel bir coindir. Toplam arzı 272,419,869 CAKE, dolaşımdaki arzı ise 272,419,869.47 CAKE olan kripto para, coinmarketcap verilerine göre en iyi 55. Coindir.

CAKE token, yukarıda da belirttiğimiz gibi aslında temel olarak PancakeSwap platformuna likidite sağlamayı teşvik etme amacı ile kurulmuş bir coindir. Daha önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi platform kullanıcıları, birbirleri arasında alım-satım yapmazlar, likidasyon havuzuna karşı işlem yaparlar ve likide havuzunda coinin olabilmesi için yatırımcılara ihtiyaç duyulur. Bunu teşvik etmek amacı ile çeşitli ödüller, piyangı çekilişleri sunan PancakeSwap, CAKE coin ile hem platformun ayakta kalmasını sağlamakta hem de likidite havuzunu sürekli olarak beslemektedir.

PancakeSwap (CAKE) Avantajları Nelerdir?

PancakeSwap (CAKE) Avantajları Nelerdir?

Platformun likide havuzuna teşvik sağlama amacıyla kurulan CAKE, kullanıcılarına avantajlar da sağlayan bir coindir. İşte CAKE’in kullanıcılarına sağladığı avantajlar.

  1. Platforma likidite sunar.
  2. Staking yapmayı sağlar.
  3. PancakeSwap piyango oyununa katılmayı sağlar.
  4. NFT ürünleri koleksiyonu sağlar.
  5. Kullanıcıların gruplar arasında ticaret yapmasını sağlar.

CAKE Coin Güvenilir mi?

CAKE Coin Güvenilir mi?

Kripto paraların geneli blockchain ağı üzerinden çalıştıkları için tüm coinlerin güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. CAKE coin de Blockchain ağı üzerinden çalışan bir kripto para birimidir. Buna ek olarak Binance Smart Chain’de başlatılan bir BEP-20 tokenı olarak çalışması da ayrıca coinin güvenilir olmasını etkilemektedir.

Güvenirlik açısından herhangi bir sorununu, yukarıdaki etkenler çerçevesinde açıklayabiliriz. Ancak her kripto parada olduğu gibi CAKE coinde de kullanıcıların güvenlik önlemi almaları gerekir. Kullanılan borsa, kullanılan mobil cihaz ya da mobil cüzdanların güvenliği, tamamen kullanıcıların tasarrufunda olduğu için ek güvenlik önlemlerinin alınması, daha güvenilir bir hale gelmesini etkiler.

PancakeSwap (CAKE) Coin Sahibi Kim?

Sahibi kimdirPancakeSwap (CAKE), merkezi olmayan bir kripto para borsasıdır ve CAKE coin de aynı özelliklere sahip bir tokendir. Ancak bu projenin arkasında başarılı bir ismin olduğunu söylememiz gerekir. Kendini merkezi olmayan finansal hizmetlere adayan ve Cake DeFi’nin (www.cakedefi.com) CEO’su ve Kurucu Ortağı olan Julian Hosp, CAKE coin ve PancakeSwap’ın arkasındaki isimdir.

CAKE Coin Geleceği Var mı?

Geleceği var mıPancakeSwap (CAKE) coin, bağlı olduğu platformundan kaynaklı olarak geleceği olan coinler arasında yer almaktadır. Elbette farklı fiyat tahminleri bazı sitelerde yer alıyor. Bazılarına göre 2030 yılında CAKE coin fiyatı 473$ seviyesini yakalayacak. Ancak bunların tahminden öteye geçmediğini söylememiz gerekir.

Uzun vadeli yatırımcılar için geleceği olan coinler arasında CAKE’in olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu söylemimiz, sadece CAKE için değil, projesi sağlam olan her kripto para için geçerlidir.

CAKE Nasıl Alınır?

Nasıl alınırPancakeSwap kripto para borsasının yerel tokeni CAKE, sadece bağlı olduğu kripto para borsasında değil, birçok kripto para borsasında listelenmiş bir tokendir. Binance, KuCoin, Bithumb, ByBit, Gate.io, Poloniex ve diğer birçok global ölçekte hizmet veren borsada işlemde olan tokenı satın almak için öncelikle listelenen borsalardan birine üye olmanız gerekir.

Binance kayıt olarak CAKE coin almak için linke tıklayın.

CAKE Coin Yorumları

YorumlarıKripto para yatırımcıları bir coini satın almadan önce, kripto para hakkında değerlendirme yaparlar. Bunu yapabilmenin en kolay yollarından biri de coin hakkında yapılan yorumları, platform yöneticilerinin yaptıkları çalışmaları değerlendirmektir. CAKE token yorumları da bu anlamda önemlidir.

Sosyal medya platformlarından CAKE coin yorumları incelenerek yatırım kararı almak, daha sağlıklı yatırım yapmak adına ideal bir yöntem olacaktır. Bunun haricinde, yazımızın altında CAKE coin yorumu yazarak diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz