Near Kurucusu Illia Polosukhin’den Kripto Para Yorumu

0
226

Kripto paraların hayatımıza girmesinden itibaren sürekli olarak negatif yönde eleştirilerin alındığını biliyoruz. Ancak kripto paraların olumlu taraflarını da ele alan kişi sayısı az değil.

7.4

Huobi Global %10 komisyon indirimi

Huobi Global'e kayıt ol! %10 komisyon indirimi 120$'a varan "Hoşgeldin bonusu" kazan.
%10 KOMİSYON İNDİRİMİhuobi

Near kurucusu Illia Polosukhin, yaptığı değerlendirmede, Ukrayna işgali ile birlikte kripto paraların insanlara ne şekilde yardımcı olduğuna dikkat çekti.

“Rus İşgalinden Bu Yana Milyonlarca Kripto Para Bölgeye Yardım İçin Gönderildi”

Kripto paralarla ilgili önemli bir yere sahip olan Blockchain analiz firması Elliptic, Ukrayna savaşından bu yana kripto paralarla insanlara nasıl yardım gönderildiğine dair bazı verileri paylaştı.

Elliptic’in verdiği rapora göre Ukrayna işgalinden sonraki iki hafta içerisinde sadece 63 milyon dolarlık kripto para bağışı toplandı.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Near Protocol kurucusu Illia Polosukhin ise New York’taki Messari Mainnet’e verdiği röportajında, kripto paraların can simidi olduğunu söyledi. Polosukhin, Ukrayna savaşı üzerinden değerlendirdiği kripto paralar hakkında, Ukrayna işgalini duyduğu ilk anda aklına gelen ilk şeyin, Ukraynalılara nasıl yardım edilebileceği olduğunu ifade etti.

Polosukhin, Ukrayna’ya yardım düzenlenmesinin önünde bankaların ayakta kalıp kalmayacağı endişesinin baskın geldiğini ifade etti. Yaptığı açıklamada; “Bir banka havalesi gönderirseniz, ulaşabilir, ulaşmayabilir, belki yarın hiçbir banka olmayabilir” diyen Polosukhin, bu endişeden dolayı banka havalesi ile yardım göndermek yerine kripto para ile yardım yapmaya karar verdiğini söyledi.

Verdiği röportajında kripto paraların faydalarına değinen Polosukhin, “Kripto aslında güvenli bir seçenek, hızlı ve dağıtılmış sermayeyi teslim edebiliriz” dedi.

7.4

Huobi Global %10 komisyon indirimi

Huobi Global'e kayıt ol! %10 komisyon indirimi 120$'a varan "Hoşgeldin bonusu" kazan.
%10 KOMİSYON İNDİRİMİhuobi

Polosukhin, kripto hareketinin geniş ideallerinden biri olan küresel yardımları desteklemek için kripto para kullanan Unchain Fund projesini başlatarak diğer kurucularla bir araya geldiğini hatırlatıyor.

Ethereum Kurucu Ortakları Vitalik Buterin ve Gavin Wood’un yanı sıra kripto stake sağlayıcısı Everstake ile birlikte Aid for Ukraine adlı resmi bir kripto bağış toplama sitesi başlatan FTX başkanı Sam Bankman-Fried’in de aralarında bulunduğu Blockchain’deki birçok büyük isim Ukrayna’ya bağışta bulundu.

Ukrayna işgalinin başlamasından bu yana ne kadarlık bir kripto yardımı yapıldığına ilişkin net bir bilgi yok. Ancak  Nisan 2022 tarihli bir Financial Times raporunda toplam miktarın 100 milyon dolardan fazla olduğu belirtilmişti.

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz