LBank Borsası Güvenilir mi, Yasal mı, Komisyon Ücretleri 2022

0
563

LBank, 2015 yılında Hong Kong merkezli olarak kurulmuş, mobil uygulama ve web sürümü olan bir kripto para alım-satım platformudur.

Superchains Network Technology Co. Ltd. tarafından kurulan şirket, spot işlem, ETF, Futures ve Bonus center olmak üzere 4 farklı alanda hizmet vermektedir.

LBank Artıları – Eksileri

+ Kullanımı kolay – Müşteri desteği ağır
+ İşlem ücretleri – cTrader veya MetTrader yok
+ Mobil uygulama – Ödeme yöntemleri
+ Hızlı hesap oluşturma – Türkçe destek

LBank Borsası Nedir?

2015 yılında Hong Kong merkezli olarak kurulan LBank kripto borsası, temelde spot alım, ETF, futures (kaldıraçlı işlem) ve bonus center gibi ticaret türlerinde hizmet veren bir platformdur.

200+ ülkede faaliyetlerine devam eden LBank, merkezinin Çin’de olmasından dolayı Huobi ve Binance gibi borsalarla rekabet edebiliyor.

Ortalama 5 milyon kullanıcıya sahip olan kripto borsası LBank, hemşerilerine rekabet etse de onlar kadar diğer ülkelerde etkin değil, bazı ülkelerde kısıtlamaları olan bir borsadır.

Borsanın kendine ait Lbanktoken (LBANK) tokeninin bulunması, borsayı değerli kılan ölçülerinden bir diğeridir. $0.01043 seviyelerinde işlem gören LBK Coin’in BNB gibi değerleneceği düşünülmektedir.

6.5

LBANK KOMİSYON İNDİRİMLİ

En iyi kripto borsalarından LBank'a üye ol komisyon indirimi kazan!
KOMİSYON İNDİRİNLİlbank

LBank Borsası Güvenilir mi?

LBank borsası, Binance’dan daha önce kurulmuş bir borsadır. Bunun etkisi ile birlikte Twitter takipçi kitlesi daha yüksektir. Özellikle Asya ülkelerinde güvenilir bir şekilde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Borsa kullanıcı varlıklarını güven altında tutmak için varlıkların büyük bir bölümünü soğuk cüzdanlarda saklar ve böylelikle olası hack saldırılarının önüne geçer.

LBank kripto borsası, kullanıcılar için iki faktörlü doğrulama mekanizmasının yanı sıra C1 ve C2 kimlik doğrulama sistemlerini entegre eder. Bu sayede kullanıcı güvenliğini de en iyi şekilde sağlar.

Kara para aklama ve terörü finanse etme suçlarının önüne geçmek için AML politikalarına uygun hareket eden LBank, kullanıcılarından kimlik doğrulama yapmasını isteyen bir platformdur.

LBank, aktif olarak faaliyette bulunduğu ülkelerin kanunlarına uygun şekilde hareket eden bir borsadır. Bu nedenle bugüne kadar ihlal ile ilgili hakkında herhangi bir haber yayınlanmamıştır.

Müşteri iletişimi noktasında Türkiye’deki yatırımcılar için Türkçe dil desteği sunmasa da genel olarak müşteri desteklerinin kaliteli olduğu söylenebilir.

Canlı destek sayfası, mail iletişimi, SSS sayfası gibi alanlardan kullanıcılar yaşadıkları problemleri kolaylıkla çözebilmektedir. Buna ek olarak sosyal medya hesaplarından da kullanıcılar borsa ile iletişime geçebilmektedir.

Web platformunda SSL şifreli sunucuları kullanan LBank kripto borsası, bu özelliği ile taklit sitelerin önüne geçmektedir. Bu özelliği de yine borsanın güvenilir bir platform olduğunu göstermektedir.

6.5

LBANK KOMİSYON İNDİRİMLİ

En iyi kripto borsalarından LBank'a üye ol komisyon indirimi kazan!
KOMİSYON İNDİRİNLİlbank

LBank Coinmarketcap

LBank Coinmarketcap 

İşlem hacmine göre en iyi kripto para borsaları değerlendirmesi yapan Coinmarketcap üzerinden LBank kripto borsasını incelediğimizde, hatırı sayılır verilerle karşılaşıyoruz.

En yüksek işlem hacmine sahip 16. borsa olan LBank, günlük $1,901,845,077 işlem hacmine sahiptir. Borsanın skoru 6,5 olarak belirlenirken haftalık ziyaretler 1,534,670’tir.

LBank Cer.live

LBank Cer.live

Bağımsız kripto para borsaları derecelendirme platformu cer.live de LBank için bir değerlendirme tablosu düzenlemiş. En güvenilir kripto borsaları arasında değerlendirilen borsanın güvenlik değerleri oldukça olumludur.

En güvenilir kripto borsası listesinde 27. sırada yer alan LBank, A güvenlik sertifikasına sahip bir borsadır.

Etik bilgisayar korsanlığı olarak da bilinen sızma testi, BT sistemlerinin güvenliğini analiz etmeye yarayan Penetrasyon Testi puanlamasında başarılı olarak addedilen LBank, fon kanıtı ve hata ödülü konularında da cer.live değerlendirmesinde başarılı görülmüştür.

LBank Yasal mı?

LBank, düzenlenmiş bir borsa değil. Ancak bu durum sadece LBank’a özel değil, diğer birçok kripto borsası da düzenlenmiş borsa olarak faaliyet göstermez.

LBank, 200+ ülkede faaliyet gösteren bir platformdur. Hindistan, ABD, Avustralya, Kanada, Çin, Kuzey Kore, Almanya, Yeni Zelanda, Mısır, Portekiz, Türkiye, Katar, Fransa ve Danimarka gibi ülkelerde faaliyetlerine yasal olarak devam eden bir borsadır.

LBank Kripto Borsası Avantajları Nelerdir?

✓ Kullanımı ve Anlaşılması Kolaydır: Sade ve sezgisel bir alım-satım ekranına sahip olan LBank, kullanım açısından deneyimli ve yeni yatırımcılar açısından idealdir.

✓ Düşük İşlem Ücretleri: Segmentindeki diğer kripto borsaları ile kıyaslandığında LBank komisyon oranlarının daha düşük olduğu görülmektedir. Ayrıca para çekme ücreti bulunmamaktadır.

✓ Mobil Uygulama: Hem web ara yüzü ile hem de mobil uygulaması ile kullanıcılarını destekleyen LBank, bu yönüyle de avantaj sağlar.

✓ Gelişmiş Ticaret Araçları: Binance, Huobi gibi platformlar kadar olmasa da gelişmiş ticaret araçlarına sahip olan LBank, kullanıcılarına avantaj sağlar.

✓ Hızlı Hesap Oluşturma: Diğer borsalara göre çok daha hızlı hesap oluşturma avantajı sağlayan LBank, sadece mail adresi ile şifre belirlenerek kolaylıkla üyelik oluşturulabilen bir platformdur.

✓ Eğitim Kaynakları: Blog bölümünü oluşturan LBank, bu alan üzerinden yeni ve deneyimli kullanıcılarına eğitim kaynakları sunar.

✓ Yüksek Likidite: Borsanın eski ve zengin iş insanları tarafından desteklenmesine ek olarak 5 milyona yakın kullanıcısının bulunması, yüksek likiditeye sahip olmasını etkiler.

6.5

LBANK KOMİSYON İNDİRİMLİ

En iyi kripto borsalarından LBank'a üye ol komisyon indirimi kazan!
KOMİSYON İNDİRİNLİlbank

LBank Borsası Dezavantajları

✗ Bazı Ülkelerde Kısıtlıdır: Türkiye’de herhangi bir kısıtlaması olmasa da bazı ülkelerde borsa kullanımı kısıtlıdır.

✗ Türkçe Destek: Canlı destek sayfası üzerinden kullanıcı problemlerini hızlı çözen borsanın Türkçe canlı desteği ve mail desteği bulunmamaktadır.

✗ Sınırlı Ödeme Yöntemleri: LBank eski kripto borsalarından olmasına rağmen en büyük dezavantajlarından biri fiat para birimlerini desteklememesidir. Borsaya sadece başka borsadan kripto para transferi yapılmaktadır.

LBank Kullanımı

LBank Kullanımı

Kullanım açısından LBank’ı değerlendirdiğimizde gayet basit bir kullanıma sahip olduğunu görebiliyoruz. Hem mobil kullanımı hem de web ara yüzü ile yeni başlangıç yapanlar için de uzman traderler için de sade ve sezgisel bir tasarıma sahiptir.

LBank İşlem Ücretleri

LBank kripto borsasının en büyük avantajlarından biri işlem ücretlidir. Hem piyasa alıcı hem de piyasa yapıcılardan %0,01 komisyon kesintisi yapılmaktadır. LBank güncel işlem ücretlerini incelemek için buraya tıklayın.

LBank Üyeliği Nasıl Oluşturulur?

LBank kripto borsası hızlı üye olma özelliği ile dikkat çekici bir borsadır. Aşağıdaki adımları inceleyerek LBank üyeliği oluşturabilirsiniz.

Adım 1: LBank üyeliği sayfasına ulaşmak için buraya tıklayın ve açılan forumda mail adresiniz ile şifrenizi belirleyin. Şifre belirlerken (-_*/) gibi özel karakter kullanmayın. Büyük harf, küçük harf ve rakamdan oluşan bir şifre belirleyin.

LBank kayıt

Adım 2: Üyeliğinizi oluşturduktan sonra belirlediğiniz mail adresinize bir doğrulama kodu gelecek. Kodu ilgili alana yapıştırın ve LBank üyeliği işlemini tamamlayın.

LBank kayıt

LBank Güvenlik Ayarları ve KYC Doğrulama

Hesabınızı oluşturduktan sonra herhangi bir kısıtlama ile karşılaşmamak için güvenlik ayarlarınızı ve KYC doğrulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekir.

LBank güvenlik ayarları sayfasına girerek, cep telefonu doğrulama, varlık şifresi, ödeme yöntemi ve IP Beyaz Listesi gibi birçok güvenlik ayarını yapabilirsiniz.

Lbank güvenlik

LBank Para Yatırma

LBank para yatırma işlemi fiat para birimi ile yapılmamaktadır. Bunun yerine Binance, Huobi, KuCoin gibi farklı bir borsada yer alan varlıklarınızı transfer edebilirsiniz.

1- Hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Wallet” (cüzdan) sekmesine tıklayın ve açılan sayfadan yatırma istediğiniz coini seçin, ağı belirleyin ve cüzdan kodunu kopyalayın.

LBANK para yatırma

2- Kopyaladığınız adresi transfer yapacağınız borsadan [Cüzdan] – [Çekme] adımlarını takip edin ve aynı coin ile ağı seçtikten sonra ilgili alana yapıştırıp işlemi onaylayın.

Coinex para yatırma

LBank Para Çekme

1- LBank para çekme işlemi için hesabınıza giriş yapın, paranızı çekeceğiniz borsadan [Cüzdan] – [Çekme] adımlarını takip edin, çekmek istediğiniz coini seçin, ağır belirleyin, adresi kopyalayın.

Coinex para çekme

2- LBank hesabınıza giriş yapın [Vallet]-[Withdraw] adımlarını takip edin. Coin ve ağı seçin daha sonra kopyaladığınız cüzdan kodunu yapıştırarak işlemi onaylayın.

LBank para çekme

LBank Sosyal Medya Hesapları

LBank, aktif olarak sosyal medya hesaplarını kullanan bir platformdur. Borsa güncellemeleri ve yeni gelişmelerini anında görmek için aşağıdaki bağlantılardan LBank sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

LBank Telegram: Tıklayın LBank Twitter: Tıklayın LBank Facebook: Tıklayın LBank Reddit: Tıklayın LBank Linkedin: Tıklayın LBank Medium: Tıklayın LBank Instagram: Tıklayın LBank YouTube: Tıklayın 
6.5

LBANK KOMİSYON İNDİRİMLİ

En iyi kripto borsalarından LBank'a üye ol komisyon indirimi kazan!
KOMİSYON İNDİRİNLİlbank

Binance , LBank mı?

Yaptığımız değerlendirmelerde sizin de göreceğiniz üzere Binance’dan güzel yönleri var. Fakat genel olarak incelediğimizde Binance’da birçok ticaret seçeneği varken LBank’ta çok daha az seçenek bulunmaktadır.

Binance’de altcoin seçeneği çok daha fazla iken LBank bu konuda da biraz geride kalmaktadır.

LBank, itibari para yatırma ve kredi kartı ile para yatırmaya izin vermez. Ancak Binance’da hem itibari para yatırma hem de kredi kartı ile Bitcoin ve altcoin alma seçeneği bulunmaktadır.

Tüm bu değerlendirmelerden sonra elbette Binance’ın daha fazla avantaja sahip olduğunu söylememiz gerekir. Fakat tüm bu değerlendirmeler kendi veriler çerçevesinde kendi düşüncelerimizi yansıtmaktadır.

9.9

Binance En Yüksek işlem hacmine sahip borsa

Binance Global, piyasa değeri ve yatırım hacmi açısından en büyük kripto para borsadır.
%10 KOMİSYON İNDİRİMİref

Son sözler; Genel olarak LBank kripto borsası inceleme yazımızda borsanın artıları ve eksilerini değerlendirdik.

LBank, eski bir borsa olmasına rağmen Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin gibi borsalar kadar gelişmiş bir platform değildir.

LBank güvenilir mi sorusu üzerine gerek coinmarketcap verileri gerekse de cer.live verilerine yer verdik. Her iki değerlendirmede de sonuç olarak LBank güvenilir bir borsadır diyebiliriz.

Borsanın elbette dezavantajları da yok değil. Özellikle itibari para yatırma seçeneklerinin bulunmaması, borsanın en büyük dezavantajlarından biridir.

Borsanın en güzel özelliklerinin başında kayıt işleminde sunduğu kolaylıktır. Binance, Huobi ya da diğer borsalarla kıyaslandığında, çok daha basit birkaç adımda kayıt işlemi yapılabilmektedir.

LBank kripto borsası güvenilir mi sorusuna AML politikalarına uygun şekilde hareket ettiğinden dolayı güvenilirdir diyebiliriz. KYC doğrulaması, varlık fonu, IP adresi atama, 2Fa doğrulama gibi birçok güvenlik katmanına sahip olması, LBANK güvenilir mi sorusuna evet yanıtını vermemizi gerektiriyor.

LBank para yatırma ve çekme işlemleri diğer borsalarla aynıdır. Bu konuda herhangi bir artısının olduğunu söyleyemeyiz.

Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.
UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz