KuCoin Para Yatırma: Binance’dan KuCoin’e Coin Transferi

Dünyanın en iyi kripto para borsalarından biri olan KuCoin’e para yatırma işlemi, direkt olarak banka hesabından yapılamamaktadır. Bunun yerine Türkiye’deki bankalarla anlaşması olan BinanceTR, BTCTurk, Paribu gibi platformlardan coin transferi yaparak para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

BinanceTR’den KuCoin’e USDT Yatırma

Aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek BinanceTR hesabınızdan KuCoin’e coin transferi yapabilirsiniz. Yazımızın sonunda yer alan KuCoin’e para yatırırken dikkat edilmesi gerekenler bölümünü mutlaka okumanızı öneririz.

Varlıklar KuCoin’e para yatırma işleminin ilk adımında ana sayfadan profilinizin sol tarafında yer alan “Varlıklar” sekmesine girin.
USDT seçin BinanceTR hesabınızda bulunan USDT’lerinizi transfer etmek için KuCoin’de coin arama bölümüne “USDT” yazın ve bulun.
Ağ seçimi Ağ seçimi, kripto para transferinde son derece önemlidir. Ağ seçimi doğru şekilde yapılmadığında hesabınıza para transferi yapamazsınız ve geri almak için fazlasıyla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Ağ seçiminde “TRC20” olarak seçin ve daha sonra cüzdan kodunu kopyalayın.
Çekme BinanceTR hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Cüzdan” sekmesine girin ve “Çekme” sekmesine girin.
USDT seçim “Çekme” sekmesine tıkladığınızda kripto paraların listesi karşınıza çıkacaktır. Buradan “USDT” bulun ve seçin.
Ağ seçimi KuCoin’de seçtiğiniz ağın aynısını BinanceTR’de de seçmeniz gerekiyor. “ERC20” ağını seçmeniz durumunda ödeyeceğiniz komisyon yüksek olacaktır. Bu yüzden ağ seçiminde KuCoin’de de BinanceTR’de de “TRC20” olarak seçin. TRC20 ağında komisyon sabit olarak 1 USDT’dir. Daha sonra KuCoin’den kopyaladığınız cüzdan kodunu ilgili alana yapıştırın ve çekim işlemi için Mail, SMS ve kullanıyorsanız 2FA kodunu yapıştırarak onaylayın.

KuCoin Ana Hesaptan Ticaret Hesabına Transfer

Ticaret hesabı

KuCoin’e para yatırma işlemini tamamladıktan sonra işlem yapmaya başlayabilmek için varlıklarınızı ticaret hesabına aktarmanız gerekmektedir. Bunun için “Varlıklar” sekmesine gelin, “Coin Arama” kısmına “USDT” yazın. Açılan sayfadaki “Transfer” kısmına tıklayın. Burada üst kısımda “Ana Hesap” alt kısımda ise “Ticaret Hesabı” seçili olmasına dikkat edin ve “Onayla” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

KuCoin’e Para Yatırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

KuCoin para yatırma/transfer işlemlerinde aşağıdaki kurallara uygun şekilde işlem yapmanızı öneririz. Yanlış bir işlem yapma durumunda paranızı geri alma şansınız çok düşük olacaktır.

  1. Cüzdan kodunu manuel olarak kesinlikle yazmayın, bunun yerine “Kopyala” butonunu kullanın.
  2. KuCoin’de seçtiğiniz ağ ile transfer yapacağınız borsada aynı coin ve ağı seçmeye dikkat edin.
  3. KuCoin coin transferi süresi ortalama 30 dakikadır. Bu sürenin üstünde bir süre bekledi iseniz borsalarla iletişime geçin.
  4. Hesabınıza USDT transferi yapacaksanız TRC20 ağını kullanın, ERC20 ağında ücret kesintileri yüksektir.
  5. KuCoin’e kredi kartı ile para yatırırken bankanızın yapacağı kesinti ile KuCoin’in alacağı komisyon ücretini mutlaka hesaba katın.
 
Binance
9.9
Huobi
7.2
Gate.io
7.1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz