KuCoin Nedir, Özellikleri ve Kullanıcılarına Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Dünyanın en iyi kripto para borsaları arasında yer alan KuCoin, 2017 yılında Hong Kong merkezli olarak kurularak hayata geçirildi.

KuCoin Kayıt Olma

“Halkın Borsası” olarak kurucuları tarafından nitelendirilen KuCoin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer almaktadır. “KuCoin özellikleri” yazısını yazdığımızda, borsanın işlem hacmi $4,434,472,405.78 seviyesinde idi. Türkiye’de ve dünyanın birçok yerinde faaliyette olan borsa, sunduğu özellikleri ve işlem çiftleri ayrıcalıkları ile en çok tercih edilen kripto para borsalarından biri olmayı sürdürüyor.

KuCoin Nedir?

KuCoin nedir

Spot, margin ve futures ticaret türleri ile kripto para borsaları arasında nitelikli bir borsa haline gelmeyi başaran KuCoin, 19 dil ve 45 farklı para birimini destekleyen bir platformdur. Kısa sürede büyük ivme yakalamayı başaran borsa, 2020 yılında yaşadığı hackleme olayında bir süreliğine gerileme dönemi yaşasa da bu olayı kullanıcılarına yansıtmadan çözüme kavuşturması, KuCoin’in güvenilir bir platform olduğunu kanıtlamıştır.

Kripto para borsası gelişmiş özellikleri ile kullanıcı beklentisini en iyi şekilde karşılamaktadır. KuCoin Token (KSC) adındaki tokeni ile platformun geliştirilmesi ve giderlerinin karşılanması sağlanmaktadır. Aynı zamanda KSC tutan kullanıcıların komisyon indirimi almaları da yine tokenin kullanırlılığını arttıran etkenlerin başında gelmektedir.

KuCoin Güvenilir mi?

KuCoin Güvenilir mi?

Kripto para borsaları hakkında en çok sorulan soru “güvenilir mi?” sorusudur. “KuCoin güvenilir mi?” sorusu da bu anlamda kullanıcılar tarafından KuCoin hakkında sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır. Peki, KuCoin ne kadar güvenilirdir, kullanıcı varlıklarını ve verilerini nasıl koruyor?

KuCoin, dünyanın en güvenilir kripto para borsaları arasında yer almaktadır. İşlem hacmi bakımından 6. Sırada yer alan borsa, kullanıcı güvenliğini farklı güvenlik katmanlarıyla sağlıyor. Peki, bunlar nelerdir?

“KuCoin güvenilir mi?” sorusu hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın.

KuCoin Hesap Güvenliği

KuCoin Hesap Güvenliği

KuCoin, kullanıcıların hesap güvenliğini sağlamak için de farklı güvenlik katmanları ile hizmet veren bir isimdir. “Profil ayarları” bölümüne girdiğinizde; 2FA, SMS doğrulama, mail doğrulama gibi özel güvenlik katmanlarını kullanarak hesabınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz. Buna ek olarak alım satım yaparken “Ticaret kodu” ile işlemleri daha güvenilir bir hale getirebilirsiniz.

KuCoin Kurumsal Yatırımcıları Kimlerdir?

KuCoin Kurumsal Yatırımcıları Kimlerdir?

KuCoin güvenilir mi sorusuna bir de arkasındaki dev yatırımcılardan söz ederek cevaplamak gerekir. Hong Kongmerkezli olarak kurulan kripto para borsasının arkasındaki en büyük kurumsal yatırımcıları arasında yer alan IDG Capital ve Matrix Partners gibi dev şirketler, borsanın büyümesinde önemli bir rol oynamaktadır.

IDG Capital, 1992 yılında ABD’nin Boston kentinde kuruldu. Şirketin en büyük özelliği ise Çin’e yabancı sermayeyi getiren ilk şirket olmasıdır. 1977 yılında kurulan Matrix Partners ise risk sermayesi sektörünün en bilindik isimlerinden biridir.

KuCoin Hangi Ülkenin?

KuCoin Hangi Ülkenin?

Kripto para borsası olarak 2013 yılında Hong Kong’da kurulan KuCoin, burada kurulmuş olmasına rağmen hükümet ile bir bağlantısının olmadığını söylemek gerekir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi dünyanın birçok yerinde faaliyette olan borsa, küresel bir platformdur. Türkiye’de de yatırımcılar tarafından aktif bir şekilde kullanıla borsa Michael Gan ve Eric Don tarafından kurulmuştur.

KuCoin’in Kullanıcılarına Sunduğu Özellikleri

KuCoin özellikleri

Borsa seçiminde kullanıcıların en çok aradıkları şey, borsanın kullanıcılarına sunduğu özellikler ve avantajlardır. Kurulduğu günden bu yana birçok gelişime imza atarak dünya genelinde yatırımcıların dikkatini üzerine çeken KuCoin, sağladığı özellikleri ve avantajlarıyla kullanıcılarının beğenisini kazanmayı başarıyor. Peki, KuCoin kripto para borsası özellikleri nelerdir?

1- Düşük Komisyon Ücreti

Düşük komisyon

Kripto para borsası seçiminde en çok dikkat edilen konulardan bir de alım-satım ve bozum işlemlerinde kullanıcılardan alınan komisyon ücretleridir. KuCoin, bu alanda da yatırımcılarını düşünen bir borsadır. Coin alım satımında %0,1 komisyon kesintisi yapan borsa, bu özelliği ile diğer borsalardan ayrılıyor. Yani 10,000 TL’lik bir alımda ödeyeceğiniz komisyon 1 TL gibi küçük bir rakama tekabül ediyor.

2- Kredi Kartı İle Bitcoin Alma

Kredi kartı ile BTC alma

Birçok global borsada ve hatta yerel borsada kredi kartı ile kripto para alımı bulunmamaktadır. KuCoin özellikleri arasında kredi kartı ile coin alma seçeneği de bulunuyor. Kredi kartı ile Bitcoin alma ya da diğer kripto paraları almada kolaylıkla KuCoin kripto para borsasını kullanabilirsiniz.

Kredi Kartı ile Bitcoin Almak Güvenilir mi?

Kredi kartı ile Bitcoin satın alma işlemi, bazı borsaların kullanıcılarına sunduğu özelliklerden biridir. KuCoin de bu konuda kullanıcılarını destekliyor. Güvenilir bir işlem olmasına rağmen borsaların yapacakları kesintileri hesaba katmak gerekiyor. Çünkü kredi kartı ile kripto para almanın fazla bir komisyon kesintisi olabiliyor. KuCoin de kredi kartı ile Bitcoin alımında %5 komisyon kesintisi yapmaktadır.

3- Spot İşlemler

Spot işlemler

Borsalarda en sık kullanılan işlem türlerinin başında spot işlemler gelir. 2017 yılında kurulduğundan bu yana spot işlemler konusunda en geniş seçenekleri ve en fazla işlem çifti ile işlem yapmayı kolaylaştıran KuCoin’de spot işlem yapmak oldukça kolaydır. “KuCoin spot işlem nasıl yapılır?” detaylarıyla ilgili bilgi almak için buraya tıklayın. 1012 kripto para çeşidi ile işlem yapabileceğiniz KuCoin, spot işlemlerde sağladığı kolaylıkları ile borsalar arasında kendinden söz ettiren bir isimdir.

4- Vadeli İşlemler (Kaldıraçlı İşlem)

Vadeli işlem

KuCoin, vadeli işlemler konusunda da kullanıcılarını en iyi şekilde destekleyen kripto para borsalarından biridir. 100X’e kadar kaldıraç kullanımına izin veren KuCoin’de yer alan işlem çiftleri ve kripto para çeşitleri ile daha rahat vadeli işlem açabilirsiniz.

Not: Vadeli işlem, çok yüksek risk içeren bir işlemdir. Örneğin 100X kaldıraç ile işlem açtığınızda piyasanın yüzde 1 düşmesi durumunda tüm varlıklarınızı kaybedersiniz. Bu nedenle temel analiz ve teknik analiz konularında yeteri kadar bilgiye sahip değilseniz kesinlikle işlem açmamanızı öneririz. Kaldıraç kullanırken de maksimum 5X kaldıraç kullanmanızı öneririz.

5- Trading Bot

Trading bot

KuCoin, kullanıcılarının para kazanmalarını kolaylaştırmak için Trading bot özelliğini sunuyor. Bu özelliği kullanarak, strateji geliştirebilirsiniz. Kripto para ticaretinin popülerleşmeye başladığı ilk dönemlerden beri yoğun bir ilgi gören Trading Bot, bazı borsalarda kullanıcılarına sunulmaktadır. KuCoin de bu özelliği yakın bir zamanda aktif olarak kullanıcılarının hizmetine sundu.

6- Kolay Kimlik Doğrulama (KYC Doğrulaması)

Kolay Kimlik Doğrulama (KYC Doğrulaması)

KYC doğrulaması, diğer tüm global ve yerel borsalarda istenen bir doğrulama türüdür. “Know Your Customer” yani “Kimlik Doğrulaması” ülkelerin kripto para ve borsaları ile ilgili aldıkları kararlardan sonra borsaların aktif olarak kullanıcılarından istemelerini sağladı.

Her kripto para borsasında istenen KYC doğrulaması, bazı borsalarda geçilmesi çok zor bir işlemdir. Ancak KuCoin KYC doğrulaması, diğer borsalara nispeten daha kolay bir şekilde yapılabiliyor. Karmaşık olmayan, basit birkaç adımda kimlik doğrulaması yaparak işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

KuCoin’e Kimlik Bilgileri Vermek Güvenilir mi?

KuCoin, dünyanın en güvenilir kripto para borsaları arasında yer almaktadır. İşlem hacmi bakımından da ilk 10 listesinde yer alan borsa, kullanıcı güvenliğini sağlama konusunda performanslı bir şekilde çalışmaktadır. Mecburi olarak istenen KYC doğrulaması konusunda kimlik bilgilerinin KuCoin’e verilmesi güvenilirdir. Kimlik bilgileri, sadece gerektiği zaman mahkeme kararı ile üçüncü kişilerle paylaşılabilir, bunun dışında hiçbir şekilde kimlik bilgileri kullanılmaz.

7- Yüksek İşlem Hacmi

Yüksek işlem hacmi

Kripto para borsaları arasında verdiği güven ve sunduğu özellikleri ile diğer borsalardan ayrılan KuCoin’in en büyük özelliklerinden biri de yüksek işlem hacmine sahip olmasıdır. 15 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan KuCoin, bu özelliği sayesinde işlem hacmi bakımından en yüksek kripto para borsaları arasına girmeyi başarıyor.

Yüksek işlem hacmine sahip KuCoin’in bu yazıyı yazdığımızca Coinmarketcap verilerine göre haftalık 4,163,338 ziyaretçisi, 24 saatlik $2,189,102,553 işlem hacmi ile en iyi kripto para borsaları arasında altıncı sırada yer almaktadır.

KuCoin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

KuCoin nedir?

KuCoin, 2013 yılında Hong Kong merkezli olarak Michael Gan ve Eric Don tarafından yazılımı geliştirilmeye başlamış, 2017 yılında Linda Lin, John Lee, Kent Li, Top Lan ve Jack Zhu gibi önemli kişilerin de projeye dahil olması ile faaliyetlerine başlamış dünyanın en büyük kripto para takas platformlarından biridir.

KuCoin kırmızı zarf nedir?

Kırmızı zarf, KuCoin’de kullanıcılarına sunulan yeni bir özelliktir. Bu özelliği kullanarak arkadaşlarınıza hediye kartı gönderebilirsiniz. Kırmızı kartı alan arkadaşınız kripto para birimini ücretsiz alır.

KuCoin trade kodu nedir?

KuCoin trade kodu, alım-satım ve çekim işlemlerinde hesabınızın güvenliğini daha üst seviyelere çıkartmanızı sağlayan ticaret kodudur.

KuCoin kaldıraç nedir?

KuCoin kaldıraç, vadeli işlem yaparken işlemde kullanacağınız varlığın katlarınca işlem yapmanızı sağlayan özelliktir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz