KuCoin Nasıl Kullanılır? (KuCoin Kullanımı Hakkında Ayrıntılı Rehber)

Dünyanın en çok kullanılan ve en güvenilir kripto para borsası KuCoin, kolay kullanılabilen masa üstü ve mobil uygulaması ile yatırımcıların en çok tercih ettikleri borsalardan biridir.

KuCoin para yatırma, KuCoin para çekme, KuCoin’e kripto para transferi, KuCoin’de spot işlem, vadeli işlem alanlarında sağladığı avantajlarıyla kullanıcılarından olumlu dönüş alan KuCoin hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntıları, KuCoin kullanım rehberi yazımızda bulacaksınız.

KuCoin’e Kayıt Nasıl Yapılır?

KuCoin kayıt

KuCoin, her anlamda kullanıcılarına kolaylık sağlayan bir platformdur. Kayıt olmak için sadece aşağıdaki adımları takip ederek kısa sürede hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Adım 1: KuCoin Kayıt Sayfasına Gidin

KuCoin hesabınızı kolay bir şekilde açmak için buraya tıklayarak kayıt sayfasına ulaşabilirsiniz.

Adım 2: Kayıt Formunu Doldurun

Açılan sayfada açılan formu doğru bir şekilde doldurun. Mobil ya da e-posta seçeneğini tıklayarak; “e-mail adresinizi” girin ve “Send Code” kısmına tıklayın.

Adım 3: Doğrulama Kodunu Girin

Doğrulama kodu, verdiğiniz mail adresine gelecektir. Gelen maildeki doğrulama kodunu kopyalayarak kayıt sayfasında “Email verification code” bölümüne yapıştırın.

Adım 4: Şifrenizi Girin

Bu adımda şifrenizi oluşturun. Şifrenizi benzersiz ve içinde harf ile özel karakterlerin olacağı şekilde belirledikten sonra hesabınızı oluşturun.

KuCoin Para Yatırma

KuCoin para yatırma

KuCoin hesabınızı aktifleştirip KYC doğrulaması aşamasını geçtikten sonra artık hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. alım satım yapmak için öncelikle hesabınıza kripto para transferi yapmanız gerekmektedir.

KuCoin’e para yatırmak için Binance’da hesabınıza varsa en kolay şekilde buradan transfer yapabilirsiniz. Ya da kredi kartı ile KuCoin’den kripto para da alabilirsiniz.

Binance’dan kripto para transferi nasıl yapıldığını bilmiyorsanız buraya tıklayın.

KuCoin’de Spot İşlem Nasıl Yapılır?

KuCoin spot işlem

KuCoin, dünyanın en gelişmiş kripto para takas platformları arasında yer alıp işlem hacmi bakımından en yüksek kripto para borsalarından biridir. Kullanıcılarına birçok ticaret türünü bir arada sunması ile öne çıkan borsada spot işlem yapmak oldukça basittir. Aşağıdaki adımları takip ederek spot işlem yapabilirsiniz.

1- Spot İşleme Girin

Ana sayfada eğer Türkçe diline çevirmedi iseniz üst kısımda yer alan “Trade” sekmesine tıklayın, açılır menüden “Spot Trading” menüsüne tıklayın.

2- Coin Seçin

Açılan ekranın sol üst köşesinde yer alan arama motoru bölümünden alım-satım yapmak istediğiniz coini seçin.

3- Alım Yapın

Coini seçtikten sonra sağ ekranda almak için “Buy” satmak için ise “Sell” butonuna tıklayın.

KuCoin’de Vadeli İşlem Nasıl Yapılır?

KuCoin vadeli işlem

Kaldıraçlı işlem, son dönemlerde traderlerin en sık kullandıkları işlemler arasına girmeye başladı. KuCoin’de de vadeli işlem yani kaldıraçlı işlem yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla vadeli işlem açabilirsiniz.

1- Vadeli İşlemlere Girin

Ana sayfanın üst kısmında yer alan “Trade” butonuna tıklayın açılan menüden “Margin Trading” seçeneğine tıklayın.

2- Coin Seçin

Açılan sayfanın sol üst köşesinde yer alan arama motorundan yatırım yapmak istediğiniz coin/tokeni seçin.

3- Kaldıracı Ayarlayın

Aradığınız coini bulduktan sonra sayfanın sağında yer alan ekrandan kaldıraç oranını ayarlayın. KuCoin’de kaldıraç 100X’e kadar ayarlanabilmektedir.

4- Alım Yapın

Tüm işlemleri tamamladıktan sonra alt kısımda yer alan “Buy-Long” butonuna tıklayın. Short pozisyonu açacaksanız işlemleri aynı şekilde yaptıktan sonra “Sell-Short” butonuna tıklayın.

KuCoin Ticaret Kodu Nedir?

KuCoin ticaret kodu

Spot işlem ve vadeli işlemlerde alım-satım yaparken KuCoin alım-satım ekranının alt kısmında “Ticaret kodu” yer almaktadır. Bu kodu girmeden herhangi bir işlem yapamazsınız.

Ticaret kodu, 2FA doğrulama kodundan daha farklıdır ve bunu KYC doğrulaması yaparken oluşturduğunuz bir koddur. Hesap güvenliği ile varlık güvenliğinin sağlanması amacı ile KuCoin’de ticaret kodu istenmektedir.

KuCoin Ticaret Kodu Nasıl Alınır?

KuCoin ticaret kodunu oluşturmak için profilinize girin, “hesap güvenliği” sayfasını açın, Aşağıdaki görselde yer aldığı gibi “E-mail”, “Trade Kodu” ve “Giriş API’sini kısıtla gibi seçenekleri göreceksiniz. Buradan “Trade kodu” sekmesini seçerek ticaret kodunu oluşturabilirsiniz.

KuCoin’e Bitcoin Nasıl Gönderilir?

KuCoin Bitcoin yatırma

KuCoin, ticari ürünler konusunda son derece gelişmiş bir borsa olsa da maalesef Türkiye’den direkt olarak bankalar üzerinden para yatırılmamaktadır. Bunun yerine kredi kartı ile Bitcoin alabilir veya başka bir borsadan Bitcoin ya da diğer kripto paraları transfer edebilirsiniz. Peki, KuCoin’e Bitcoin nasıl gönderilir?

1- “Cüzdan”a Gidin

KuCoin’den hesabınızla giriş yaptıktan sonra “Cüzdan” sekmesine gelin ve burada yer alan “Yatırma” butonuna tıklayın.

2- Bitcoin Seçin

Başka borsadan transfer etmek istediğiniz kripto parayı “Bitcoin” olarak seçin. Başka bir varlığınızı transfer etmek için transfer etmek istediğiniz coini seçebilirsiniz.

3- Adresi Kopyalayın

Coin seçiminden sonra ekranda çıkacak coin cüzdan adresini kopyalayın ve karşı borsada “Cüzdan”, “Çekme” sekmesine giderek aynı coini seçip cüzdan adresini yapıştırdıktan sonra “Onayla” butonuna tıklayın.

KuCoin Para Çekme

KuCoin para çekme

KuCoin’de para çekme işlemi de son derece basit bir şekilde yapılabilmektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek para çekme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

1- Cüzdana Gidin

Ana sayfada profilinizin yan tarafında yer alan “Cüzdan” sekmesine tıklayın ve spot hesabınıza giriş yapın.

2- Çekmek İstediğiniz Coini Seçin

Başka borsaya çekmek istediğiniz coini “Spot” hesabınızdan bulun ve “Çek” sekmesine tıklayın.

3- Karşı Borsadaki Cüdan Kodunu Kopyalayın

Çekmek istediğiniz coin için çekimi yapacağınız borsadan cüzdan kodunu kopyalayın ve yeniden KuCoin borsasına gelerek gönderim adresine yapıştırın. 2FA doğrulama kodu ile mail doğrulama kodunu ilgili alanlara yapıştırarak işlemi tamamlayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz