Huobi Token (HT) Nedir, Nasıl Alınır?

Huobi Token (HT), 2013 yılında Çin merkezli olarak kurulan Huobi Global kripto para borsasının oluşturduğu yerel tokenidir.

Kripto paraların hareketlilik kazandığı dönemlerde ortaya çıkan Huobi Globaş, kullanıcılarına daha iyi hizmet sağlamak amacı ile kendini günden güne geliştirmeye devam ediyor. Dünyanın en güvenilir borsalarının başında gelmesi ve kripto para borsaları arasında ilklerden olması, kullanıcı ve hacim açısından diğer borsaları geride bırakmasını etkiliyor. Huobi Token (HT) adında oluşturduğu tokeni ile de kendinden söz ettiren borsa, kullanıcı deneyimi ve güvenliği noktasında diğer birçok borsayı geride bırakmıştır.

Huobi Token (HT) Nedir?

Huobi Token (HT) Nedir?

Huobi Token (HT), borsanın oluşturduğu yerel bir tokendir. 2018 yılında toplam 500 milyon arz ile piyasaya sürülen HT tokenin 300 milyonu Huobi Pro’da bir “puan kartı” satın alan kullanıcılara ikramiye olarak dağıtıldı, 100 milyon HT ‘kullanıcı ödülleri ve platform operasyonu’ için kullanılmaktadır. Oluşturulan 500 milyon HT’nin geriye kalan 100 milyon tokeni ise ekip teşvikleri için kullanılmaktadır.

Huobi Global güvenliği, “Huobi Güvenilir mi?” başlıklı yazımızda da anlattığımız gibi son derece üst düzey güvenlik katmanları ile sağlanmaktadır. Buna ek olarak yine yazımızda verdiğimiz bilgide, HT tokenden kazanılan paranın yüzde 20’si Huobi Güvenlik Rezervinde tutulmaktadır. Bunun amacı herhangi bir saldırı durumunda, kullanıcıların çalınan ya da kaybolan paralarını karşılamaktır.

HT Token Madenciliği Yapılır mı?

Huobi Global’in yerel para birimi olarak oluşturduğu HT Token, geleneksel kripto paralardan farklıdır. En büyük farkı da madenciliğinin yapılmamasıdır. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) gibi geleneksel kripto paralardaki madencilik mantığı Huobi Token’de yoktur. HT, yukarıda da bahsettiğimiz gibi 2018 yılında 500 milyon adet olarak piyasaya sürülerek gerekli şekilde dağıtımı yapıldı. Bundan sonrasında daha fazla token üretilmez, bunun yerine token yakma işlemine girilerek fiyat manipülasyonunun önüne geçilir.

Huobi Token Nerelerde Kullanılır?

HT, aslında diğer kripto paralardan farklı bir coin değildir. Alınıp satılabilen, ticaret yapılabilen bir kripto paradır. Ancak diğer coinlerden farklı olarak Huobi borsasında işlem yaparken komisyon ücretlerinin düşürülmesi için de kullanılabilir.

Huobi’de işlem yaparken bir coini alıp sattığınızda sistem % 0,2 ücret alır. Ancak takas edilen kripto para HT olduğunda bu rakam çok daha düşük olur.

Huobi Token, yukarıda saydıklarımız dışında madencilerine ödül olarak da dağıtılmaktadır. HT’nin sadık yatırımcılara arada bir ücretsiz olarak HT token verilmektedir. Bu da yine borsanın büyümesine ve her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlamaktadır.

Huobi Token Nasıl Alınır?

Huobi Global’in yerel coini olan HT, borsaya üye olan herkes tarafından kolaylıkla alınıp satılabilir. Bunun haricinde, FTX, Kucoin, Gate.io, Uniswap (V2), Poloniex, Bitmax, MEXC, Probit gibi borsalarda da işlemde olan HT tokeni, bu borsalardan birine üye olarak da alım satım yapabilirsiniz.

Huobi Global hesabınız yoksa ücretsiz kayıt olmak için tıklayın.

Huobi Token Güvenilir mi?

Huobi Token (HT), borsanın kendi oluşturduğu yerel para birimi olup Blockhain teknolojisi alt yapısı ile işlem görmektedir. Bilindiği üzere Blockhain, saldırıya kapalı bir sistemdir yani sistemin kendisi güvenilir olduğu için sistem üzerinden çalışan kripto paralar da güvenilirdir. Huobi borsası da güvenlik noktasında aldığı önlemleri sayesinde herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmıyor. 2013 yılından bu yana ciddi anlamda bir saldırıya uğramaması da güvenirliğini kanıtlamaktadır.

HT güvenilir bir coin olsa da kullanıcıların alacakları önlemler sayesinde tokenlerin güvenliği daha da arttırılabilir. Borsayı kullanırken SMS doğrulaması, mail doğrulaması veya parmak izi doğrulayıcı gibi güvenlik katmanlarını kullanarak hesabınızı ve kripto paralarınızı daha da güven altına alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Huobi Global Güvenilir mi?

Huobi Token Yorumları

Kripto para yatırımı yapılmadan önce ya da satılmadan önce token ile ilgili yapılan yorumların değerlendirilmesi önemlidir. Temel analiz konusunun en önemli dalı olduğu için mutlaka öncesinden coinler hakkında yapılan yorumların incelenmesi gerekir. HT yorumları da bu anlamda önemlidir. Twitter ve diğer sosyal medyalar ile Huobi Global’in Huobi Token hakkında yaptığı haberlerin değerlendirilmesi ve buna göre alım satım stratejisinin belirlenmesi, sağlıklı bir yatırım adına önemlidir.

Huobi Token Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Huobi Token niçin kullanılır?

Huobi Token (HT), diğer kripto paralar gibi alım satım yapmak için kullanılır. Bunun haricinde Huobi Exchange kullanıcılarına alım satım ücretlerinde indirim almak için de kullanılır.

Huobi Token alınır mı?

Huobi Global tarafından desteklenen bir kripto para olduğu için fiyatının yükselmesi olağandır. Bu yüzden uzun vadeli yatırım için özellikle HT token alınabilir. Ancak bu bir yatırım tavsiyesi değildir.

Huobi Token nasıl satın alınır?

Huobi token satın almak için öncelikle Huobi Global borsasında bir üyelik oluşturmanız ve ardından KYC doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra kolaylıkla HT alım satımı yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz