Huobi Earn Nasıl Kullanılır, Nedir, Avantajları Nelerdir?

Huobi earn, kullanıcıların varlıklarını ellerinde tutarak herhangi bir işlem yapmalarına gerek kalmadan para kazanacakları bir alandır.

Huobi kayıt

Huobi Earn Nasıl Kullanılır?

Huobi Earn ile pasif gelir elde etmek son derece kolay bir işlemdir. Aşağıdaki adımları takip ederek earna giriş yaparak para transferi gerçekleştirebilirsiniz.

1- Hesabınıza Giriş Yapın

Huobi trading bot kullanımı

Huobi earn ile pasif gelir elde etmeye başlamak için öncelikle hesabınıza giriş yapın. Ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Giriş” butonuna tıklayın, hesap bilgilerinizi girerek giriş yapın.

2- Earn Butonuna Tıklayın

Huobi earn katılım

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra üst menüde bulunan Finans Hizmetleri sekmesi altında Huobi Earn butonuna tıklayın. Mobil uygulama kullanıyorsanız Ana sayfada bulunan Huobi Earn butonuna dokunun.

2- Coin Seçin

Huobi earn katılım

Staking etmek istediğiniz coini seçin, bunu yaparken esnek mi sabit earn olacağını seçin. Sabit earn ile esnek earn farklı yatırım seçenekleridir.  Daha sonra stake etmek istediğiniz coini transfer edin, Huobi earn kullanım şartlarını kabul ederek devam edin.

3- Katıl Butonuna Tıklayın

Huobi earn katılım

Yukarıdaki işlemleri doğru yaptığınıza emin olduktan sonra “Katıl” butonuna tıklayarak kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Huobi Primepool Nedir, Nasıl Kullanılır?

Huobi Earn Nedir?

Huobi Earn Nedir?

Kullanıcıların varlıklarını elinde tutarak, varlıklarını yönetebilecekleri bir alan olan earn ile varlıklarınızın tamamını ya da bir kısmını esnek ve sabit kazanımlara aktararak YGO kazanmanızı sağlayan bir ticaret türüdür.

Earn Sabit Kazanım Nedir?

Sabit Kazanım Nedir?

Sabit kazanımlar, YGO “Yatırımın Geri Dönüş Oranı” kazanmak için Huobi’nin kullanıcılarına sunduğu bir earn hizmetidir. Bu hizmette, belirlenen süreler içerisinde kilitlediğiniz varlıkları satmadan beklersiniz. Esnek kazanımlara göre daha yüksek YGO kazandıran sabit kazanım hesabına varlık transferi yapmadan önce mutlaka tarihlerine dikkat etmeniz gerekir.

Earn Esnek Kazanım Nedir?

Esnek Kazanım Nedir?

Esnek kazanım, sabit kazanımdan daha farklı bir mantıkla çalışır. Esnek kazanımda herhangi bir tarih vadesi olmadan YGO kazanabilirsiniz. Ancak sabit kazanıma göre esnek kazanımın kazancı daha azdır.

İlginizi Çekebilir: Huobi Global Güvenilir mi?

Earn Esnek Kazanım Nasıl Hesaplanır?

Esnek Kazanım Nasıl Hesaplanır?

Esnek kazanım, yukarıda da belirttiğimiz gibi herhangi bir vadesi olmayan, dilediğiniz zaman çıkabileceğiniz earn türüdür. Ancak esnek kazanımda YGO miktarı daha azdır, işlem yaparken buna dikkat etmeniz gerekir.

Esnek kazanımlarda, faiz getirileri bir gün sonra hesaba yansır. Ancak istediğiniz zaman ayrılabileceğiniz bir yatırım türü olmasına karşın varlıklarınızı geri çektiğiniz gün, faiz hesaplama süresine dahil edilmez. Huobi Earn’da her gün 19:00 – 20:00 saatleri arasında bakiye aktarımı sistem bakımı gerçekleştirilmektedir. Bu saatler içerisinde iade desteklenmemektedir.

Earn Otomatik Katılım İşlevi Nedir?

Earn Otomatik Katılım İşlevi Nedir?

Kripto para ticareti ile ilgili farklı ticaret ürünleri sunan Huobi earn ile uyurken bile para kazanmayı sağlıyor. Earn otomatik katılım işlemi, yukarıda saydığımız işlem türlerinden farklı değildir. Sadece belirlediğiniz coinler/token saati geldiğinde otomatik katılım işlevine alınır ve kazancınız da yukarıda bahsettiğimiz şekilde hesaplanır.

Earn Yatırımında Fiyatların Düşmesi Kazancı Etkiler mi?

Earn Yatırımında Fiyatların Düşmesi Kazancı Etkiler mi?

Yatırımcılar arasında “uyurken para kazanma” modeli olarak da bilinen earn, fiyat hareketlerinden bağımsız bir şekilde ilerlemektedir. Çünkü earna aktardığınız varlıklarınızı aslında siz borç olarak başka kullanıcılara veriyorsunuz. Huobi vadeli işlem açan kullanıcıların kaldıraç oranını belirlerken aldıkları borçlar, aslında earn yatırımı yapan kullanıcıların varlıklarından alınmaktadır. Her ne kadar siz bunu görmeseniz de sistem bu şekilde ilerler. Dolayısıyla fiyatların düşmesi ya da yükselmesi, günlük faiz getirinizi etkilemez.

Huobi earn yatırımı yapmanın aslında en güzel yönü de budur. Çünkü piyasanın düşüş ya da yükseliş trendinden olması sizin kazancınızdan hiçbir şey eksiltmez veya arttırmaz. Sabit kazanımda süresinin olması belki bir dezavantaj olarak görülse de esnek kazanımda böyle bir durum da söz konusu değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz