Gate.io Kullanıcı Yorumları – Şikayet [Çözüm Önerileri]

En gelişmiş kripto para borsaları arasında yer alan Gate.io kullanıcı yorumları ve şikayet sayfasında yaşadığınız sorunları sayfanın alt kısmında yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak iletebilirsiniz.

“Gate.io para çekme sorunu”, “Gate.io 2FA şifremi unuttum”, “Gate.io para yatırma problemi”, “Gate.io para çekme sorunu” gibi tüm yaşadığınız sorunların kısa sürede çözüme ulaştırılması için yazımızın altından yorum olarak iletebilir, [email protected] mail adresimizden ulaşabilirsiniz. Sitemizin Gate.io ile herhangi bir satış ortaklığının olmadığını belirtmek isteriz.

Gate.io Kullanıcı Şikayetleri ve Çözümleri

Gate.io kullanıcı şikayetleri

Gate.io hakkında Türkiye’nin şikayet platformu sikayetvar.com platformuna gönderilen şikayetler genel olarak aşağıdaki gibidir. Yaşadığınız sorunlarla ilgili çözümleri yazımızın detayında bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak, farklı bir sorununun çözümünü sağlamak için yazımızın altında yer alan “Yorum Yap” alanını kullanabilirsiniz.

Gate.io Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşabilirim?

Gate.io iletişim

Yaşadığınız herhangi bir problemi çözüme ulaştırmak için 7/24 Gate.io canlı destek sayfasından müşteri hizmetleri temsilcileri ile görüşebilir, [email protected] mail adresinden müşteri desteği alabilirsiniz. Gate.io iletişim bilgileri için buraya tıklayın.

Gate.io Hesabımı Kapatmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Gate.io hesap kapatma

Gate.io hesap silme işlemi, site üzerinden yapılmamaktadır. Kimlik bilgilerinizle birlikte [email protected] mail adresine Konu bölümüne “Deleting An Account “ mail metni bölümüne ise “I want to close my account, can you help me?” yazarak gönderin. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra hesabınızın kapatılması gerçekleştirilecektir.

Gate.io Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Gate.io şifremi unuttum

  1. Gate.io ana sayfasının sağ üst köşesinde yer alan “Giriş” butonuna tıklayın.
  2. Açılan sayfada “Şifremi unuttum” butonuna tıklayın.
  3. Mail adresinizi yazın.
  4. E-posta adresinize gelen “şifre sıfırlama” bağlantısına tıklayarak yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Gate.io 2FA Doğrulama Uygulamasını Sildim, Ne Yapmalıyım?

Gate.io 2FA

Gate.io kullanıcı şikayetleri arasında en sık yapılan şikayetlerden biri de “Google Authenticator (2FA)” şifresini unutmak ya da uygulamanın silinmesi şikayetidir. Peki, bu durumda ne yapılabilir?

2FA uygulamanızı silmeniz ya da herhangi bir sorun durumunda Gate.io hesabınıza yeniden erişebilmek için [email protected] adresine bir mail göndermeniz gerekir. Mail yazarken şunlara dikkat edin.

  1. Mail konusuna “I forgot my 2FA password” (2FA şifremi unuttum) yazın.
  2. Mailin konusunu çok uzun cümleler kurmadan yazın. Örneğin “I forgot my 2FA password, can you help me?” (2FA şifremi unuttum, yardımcı olur musunuz?) şeklinde kısa ve öz şekilde yazmanız yeterli olacaktır.
  3. Bir süre sonra yapmanız gerekenlerle ilgili olarak size bir mail gönderilecek. Bu mailde istenen bir kağıda io ID numaranızı, altına “Disable 2FA” My Account yani adınızı ve soyadınızı yazıp altına günün tarihini yazarak bir selfie çekip yollamanız istenmektedir.

Başka Borsadan Coin Transfer Ettim Gelmedi, Ne Yapmalıyım?

gate.io para yatırma

Gate.io şikayetvar platformunda yer alan şikayetlerden biri de başka borsadan transfer edilen coinlerin hesaba gelmemesi problemidir. Kullanıcılar yazdıkları şikayetlerde “Başka bir borsadan Gate.io hesabıma coin transfer ettim ama gelmedi, yardımcı olur musunuz?” şeklinde sormaktadır. Bu sorunun nedeni ve çözümü aşağıdaki gibidir.

Nedenleri ve Çözümü

  1. Başka borsadan transfer etme.
  2. Blockchain ağı onayı.
  3. Gate.io hesaba aktarma.

Yukarıda saydığımız 3 aşama tamamlanmadan hesabınıza transfer ettiğiniz coin gelmez. Blockchain ağının yoğun olması, transfer süresinin uzamasına neden olabilir, gönderdiğiniz borsanın sisteminde “Gönderildi” olarak görülebilir. Ancak Blockchain onayından geçmeden Gate.io hesabınıza ulaşmaz. Bu süre bazen uzayabilir. Ancak çok fazla uzaması halinde  [email protected] adresine bir mail gönderin ya da ana sayfada yer alan “Canlı Destek” sayfasından müşteri temsilcileri ile iletişime geçin.

Gate.io Trade Problemi

Gate.io trade

Gate.io, dünyanın en güvenilir kripto para borsası olsa da bazen bazı sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bu problemlerden biri de trade problemidir. Şikayetvar sitesine gelen şikayetlerde “Gate.io spot işlem yaptım, aldığım coin “alınmış” olarak görülüyor ancak kaç saat geçmesine rağmen henüz hesabımda göremiyorum, ne yapmalıyım?” şeklinde soruluyor.

Çözümü:

Trade işlemlerinin her biri blokzincir (Blockchain) ağında kayıt altına alınır. Hesaba geçmemesinin nedeni de Blockchain’de onaylanmamış olmasından kaynaklanmaktadır. Süreç bazen beklendiğinden daha uzun olabilmektedir. Ancak sonuçta gerçekleşecektir. Çok uzun sürmesi halinde Gate.io ana sayfasında yer alan “Canlı Destek” sayfasına bağlanarak sorununuz ile ilgili çözüm alabilirsiniz.

Gate.io Kripto Para Çekme Problemi

Gate.io para çekme

Gate.io sorunları arasında kullanıcıların platformlara gönderdiği şikayetlerden biri de Gate.io’dan başka borsaya kripto para çekme problemi ile alakalıdır. Kullanıcılar, şikayet var platformunda yazdıkları şikayette “Gate.io hesabımdan başka bir borsaya coin transfer ettim, ancak çok uzun zaman geçmiş olmasına ve Gate.io’da çekim onaylanmış olmasına rağmen hesabıma düşmedi, ne yapmalıyım?” şeklinde sormaktadır. Aşağıda bu sorunun nedeni ve çözümlerini bulabilirsiniz.

Nedenleri ve Çözümleri

Gate.io’dan para çekme ile Gate.io’a başka borsadan para transferi aşamaları aynı düzlem üzerinde ilerlemektedir. Gate.io onayı, Blockchain onayı ve borsa onayı olmak üzere üç aşamada gerçekleşen para çekme işleminde, Gate.io borsasında “Gönderildi” şeklinde yazı görmeniz, paranızın karşı borsaya transfer edildiği anlamına gelmez. Transfer işlemi onaylanan coin blockchain ağına gönderilir, buradaki nodelar onar verdikten sonra diğer borsaya aktarılır. Ancak süreç çok fazla uzamış ise görüşmeniz gereken yer Gate.io değil, karşı borsadır.

Gate.io Yanlış Ağ Kullanarak Kripto Para Yolladım

Gate.io yanlış ağ

Gate.io şikayetleri arasında yer alan bir diğer durum ise zaman zaman kullanıcıların düştükleri “yanlış ağa kripto para yollama” problemidir. Şikayetvar platformuna da bu konuda çok sayıda şikayet gelmektedir. Peki, bunun çözümü nasıl sağlanır?

Çözümü

Başka borsadan örneğin Binance’dan Gate.io’ya kripto transferi yaparken ağın her iki borsa için aynı ve doğru ağ olması gerekmektedir. Bazen dalgınlıkla ya da başka bir nedenden dolayı yanlış ağ seçilmiş olabilir. Bu durumda yapmanız gereken tek şey Gate.io ile iletişime geçmek olmalıdır. Ana sayfasında yer alan “Canlı destek” sayfasına bağlanarak ya da [email protected] mail göndererek yaşadığınız problemin çözülmesini talep edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz