3 Adımda Gate.io Spot İşlem Açma

Gate.io spot işlem, kolaylıkla yapılabilen ve riski vadeli işlemlere göre çok daha düşük işlemlerdir. Limit, Time Condition (Zaman Koşul Sırası​) ve Conditional Order (Koşullu Sıra) olmak üzere 3 farklı emir tipi ile spot işlem yapabilirsiniz.

Dünyanın en güvenilir kripto para borsaları arasında yer alan ve işlem hacmi bakımından ilk 10 listesinde yer alan Gate.io, farklı ticaret türleri ile kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Gate.io Spot İşlem Açma

Gate.io hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki işlemleri sırasıyla takip ederek spot işlem açabilirsiniz. Henüz hesabınız yoksa ömür boyu yüzden 10 indirim komisyonu almak için tıklayın.

Gate.io Kayıt olma hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

1- Borsaya Girin

Ana sayfadan “Borsa” menüsüne tıklayın.

Gate.io spot işlem

2- Coin Seçin

Borsa bölümüne geçtikten sonra resimde belirtildiği yerden satın almak istediğiniz coini seçin.

Coin seçin

3- Coin Al-Sat

Fiyatını Limit, Time Condition (Zaman Koşul Sırası​) veya Conditional Order (Koşullu Sıra) emir tiplerinden biri seçerek “Al” ya da “Sat” butonuna tıklayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

coin alım-satım

Spot İşlemde Limit Emir Nedir?

Limit emir

Diğer tüm borsalarda olduğu gibi Gate io’da da limit emir spot işlemlerde kullanılabilen emir tiplerinden biridir. Limit emir, sizin belirleyeceğiniz bir fiyat üzerinden alım yapılmasına denir. Örneğin GT Token anlık fiyatı 7$ ama siz 6,5$ seviyesine düşeceğine inanıyorsanız limit emir kullanarak belirlediğiniz fiyatı girmeniz gerekir. Yani manuel alım ya da satım emri denilebilir.

Time Condition Emir Tipi Nedir?

Time Condition

Time Condition (Zaman koşulu sırası), geçerli süre boyunca önceden ayarlanmış bir zaman aralığında (tetikleme aralığı) tetiklenen, zamana dayalı bir koşullu sipariştir. Tetiklendiğinde diğer kriterlerin karşılanıp karşılanmadığını kontrol eder, karşılanırsa limit fiyat ve tutarda alım/satım emri verilir.

Conditional Order (Koşullu Sıra) Emir Tipi Nedir?

Conditional Order

Koşullu emir, piyasa fiyatı tetikleme fiyatına ulaştığında kullanıcı tarafından önceden belirlenen fiyat, miktar ve yönlere göre emrin verileceği stratejik bir emirdir.

Gate.io Spot İşlem Güvenilir mi?

Spot işlemler, diğer borsalarda da olduğu gibi vadeli işlemlere göre daha güvenilir ve riski daha az işlem tipidir. Gate.io güvenirlik konusunda herhangi bir sorunu olmayan ve kullanıcılarınca beğenilen bir platformdur. Spot işlem açarken de borsanın güvenirliğinden emin olabilirsiniz.

Gate.io Kullanımı Zor mu?

Borsaların geneli, ilk defa kullanıldığında kullanıcıyı zorlayabilmektedir. Ancak zamanla kullanımı daha da kolaylaşmaya başlar. Gate.io hem mobil kullanımı hem de PC kullanımı ile kullanıcı dostu bir ara yüze sahiptir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi spot işlem yapmak borsada oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Gate.io Türkiye’de Yasal mı?

Kripto para borsaları hakkında dünya genelinde yapılmış kesin bir uygulama söz konusu değildir. Gate io, faaliyette olduğu tüm ülkelerin kurallarına uyarak hareket eden bir borsadır. Türkiye’de de hizmet veren borsa, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre hareket eden bir borsadır. Yasal olarak faaliyet sürdüren borsa hakkında herhangi bir davanın açılması söz konusu değildir.

Gate.io Kullanıcı Yorumları

Dünyanın en güvenilir kripto para borsaları arasında yer alan Gate.io, kullanıcılarından da olumlu yorumlar alan bir platformdur. Dezavantajlı yönleri olsa da genel olarak borsanın kaliteli ve kullanıcı dostu odaklı hizmet sunduğunu söyleyebiliriz. Gate.io kullanıcı yorumları da bunu net bir şekilde göstermektedir.

Gate.io Kapanır mı?

Kullanıcılarından olumlu yorumlar alan ve günlük işlem hacmi yüksek bir borsa olan Gate.io kapanması gibi bir durum söz konusu değildir. Bugüne kadar ciddi anlamda bir saldırıya uğramamış olması ve herhangi bir kapanma haberinin olmaması da bu konuda güvence olarak değerlendirilebilir.

Buna da Göz Atın

Gate.io Finansal İşlem Türleri ve Kullanımı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz