Tüm Detaylarıyla FTT Token (FTX) Nedir, Nasıl Alınır, Geleceği Var mı?

FTT token, vadeli işlemlerde dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip FTX kripto para türev borsası tarafından kurulmuş yerel bir borsadır.

Kripto paraların hızlı şekilde artmaya başladığı günümüzde arkasında büyük isimlerin bulunduğu tokenler, yüksek hacimleri ile dikkat çekiyor. FTT token de arkasında dünyanın en büyük kripto para vadeli işlem borsası FTX’in oluşturduğu yerel bir tokendir. Borsanın yakaladığı büyük yükselişin de etkisi ile geçtiğimiz Eylül ayında yüzde 257 oranında bir yükseliş yakalayarak yatırımcıların dikkatini üzerine çekti.

FTX Coin (FTT) Nedir?

FTX Token nedir

FTT Coin, Ethereum ağı üzerinde yer alan ERC-20 standardında çalışan, FTX kripto para türev borsası tarafından piyasaya sürülmüş yerel bir kripto paradır.

FTT token, kripto para borsalarında alım satım yapmak için kullanılabilen bir altcoindir. En büyük özelliği ise arkasındaki asıl yer olan FTX borsasıdır. Binance’da BNB coin, Huobi’de HT token gibi bir bölümün stake edilmesi ile günlük faiz kazanılabilen FTT token, aynı zamanda borsa kullanıcılarının hesaplarında bulundurmaları halinde komisyon indirimi kazanmalarını sağlayan bir kripto paradır.

FTX (FTT) Coin Güvenilir mi?

FTX (FTT) Coin Güvenilir mi?

FTX borsası tarafından kurulan FTT coin, arkasında Alameda Research’ün hem de FTX’in CEO’su olan Sam Bankman-Fried gibi önemli isimlerin olması ile güvenirliğini kanıtlayan bir tokendir. Aynı zamanda bilindiği üzer FTX borsasının ortağı Binance’dır. Direkt olarak FTT token üzerinde bir hakimiyetleri olmasa da güvenilir bir borsanın desteklemesi, kripto parayı da etkiler.

FTT Token’in (FTX) Piyasa Değeri Ne Kadar?

FTT Token’in (FTX) Piyasa Değeri Ne Kadar?

FTX borsasının yüksek değerlere ulaşmasının da etkisi ile kısa sürede büyük hacimler kazanmayı başaran FTT token, yazıyı yazdığımız anda toplam piyasa değeri 5,522,786,642$’dır. Dolaşımdaki toplam arzı 139,295,691.32 FTT iken, maksimum arzı 352,170,015, toplam arzı ise 335,165,027’dir. Tabi bu veriler piyasanın hareketliliğine bağlı olarak değiştiği için güncel verilerine ulaşmak için Coinmarketcap verilerinden daha sağlıklı bilgilere erişebilirsiniz.

FTT Coin (FTX) Madenciliği Yapılır mı?

FTT coin madenciliği

Kripto paralarda üretim iki farklı şekilde yapılmaktadır. Geleneksel kripto paralarda (BTC, ETH, ETC, BCH) Proof of Work (PoW) yani “iş kanıtı” modeli ile madencilik yapılır. Özel olarak tasarlanan ASIC cihazları ile BTC ve aynı ağ üzerinden çalışan kripto paraların madenciliği yapılırken GPU (ekran kartı) ile çalışan ve “Rig” adı verilen toplu ekran kartlarının bağlanarak ETH ve ETH ağında madencilik yapılan kripto paraların madenciliğinin yapılabildiği cihazlarla yapılır.

Ancak FTT token ya da sonradan piyasaya sürülen diğer altcoinlerde Proof of Stake (PoS) yani “hisse kanıtı” algoritması yer almaktadır. Bu algoritmada herhangi bir cihaz ile madencilik yapılmaz. Bunun yerine üretilen token piyasaya arz edilir ve kullanıcılar satın aldıkları token miktarına göre ödül kazanırlar. Yani kısacası FTT token madenciliği yapılamamaktadır.

FTT Token (FTX) Nasıl Stake Edilir?

FTT token staking

FTX, madenciliği yapılmayan ancak stake edilebilen coinler arasında yer almaktadır. FTX hesabınıza giriş yaptıktan sonra logonun yan tarafında bulunan “dört nokta”lı yere tıklayın, açılır menüden “Stake” butonunu tıklayın. Daha sonra adımları takip ederek FTT coin stake edebilirsiniz.

FTT Token Stake Etmenin Avantajları Nelerdir?

  1. FTT token stake eden referans sahibi kullanıcılar daha fazla komisyon geri ödemesi alırlar.
  2. Stake edenlerin SRM airdrop’ları (ve potansiyel olarak daha sonra diğer airdrop’lar) artar.
  3. Stake edenlere her gün belli sayıda ücretsiz ERC20 ve ETH para çekme hakkı verilir.
  4. Herhangi bir alım satım yapmaya gerek kalmadan pasif gelir elde edilir.

FTT Token Nasıl Alınır?

Kısa sürede büyük yükselişler yakalayarak yatırımcıların dikkatini büyük ölçüde üzerine çeken FTT token, birçok kripto para borsasında işlemde olan bir altcoindir. Başta FTX olmak üzere; Huobi Global, Binance, KuCoin, Gate.io gibi global ölçekte hizmet veren kripto para takas platformlarında işlemdedir.

FTT token satın almak için FTX, Binance, Huobi, Gate.io ya da diğer işlemde olan borsalardan birine üye olup KYC doğrulaması aşamasını geçtikten sonra borsalarda işlemde olan kripto para çiftleri ile alım satım yapabilirsiniz.

FTT’nin Geleceği Var mı?

FTT Coin (FTX) Madenciliği Yapılır mı?

Kripto paraların değer görmesi ve gelecek vaat etmesi, arkasındaki projeye ve sponsorlarına bağlıdır biraz da. FTT token hakkında yukarıda da belirttiğimiz gibi FTX borsası ve ortağı Binance bulunmaktadır. Birçok kripto para borsasında işlemde olmasına ek olarak kolay alınıp satılması, kısa sürede büyük hacimler kazanması, FTT geleceği hakkında ipucu vermeye yetiyor.

FTT Yorumları

FTT Yorumları

Twitter’de aktif olan ve sürekli piyasa analizi ile FTX borsası hakkında bilgi veren FTX kurucusu Sam Bankman-Fried Twitter hesabını ya da diğer traderlerin twitlerini takip ederek FTT yorumları hakkında daha net bilgilere sahip olabilirsiniz. Genel anlamda piyasa şartlarına göre FTT yorumları olumlu yöndedir. Ancak piyasanın sürekli olarak değişkenlik gösterdiğinin bilincinde olarak hareket etmek en doğrusu olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz