FTX Borsasının Yerel Tokeni FTT Coin Nedir, Nasıl Alınır?

0
248

Son günlerde yaşadığı dalgalı fiyatıyla gündeme gelen FTX borsasının yerel tokeni FTT nedir, nasıl alınır, nereden alınır gibi sorulara yanıt bulabileceğiniz yazımızı okumaya devam edin.

Kripto paralara olan ilginin her geçen gün artması ile birlikte özel olarak bazı coinler daha fazla merak konusu oluyor. FTX token (FTT) de bunlardan biridir. FTT token, FTX kripto borsasının yerel tokeni olarak kullanılan, gelirleri borsanın ayakta kalması ve masrafların giderilmesi ile birlikte FTT kullanıcılarına komisyon indirimi sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

FTX Token (FTT) Nedir?

FTX Token (FTT), FTX kripto para borsasının kendi içinde oluşturduğu yerel bir tokendir. FTX borsası, kendi içinde ekosistemi ayakta tutmak için oluşturduğu tokeni ile daha fazla ses getirmeye başladı.

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip vadeli işlem kripto borsası FTX, aynı zamanda Binance kripto borsası ile ortaklığı bulunan, son günlerde ise Binance’ın tamamını alacağı ile gündeme gelen bir kripto borsasıdır.

FTX Token (FTT) ve FTX borsası kurucuları kimlerdir?

FTT Token, Sam Bankman-Fried ve Gary Wang tarafından kurulmuş bir kripto paradır. Sam Bankman-Fried (SBF) aynı zamanda FTX kripto borsasının kurucusu ve CEO’sudur.  Almeda Research’ün CEO’luğunuda yapan Sam Bankman, 2021 yılında FTX borsasının 900 milyon USD yatırım alması ile gündeme gelmişti. 30 yaş altındaki dünyanın en zengin insanı olarak nam kazanmıştı.

FTX Token (FTT) istatistikleri

FTT, Ethereum üzerinde ERC-20 token olarak 2019 yılında piyasaya sürüldü. Toplam arzı 333.688.070 arza sahiptir. FTX borsası, zaman zaman FTT token ile kampanya ve etkinliklere imza attığı için piyasada dolaşan toplan FTT sayısı değişkenlik göstermektedir. Ayrıca borsanın yaptığı açıklamada %33’ünü, Sigorta fonuna yapılan net ilavelerin %10’nunu, FTX platformunun diğer kullanımlarından kazanılan işlem ücretlerinin %5’ini belirli dönemlerde piyasadan FTX Token satın alarak kalıcı olarak dolaşımdan kaldırıldığı bildirilmektedir.

FTX Token (FTT) Avantajları Nelerdir?

Kripto para yatırımı yapılırken özellikle coinin kullanıcısına sağladığı avantajlar göz önünde bulundurulur. Bu anlamda FTT tokenin avantajları da sorgulanıyor.

Kullanıcısına birçok anlamda avantaj sağlayan FTT token, FTX borsası kullanıcılarının FTX token tutmaları durumunda %60’a varan komisyon indiriminden yararlanırlar. Bunun haricinde borsanın FTT tutan kullanıcıları ile ilgili yaptığı açıklamada, token tutan kullanıcıların IEO programlarında 6 bilete kadar hak kazanabildiklerini belirtmektedir.

FTX token avantajlarından bir diğeri de minimum 500 FTT tutan kullanıcılar 2 SRM token kazanırlar. Bunun yanı sıra FTT stake eden kullanıcılar, 1.000 adete kadar ERC-20 ve ETH çekmedir.

Çok yönlü olarak kullanıcılarına avantaj sunan FTX token, global birçok kripto para borsasında listelenen coinler arasında yer aldığı için de ayrıca alım-satım yapılması kolay olan bir coindir.

FTX Token (FTT) Nasıl Alınır?

Birçok global kripto borsasında listelenen FTT token satın almak için öncelikle listelendiği borsalardan birine üyelik oluşturmanız gerekmektedir. FTX başta olmak üzere; Binance, KuCoin, Huobi, Bitfinex, Gate.io, Bitget gibi birçok borsada işlemde olan kripto para, üyelik işlemi tamamlandıktan sonra satın alınabilmektedir.

FTT token alabileceğiniz en iyi kripto borsalarını inceleyerek üyeliğinizi oluşturabilirsiniz. Aşağıda sizlere sunduğumuz borsalar, en iyi kripto borsaları arasında değerlendirilmektedir.

 
Binance
9.9
Huobi
7.2
Gate.io
7.1

FTX Token (FTT) Güncel Fiyatı/Grafiği

Kripto para yatırımı yapmadan önce mutlaka bakılması gereken önemli alanların başında güncel fiyat gelir. FTT token güncel fiyatı ve grafiğini inceleyerek stratejinizi oluşturabilirsiniz.

Güncel FTT fiyatı ve grafiğini inceleyebileceğiniz Coinmarketcap.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca teknik analiz yapmak için Tradingwiev web sitesinde FTT token grafiğini inceleyebilirsiniz.

FTX Token (FTT) Yorumları

Son günlerde Binance’ın FTX borsasının tamamını alacağı ile ilgili haberlerin yayılması üzerine FTT coin tarafında ciddi fiyat dalgalanmaları yaşanıyor. Long ve Short pozisyonları özellikle son birkaç günde ciddi anlamda artış göstermeye başladı.

Fiyat dalgalanmasının ne zaman duracağı ise henüz netlik kazanmadı. Bu yüzden alım-satım yapmadan önce Twitter, Medium gibi sosyal medya kanallarından FTX Token (FTT) yorumları incelenmelidir. Gerek kullanıcıların gerekse de platform tarafından yapılan açıklamaları takip ederek strateji belirleme konusunda daha net şekilde davranabilirsiniz.

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz