Yeni Başlayanlar İçin En İyi 6 Ücretsiz Blockchain Kursu

0
806

Kripto para birimleri ve blockcahin teknolojisini anlamak için çeşitli bazı eğitimleri almak gerekir. Bunun için ücretsiz alabileceğiniz kurslar mevcut.

Yeni teknolojiler, bilgilerimizi hızlı bir şekilde güncellememizi gerektiriyor. Bu nedenle, kripto para birimlerini mümkün kılan teknolojideki dalgayı sürmek istiyorsanız, blockchain kurslarını kesinlikle değerlendirmeniz gerekir.

Bu yazımızda, blockchain kursları ile ilgili ayrıntılı bilgilere yer vereceğiz. Bunları değerlendirerek bu alanda kendinizi daha rahat bir şekilde geliştirebilir, yenilenen teknolojiyi daha yakından takip etme imkanlarına nasıl erişebileceğiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

En İyi Ücretsiz Blockchain Kursları

Kripto para ve blockchain ile ilgili eğitimler oldukça yaygın şekilde YouTube ve diğer sosyal medya ağlarında kendini gösteriyor. Ancak bunlar arasından en iyilerini seçmek ve blockchain eğitimi konusunda hangi derslerin verildiğini incelemek gerekir.

Sizin için hazırladığımız bu yazımızda, ücretsiz en iyi blockchain kursları hakkında bilgi edindik. Hem daha kolay eğitim alabileceğiniz hem de herhangi bir ücret ödemesi yapmanıza gerek kalmadan öğrenebileceğiniz en iyi blockchain kursları için yazımızı okumaya devam edin.

İşte en iyi ücretsiz blockchain kursları…

BLOC-511DL: Dijital Para Birimlerine Giriş

BLOC-511DL

En iyi blockchain kurslarından ilki bir online olarak eğitim veren BLOC-511DL kursudur. Bu kurs, Dijital Para Birimlerine Giriş, öğrencileri kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisi hakkında eğiten akademik bir programdır.

BLOC-511DL, Lefkoşa Üniversitesi tarafından halka sunulmaktadır. Bu eğitim kurumu, kendisini dünyada NFT’ler gibi akademik sertifikalar sunan ilk üniversite olarak tanıtıyor.

Listemizdeki ilk blockchain kursu, 80.000’den fazla öğrencisiyle en yüksek puan alanlardan biri. Mastering Bitcoin gibi kitapların ünlü yazarı Andreas Antonopoulos bu kursu veriyor. Üniversitenin yönetim konseyinde yer alan Antonis Polemitis ve George Giaglis de ders veriyor. Bu üç profesör sektörde dünya çapında uzman olarak bilinen kişilerdir.

BLOC-511DL en iyi ücretsiz blockchain kurslarından biridir. Lefkoşa Üniversitesi web sitesine göre, bu MOOC’ta 12 canlı Soru-Cevap oturumu ve katılmak için esnek bir program var.

MOOC’un öğrencileri, bu derste Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin teknik bir tanımını ve dünya ekonomik sistemini geliştirmek için neden önemli olduklarını bulacaklar. Ayrıca, blok zinciri teknolojisinin daha geniş bir ekonomik, yasal ve finansal bağlamını elde edebileceklerdir.

UB ve SUNY MOOC, Coursera platformunda mevcuttur. Ayrıca, tüm web’de bulabileceğiniz en iyi dört blok zinciri dersinden oluşmaktadır. Bunlardan ilki blok zincirinin temelleri hakkında konuşuyor. İkinci ders akıllı sözleşmeler ile ilgilidir. Kalan iki çalışma ise sırasıyla Merkezi Olmayan Uygulamalar (Dapps) ve blok zinciri platformlarının tasarımı ve geliştirilmesi üzerinedir.

Coursera Blockchain MOOC: Yeni Başlayanlar İçin Blockchain Kursu

Coursera Blockchain MOOC

Coursera Blockchain MOOC, adından da anlaşılacağı üzere, bu kurs blockchain dünyasına ilk kez yaklaşanlar için tasarlanmıştır. Kurs, 57 dakika süreli 11 dersten oluşmaktadır.

Bu ücretsiz blockchain kursu ile katılımcılar akıllı sözleşmelerin işleyişine yaklaşabilecekler. Ayrıca, gerçek hayatta bazı örnekler görecekler. Ayrıca, öğrenciler kripto para madenciliği hakkında giriş düzeyinde bilgi edineceklerdir. Son olarak, öğrenciler merkezi olmayan otonom organizasyonların (DAO’lar) temellerini de anlayacaklardır.

Udemy: Kripto Para Temelleri Kursu

Udemy

Udemy, tamamen ücretsiz olmasa da birçok blockchain kursunu bulabileceğiniz en iyi yerlerden biridir.

Best blockchain courses for free adıyla verilen kurs, kripto para dünyasını daha iyi anlamak ve bilgilerinizi pekiştirmek için 16 ders sunmaktadır. Bu kurs 1 saat sürer ve kripto para birimleri, metaverse ve kripto para cüzdanları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Umdey’de bu kurs dışında blockchain ile ilgili görebileceğiniz birçok ücretli/ücretsiz kurs bulunmaktadır.

Solidity: Kendi Kripto Para Biriminizi oluşturun

solidity

Kendi kripto para biriminizi oluşturmak istiyorsanız, bu ücretsiz blok zinciri kurslarından biri olan Solidity, tam size göre. Ethereum (ETH) blok zincirinde bir ERC20 tokeninin nasıl oluşturulacağını öğrenecek ve merkezi olmayan uygulamaların arkasındaki teknolojiyi anlamanıza yardımcı olacak kurs, tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Aynı şekilde, bu derslerle Ethereum ekosisteminin nasıl çalıştığını ve bu blok zincirinin dayandığı programlama dili olan Solidity akıllı sözleşme dilinin temellerini anlayacaksınız.

Kripto paralar ve blockchain teknolojisi ile ilgili merak ettiğiniz birçok konunun ayrıntılı detaylarını bulabileceğiniz Solidity kursu ile kriptografi dünyası hakkında daha fazla bilgilere ulaşacaksınız.

Massachusetts Institute of Technology: Blockchain ve Para -MIT

Massachusetts Institute of Technology

Massachusetts Institute of Technology (MIT) blockchain kurslarının en yenisini ücretsiz olarak bu alanda kendini geliştirmek isteyenlerin kullanıma sunuyor. Blockchain and Money 24 dersten oluşan ders videoları ve yazılı ödevlerden oluşuyor ve en kapsamlı ücretsiz blockchain kursları arasında yer alıyor.

Bu kurs ile katılımcılar sadece kripto para birimlerinin temellerini öğrenmekle kalmayacaklar. Öğrenciler ayrıca paranın, bankaların ve kripto para birimlerinin karşılaştığı teknik zorlukların geçmişine ve geleceğine de bir bakış atacaklar. Aynı şekilde, blok zincirine ilişkin dünya genelindeki düzenleyici politikalar hakkında da fikir sahibi olabilecekler.

Blockchain Nedir?

Blockchain ya da Türkçe adıyla Blok Zinciri, dağınık yapıda bir veritabanı sistemi olarak şifrelenmiş işlemlerin takibini sağlayan, bloklardan oluşan zincir yapıdır. Kripto paralarla birlikte daha fazla hayatımıza giren Blockchain, temelinden en üst katmanına kadar öğrenilmesi gereken bir konudur.

Kripto dünyasında alım-satım yapanların birçoğu ne yazık ki blockchain ile ilgili gerekli bilgilere sahip değil ve oluşan zararların en büyük nedeni de maalesef bu bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır.

Aslında blockchain, eğitim ile öğrenilebilecek bir şeydir. Ancak çoğunlukla eğitime zaman ayrılmaması ya da yeteri kadar üzerinde durulmaması, kripto dünyasında zararların oluşmasına neden olmaktadır.

Blockchain Teknolojisi Eğitimi Neden Önemlidir?

Finansal bir alanda işlem yapıyorsanız, alan ile ilgili eğitimlere ve bilgilere sahip olmanız gerekir. Blockchain teknolojisi eğitimi bu anlamda önemlidir. Yaptığınız basit kripto alım-satım işlemlerinde aslında mantığın nasıl hareket ettiğini bildiğinizde, zarar etme olasılığınız da düşer. Tüm bunların olabilmesi için de blockchain kurslarına katılmanız önemlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz