Coin Adedi Yüksek 2022’nin En İyi Kripto Stake Siteleri

0
464

Kripto para stake etme, son dönemlerde kripto dünyasında en çok rağbet gören konular arasına girdi. Güvenilir kripto sitelerinden coin stake ederek kar payı elde edebilirsiniz.

Kripto borsaları, geleneksel alım-satım işlemleri dışında farklı özellikler de sunarak kullanıcılarını destekliyor. En iyi kripto stake siteleri ile alım-satım yapmadan da kazanç sağlayabilirsiniz. Ancak stake için kullandığınız sitelerin güvenilir olmasına özen göstermeniz gerekir. Çünkü kripto stake etmek, belli bir sözleşme çerçevesinde yapılmaktadır ve bu da güvenilir kripto borsalarını tercih etmeyi gerektirir.

Kripto varlıklarınızı katlarken herhangi bir alım-satım işlemi gerçekleştirmemek için kripto stake sitelerini kullanabilirsiniz. Sizler için derlediğimiz bu yazımızda, en güvenilir kripto stake borsalarını inceledik. Yüzlerce borsa arasından seçtiğimiz ve sizlere sunduğumuz borsalar, işlem hacmi en yüksek kripto borsalarıdır. Hızlı ve güvenilir stake yapabileceğiniz siteleri inceleyerek kararınızı verebilirsiniz.

En Güvenilir Kripto Stake Siteleri

Borsa adı Coin Adedi Ort. Likidite Fiat Para Birimi Piyasalar
Binance 386+ 886 AED, ARS, AUD, TRY + 43 1689
Gate.io 1553+ 416 KRW, EUR, TRY 2577
Huobi 632+ 485 ALL, AUD, BRL +47 1009
Coinbase 230+ 763 USD, EUR, GBP 597
KuCoin 768+ 585 USD, AED, ARS +45 1390

5 En İyi Kripto Stake Siteleri

Global ölçekte hizmet sunan birçok kripto borsası bulunmaktadır. Bunlardan bazılarında stake etme özelliği de bulunmaktadır. Aşağıda sizlere listesini sunacağımız borsalar, coin stake etmek için en güvenilir borsalardır. Hızlı ve güvenilir olmaları ile öne çıkan ve stake edilebilecek coin çeşidi açısından da son derece zengin olan borsaları tercih ederek pasif gelir elde edebilirsiniz.

Değerlendirmemizi yaparken; borsaların işlem hacmi, coin sayısı, ortalama likidite, hızı, kullanıcı deneyimi, avantajları ve özellikleri gibi önemli kriterlerini değerlendirerek listemizi oluşturduk.

İşte en iyi kripto stake siteleri…

1- Gate.io Staking

Gateio stake

Kayıt olmak için tıklayın

Coin Adedi Ortalama Likidite Fiat Para Birimi Piyasalar
1553+ 416 KRW, EUR, TRY 2577

Dünyanın en eski kripto borsalarından biri olan Gate.io, spot ticaret, vadeli işlem, ETF, kripto borç alma gibi pek çok özelliğine ek olarak kullanıcılarının coin stake etmelerine de olanak sağlayan bir platformdur.

Hong Kong merkezli kripto borsasında, stake edilebilecek çok sayıda farklı coin bulunmaktadır. GT token, BTC, DOGE, ETH, JASMY, BNB gibi pek çok kripto parayı stake edebileceğiniz Gate.io, güvenilir kripto borsaları arasında yer almaktadır.

Gate.io, pasif gelir elde etmek isteyen kullanıcılarına daha farklı seçenekler de sunuyor. Bunlar arasında HODL et kazan ve Lending (Birikim) gibi farklı seçenekler de yer almaktadır.

En iyi spot işlem borsaları

En iyi vadeli işlem borsaları

2- Binance Staking

Binance Staking

Kayıt olmak için tıklayın

Coin Adedi Ortalama Likidite Fiat Para Birimi Piyasalar
386+ 886 AED, ARS, AUD, TRY +42 1689

İşlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto borsası Binance de kripto stake edebileceğiniz güvenilir siteler arasında yer almaktadır. Farklı özellikleri ile kullanıcılarının dikkatini üzerine çekmeyi başaran borsa, Earn, Lounchpad gibi pasif gelir elde etme modellerine ek olarak kripto stake etme olanağı da sunmaktadır.

Malta merkezli olarak yoluna devam eden Binance kripto borsası, COSMOS, QTUM ve STELLAR gibi birçok coinin stake edilmesine olanak tanıyor.

Kripto borsalarından pasif gelir elde etmek isteyenler için ideal olarak sunulabilecek Binance, kullanıcı ve varlık güvenliği noktasında oluşturduğu güvenlik ağı ile hem varlıkların hem de kişisel bilgilerin tam anlamıyla korunmasını sağlıyor.

En İyi Kripto Marjin Ticaret Borsaları Binance Güvenilir mi?

3- Coinbase Staking

Coinbase Staking

Kayıt olmak için tıklayın

Coin Adedi Ortalama Likidite Fiat Para Birimi Piyasalar
1553+ 416 KRW, EUR, TRY 2577

Dünyanın en büyük dijital varlık platformu olarak kurulan Coinbase, 2011 yılından bu yana dünyanın birçok ülkesinde faaliyetlerini sürdüren bir sitedir.

En iyi kripto stake siteleri arasında yer alan platformun sunduğu stake coin seçeneklerinin en büyük kripto paralardan oluşması, kar elde etmeyi daha garantili hale getiriyor. Stake edilen coinler, genellikle stake edildiği andan itibaren para kazandırdığı için özellikle piyasanın yatay hareket ettiği dönemlerde, risk almak istemeyen kullanıcılar kripto stake ederek garanti kazanç elde etmeyi daha çok benimser.

Coinbase’da stake edilebilecek coinler; Algorand, Cardano (ADA), Cosmos (ATOM), Dai gibi kripto paralardır. Bu kripto paraların değerinin yüksek olması ve birçok kripto borsasında listelenmiş olması, kripto stake ederken daha fazla tercih edilmelerini sağlıyor.

Coinbase Üyeliği Coinbase Güvenilir mi?

4- KuCoin Staking

KuCoin Staking

Kayıt olmak için tıklayın

Coin Adedi Ortalama Likidite Fiat Para Birimi Piyasalar
768+ 585 USD, AED, ARS +45 1390

Hong Kong merkezli olarak faaliyetlerine 2013 yılından bu yana devam eden KuCoin de en güvenilir kripto borsaları arasında yer almaktadır. Türkiye’de de bir hayli geniş kullanıcı kitlesine sahip olan borsa, spot işlem, vadeli işlem gibi geleneksel ticaret türlerinin yanında kripto stake etme olanağı da sağlamaktadır.

KuCoin stake programında Algorand (ALGO) Aion (AION) Cosmos (ATOM) EOS (EOS) Tron (TRX) Hizmet İnternet (IOST) Neblio (NEBL) DeepOnion (SOĞAN) Energi (NRG) NULS (NULS) TomoChain ( TOMO) EOSForce (EOSC) gibi coinlerin yer alması, kullanıcılar açısından birçok yönden avantaj sağlamaktadır.

%10 stake ücreti alan KuCoin, en iyi stake siteleri arasında yer almaktadır. Kurulduğu günden bu yana herhangi bir siber saldırı ile karşılaşmamış olması, kullanıcıların daha fazla itibar etmesini sağlamaktadır.

KuCoin Üyeliği Oluşturma KuCoin Güvenilir mi?

5- Huobi Staking

Huobi Staking

Kayıt olmak için tıklayın

Coin Adedi Ortalama Likidite Fiat Para Birimi Piyasalar
632+ 485 ALL, AUD, BRL +47 1009

Güvenilir kripto borsaları arasında yer alan ve kullanıcı deneyimine önemli ölçüde yer veren Huobi Global borsası, Türkiye’de ilk ofisini kuran yabancı kripto borsasıdır.

Gelişmiş ticaret özellikleri ve kullanışlı arayüzü ile hem acemi yatırımcıların hem de uzman traderlerin tercih ettikleri borsa, kripto stake etme konusunda da tercih edilen bir platformdur.

NEAR, CRo, ATOM, ELF, SCRT, BTT, AVAX, TRX gibi birçok stake edilebilecek kripto paraya yer veren borsa, hızlı ve güvenilir işlem yapma açısından en iyiler arasında yer almaktadır.

Huobi üyeliği Huobi Güvenilir mi?

Kripto Stake Etme Nedir?

Kripto para stake etme, belirli bir dönemde satın alınan coinlerin cüzdanda kilitleyerek bekletmeye ve bundan mevduat payı gibi kar elde etmeyi sağlayan bir sistemdir.

Faize benzer yönleri olsa da kripto stake etme faiz getirisi sağlamaz. Elbette borsalardan faiz de elde edilebilir ama faizli işlemler için kullanılan terim “Landing” terimidir ve ayrı bir konu olarak değerlendirilmesi gereken bir konudur.

Stake etmeyi, bir darphane görevi gören büyük oluşumların bir parçası olmaya benzer. Örneğin Gate.io’da stake ettiğiniz coinlerle aslında, darphane parçası olarak görev alıyorsunuz. Stake ettiğiniz coinlerle projenin ağını desteklersiniz ve desteklediğiniz coinlerden yeni basımlar olduğunda bundan küçük ödüller alırsınız.

Kripto madenciliği (PoW), madencilerin blockchain üzerinden gelen karmaşık soruları çözerek blok kazmalarıdır ve bunun karşılığında kullanıcılar,i blok başına ödül kazanırlar. Stake edilen coinler ise hem madenciliği yapılabilen (Bitcoin, Litcoin, Bitcoin Cash) gibi coinlerde hem de sadece Proof of Stake (PoS) algoritması ile çalışan coinlerde yapılabilen bir işlemdir.

Proof of Stake (PoS) Nedir?

Son dönemlerde kripto alanında adından çokça söz ettiren PoS, bir üretim modeli olarak da değerlendirilebilir. Geleneksel coinlerde üretim, PoW algoritması ile çalışır. Yani madencilik yapılarak üretilirler. Bitcoin ve türevleri, bu sistem üzerinde ilerler. PoS algoritması ise madenciliği yapılmayan ve sadece kripto kilitleme algoritmasıdır.

Proof of Stake (PoS) hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için PoS nedir? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kripto Stake Nasıl Yapılır?

Kripto stake etmek için gerekli olan tek şey kripto paraları bir stake cüzdanına kilitlemektir. Yapılan bu işlem karşısında, yatırımcılar bir ödül kazanırlar. Stake etme işlemi, Hisse İspatı algoritmasına sahip blockchain ağları üzerinde çalışıyor. Burada yeni blokları doğrulamak için, paralarını sisteme kilitleyen kullanıcılar arasından rastgele seçim yapılır.

Kripto stake etmek, özellikle de riskli piyasada işlem yapmak istemeyen kullanıcılar için alternatif bir kazanç modelidir. Çünkü herhangi bir alım-satım yapmaya gerek yoktur, kazanç da neredeyse garantilidir.

Kripto Stake Etmek Riskli mi?

Kripto stake etmek riskli bir işlem değildir. Ancak sözleşmeler, coine göre uzun ya da kısa olabileceği için stake edilme tarihinden sözleşme tarihinin bitimine kadar coinde fiyat düşmesi yaşanırsa, kullanıcı da bundan zarar eder. Fakat marjin işlem ile karşılaştırıldığında, çok da büyük risklerinin olmadığını söylemek gerekir.

Her ne kadar alım-satım işlemi yapmak yerine kripto stake etmek isteyenler olsa da yine de doğru zamanda coin stake etmek gerekir. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi coinin değer kaybetmesi durumunda, kullanıcı da zarar eder. Bu yüzden yatay piyasa yerine dikey bir piyasada stake etmek daha doğru olur.

Kripto Staking ile Faiz Aynı mı?

Dini hassasiyeti olan kripto yatırımcıları, coin stake etme ile faiz kazanımının aynı olup olmadığını merak ederler. Her ne kadar model olarak faiz modeline benze de kripto staking, faiz ile para kazanma değil, daha çok mevduat kazancıdır.

Kripto paralarda faiz kazancı da var elbette. Ancak bu kripto stake etme değil, landing hizmetidir. Yani iki konu birbirinden tamamen farklıdır diyebiliriz.

En iyi kripto staking borsalarını neye göre değerlendirdik?

Kripto stake ederek pasif gelir elde etmek isteyenler için yaptığımız araştırmada, borsaların önemli bazı verilerini göz önünde bulundurduk; borsaların işlem hacmi, coin adedi, piyasa sayısı ve destekledikleri kripto para adetleri. Bunun haricinde değerlendirmemizde, borsaların güvenirliği, kullanıcı deneyimi ve sağladığı avantajları gibi konuları da değerlendirmelerimiz arasına aldık.

En iyi kripto stake siteleri hangileridir?

Piyasada yüzlerce kripto borsası bulunmaktadır. Ancak kripto stake etmek için güvenilir bir platform seçmeniz önemlidir. Bu anlamda yaptığımız değerlendirme kapsamında en güvenilir kripto stake borsaları listesine; Binance, Gate.io, Coinbase, KuCoin ve Huobi borsalarını ekledik.

Sonuç olarak; kripto stake ederek pasif gelir elde etmek için güvenilir kripto borsalarının tercih edilmesi önemlidir. Hem varlık güvenliği açısından hem de coin çeşitliliği açısından büyük borsaların tercih edilmesini öneririz.

Yukarıda saydığımız kripto borsaları, dünyanın en güvenilir platformlarıdır ve bu platformlarda kripto stake etmek, borsalar kadar güven verir.

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz