Düşük İşlem Ücretli 2022’nin En İyi Kripto Marjin Ticaret Borsaları

Kripto marjin ticareti, son dönemlerde kripto yatırımında oldukça popülarite kazanmaya başladı. Yüksek kazanç sağladığı kadar yüksek risk de içermesinden dolayı borsa seçimi önem taşır.

Kaldıraçlı kripto borsaları, farklı kaldıraç oranı sağlarlar ve daha da önemlisi işlem yapacağınız borsanın işlem hacminin yüksek olması önemlidir. Alım yapmak her kaldıraçlı borsada kolay olsa da zarardan korumak ya da kar gördüğünüz yerde satış yapmak bu kadar kolay olmayabilir. Bu yüzden kaldıraçlı kripto borsası seçerken özellikle yüksek işlem hacimli borsa olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Kripto marjin borsaları hakkında yaptığımız değerlendirmede; hızlı, güvenilir, işlem hacmi yüksek en iyi kripto marjin borsaları üzerinde durduk. Piyasada yüzlerce kaldıraçlı borsa olmasına rağmen birçoğunu eleyerek yüksek hacimli kaldıraçlı borsaları sizler için derledik. Borsaların güvenirliği, kaldıraç oranı, komisyon oranları gibi özelliklerini değerlendirerek sizlere sunduğumuz en iyi marjin ticaret borsaları ile daha güvenilir şekilde alım-satım yapabilirsiniz.

Hızlı Özet

Borsa Adı Kaldıraç Oranı Ücretler Link
Gate.io 100X 0.075% Giriş için tıklayın
Binance 125X 0,2% Giriş için tıklayın
Huobi 200X 0,099% Giriş İçin Tıklayın
MEXC 200X %0,1 Giriş İçin Tıklayın

2022’nin En İyi Kripto Marjin Ticaret Borsaları

Son 1 yıldır piyasanın iyiden iyiye çöküş yaşaması, yatırımcıların spot ticaret yerine kaldıraçlı işlem yapmalarını etkiledi. Ancak az önce de ifade ettiğimiz gibi marjin ticaret yapacaksanız seçeceğiniz borsanın düşük işlem ücretli, güvenilir ve hızlı alım-satım yapılabilen bir platform olmasına özen göstermelisiniz.

İşte işlem hacmine göre en iyi kripto marjin ticaret borsaları…

1- Binance: İşlem hacmi en yüksek marjin borsası

Binance

Kayıt olmak için tıklayın

Borsa Skoru Ort. Likidite Coin Sayısı Piyasa
10/9.9 917 386+ 1689

İşlem hacmi bakımından en iyi kripto borsası Binance, marjin ticaret borsaları arasında da en iyiler listesinde yer almaktadır. Platform, kullanıcı deneyimini en üst düzeyde tutarak hem yeni yatırımcılar hem de uzman yatırımcılar için kolay işlem açma özelliği sunar.

Güvenilir olması, kullanıcı dostu olması ve buna ek olarak yatırımcılarına sunduğu birçok avantajının bulunması, borsanın her geçen gün daha fazla kullanıcı kitlesine ulaşmasını başarmaktadır.

Binance’da marjin ticaret yapmak da oldukça kolaydır. Bitcoin’de 125X’e kadar kaldıraç kullanılması ise yatırımcılar açısından avantaj olarak değerlendirilmektedir. En iyi marjin ticaret borsaları arasında yer alan Binance, yüksek işlem hacmine sahip bir platform olduğu için hızlı işlem açma ve kapatma ayrıcalığından yararlanabileceğiniz bir platformdur. %0.02 piyasa yapıcı ücreti, %0.04 piyasa alıcı ücreti kesintisi yapan Binance, en düşük komisyonlu kripto marjin ticaret borsaları arasında yer almaktadır.

Yüksek işlem hacimli, düşük fee ücretli en iyi kaldıraçlı kripto borsaları arasında yer alan Binance ile işlemlerinizi güvenilir bir şekilde açabilirsiniz.

Artıları

 • Hacimden bağımsız olarak %0,1’e varan düşük ücretler
 • Olağanüstü eğitim materyalleri
 • Son Derece Güvenli
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz 100’den fazla Para Birimi
 • Mobil Dostu

Eksileri

 • Hükümetler tarafından sigortalanmayan kripto para birimi
 • Tüm ülkelerde mevcut değil
 • US Exchange diğerlerinden daha sınırlı

Her açıdan değerlendirildiğinde son derece gelişmiş bir platform olarak kullanıcılarının karşısına çıkan Binance, marjin işlemlerde de diğer borsalara göre daha basit bir kullanıcı deneyimi sunmaktadır. Coinmarketcap verilerini de göz önünde bulundurduğumuzda Binance’ın en iyi marjin ticaret borsaları listesinin ilk sırasında yer aldığını rahatlıkla görebiliyoruz.

Binance marjin ekranı

Binance’da Marjin Ticaret Yapmak Güvenli mi?

Kripto borsaları arasında hem sunduğu güven hem de işlem hacmi bakımından en yüksek kripto borsası olmasına ek olarak tüm işlemler, platformun güvencesi altındadır.

Binance’da marjin ticaret yapmak son derece güvenilirdir. Platform, her ne kadar daha önceki dönemlerde saldırıya uğrasa da kullanıcılarını mağdur etmemesi, kullanıcılarının borsaya olan güvenini arttırmaktadır. 7/24 canlı destek sayfasından iletişim kurulabilmesi ve Türkçe desteğin olması da ayrıca marjin ticaret yapmak için Binance’ın tercih edilmesi gereken bir borsa olduğunu gösterir.

Sonuç olarak; Binance, hem spot işlemlerde hem de marjin ticaret işlemlerinde güvenilir bir şekilde kullanılabilecek bir platformdur. Büyük ve geniş kapsamlı ticaret türlerine yer verilen borsada; Earn, Staking, NFT pazarı gibi ek ticaret özellikleri de bulunmaktadır.

2- Gate.io: Çok sayıda kaldıraçlı coin

Gateio

Kayıt olmak için tıklayın

Borsa Skoru Ort. Likidite Coin Sayısı Piyasa
10/.61 459 1555+ 2578

Marjin ticareti yapmak için en güvenilir borsaların başında Gate io kripto borsası gelir. Yüksek likiditeye sahip, 24 saatlik işlem hacmi yüksek bir borsa olmanın yanı sıra borsa 100X’e kadar (bazı coinlerde) kaldıraç kullanmayı sunar.

Kullanıcı bilgilerini ve varlıklarını koruma noktasında son derece önemli güvenlik önlemlerinin alındığı kripto borsası, spot işlemlerde olduğu gibi marjin işlemlerde de güven kazanmayı başarmış bir platformdur. En iyi marjin ticaret borsaları arasında yer alan Gate.io, hızlı ve güvenilir işlem yapma açısından değerlendirilebilecek borsadır.

Kaldıraçlı işlem yapmak için en güvenilir kaldıraçlı işlem borsaları listesinde yer alan Gate.io kullanıcılarına sunduğu avantajları ile ön çıkan bir platformdur.

Gate.io, kaldıraçlı işlemlerde kullanıcılarına çok farklı avantajlar sağlayan en iyi kaldıraçlı bitcoin sitelerinden biridir. %0.015 piyasa yapıcı işlem ücreti, %0.05 piyasa alıcı işlem ücreti kesintisi yapan Gate.io, en düşük komisyonlu kaldıraçlı işlem borsalarındandır.

Artıları

 • Geniş kripto yelpazesi
 • Yaklaşık 50 fiat para birimini kabul eder
 • Gelişmiş ticaret özellikleri
 • Makul ticaret ücretleri

Eksileri

 • Türk bankalarından para yatırma ve çekme yok
 • Zayıf Türkçe
 • Yeni Kullanıcılar için zor olabilir

Gate.io’da %-0.025 piyasa yapıcı(maker) ücreti (iade) ve %0.075 piyasa alıcı (taker) ücreti alınmaktadır. 3X’den 100X’e kadar kaldıraçlı marjin işlem açmayı sunan borsa, USDT ve BTC paritelerinde işlem yapmayı sunar.

Gate.io’da marjin işlem açmak bir iki deneme sonrasında kolaylaşır. Ancak Türkçe dil desteği sağlamasına rağmen çevirilerin otomatik şekilde yapılması, borsada işlem yaparken biraz deneyim gerektirmektedir.

Gate.io marj ekranı

Gate.io’da Kaldıraçlı İşlem Yapmak Güvenli mi?

Gate.io, güvenlik konusunda en çok hassasiyet gösteren borsaların başında gelmektedir. Kullanıcılarını hiçbir şekilde telefonla yönlendirmez ya da Telegram, sosyal medya kanalları üzerinden herhangi bir alım-satım bilgisi vermez.

Varlıkların güvenliği noktasında olması gerektiği gibi hareket eden borsa, hack ve siber saldırılara karşı üst düzey bir koruma sağlamaktadır. Marjin işlemler de yine şirketin güvenlik departmanı tarafından korunmaktadır.

Sonuç olarak; Gate.io, marj ticareti yapmak için en güvenilir kripto borsaları arasında yer almaktadır. Marj ticareti dışında kalıcı sözleşmeler, NFT, kripto kredileri, HODL et kazan gibi farklı ticaret türlerini de değerlendirebileceğiniz bir platformdur.

3- Huobi: Güvenilir marjin sitesi

Huobi

Kayıt olmak için tıklayın

Borsa Skoru Ort. Likidite Coin Sayısı Piyasa
10/5.9 482 622+ 1001

En iyi kripto marjin ticaret borsaları arasında yer alan bir diğer isim ise Huobi. Huobi, kurulduğu günden bu yana herhangi bir siber saldırı ile karşı karşıya kalmamış, kullanıcı varlık ve verilerini en üst düzeyde koruyan bir platformdur.

Huobi’de marjin ticaret yapmak, nispeten diğer borsalara göre daha kolaydır. Marjing ekranının sade ve anlaşılır olması, basit düzeydeki kullanıcıların da kolaylıkla işlem yapmalarına olanak tanımaktadır.

2013 yılından bu yana dünya genelinde faaliyetlerini sürdüren kripto borsası Huobi, özellikle varlık ve kişisel bilgi güvenliği konularına önem veren bir platformdur. En güvenilir kaldıraçlı Bitcoin siteleri arasında yer almasının elbette kullanıcılarına sunduğu avantajlarının fazla olmasından kaynaklanmaktadır.

İşlem ücretleri konusunda da en düşük işlem ücretli kaldıraçlı altcoin siteleri arasında yer alan Huobi’de piyasa yapıcı işlem ücreti %0.02, piyasa alıcı işlem ücreti ise %0.04 olarak belirlenmiştir.

Artıları

 • ETH/USDT ve BTC/USDT ticaret çiftlerinde derin likidite sunar
 • 400’den fazla kripto para birimini destekler
 • Kullanıcıların yatırdıkları fonlardan yüksek getiri elde etmelerini sağlar
 • Birçok güvenlik özelliğine sahiptir
 • Sipariş başına %0,2’lik rekabetçi bir ücret alır
 • Gelişmiş bir kullanıcı arayüzüne sahiptir
 • Bir güvenlik ihlali durumunda kullanıcıları telafi etmek için bir rezervi vardır.

Eksileri

 • Yeni başlayanlar için zor olabilir
 • Devlet veya finans kuruluşları tarafından düzenlenmemiştir
 • Türkçe dil desteği yoktur.

Artıları ve eksileri ile Huobi’de marjin ticareti yapılabilir. Kullanıcılarını risklere karşı koruması, kaldıraç oranlarında kullanıcıya en yüksek oranları sağlaması gibi durumlar, borsanın en iyi marjin ticaret borsaları arasına girmesini etkilemektedir.

Huobi marj ekranı

Huobi’de Marjin Yapmak Güvenli mi?

Dünyanın en iyi ve güvenilir kripto borsaları arasında yer alan Huobi’de marjin ticaret yapmak güvenilirdir. Borsa, sürekli olarak 1000 kişiden fazla ekibi ile denetim altında tutulmaktadır.

Saldırılar ya da herhangi bir dolandırıcılık vakasına karşı alınmış geniş güvenlik önlemleri; kullanıcılarından istenen 2FA, mail doğrulama, SMS doğrulama gibi ek güvenlik önlemleri sayesinde varlık ve kişisel bilgiler daha bir güvence altına alınmaktadır.

Sonuç olarak; en iyi marjin ticaret borsaları arasında değerlendirilen Huobi Global, kripto ticareti için en uygun alanların başında gelmektedir. Gerek PC gerekse de mobil deneyimi yüksek olan borsadan aynı zamanda NFT ticareti, earn, staking gibi farklı ticaret türlerinden de yararlanabilirsiniz.

4- MEXC

MEXC

Kayıt olmak için tıklayın

Borsa Skoru Ort. Likidite Coin Sayısı Piyasa
10/6.0 571 1483+ 1701

Meksika merkezli olarak kurulan MEXC Global, hem spot ticarette hem de marjin ticarette tercih edilen bir platformdur. Kullanıcı deneyimi noktasında başarılı olması, sade ve kullanışlı bir arayüze sahip olması; hem yeni yatırımcılar hem de uzman yatırımcılar açısından kullanım avantajı sağlar.

MEXC marjin ticaret işlemlerinde son dönemlerde Türkiye’deki kullanıcılar tarafından da tercih edilmeye başlayan bir borsa haline geldi. Elbette bunun farklı nedenlerinin olmasının yanında sunduğu düşük ücretler ve hızlı ticaret işlemlerinin dönmesine bağlıdır.

En iyi marjin ticaret borsaları arasında yer alan MEXC, özellikle Türkiye’de yeni olmasına rağmen Türkçe live chat özelliğini sunması, yatırımcıların olası bir durumda kolaylıkla iletişime geçmelerini sağlamaktadır. Kaldıraçlı Bitcoin siteleri arasında sunduğu güven ve düşük komisyon ücretleri sayesinde yatırımcıların daha fazla kazanç sağladıkları MEXC, en iyi kripto borsaları arasında yer alır.

Düşük işlem ücretli, yüksek işlem hacmi ile en iyi kaldıraçlı kripto borsaları arasında yer alan MEXC’de %0.14 komisyon kesintisi yapılmaktadır.

Artıları

 • Kripto para türleri
 • Türkçe destek
 • ETF Marjin

Eksileri

 • Yeni bir platform olması
 • Komisyon ücretlerinin diğer borsalara nispeten yüksek olması
 • Düzenlenmemiş bir platform olması.

MEXC marjin ticaret yapma konusunda tercih edilebilir bir platformdur. Yeni olmasına rağmen kullanıcılarına Türkçe destek sunması da ayrıca takdir edilmesi gereken bir durumdur.

MEXC marjin ekranı

MEXC’de Marjin Ticaret Yapmak Güvenli mi?

Türkiye’de en çok kullanılan global kripto borsaları arasında yer alan MEXC, kullanıcı güvenliği ve varlık güvenliği konusunda en iyi deneyime sahip borsalardan biridir.

Spot işlemlerde olduğu gibi marjin ticaret işlemlerinde de kullanıcılarını güven altına alan borsa, bu anlamda değerlendirilebilir bir platformdur. Ancak yeni ve Türkiye’de popülaritesi çok yüksek olmamasından dolayı yatırımcıların işlem yapmadan önce borsa hakkında ayrıntılı bilgi edinmelerini öneririz.

Sonuç olarak; MEXC kripto borsası, son 1 yıldır aktif şekilde Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren bir platformdur. Her açıdan kullanıcısına güven veren ve 7/24 canlı destek sunan borsa, marjin ticaret yapma konusunda da tercih edilebilecek bir adrestir.

Kripto Marjin Ticareti Nedir?

Kripto marjin ticareti, kullanıcının toplam varlıklarının katları ile işlem yapılmasına denir. Örneğin Gate.io’da marjin ticareti yapacaksınız. Varlıklarınızın toplam tutarının 100 dolar olduğunu düşünelim. Siz ise 10X kaldıraç kullanarak işlem açtınız. Bunun anlamı şudur;

Platforma borç para veren (stake yapan) kullanıcılar, size 100 dolar karşılığında 10 katı parayı borç verirler. Yani siz 1000 dolarlık işlem açmış olursunuz.

Buna göre riskiniz ve kazancınız artar ve aynı şekilde düşer. Eğer çizdiğiniz grafik doğru ve sonuçları da beklediğiniz gibi olursa kazancınız 1000$ üzerinden hesaplanır. Aynı şekilde grafiğiniz ters yönde ilerlerse de yine kaybınız 1000$ üzerinden hesaplanır ve likidasyon seviyesine geldiğinizde, paranızı tamamen kaybetmiş olursunuz.

Forex, hisse senetleri, emtia gibi düşük volatilite piyasalarında yaygın şekilde kullanılan marjin işlem (kaldıraçlı işlem), kripto borsalarında da kullanılır. Gate.io, Binance, Huobi, MEXC gibi platformlar, kullanıcılarına yukarıda belirlediğimiz oranlarda kaldıraç kullanma şansı tanırlar.

2022’de en iyi marjin ticaret borsaları

Kaldıraçlı bitcoin siteleri, yüksek kazanç sağlasa da riski de aynı oranda yüksektir. Bu nedenle yüksek kaldıraçlarla işlem açmak kesinlikle doğru değil. Kaldıraçlı kripto borsalarının güvenilir olması da önemlidir. Binance, Gate.io, Huobi, KuCoin ve MEXC kripto borsaları, kaldıraçlı işlem yapmak için en güvenilir kaldıraçlı kripto borsalarıdır.

Yukarıda anlattıklarımızdan sonuç olarak şunu çıkartabiliriz;

Kripto marjin ticareti, yüksek risk içeren ve tersi yönünde yüksek kazanç sağlayan bir piyasadır. Özellikle de piyasanın çok hareketli olduğu dönemlerde, %100 emin olmadığınız bir coine kaldıraçlı işlem açmayın ve kaldıraç oranınızı mutlaka iyi hesaplamanız gerekir.

Kaldıraçlı işlem yapmak riskli mi?

Kaldıraçlı işlem yapmak, piyasayı bilmeyen, temel ve teknik analiz bilgisi yeterli olmayanlar için son derece yüksek risk barındıran ticaret türüdür. Kaldıraç oranınızın yüksekliğine bağlı olarak alacağınız risk, kısa sürede likidite olmanıza yani varlıklarınızın tamamını kaybetmenize neden olabilir. Bu yüzden özellikle kaldıraçlı işlemlerde yeni iseniz kesinlikle yüksek kaldıraç kullanmamanız gerekir.

Kaldıraçlı marjin borsası nasıl seçilir?

Yüksek kazanç ve yüksek risklerin olduğu kaldıraçlı işlemlerde güvenilir bir borsa seçmek oldukça önemlidir. Bu yazıyı hazırlarken listelediğimiz en iyi marjin ticaret borsaları için hızlı olmasına, güvenilir, işlem hacminin yüksek, ve yüksek likiditeli borsaları seçtik. Siz de yeni bir platform seçerken bunlara önem vererek seçiminizi yapmalısınız.

SSS

Marjin ticaret nasıl yapılır?

Marjin ticaret, Forex başta olmak üzere birçok alanda yapılan bir ticarettir. Kısacası, kullanıcının elindeki varlıkların katlarınca işlem açmasına marjin ticaret denir.

Marjin ticaret riskli mi?

Marjin ticaret, son derece riskli bir işlemdir. Yüksek oranda kaldıraç kullanmak, kısa sürede likide olmaya yani paranın tamamen kaybedilmesine neden olabilir.

1X, 5X, 10X, 100X ne demektir?

Marjin ticarette, kullanıcılar kaldıraç oranını ayarlayarak işlem yaparlar. Her bir X, işlemde varlıkların katınca işlem yapma anlamına gelir. Yani 10X ile işlem yapan bir kullanıcı, varlıklarının 10 katına kadar işlem açar.

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz