Crypto.com Güvenilir mi: Diğer Borsalardan Farklı 5 Özelliği

Dünyanın en güvenilir kripto para takas platformlarından biri olan crypto.com, yenilikçi ve dinamik özellikleri ile son dönemlerde Türkiye’de de kendinden söz ettirmeye başladı. Peki, crypto.com nedir, güvenilir mi, işlem yapmak kolay mı?

Crypto.com Nedir?

Crypto.com, 2016 yılında Hong Kong merkezli olarak kurulmuş bir kripto para borsasıdır. 3 yıl gibi kısa bir süre içinde 2019’da 1 milyon kullanıcı kitlesine ulaşan borsa, 2020 yılına gelindiğinde ise bu rekorunu kırarak 5 milyon kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı.

Coinmarketcap verilerine göre günlük 2.988.474.907 $ işlem hacmine sahip olan kripto para borsası, haftalık 3.107.503 ziyaretçi kitlesine hitap etmektedir. Crypto.com, DeFi Cüzdanı, DeFi Swap, Crypto Earn, Crypto Credit gibi birçok hizmet seçeneği ile diğer borsalardan farkını ortaya koyuyor. Dünyanın birçok ülkesinde aktif olarak faaliyette bulunan kripto para borsası, 100’den fazla en iyi kripto para ile işlem yapmayı sağlayan bir borsadır.

CRO tarafından, derin likidite, düşük komisyonlar ve en iyi uygulama fiyatları ile desteklen crypto.com, diğer borsalardan farklı olarak mobil uygulamasına daha fazla ağırlık vermesi ile dikkatleri üzerine çeken bir borsadır.

Crypto.com Değerlendirme Tablosu 2022

Artıları Eksileri
✅ Düşük ücretler ❌ Coğrafi kısıtlamalar
✅ Referans kodu ile 25 dolar bonus ❌ Uygulamanın merkezisizleştirilmesi
✅ Fiat, kredi/banka kartı veya kripto para birimi ile satın alma ❌ Diğer borsalara göre daha az coin
✅ Güvenilir
✅ Başlangıç seviyesi için ideal

Crypto.com Kuruluşu ve Tarihçesi

2016 yılında Hong Kong merkezli olarak kurulan crypto.com hala CEO’luğunu devam ettiren Kris Marszalek tarafından kurulmuş bir kripto para borsasıdır. Monaco Technologies GmbH hizmete girmeye başlayan borsanın tarihinde hacklenme vakası ile karşılaşmamış olması, güvenilir bir borsa olduğunu teyit eder bir bilgidir.

Kısa sürede büyük bir ivme yakalayan Monaco, kuruluşundan 1 yıl sonra 2017 yılının ilk çeyreğinde MCO coini piyasaya sürdü ve 18 Mayıs – 18 Haziran tarihleri arasında düzenlenen ICO’da 12.135.542 MCO token’ı satarak yaklaşık 26,7 milyon dolar değerinde kripto toplayarak büyük bir başarıya imza attı.

Dünyanın en güvenilir kripto para borsaları arasında yer alan Crypto.com, Monaco ismini, 2018 Temmuz ayında değiştirdi. Yeni ismi yani “Crypto.com” ile kullanıcılarının karşısına çıkan borsa, artık daha dinamik ve daha fazla özelliği ile dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Aynı dönemde Crypto.com Chain’in yerel CRO token’ı de piyasaya sürerek adından daha fazla söz ettirmeye başladı.

Crypto.com Yönetim Ekibi

Başarılı bir ekip tarafından yönetilen crypto.com güvenilir olmasını en çok da yönetici ekibinde yer alan kişilerden güç alarak başarıyor. Alanında başarılı kişiler tarafından yönetilen bir borsa olması, kullanıcılarına son derece güven sağlamaktadır. Crypto.com platformunun merkezi yönetiminde yer alan isimler şunlardır;

Kris Marszalek CEO
Rafael Melo CFO
Gary Or Kurucu Ortak
Bobby Bao Kurumsal Gelişim Başkanı
Brent Diehl Baş İşletme Sorumlusu
Weiyi Zhang Ticaret Müdürü
Eric Anziani COO
Jason Lau CISO
Steven Kalifowitz CMO
Matthew Chan CTO
Antonio Alvarez CCO

Crypto.com Hangi Ülkenin?

Güvenilir yönü ve kullanıcılarına sağladığı özellikleri ile son dönemlerin en dikkat çekici kripto para borsalarından biri haline gelen crypto.com, Hong Kong merkezli olarak kurulmuş bir borsadır. Ancak kapalı bir borsa olmaktan çıkarak küresel ölçekte hizmet veren borsanın Malta, Bulgaristan, Singapur Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Japonya, Rusya, Hindistan, Birleşik Krallık, Avustralya ve Arjantin ve dünyanın birçok yerinde kurumsal ofisleri bulunmaktadır. Bu da daha hızlı ve istikrarlı şekilde büyümesini etkileyen en temel faktörlerinden biridir.

Crypto.com Yasal mı?

Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın birçok noktasında kripto para takas platformu olarak hizmetlerine aralık vermeden devam eden crypto.com, faaliyette olduğu ülkelerin kanunlarına uygun şekilde hizmet veren bir borsadır. Birçok ülkede önemli lisanslar alan borsa, lisans almadığı ülkelerde de ülkelerin faaliyet kurallarına aykırı hiçbir tutum sergilemeyen, devletlerin kanunlarına uygun hareket eden bir borsadır.

Crypto.com Güvenilir Kılan Özellikleri

Bir borsanın güvenilir olup olmadığını değerlendirebilmenin en etkin yöntemlerinden biri de sunduğu özelliklerdir. Bu anlamda crypto.com, diğer borsalara göre daha fazla özellik sunmaktadır. Peki, borsanın kullanıcılarına sağladığı özellikler nelerdir?

Crypto App: crypto.com, 100’den fazla kripto para birimi barındırmaktadır. Bu rakam diğer borsalara göre düşük olsa da kripto paraları gerçek maliyetleriyle satın alma özelliği sunması, tercih edilirliğini arttırmaktadır.

Crypto Earn: Pasif gelir elde etmek isteyenlere sunulan Crypto Earn özelliği, diğer earn hizmeti sunan borsalara göre daha yüksek kazanç oranları sağlamaktadır. Crypto earn ile yıllık %8.5 kadar, stablecoinlerde ise %14 oranında kazanç sağlanabilmektedir.

Düşük Ücretler: Kripto para borsaları arasında düşük ücretler sunması ile dikkat çeken crypto.com tüm borsalar arasında en düşük ücretlere sahip borsadır. Buna ek olarak referans kodunuzla borsaya kayıt olan kişiler üzerinden yıllı 2000$’a kadar referans bonusu kazanırsınız ve buna ek olarak %50’lik bir işlem bonusu da kazanabilirsiniz.

Crypto.com NFT: Son dönemlerde daha fazla rağbet görmeye başlayan NFT projelerine yönelik özel bir çalışma yapan Crypto.com, üst düzey sanatçılar, müzisyenler, sporcular ve markaların NFT’lerine ev sahipliği yapıyor. Diğer NFT borsalarından farklı olarak sadece kaliteli NFT projelerine yer vermesi de crypto.com’un ayrıcalıklarından bir başkası olarak değerlendirilebilir.

DeFi Swap: Crypto.com’un özelliklerinden bir diğeri de DeFi coinlerini en uygun oranda takas etme özelliğidir. Bilindiği üzere platform, Uniswap v2’nun forkudur ve bu özelliği sayesinde DeFi coinlerinin en uygun oranda takas edilmesini sağlamasıdır. Buna ek olarak DeFi coinleri saklamak için Crypto.com DeFi Cüzdanına bağlanılabilmektedir.

DeFi Earn: Diğer kripto para borsalarında daha farklı bir özellik sunan crypto.com DeFi earn özelliği ile kullanıcılarının daha fazla pasif gelir elde etmelerine olanak sağlamaktadır. Hali hazırda Aave Lending V2, Yearn Earn V2, Compound, Cosmos Staking ve yerel CRO stake etme avantajı sunan kripto para borsası, bu yönüyle de güvenilir ve diğer borsalardan daha fazla özelliğe sahip olduğunu gösteriyor.

Sosyal Medya: Dünyanın en güvenilir kripto para borsalarından biri olan crypto.com, web ve mobil uygulaması ile kullanıcılarına en iyi şekilde hizmet sunarken sosyal medya hesapları üzerinden de sürekli olarak kullanıcılarını yeni güncelleme haberleri sunmaktadır.

Aşağıda yer verdiğimiz crypto.com sosyal medya bağlantılarını tıklayarak platformun tüm gelişmelerinden anlık haberdar olabilir, kampanyalara erkenden katılma şansı elde edebilirsiniz.

Twitter hesabını aktif bir şekilde kullanan borsanın Türkiye Twitter sayfasının 5003 takipçisi bulunmaktadır. Bu rakam az olsa bile global hesabının 1 milyon 700 bin takipçisi bulunmaktadır. Crypto.com Türkiye Twitter sayfasına ulaşmak içinburaya tıklayın
Facebook üzerinden de sürekli kullanıcılarını bilgilendirmektedir. Borsada yapılan yenilikler, listelenen yeni kripto paralar ve ve borsanın yeni gelişmeleri hakkında bilgi paylaşan crypto.com resmi Facebook sayfasını takip etmek için tıklayın
Sosyal medya platformları arasında dünyada en fazla kullanılan platformlardan biri olan Instagram’da da crypto.com sürekli olarak güncel bilgiler paylaşmaktadır. Borsanın instagram hesabını takip etmek için tıklayın
Aktif şekilde kullanıcılarını tüm platformlar üzerinden bilgilendiren Crypto.com, Reddit hesabını da aktif şekilde kullanmaktadır. Borsa hakkındaki yeni gelişmeler, kullanıcıların yorumları ve diğer tüm detayları izleyebilmek için tıklayın
Aktif şekilde hesabını kullanarak kullanıcılarını her alanda bilgilendiren crypto.com, Medium hesabını da düzenli olarak güncellemektedir. Borsa hakkındaki yeni gelişmeleri takip etmek ve borsa hakkındaki yorumları değerlendirmek için tıklayın
Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.

Sonuç olarak;

Kripto para borsaları arasında kurulduğu günden bu yana sürekli yeniliklere giderek daha fazla kullanıcı kitlesine ulaşmayı başaran crypto.com, dünyanın en güvenilir platformları arasında yer almaktadır. Crypto.com güvenilir mi sorusuna ayrıntılı bir şekilde yanıt verdiğimiz bu yazımız, borsayı kullanmayı düşünenler için referans niteliğinde bir yazı olabilir. Ancak her zaman söylediğimiz gibi, yayınlarımız bağımsız ve özgün değerlendirme olarak ele alındığı içi n crypto.com güvenilir mi sorusuna kendi araştırmalarınızla da cevap vermenizi öneririz.

6.5

Crypto.com 25$ Hoşgeldin bonusu

Dünyanın en güvenilir kripto para ve yatırım borsası Crypto.com'a üye ol 25$ kazan!
25$ KAYIT BONUSUref

Crypto.com SSS

Crypto.com yasal mı?

Crypto.com, dünyanın birçok ülkesinde yasal zemin üzerinde kripto para ve yatırım hizmeti sunan global bir platformdur. Türkiye'de herhangi bir yasaklama bulunmamaktadır.

Crypto.com KYC doğrulama zorunlu mu?

Gelişmiş tüm kripto para borsalarında KYC doğrulaması şart koşulmaktadır. Crypto.com da kullanıcılarının yatırım yapabilmesi ve ödül kazanabilmesi için kimlik doğrulamayı şart koşmaktadır.

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz