Coinbase Para Yatırma (Kredi Kartı ile Bitcoin Alma, Binance’dan Transfer Etme)

Coinbase para yatırma işlemini aşağıda görsellerle anlattığımız şekilde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Coinbase’e Para Nasıl Yatırılır?

Coinbase para yatırma işlemi, kredi kartı ile Bitcoin alma ya da başka borsadan transfer etmek üzere iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Aşağıda detaylı olarak anlattığımız şekilde işlem yaparak kolaylıkla Coinbase para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Birkaç adımda tamamlayabileceğiniz “Coinbase para yatırma” işlemi için öncelikle bir hesabınızın olması gerekir. Eğer Coinbase hesabınıza yoksa kayıt olurken 10 dolar bonus kazanmak için buraya tıklayın.

Kredi Kartı ile Coinbase Bitcoin Alma

Kredi kartı ile Coinbase’de Bitcoin almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1- Alış-Satış Ekranına Gidin

alış satış

Kredi kartı ile Coinbase’den Bitcoin almak için hesabınıza giriş yapın, ardında sağ üst köşede yer alan “Alış-Satış” butonuna tıklayın.

2- Miktarı Girin

Miktar

Alış-satış butonuna tıkladığınızda açılan sayfadan ne kadarlık Bitcoin almak istediğinizi belirtmeniz gerekir. Daha sonra “Satın Al” butonuna tıklayın. Tabi kredi kartı ile Bitcoin alabilmek için daha önce tanımlı bir kredi kartınızın olması gerekiyor. Nasıl tanımlayacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Binance’den Coinbase Bitcoin Transferi

Daha önce de belirttiğimiz gibi Coinbase’de 402 kripto para birimi işlem görmektedir. Bu da her istenilen kripto paranın transfer edilmesini zorlaştırıyor. Bu yüzden başka borsadan Coinbase transfer etmek için Bitcoin (BTC) kullanmanızı öneririz. Gönderileri Binance üzerinden anlatacağız. Ancak başka bir borsa kullanıyorsanız aynı şekilde orada da işlemleri aşağıdaki gibi gerçekleştirebilirsiniz.

1- Gönder Al’a Tıklayın

Gönder Al

Coinbase Bitcoin (BTC) transfer etmek için hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan “Gönder Al” butonuna tıklayın.

2- Al Butonuna Tıklayın ve Adresi Kopyalayın

almak

Açılan ekranda “Gönder” ve “Al” butonları yer almaktadır. Başka borsadan Coinbase göndermek için “Al” butonuna tıklayın. Açılan sayfada size Bitcoin (BTC) cüzdan kodunu verecek. Bu adresi kopyalayın.

3- Binance Hesabınızı Açın ve Cüzdana Gidin

Cüzdan

Hesabınızdan Coinbase’e Bitcoin transfer edebilirsiniz. Binance hesabınız yoksa yüzde 10 alım-satım komisyonu kazanmak için buraya tıklayın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Cüzdan” sekmesine tıklayın.

4- “Çekme” Sekmesine Tıklayın

Çekme

Binance Global hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Cüzdan” sekmesini açın ve “Çekme” sekmesine tıklayın.

5- BTC Seçin, Ağı Seçin, Adresi Yapıştırın

transfer

Bu alana geldikten sonra transfer etmek istediğiniz coini yani “BTC” seçin, daha sonra “Ağ” bölümünü “BTC” olarak seçin ve Coinbase’de kopyaladığınız cüzdan adresini “Adres” bölümüne yapıştırdıktan sonra “Transfer” butonuna tıklayın.

Yukarıda söylediğimiz şekilde işlemleri yaptıktan sonra açılan sayfada gönderim yapmanızı onaylamanız için Mail, SMS ve varsa 2FA doğrulama kodunuzu isteyecektir. Bu alanları doğru şekilde doldurduktan sonra “Onayla” butonuna tıklayın.

Coinbase Güvenilir mi?

2009 yılında Bitcoin’in (BTC) piyasaya sürülmesinden 3 yıl sonra 2012 yılında faaliyetlerine başlayan Coinbase, dünyanın en güvenilir kripto para borsaları arasında yer almaktadır. Kullanıcı güvenliği ve varlık güvenliğini en üst seviyede tutan borsa, varlıkların %97’lik bölümünü çevrimdışı cüzdanlarda, dünyanın farklı noktalarındaki fiziki kasalarda korumaktadır.

Dünyanın en güvenilir kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase, 2012 yılında, Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından kuruldu. 2020 yılı itibari ile halka açık hale getirilen Coinbase, kullanıcı deneyimini en üst düzeyde tutan bir şirkettir. Alım satım işlemlerini kolaylıkla yapmak için Coinbase para yatırma işlemini aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz.

Para gönderme ve çekme işlemlerinde de aynı hassasiyeti göstererek kullanıcılarını koruma altına alan Coinbase, arkasında güçlü yatırımcıların olduğu bir borsadır. Güvenilir alım satım ve para gönderme alma işlemlerinde en iyi seçenekleri ve güvenlik önlemlerini sunan “Coinbase güvenilir mi?” sorusu hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz