Coinbase Üyeliği Nasıl Yapılır? | Adım Adım Coinbase Kayıt Olma

Coinbase kayıt işlemini başarılı bir şekilde yapmak ve hemen Bitcoin alım-satımına başlamak için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edebilirsiniz.

Coinbase üyeliği oluşturmak için görselli olarak anlattığımız şekilde işlem yapabilirsiniz. Hızlı ve güvenilir coinbase kayıt işlemi için işlemleri sırasıyla yapın.

1- Başlayın

Başlayın

Coinbase kayıt sayfasına ulaşmak için tıklayın  Açılan ana sayfadan “Başlayın” butonuna tıklayarak Coinbase üyelik işlemini başlatabilirsiniz.

2- Forumu Doldurun

Coinbase kayıt formu

“Başlayın” butonuna tıkladığınızda karşınıza bir forum çıkacak. Burada yer alan bilgileri doğru şekilde doldurmanız gerekir. “İsim”, “Soyisim”, “Mail Adresi” ve “Şifre” alanlarını doğru şekilde yazmaya dikkat edin. Yazdığınız şifrenin güçlü ve aklınızda kalabilecek bir şifre olmasına dikkat edin.

3- Sözleşmeyi Kabul Edin

Sözleşme

Bilgilerinizi doğru şekilde girdikten sonra aşağıda yer alan “En az 18 yaşında olduğumu beyan ederim ve User Agreement ile Privacy Policy sözleşmelerini kabul ediyorum” metninin yanındaki kutucuğa tıklayarak şartları kabul ettiğinizi belirtin ve “Hesap Oluştur” butonuna tıklayın.

4- E-Postanızı Doğrulayın

E-posta doğrulama

Kayıt formunu doldurduktan sonra “Hesap Oluştur” butonuna tıkladığınızda belirttiğiniz mail adresinize bir doğrulama maili gönderilecektir. Gönderilen “Doğrulama bağlantı linkine” tıklayarak hesap oluşturmayı tamamlayın.

5- İki Adımlı Doğrulamayı Ayarla

İki adımlı doğrulama

E-postanıza gelen bağlantıya tıkladıktan sonra açılacak sayfada hesabınızın güvende tutmanız için “iki adımlı doğrulama ayarla” sayfası gelecektir. Burada yaşadığınız ülke ve cep telefonu numaranızı girin ve “Kod Gönder” butonuna tıklayın.

6- Doğrulama Kodunu Girin

SMS doğrulama

Bu adımda cep telefonunuza gönderine SMS kodunu gösterdiğimiz yere yazın ve “Gönder” butonuna tıklayın.

7- Banka Kartını Girin

Banka kartı ekle

Hesabınızı artık kullanmaya hazır hale geldiniz. Bu adımdan sonra ticaret yapmak için banka kartı bilgilerinizi isteyecektir. “Banka Kartı Girin” butonuna tıklayın.

8- Banka Bilgilerini Girin

Banka kartı ekleme

Yukarıda söylediğimiz şekilde işlem yaptığınızda karşınıza çıkan ekrandan kart bilgilerini ekleyin ve “Kart Ekle” butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayın.

Coinbase Güvenilir mi?

2012 yılında Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından kurulan Coinbase, en güvenilir kripto para borsaları arasında yer almaktadır. Dünyanın önde gelen büyük şirketlerinin desteklediği platform, kripto para borsası teriminin çok daha ötesinde hizmet kalitesi sunmaktadır. Kullanıcı güvenliği, para yatırma, para çekme işlemlerinde sunduğu esneklik gibi birçok özelliği bulunan borsa, kullanıcıların varlık güvenliğini en üst düzeyde sağlamaktadır.

Coinbase, kullanıcıların Bitcoin’lerinin (BTC) yüzde 97’sini çevrimdışı cüzdanlarda, kağıt ve USB belleğe kopyalayarak dünyanın farklı ülkelerinde yer alan fiziki kasalarında saklamaktadır. Bu da varlıkların son derece güvenilir bir şekilde korunmasını etkilemektedir.

Coinbase güvenilir mi?

Coinbase Türkiye’de Yasal mı?

Türkiye’de kripto para borsaları ile ilgili alınan tüm kararlara uygun hareket eden ve ülkelerin “kırmızı çizgi” olarak belirttiği tüm kurallara uyarak hareket eden Coinbase, Türkiye’de yasal zemin üzerinden hizmet veren bir kripto para borsasıdır.

Daha önceleri sadece başka borsalardan para transferi yaparak kullanan Türk yatırımcılar, artık Coinbase’in geliştirdiği “Kredi kartı ile Bitcoin alma” özelliğini kullanarak kolaylıkla işlem yapabiliyorlar.

Coinbase Kapanır mı?

Yeni bir borsadan hesap açmak isteyen tüm kullanıcıların ortak olarak sordukları ilk soru “kapanır mı?” sorusudur. Aynı şekilde “Coinbase kapanır mı?” sorusu da sorulan soruların başında gelmektedir. Peki, Coinbase kapanır mı, kapanırsa ne olur?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Coinbase, kullanıcı varlıklarını korumak için sanal cüzdanlar kullanmak yerine çevrimdışı, fiziki kasalar kullanmaktadır. Bu konuda varlıkların güven altında olduğunu kesin bir ifade ile onaylayabiliriz.

Bunun dışında “Coinbase kapanırsa ne olur?” sorusuna karşın verilebilecek en iyi yanıtın da aslında varlıkların güvence altında olmasını öne sürebiliriz. Bugüne kadar kapanması ile ilgili herhangi bir haber olmasa da yine de merak edenlere bir cevap verelim.

Coinbase, işlem hacmi bakımından dünyanın en yüksek işlemlerine sahip ikinci kripto para borsasıdır. Halka açık olan borsanın arkasında birçok büyük dünya devi şirketler bulunmaktadır. Böylesine ciddi bir borsanın kapanması gibi bir durum söz konusu olmaz.

Varsayalım ki oldu, böyle bir durumda öncesinden kullanıcılarını uyararak varlıklarını çekmelerini isteyecektir. Ancak “risk faktörü” her borsada olduğu gibi Coinbase’de de vardır. Bu yüzden varlıklarınızın tamamını tek bir borsada bekletmek yerine birkaç borsada bölüştürmeniz, alabileceğiniz en iyi önlem olacaktır.

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz